قیمت لوله کشی ساختمان سال 1400 متری چکی آب شوفاژ فاضلاب

قیمت لوله کشی ساختمان سال 1400 متری چکی آب شوفاژ فاضلاب

قیمت لوله کشی

تهران پایپر اجرا , تعمیرات و براورد قیمت لوله کشی و  قیمت لوله و  اتصالات

و خدمات تاسیساتی تهران 22533080- 09122437371 کلی و جزیی , شبانه روزی

تهران پایپر مرجع اجرا و قیمت لوله کشی گاز , آب , شوفاژ و فاضلاب

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب , گاز , شوفاژ و لوله کشی فاضلاب ساختمان

لوله کشی روکار و توکار آب سرد و گرم مصرفی

اجرای لوله کشی رفت و برگشت رادیاتور شوفاژ , موتورخانه و  پکیج شوفاژ دیواری

لوله کشی فاضلاب ساختمان اجرا و تعمیرات لوله کشی پوش فیت و پلیکا

لوله کشی گاز ساختمان , اجرا , تعمیرات و تغییرات گازکشی و گازرسانی ساختمان اجرای گرمایش از کفی با روشهای مختلف هزینه گرمایش از کف و تاسیسات  مربوطه

نصب , تعمیر و راه اندازی موتورخانه مرکزی و سرویس شوفاژ نصب , تعمیر و سرویس پکیج شوفاژ دیواری , نصب و تعمیرات پمپ آب , منبع ذخیره آب , نصب , تعمیر و سرویس کولر آبی و گازی , تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی , نصب و تعمیرات شیرالات بهداشتی رادیاتور , لوازم تاسیساتی و بهداشتی منزل جهت اجرا , برآورد هزینه و قیمت لوله کشی نصب و خدمات تاسیساتی در سراسر تهران با ما تماس بگیرید .

در ابتدای این نوشته متذکر میشویم که قیمتهای اعلام شده حدود هزینه های تقریبی لوله کشی ساختمان بوده و ممکن است همکاران محترم در نقاط مختلف کشور با سطوح اجرایی متفاوت قیمتهایی بیشتر یا کمتر از این مبالغ رو در نظر داشته باشند . بدیهی است شرایط جغرافیایی و حتی اقتصادی منطقه و کلاس کاری مجری تاسیسات لوله کشی ,  در قیمتهای توافقی با مالکین رابطه مستقیمی دارد .

قیمت لوله کشی ساختمان

قیمت لوله کشی ساختمان

قیمت لوله کشی ساختمان با دو روش محاسبه میشود . در روش اول مجری با ارایه قیمت متری یا چکی و کنتراتی و ذکر جزییات مانند نصب لوازم و شیرالات با کارفرما توافق میکند .

در شیوه دیگری خیلی مرسوم نیست , هزینه لوله کشی با لوازم لوله اتصالات و دیگر لوازم بین طرفین توافق میشود . این شیوه در تعیین قیمت لوله کشی گاز ساختمانهای نوساز رایج بوده و حتی در حال حاضر بخاطر نوسانات قیمت اجناس و نامشخص بودن تعداد و نوع اتصالات مصرف شده , نمیتوان قیمت دقیقی و منصفانه ای برای این نوع لوله کشی در نظر گرفت .

برای بدست آوردن قیمت دقیق هزینه و مخارج لوله کشی ساختمان بایستی با استعلام قیمت لوله و لوازم لوله کشی طبق یک صورت حدودی و دستمزد لوله کشی به مبلغ نهایی رسید .

بخاطر همین در اغلب قراردادهای لوله کشی با دو شیوه متری و چکی یا کنترات بر مبنای اجرت و دستمزد لوله کشی محاسبه میشود . همین قیمتهای لوله کشی نیز بخاطر تورم و افزایش سالانه دستمزدها هرساله دستخوش تغییرات است .

قیمت لوله کشی سال 1400

قیمت متری لوله کشی آب سرد و گرم و گرمایش 20000 تومان تا 25000 قطر 20 تا 32  لوله کشی فاضلاب پلیکا  حدود 28000 تومان تا 35000 با بست کاری و زیرسقفی        لوله کشی فاضلاب پوش فیت متری 30000 تومان تا 45000 تومان  .

بست کاری هر عدد 10000 تومان و آهن کشی و ساپورت بندی لوله کشی هم بصورت کیلویی محاسبه میشود .

لوله کشی آب روکار هم برای یک واحد کامل متری 28 تا  32000 تومان تا قطر 1 اینچ

عایق کاری لوله کشی متری 15000 تومان اجرت .

