صفر تا صد لوله کشی پکیج اجرا و تعمیر

صفر تا صد لوله کشی پکیج اجرا و تعمیر

لوله کشی پکیج

اجرا و تعمیرات لوله کشی پکیج دیواری و زمینی

تلفن : 09122437371 – 22533080

تبدیل لوله کشی موتورخانه به لوله کشی پکیج دیواری

تبدیل لوله کشی آبگرمکن دیواری به لوله کشی پکیج

لوله کشی پکیج روکار و توکار , لوله کشی رادیاتور و گرمایش از کف , لوله کشی پکیج انشعابی و کلکتوری , بازسازی و تعمیرات لوله کشی ساختمان در سراسر تهران .

با توجه به مزایای استفاده از پکیج , این روزها استفاده از لوله کشی پکیج چه در حین ساختمانهای نوساز و چه در مورد ساختمان های قدیمی و تبدیل لوله کشی موجود به لوله کشی پکیج , بسیار متداول شده است .

رواج نصب پکیج شوفاژ دیواری از نوع زمینی و مخزنی به دلیل ویژگیهایی که پکیج دیواری دارد بیشتر بوده و از این رو در اجرای لوله کشی پکیج معمولا اندازه لوله های مورد استفاده تا حد زیادی کاهش پیدا میکند . در ضمن طول کوتاه مسیر از پکیج تا رادیاتور و شیرالات باعث شده است که درجه حرارت مورد استفاده کم شده و به همین جهت موجب کاهش استهلاک لوله کشی پکیج نسبت به موتورخانه میشود .

فارغ از نوع انتخاب نوع لوله کشی , پکیج دارای یک لوله ورودی آب سرد مصرفی , یک لوله گاز ورودی , یک لوله دودکش , یک لوله خروجی آب گرم مصرفی و یک جفت لوله رفت و برگشت شوفاژ برای سیستم گرمایشی میباشد . خروجی لوله دودکش پکیج معمولا سایز 10 یا 12 بسته به نوع پکیج است . قطر لوله گاز باید 3/4 یا 1 اینچ باشد و قطر لوله آب مصرفی ورودی 20 یا 25 میباشد . لوله خروجی پکیج هم چه برای آب گرم مصرفی و چه برای شوفاژ معمولا از قطر 3/4 یا 25 تک یا 5 لایه استفاده میشود .

لوله کشی پکیج با لوله سفید تک لایه یا پنج لایه نیز از رایج ترین متریال مورد استفاده در ایران هستند . تهیه نقشه برای این نوع لوله کشی نیز تهیه نقشه و طرح و اجرای آن بر اساس پلان مشخص میتواند یک حسن محسوب شود . برای آشنایی با موارد دیگر و صفر تا صد لوله کشی پکیج ادامه مقاله را مطالعه کنید .

نکات مهم در لوله کشی پکیج

لوله کشی پکیج در ده سال اخیر بسیار رایج شده و استقلال پکیج و مشخص بودن هزینه ها و دسترسی آسان به تنظیمات و تعمیرات احتمالی یکی از دلایل این مطلب میباشد.

برای لوله کشی پکیج در ساختمانهای نوساز دو راه کلکتوری و انشعابی وجود دارد که در لوله کشی کلکتوری یک کلکتور در نزدیکی پکیج داخل یک باکس بنام جعبه کلکتور تعبیه شده و برای بازو بسته کردن رادیاتور یا گرمایش کف هر قسمت میتوان از آن استفاده نمود.

بدلیل میزان لوله کشی و مقدار لوله اتصالات مصرف شده این روش تاحد زیادی گرانتر از روش انشعاب تمام میشود.

اما جدا از قیمت لوله کشی پکیج به شیوه کلکتوری شاید بتوان این روش را بدون اغراق تا حدودی کم نقص توصیف کرد. زیرا در این روش هیچ اتصالی اعم از سراهی یا زانو در لوله کشی شوفاژ بکار برده نمیشود و احتمال نشتی از اتصال به صفر میرسد و با لوله کشی پلیمری هم بعید است که لوله های توکار پوسیده یا خراب شوند .

لوله کشی پکیج معمولا به سه روش متفاوت انجام میشود.

لوله کشی انشعابی , لوله کشی کلکتوری و لوله کشی تلفیقی

قیمت لوله کشی پکیج تهران

برای آشنایی با قیمت لوله کشی پکیج ساختمان با کلیک ریز قیمتها را مشاهده نمایید . بدیهی است که با افزایش قیمتهای لوله اتصالات شاهد بالارفتن نسبی لوله کشی پکیج نیز خواهیم بود . از این رو نمیتوان روی عددی مشخص برای قیمت این نوع لوله کشی تاکیدی داشت و معمولا بازدید از محل و استعلام قیمت روز معتبر میباشد .

