لوله کشی ساختمان شبانه روزی

لوله کشی ساختمان شبانه روزی

لوله کشی ساختمان شبانه روزی

خدمات لوله کشی ساختمان شبانه روزی

تلفن : 09122437371-22533080 سراسر تهران

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب , گاز , شوفاژ و فاضلاب

سرویس و تعمیرات موتورخانه , تعمیر مشعل , منبع , دیگ و جوشکاری کلکتور

عیب یابی و رفع عیب پکیج دیواری و مخزنی

تعمیر و سرویس کولر آبی و گازی اسپلیت

تشخیص نم و ترکیدگی لوله و نشت یابی لوله کشی تخصصی با دستگاه

لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله سیفون و کفشور دستشویی

لوله کشی ساختمان شبانه روزی تهران

لوله کشی ساختمان شبانه روزی تهران

لوله کشی ساختمان از دیرباز کاری تخصصی که توسط لوله کشهای با تجربه انجام می شود. اینکه در یک لوله کشی که امروزه انجام می شود .

آب سرد و آب گرم باید از یکدیگر جدا شود باعث می شود که لوله کش از یکسری اصول و قاعده ها برای لوله کشی استفاده کرد.

خدمات لوله کشی ساختمان تهران پایپر شبانه روزی است و در هر زمان و مکان با برقرار کردن ارتباط با ما می توانید به راحتی از لوله کشی صحیح ساختمان خود مطمئن شوید.

اطلاعات بیشتر درباره لوله کشی ساختمان شبانه روزی:

در لوله کشی ساختمان ابتدا لوله کش فشار آب را مورد بررسی قرار می دهد و سپس با توجه به ساختمان و روکار و توکار بودن لوله ها و جنس و مواردی که مربوط به قطر و اندازه ی طولی و عرضی لوله ها است را مشخص می کند. این موارد با توجه به نوع ساختمان انتخاب می شود. روش هایی که برای لوله کشی و انتقال جریان آب وجود دارد روش هایی است همانند اینکه آب را در مخزن تحت فشار انتقال دهیم، یا انتقال آب و انتشار آن در بوستر پمپ ها و یا در مخزن های ثقلی انجام شود .

در لوله کشی ساختمان باید دقت زیادی بکار برده شود زیرا تمامی لوله های انشعاب دارند و به همدیگر ممکن است.

برای لوله کشی ساختمان ابتدا طرح را تعیین کرده ، سپس از لوله کشی رایزر استفاده کرده، و لوله ها را به سمت طبقات فوقانی کشیده، درپوش ها را قرار می دهیم و آب را درون لوله ها انتقال می دهیم. در کل لوله کشی ساختمان باید توسط افرادی انجام شود که از تجربه زیادی برخوردار بوده و با هر نوع ساختمانی سر و کار داشته اند. در لوله کشی ساختمان شبانه روزی پایپر ما با افراد حرفه ای در خدمت شما هستیم.

تعمیرات لوله کشی شبانه روزی

لوله کشی ساختمان به چهار بخش اصلی لوله کشی آب لوله کشی سیستمهای گرمایشی و سرمایشی , لوله کشی فاضلاب خانگی ساختمان و آپارتمان و لوله کشی گاز ساختمان تقسیم بندی میشوند.

فاضلاب خانگی پس ازاستفاده ازحمام، دستشويی، توالت،ماشين ظرفشویی لباسشويی و ديگر لوازم بهداشتی، فاضلابی توليد میشود که آن را فاضلاب خانگی میگويند .

فاضلاب منزل به دو دسته فاضلاب سنگين شامل فاضلاب توالتها و فاضلاب سبک شامل فاضلاب دستشويی،ظرفشويی، زيردوشی ومانند اين وسايل تقسيم میشود .

فاضلاب صنعتی و پسابهای صنعتی با توجه به نوع فعاليت در مراکز صنعتی و بهداشتی مانند فاضلاب بيمارستانها، اين فاضلابها ايجاد میشود که احتمال دارد حاوی  انواع مواد شيميايی، میکرواورگانیسمها, کپکها و مواد ديگر با رنگ، درجه حرارت، بو و درجه PH متفاوت باشند .

آبهای سطحی آبهای حاصل از بارندگیها و نظافت معابر عمومی، پسابهای سطحی را تشکيل میدهند.لوله کشی ساختمان شبانه روزی اين بخش فاضلاب نيز از پارامترهای جامد و آب تشکيل شده اند و بيشترين قسمت مواد خشک فاضلابهای سطحی را پسماندهای مواد غذايی، شن، ماسه، فاکتورهای گیاهی، چربی مواد شیمیایی و… تشکيل میدهند .