گرمایش از کف هر مترمربع 60000 تومان با لوازم بسته به برند بین 130 تا 190 هزار تومان    لوله کشی آتش نشانی تا سایز 3 اینچ روکار و توکار متری 55000 تا  75000 تومان .

قیمتهای فوق برای متراژهای بالا و ساختمانهای نوساز بوده و در ساختمانهای کوچکتر عمدتا قیمتها واحدی , چکی و همراه با بازدید ارایه میشود .

قیمت لوله کشی هر واحد آپارتمان

هزینه لوله کشی بر حسب واحد نیز یکی از روشهای رایج در شیوه کنتراتی قیمت گذاری است . در این نوع محاسبه مجری لوله کشی بر حسب تجربه و زمانی که در  لوله کشی هر واحد صرف میشود و هزینه های جانبی مانند کارگر و … رقمی را به کارفرما پیشنهاد کرده و با کمی چانه زنی بر سر یک قیمت واحد توافق میکنند .

بهترست کلیه کارهایی که بایستی انجام شود و نحوه پرداخت در یک قرارداد مکتوب شود تا حین انجام کار و در انتهای کار به مشکل برنخورید .

هزینه هایی مانند کنده کاری و نصب لوازم و شیرالات از جمله مواردی هستند که بایستی در قرارداد لوله کشی مکتوب شوند .

در حال حاضر حدود قیمت لوله کشی آب , فاضلاب و شوفاژ برای یک واحد 60 تا 70 متری حدود 2500000 تومان است . البته ممکن است بین 10 تا 20 درصد نوسان داشته باشد .

پرداخت دستمزد لوله کشی نیز بهتر است , با پایان یافتن هر قسمت انجام شده و مکتوب شود , چون در این روش نه به کارفرما فشار وارد میشود و نه به پیمانکار لوله کشی .

با افزایش متراژ و کاهش تعداد واحدها مسلما دستمزد لوله کشی افزایش پیدا میکند .

هزینه لوله کشی ساختمان

هزینه اجرا و تعمیرات لوله کشی و خدمات تاسیساتی با توجه به میزان لوله کشی , سایز لوله کشی , نوع لوله کشی تخصصی بودن و سختی کار و با توافق کارفرما و پیمانکار و تعمیرکار لوله کش مشخص میگردد.

دستمزد لوله کشی میتواند به صورت متری توافق شود , اما با توجه به پیچیدگیهای موجود , قیمت اجناس و در برخی موارد مشخص نبودن زمان صرف شده برای اجرا و تعمیرات, خصوصا در لوله کشی و تعمیرات کوچک قیمت لوله کشی , نصب و تعمیرات معمولا به صورت چکی و کنترات باجنس یا بدون لوازم  توافق میشود.

در لوله کشی ساختمان های نوساز و با توجه به موارد ذکر شده معمولا هزینه لوله کشی آب , شوفاژ و فاضلاب با ذکر تمام خواسته ها و تعهدات کارفرما و لوله کش در قرارداد به صورت واحدی محاسبه میشود .

به این ترتیب خیال کارفرما و مجری بابت تعیین دستمزد تمام شده راحت میگردد. با این روش تا حدودی پرت لوله مصرف شده کاهش پیدا میکند.

در تعمیرات لوله کشی نیز بهتر است هزینه  به طور کلی توافق شود و نه متری. اما در هنگام توافق باید جزییات کار مکتوب شود تا در انتهای کار با مشکل مواجه نشوید.

هزینه تخریب و کنده کاری , هزینه نصب شیرالات , ساپورت بندی , عایق کاری و بست کاری از جمله مواردی است , که بهتر است در ابتدای کار توافق و نوشته شود.

برای بدست آوردن قیمت دقیق تر میتوان کار را به چند بخش تقسیم کرد و تک تک توافق کرد. با تمام این مسایل ممکن است نرخ لوله کشی ساختمان دو لوله کش با هم متفاوت باشد, که علت این امر میتواند مهارت , سلیقه و تخصص یک لوله کش از دیگری باشد.

نرخنامه لوله کشی ساختمان

علی رقم صدور هرساله نرخنامه لوله کشی ساختمان توسط اتحادیه تاسیسات مکانیکی به دلیل تفاوتهای عمده در کارهای اجرایی و تعمیراتی مختلف نمیتوان یک الگوی مشخص برای  اجرت و دستمزد لوله کشی ساختمان تعیین نمود , از این رو بسیاری از مجریان و تعمیرکاران تاسیسات و کارفرمایان مبلغ مورد بخث را با توافق و چانه زنیهای مربوطه با یکدیگر مشخص مینمایند . با تمام این اوصاف وجود یک قرارداد با جزییات مشخص میتواند از بسیاری اختلافات مابین کارفرما و مجری جلوگیری نماید , هرچند که این اختلافات کماکان اتفاق خواهد افتاد .