طرز لوله کشی پکیج دیواری

لوله کشی پکیج دیواری و زمینی به دو روش کلکتوری و انشعابی انجام میشود .

لوله کشی انشعابی هم یک روش سنتی و ارزان قیمتتر است که انشعابات سیستم شوفاژ درهر نقطه با سراهی انجام شده و این نوع منشعب شدن میزان ریسک را در سیستم لوله کشی پکیج بالا میبرد.

پكيج گرمايشي مولد گرمایشی كه آب گرم مورد نياز براي تأمين گرمايش فضا و آب گرم مصرفی، به وسيله تبادل کننده های گرمايي رادياتورها، فن كويل يا گرمايش ازكف و آب گرم مصرفی جهت استفاده روزمره از قبيل شستشو، استحمام و غيره را فراهم مينمايد.

پکیجها به دو دسته کلی فن دار و بدون فن تقسیم بندی میشوند که گونه بدون فن قاعدتا قطر لوله دودکش بیشتر از نوع فندار پکیج است.

ظرفیت پکیجها نیز از نظر قدرت پوششدهی به محیط با هم متفاوت هستند. برخی پکیجها بخاطر ظرفیت بالا و قدرت پاسخدهی آنها به گرمایش و آبگرم مصرفی دارای دو مبدل میباشند که یکی از مبدلها مخصوص گرمایش و یکی از مبدلها مختص تولید آب گرم مصرفی میباشند.

یک نوع پکیج وجود دارد که بنام پکیج چگالشی یا سه مبدله مرسوم است. در این نوع پکیج گرمای دود حاصل از احتراق دو مبدل دیگر باعث گرم شدن در مبدل سوم میشود. پکیجهای از لحاظ تنظیمات به دو گروه آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی میشوند.

لوله کشی پکیج زیر کار

برای نصب پکیج بغیر از لوله کشی آب و رادیاتورها بایستی پیش زمینه های زیر را آماده کنیم تا هنگام نصب با مشکل موجه نشویم.

از نظر قطر دودکش، آیا پکیج باید محفظه فن دارباشد یا بدون فن ؟

میزان قدرت پکیج ساختمان،آیا ظرفیت پکیج با محل مورد نظر همخوانی دارد. توانایی تأمین آب گرم مصرفی، آیا آب گرم مصرفی پکیج پاسخ گوی تعداد افراد ساکن در محل میباشد ؟

آیا مکان مناسب پکیج برای نصب و جانمایی پکیج وجود دارد ؟

لوله کشی رادیاتورها و لوله کشی آب سرد و گرم , نصب تمام شیرآلات بهداشتی ؟

لوله کشی گاز با سایز مناسب و وجود گاز در لوله ها ؟

سيم كشي ساختمان و نصب پریز با ارت ؟

زیرسازی کامل ؟

شاید بتوانم اینگونه برای شما شرح دهم که یکی از بهترین لوله کشی پکیج که براساس تجربیات زیادی بیان شده است استفاده از سیستم کف گرمایش است. زیرا در این نوع لوله کشی چرخش آب به راحتی صورت می گیرد و در لوله از پولیمر استفاده می شود و رسوبات درون آن بسیار پایین است.

قیمت لوله کشی پکیج

لوله کشی پکیج گرمایش از کف

پس هنگامی که میزان رسوبات ناچیز است به پکیج نیز آسیبی وارد نخواهد کرد و باعث طول عمر بالا برای پکیج خواهد شد.

قبل از لوله کشی پکیج چه مواردی باید رعایت شود:

 • اینکه جنس لوله چه نوعی است و طول ان چه مقدار است
 • بسیار مهم است. باید به میزان ظرفیت حرارتی و میزان قطر لوله ها،
 • جنس و میزان ضخامت جداره درونی و بیرونی لوله توجه داشت.
 • به میزان قوی بودن پمپ پکیج توجه داشته باشید و
 • هم چنین به مبدلی که در پکیج ها چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم توجه کنید.

اینکه شما چه نوع لوله کشی انتخاب می کنید، یا میزان گرمای حرارتی در پکیج چه مقدار باید باشد و بنابراین میزان لوله ها انتخاب می شوند.

می توان گفت در کل دو نوع لوله کشی وجود دارد , که اولین نوع ان لوله کشی توکار و دومین نوع لوله کشی روکار است.