لزوم هدایت فاضلاب ورودميليونها ليتر فاضلاب برودخانه ، درياها و منابع آبزيرزمينی باعث کثیفی شديدو خطرناک محيط زندگی انسان و ساير جانوران و گیاهان میشود.لوله کشی ساختمان شبانه روزی به منظور جلوگيری از انواع آلودگیها، سيستمهای جمع آوری فاضلاب مورد بهره برداری قرار میگیرند .

لوله کشی آب شبانه روزی

لوله کشی ازانشعاب اصلی آب شهری انجام شده است . قطعات لوله کشی  شير انشعاب، شير پياده قبل و بعد از کنتور يک شير فلکه نصب شده است تا در صورت احتیاج  قابلیت تعمير يا تعويض کنتورباشد .

بلافاصله بعد از کنتور يک شير خروجی قرار گرفته است تا درمواقع احتیاج با بستن شير خروجی کنتور آب سيستم را تخليه نمود.

پس از کنتور آب شهری درصورت وجود وارد دستگاه سختی گير میشود تا درمواردی که املاح بيش از حد نرمال باشد سختی آن راکاهش دهد .

سيستم گونه ای است که با بازکردن شير کنار گذرو بستن شير قطع کن ورودی و خروجی دستگاه آب میتواند بدون عبوراز فیلتراسیون به مسير خود ادامه دهد . لوله کشی ساختمان شبانه روزی دربخش بعد،ديگ آب گرم حرارت مرکزی، مخزن آب گرم، سینک آشپزخانه، ماشين لباسشويی درزيرزمين،دستشويی، توالت فرنگی، لگن ظرفشویی، به لوله آب سرد ماشين ظرفشويی و شير حیاتی در طبقه او وصل شده اند .

اتصال به مخزن آب گرم از پايين صورت گرفته است و برای ممانعت از برگشت آب مخزن به شبکه آب سرد از يک شير خودکار استفاده شده است . لوله آب گرم خروجی ازمنبع آب گرم به موازات لوله آب سرد به وسايلی که احتیاج به آب گرم دارند وصل شده است .

در لوله کشی آب سرد به شير باغبانی يک شير قطع پيشبينی شده است. در هوای زیرصفر فصول سرد شير بسته میشود , تا ازيخ زدگی آب در شير باغبانی جلوگيری شود .

در مواردی که لوله آب سرد و يا مسیر آب گرم ماشين لباسشويی ، ماشين ظرفشويی ، لوله کشی شوفاژ و مانند آن وصل میشود، شير فشارشکن نصب شده است تا از مکش معکوس به طرف لوله کشی آب شهر ممانعت میکند .

ساختار اين شيرها به شکلی است که اگر فشار داخل لوله از فشار جو کمتر شود خودبه خود باز می شود و هوا وارد لوله میگردد , تا بدين ترتيب از برگشت جريان آب جلوگيری بعمل آيد .

خدمات لوله کشی موتورخانه شبانه روزی

شوفاژخانه مرکزی با آب گرم در اين روش آب توسطدستگاههای توليد گرما ديگ آب گرم، مشعل حرارت را جذبکرده و سپس به وسيله وسايل تبادل کننده حرارت لوله، پمپ اين آب گرم به دستگاههای توزیع کننده حرارت رادياتور، فن کويل منتقل میشود .

دستگاههای متبادل حرارت در محلهايی که بايد گرم شوند، نصب میشود و در نتيجه آب گرم درون آنها، حرارت را به محيط داده و موجب داغ شدن هوا میشود.لوله کشی ساختمان شبانه روزی آب گرم که حرارت خود را از دست داده برای داغ شدن مجدد، بوسیله لوله ای به ديگ آب گرم فرستاده میشود.

اين عمليات بصورت پيوسته تکرار میشود، تا زمانی که آکوستاتهای تنظيم کننده ترموستات ديگ، ترموستات جداری فرمان دهنده به پمپ فرمان خاموش شدن دستگاهها را بدهند. در فصل سرما با توجه به کاهش دمای هوای بيرون ساختمان، حرارت از راه سطوح مختلف ديوار، سقف، درب و پنجره  از داخل ساختمان به بيرون جريان میيابد، به همين دلایل برای جبران تلفات حرارتی ساختمان از دستگاههای تبادل کننده حرارت استفاده مینماييم. از متداولترين اين دستگاهها میتوان برادياتور، يونيت هيتروفنکويل اشاره کرد.