هزینه لوله کشی پکیج

با توجه به درخواستهای زیاد در زمینه قیمت و هزینه لوله کشی پکیج ساختمان باید متذکر شویم , هزینه ها با توجه به شرایط آپارتمانها متفاوت میباشند . در ضمن نوسانات قیمت اجناس لوله اتصالات نیز در هزینه نهایی لوله کشی تا حدود زیادی باعث افزایش یا کاهش مخارج نهایی لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری میشود .

اما به طور تقریبی برای یک واحد 90 متری هزینه لوله کشی پکیج ساختمان با احتساب لوازم لوله کشی و نصب رادیاتور حدود 4 تا 5 میلیون تومان میشود . بدیهی است طول لوله کشی و مسیر لوله کشی در قیمت تمام شده لوله کشی تاثیرگذار است . کنده کاری و تخریب نیز باعث افزایش هزینه لوله کشی شوفاژ میشود .

البته قیمت لوله کشی پکیج شوفاژ در بخش دستمزد بستگی به شروع نقطه لوله کشی داشته و در حدود متری 30 هزار تومان بدون اجرت نصب رادیاتور و پکیج میباشد . به طور کلی رقمی حدود 2 تا 4  میلیون دستمزد قیمت لوله کشی پکیج شوفاژ ساختمان میباشد .

هزینه گرمایش از کف

هزینه گرمایش از کف به صورت متراژ زیربنای مورد نظر محاسبه میشود . گرمایش از کف را در زونها یا مناطق مختلف آپارتمان اجرا میکنند . متریال مورد استفاده در اجرای گرمایش از کف تاثیر بسیار زیادی در هزینه تمام شده گرمایش از کف داشته که به غیر از لوله و شیرالات مورد استفاده شامل کلکتورها و ایرونت , فوم و مش مورد استفاده در گرمایش از کف دارد . اما به طور متوسط به غیر از زیرسازی و لوازم مورد نیاز برای گرمایش از کف , دستمزد اجرای گرمایش از کف حدود 40 تا 50 هزار تومان میباشد که این هزینه به غیر از مخارج خرید است .

هزینه کلی گرمایش از کف با مصالح نیز با لوله اتصالات نیوپایپ , سوپرپایپ و پکس مترمربعی بین 140 تا 190 هزار تومان میباشد .

لیست قیمت اجرای تاسیسات مکانیکی

لیست قیمت اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان عرفا بایستی از سوی اتحادیه اعلام شده و تمامی مجریان تقریبا بر مبنای آن عمل کنند , اما بخاطر عدم تطبیق و هماهنگی این مجموعه با مجریان , عملا قیمت لوله کشی ساختمان و لیست قیمت تاسیسات مکانیکی همواره در توافق بین کارفرمان و پیمانکار تعیین میگردد .

لیست قیمت دستمزد اجرای تاسیسات مکانیکی

اجرت  (تومان)

دستمزد لوله کشی فاضلاب چسبی همراه با ونت دوبل اجرا در زیر سقف کاذب به ازای هر متر طول

40000

دستمزد لوله کشی فاضلاب چسبی به سیستم قدیمی اجرا در کف  به ازای هر متر طول

40000

اجرت  لوله کشی فاضلاب بوش فیت  به ازای هر متر طول

35000

اجرت لوله کشی آب و شوفاژ از سایز 16 الی 32 میلیمتر به صورت انشعابی به صورت توکار به ازای هر متر طول

30000

دستمزد لوله کشی آب و شوفاژ از سایز 16 الی 32 میلیمتر به سیستم کلکتوری به شکل توکار  به ازای هر متر طول

25000

دستمزد لوله کشی روکار آب و شوفاژ از سایز 16 الی 32 میلیمتر به سیستم سنتی به صورت روکار به ازای هر متر طول

30000

دستمزد لوله کشی روکار اب و شوفاژ از سایز 16 الی 32میلیمتر به سیستم کلکتوری به صورت روکار به ازای هرمتر طول

25000

نصب جعبه کلکتوری به ازای هر عدد 45*45 یا 45*65

500000

نصب جعبه کلکتور 90*45 به ازای هر عدد

600000

کارمزد لوله کشی آتش نشانی از سایز” 1 تا ” 3 به صورت توکار و روکار به ازای هر متر طول

80000

نصب جعبه آتش نشانی به ازای هر عدد

500000

کارمزد  شیر آتش نشانی به ازای هر عدد

200000

بست کاری لوله های فاضلاب با بست های گلابی و غیره به ازای هر عدد

20000

نرخ دستمزد لوله کشی پلی اتیلن

دستمزد لوله کشی پلی اتیلن با توجه به تنوع در کاربردهای لوله های پلی اتیلن تفاوتهای فاحشی دارد .