شما اگر می خواهید به زیبایی منزل خود اهمیت دهید , قطعا از نوع توکار استفاده خواهید کرد زیرا در این نوعت لوله ها کاملا مخفی و اصلا مشخص نیستند در لوله های روکار معمولا به دلیل اینکه لوله ها در معرض گرما و سرما قرار می گیرند , بنابراین باعث می شوند که  بعضا مشکلاتی ایجاد شود , اما برای این کار نیز می توانید از لوله های پنج لایه استفاده کنید , و مشکل را حل کنید، حتی لوله های پنج لایه خمیده نخواهند شد.

حتما لوله کشی پکیج را به کارشناسان بسپارید.

تبدیل لوله کشی آبگرمکن به پکیج

در لوله کشی پکیج راههای زیر را پیش رو دارید.

تعويض لوله كشي آب گرم و سرد

تعويض لوله كشی گاز

لوله كشی سيستم گرمايشی

تعويض و اصلاح دودکش

اگر لوله کشی آب سرد و گرم را تعویض نکنید بایستی بخاطر وجود رسوبات احتمالی یک شستشویی به سیستم لوله کشی آب سرد و گرم و خصوصا گرم بدهید و لوله کشی شوفاژ را انجام دهید.

باید رادیاتورها را در محل هایی که حداکثر تلفات حرارتی دارند مانند زیر پنجرهها قرار بدهیم.

لوله از رادیاتور دورتر است به لوله رفت ولوله  به رادیاتور نزدیکتر است , به لوله برگشت شبکه لوله کشی تأسیسات حرارت مرکزی وصل میشود.

چنانچه تعداد پرههای رادیاتور از 20 پره بیشتر باشد , محل لوله های رفت و برگشت را در دوطرف ضربدری نصب میکنیم.

شبکه دو لوله ای با برگشت مستقیم: در این روش آب برگشتی از هر رادیاتور بهطور مستقیم وارد لوله برگشت میشود. دو لوله اصلی رفت و برگشت در امتداد دیوار کشیده و از آنها برای رادیاتور لوله کشی میشود.

برای واحدهایی که روی هم قرارگرفته اند یک رایزر کشیده و در هر طبقه برای واحد مربوطه شیر قطع کن نصب میکنند.

اگرگه ساختمان عمومی باشد و مالکیت مستقل در واحدهای طبقات نباشد مانند اماکن عمومی و دولتی و بیمارستانها ساختمان به چند رایزر بخش بندی میشوند.

هررایزر یک یا چند رادیاتور مشابه و نزدیک به خود را در همه طبقات منشعب میشوند.

در سقف زیرزمین انتهای همه رایزرها به هم رینگ میشود. لوله کشی پکیج بهترست با لوله های پنج لایه انجام شود اما اگر لوله کشی پکیج با لوله سبز یا لوله های پلیمری تک لایه سفید هم انجام شود مشکلی پیش نخواهد آمد. و در انتها دو لوله به موتورخانه میرود برای هر رایزر در سقف زیرزمین شیرفلکه قطع و وصل درنظر میگیرند.

سایز لوله کشی پکیج

سایز لوله کشی پکیج برای آب سرد و گرم معمولا سایز 20 و 25 لوله کشی تک لایه , 16 و 20 برای پنج لایه و در لوله کشی شوفاژ سایز 20 , 25 , 32 و در آپارتمانهای بسیار بزرگ 40 در لوله کشی پلاستیکی سفید و در لوله کشی پنج لایه از قطر 16 تا نهایتا 32 میباشد .

این نکته را یادآور شویم که لوله کشی گاز مناسب برای پکیج باید حداقل قطر 3/4 اینچ و حداکثر 1 اینچ باشد . در صورتیکه از لوله نمره 1/2 گازی استفاده شود ممکن است به دلیل کاهش فشار گاز به خصوص در فصول سرد و افزایش عملکرد پکیج ممکن است , پکیج خاموش شده و یا اصلا روشن نشود .

 

3 دیدگاه
 • علی فروغی
  Posted at 00:17h, 27 فوریه پاسخ

  سلام . بهترین لوله برای لوله کشی پکیج چه نوع و چه برند لوله و اتصالات میباشد؟

  • آقای حسین پور
   Posted at 13:15h, 27 فوریه پاسخ

   به طور کلی لوله کشی پکیج با لوله اتصالات پنج لایه و تک لایه انجام میشود که لوله کشی پنج لایه کیفیت بهتری دارد . لوله اتصالات نیوپایپ با توجه به قیمت مناسب رو میتوان بهترین لوله پنج لایه برای لوله کشی پکیج بکار برد .

 • Pingback:لوله کشی پکیج - خدمات لوله کشی ساختمان کارا
  Posted at 20:39h, 28 آوریل پاسخ

  […] مانند موتورخانه , آبگرمکن و بخاری و قیمت نسبتا مناسب ,  لوله کشی پکیج بسیار رایج گشته است […]

ارسال دیدگاه