البته ازفن کويل درفصل گرما برای سردکردن هوا نيز استفاده میشود که در سایر قسمتهای سایت به آن اشاره شده است .

رادياتورها از نظر جنس به سه دسته چدنی، فولادی و آلومينيومی تقسيم بندی میشوند. رادياتورهای چدنی وفولادی ازنظر شکل ظاهری مانند هم هستندونوع فولادی از رادياتورپره ای، فولادی و چدنی رادياتور فولادی صفحه ای رادياتور فولادی رادياتور پره ای چدنی از رادياتور فولادی سبکتر است بروی لوله آب گرم بالا به رادياتور يک شير قابل تنظيم وصل میشود که به شير رادياتور معروف است، اين شير به دنده بالايی رادياتور متصل می شود .

آب گرم در زمان عبور از درون پره های رادياتور با هوای اطراف تبادل حرارت کرده و بعد  ازقسمت پايينی به درون لوله برگشت جريان میيابد. بين بوشن پايينی رادياتور و لوله برگشت از زانوی رادیاتوری وبوشن یکسر مغزی یا  نیپل استفاده میشود .

زانو از رادیاتوری شبيه يک شير است که با باز کردن در پوش زانو و با استفاده از پيچ گوشتی دوسو يا آچار آلن 12 میتوان مسير عبور آب را کنترل کرد. به منظور خروج هوای موجود در داخل رادياتور، بر روی درپوش بالای مقابل شیر رادياتور شير هواگيری دستی یا ایرونت نصب می شود .

شیر هواگیری دستی رامیتوان توسط آچار مخصوص باز و بسته کرد. اندازه  پره های هر رادياتور با توجه به ميزان نیاز حرارتی محل مورد نظر، مشخص میشود. رادياتورها را در نقاطی که پرت حرارت آنها بيشتر است، نصب میشوند، مانند:

زير پنجره ها و نزديک درب ورودی یا بالکن. رادياتورها را میتوان زير کف پنجره و يا داخل ديوار نصب کرد .

رادياتورهای آلومينيومی را بشکل پره ای توليد میکنند. و ازانواع ديگر سبکتراست. ضمنا شکیلتر بوده  وزيبايی بيشتری دارند.

فن کويل هم برای گرم کردن هوا در زمستان وهم برای خنک سازی هوا در تابستان مورد استفاده قرار  انواع فن کويل فن کويلها ازنظر محل نصب در 2 گونه زمينی و سقفی مورد استفاده قرار می گيرند.

نصب لوازم بهداشتی شبانه روزی

لوازم بهداشتی که در سرویسهای بهداشتی نصب میشوند عبارتند از:

1- زیردوشی

2- روشویی

3-وان

4-کفشوی

6- کاسه توالت ایرانی

5-توالت فرنگی

لوله کشی ساختمان شبانه روزی در صورت وجود فضای الزم بهتر است بیده هم بهمراه توالت فرنگی جانمایی شود.

لوله های عمودی ممکن است روکار باشند یا داخل داکت تعبیه شوند. شيرها قطعاتی هستند که برای باز و بسته کردن مسير، کنترل میزان جريان آب،کنترل سطح آب وبرداشت آب بکاربرده میشوند.

در تأسيسات مکانیکی آبرسانی ساختمان، شيرها به سه نوع  شيرهای برداشت، شيرهای مسير و شيرهای ايمنی و کنترل بخشبندی میشوند. شيرهای مصرفی شامل شيرهای ساده سرد، شيرهای مخلوط، شيرهای پيسوار و شيرهای فشاری نظافت میباشند.

جنس اين شیرها از  برنج است وبرای شکل قشنگ آن را با آبکاری کرم شير معمولا و نيکل روکش میکنند.

شيرهای ساده لوله کشی سرد در انواع و اشکال گوناگون ساخته میشوند و مهمترين آنها شير کرم دنباله کوتاه یا بلند ، شير برنجی معمولی و شير برنجی سر شيلنگی هستند .

دو نوع  از آن را نشان میدهد.لوله کشی ساختمان شبانه روزی شيرهای مخلوط که برای مخلوط کردن آب سرد و آب گرم و رساندن آب به حرارت لازم بکار میروند. به دودسته توکاسه و ديواری بخشبندی میشوند . نوع توکاسه درمدل و اندازه های  گوناگون از طرف سازندگان عرضه میشوند .

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه (4)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.