به طور کلی دستمزد لوله کشی پلی اتیلن فاضلاب که از نوع جوشی استفاده میشود به دلیل اینکه تعداد مجریان ساختمانی در این رشته کم میباشند , همواره در حدود 20 درصد  قیمت بیشتری نسبت به لوله کشی پلیکا چسبی و پوش فیت دارد .

دستمزد لوله کشی پلی اتیلن آبرسانی و کشاورزی نیز معمولا پروژه ای بوده و متری محاسبه نمیشود , اما در متراژهای زیاد در سایزهای تا 2 اینچ میتوان بین 25 تا 40 هزار تومان بازه برای دستمزد لوله کشی پلی اتیلن تعیین نمود .

قیمت لوله کشی پلی اتیلن دفنی که برای گاز , آب و فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرد نیز بسته به نوع کار بوده و هزینه های جانبی در آن بسیار موثر هستند .

هزینه گرمایش از کف

برآورد هزینه گرمایش از کف بسته به متریال بکارر رفته تفاوتهای زیادی دارد . اما  به طور کلی به دو روش محاسبه میشود . هزینه تمام شده اجرای گرمایش از کف شامل حدود 150 تا 200 هزار تومان به ازای هر متر مربع خواهد شد . این هزینه به برند و لوازم مورد استفاده در سیستم گرمایش از کف بستگی دارد . استفاده از مش , فوم XPE و متالایز , بکار بردن شیر برقی و ترموستات , استفاده از ایرونت و دیگر لوازم مدرن تاثیر زیادی در قیمت و هزینه لوله کشی و اجرای گرمایش از کف دارد .

دستمزد اجرای گرمایش از کف به دو صورت متر طول و نصب کلکتور و سایر لوازم یا به صورت متر مربع گرمایش از کف محاسبه میشود . اجرت اجرای طولی حدود متری 10 تا 15 هزار تومان به علاوه هزینه نصب لوازم و کلکتورها و دستمزد متربعی حدود 50 تا 70 هزار تومان بسته به نوع کار تعیین میگردد .

البته در برخی از پروژه های ساختمانی به دلیل لزوم نظارت بر عملیات کف سازی ممکن است , مجری لوله کشی راسا نسبت به اجرا و نظارت اقدام کند که این مساله موجب میشود , هزینه و دستمزد اجرای گرمایش از کف تا حدودی افزایش پیدا کند .

 

19 دیدگاه
 • Pingback:تعمیرات لوله کشی ساختمان | لوله کشی ساختمان تهران
  Posted at 14:21h, 07 مارس پاسخ

  […] لوله کشی وانها بسیار متفاوت میباشد و درحال حاضر بیشتر از وان جکوزی […]

 • صابر
  Posted at 00:58h, 01 آگوست پاسخ

  قیمتاتون واقعا مناسبه ممنون .

 • مسعود
  Posted at 22:31h, 07 سپتامبر پاسخ

  سلام.ساختمان ما کلا هیچ کدام از واحدها شوفاژ نداره. اگر ما بخوایم واسه واحد خودمون پکیج و شوفاژ و روایات روکار بذاریم از سمت تراس مون ، میشه؟

  • آقای حسین پور
   Posted at 12:57h, 08 سپتامبر پاسخ

   سلام هزینه بستگی به متراژ واحد داره , اما دستمزد لوله کشی شوفاژ حدودا بین یک تا 2 میلیون تومان به اضافه خرید پکیج , رادیاتورها و لوله اتصالات که ممکن با لوازم حدودا 20 میلیون تا 24 میلیون بشه .

   • J.n
    Posted at 12:30h, 12 می پاسخ

    سلام
    دستمزد لوله کشی آب و فاضلاب آشپزخانه ویک سرویس بهداشتی سویت ۵۰ متری چقدر میشود؟

    • آقای حسین پور
     Posted at 15:12h, 12 می پاسخ

     سلام بستگی به فاصله و متراژ کار دارد اما یک رقمی حدود 3 تا 4 میلیون تومان دستمزد و حق الزحمه اجرای لوله کشی آب و فاضلاب داخل آپارتمان میشود .

 • بیستون سازه
  Posted at 16:29h, 30 اکتبر پاسخ

  چرا اینقد زیاد شده ؟❤️❤️❤️

  • آقای حسین پور
   Posted at 14:59h, 03 نوامبر پاسخ

   افزایش قیمت خدمات لوله کشی و تاسیساتی با توجه به افزایش هزینه زندگی تقریبا از نصف هم کمتر میباشد و علت آن هم عدم کشش بازار و کاهش قدرت خرید مردم است , وگرنه قیمتها احتمالا بالاتر میرفتند .

 • سوله سبک بیستون
  Posted at 16:20h, 10 نوامبر پاسخ

  مطلب خوبی بود ❤️❤️❤️

 • اشنای غریب
  Posted at 00:39h, 21 فوریه پاسخ

  سلام.این قیمت های که مطرح کردین برای کل استان ها هست یا فقط تهران؟

  • آقای حسین پور
   Posted at 12:56h, 21 فوریه پاسخ

   سلام , قیمت لوله کشی ساختمان را توافق طرفین میکنه و به سطح لوله کشی و اعتبار مجری و سازنده هم بستگی داره . این قیمت های ذکر شده تو سایت هم ممکن است برای یک لوله کش بیش از اون چیزی باشه که فکر میکنه و برای یکی دیگه خیلی پایین به حساب بیاد . در حال حاضر تو تهران کسانی هستند که واحدی 10 میلیون تومان برای اجرای لوله کشی یک واحد 100 متری هم کم به حساب میاد و لوله کشهایی هم وجود دارند که به واحدی 2 میلیون تومان هم قانع هستند . اما همه میدانیم که مجری که کم کار میکنه , کار تحویل نمیده و احتمالا با کارفرما به مشکل میخورند .

 • علی شیمایان
  Posted at 01:27h, 23 فوریه پاسخ

  سلام . هزینه خدمات لوله کشی تو شرایط مختلف یکسانه؟ مثلا نرخ خدمات تاسیسات شبانه از روز بیشتره ؟

 • مهدی
  Posted at 09:39h, 19 می پاسخ

  سلام خسته نباشید الان من بخوام شیر سینک رو ۵ متر بکشم اونور تر یعنی ۵ متر آب گرم و ۵ متر آب سرد جمعا ده متر حساب میشه اجرتش میشه ۲۰۰ تومن؟

  • آقای حسین پور
   Posted at 13:41h, 19 می پاسخ

   اگر فقط لوله کشی آب سرد و گرم باشه حدود 300 هزار تومان اجرت , بدون باز و نصب شیرالات و سینک میشه .

 • علیرضا دهقانی
  Posted at 19:23h, 25 ژوئن پاسخ

  سلام اجرت لوله‌کشی پلی اتیلن 160 تا 250متر متری چقدره کار در جاده کرج ماهدشت است

  • آقای حسین پور
   Posted at 18:31h, 28 ژوئن پاسخ

   بسته به نوع لوله کشی پلی اتیلن داره , اما حدودا متری 80 تا 120 در متراژ بالای پانصد متر هزینه اجرای لوله کشی تحت فشار و بین 60 تا 90 هزار تومان برای لوله کشی فاضلاب میباشد .

 • علیرضا دهقانی
  Posted at 10:13h, 29 ژوئن پاسخ

  سلام همکار محترم با این قیمت‌ها یعنی شما با یک میلیون تومان اجرت، یک طبقه با یک سرویس حمام و فرنگی و یک سرویس توالت ایرانی و روشویی با آشپزخانه را از پکیج یا از کنتور تا سرویس هارو انجام میدید

 • فردین چراغی
  Posted at 14:44h, 14 آگوست پاسخ

  سلام به همکاران عزیزم.حدود400 مترپلی اتیلن 32انجام دادم بانصب دومخزن وپمپ.چقدربایداجرت بگیرم؟برای آب دورکارگاه بوده وحدود20 انشعاب هم براشون گرفتم

  • آقای حسین پور
   Posted at 16:01h, 14 آگوست پاسخ

   سلام بسته به مسیر لوله کشی و سختی کار دارد اما با این اوصاف حدودا 15 تا 20 میلیون تومان اجرت چنین کاری میشود .

ارسال دیدگاه