قیمت لوله کشی ساختمان سال 99 متری چکی آب شوفاژ فاضلاب

قیمت لوله کشی ساختمان سال 99 متری چکی آب شوفاژ فاضلاب

قیمت لوله کشی

تهران پایپر اجرا , تعمیرات و براورد قیمت لوله کشی و  قیمت لوله و  اتصالات

و خدمات تاسیساتی تهران 22533080- 09122437371 کلی و جزیی , شبانه روزی

تهران پایپر مرجع اجرا و قیمت لوله کشی گاز , آب , شوفاژ و فاضلاب

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب , گاز , شوفاژ و لوله کشی فاضلاب ساختمان

لوله کشی روکار و توکار آب سرد و گرم مصرفی

اجرای لوله کشی رفت و برگشت رادیاتور شوفاژ , موتورخانه و  پکیج شوفاژ دیواری

لوله کشی فاضلاب ساختمان اجرا و تعمیرات لوله کشی پوش فیت و پلیکا

لوله کشی گاز ساختمان , اجرا , تعمیرات و تغییرات گازکشی و گازرسانی ساختمان

نصب , تعمیر و راه اندازی موتورخانه مرکزی و سرویس شوفاژ نصب , تعمیر و سرویس پکیج شوفاژ دیواری , نصب و تعمیرات پمپ آب , منبع ذخیره آب , نصب , تعمیر و سرویس کولر آبی و گازی , تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی , نصب و تعمیرات شیرالات بهداشتی رادیاتور , لوازم تاسیساتی و بهداشتی منزل جهت اجرا , برآورد هزینه و قیمت لوله کشی نصب و خدمات تاسیساتی در سراسر تهران با ما تماس بگیرید.

قیمت لوله کشی ساختمان

قیمت لوله کشی ساختمان

قیمت لوله کشی ساختمان با دو روش محاسبه میشود . در روش اول مجری با ارایه قیمت متری یا چکی و کنتراتی و ذکر جزییات مانند نصب لوازم و شیرالات با کارفرما توافق میکند .

در شیوه دیگری خیلی مرسوم نیست و بعضا قیمت لوله کشی گاز در ساختمانهای نوساز اینگونه حساب میشود و بخاطر نوسانات قیمت اجناس و نامشخص بودن تعداد و نوع اتصالات مصرف شده , نمیتوان قیمت دقیقی و منصفانه ای برای این نوع لوله کشی در نظر گرفت .

بخاطر همین در اغلب قراردادهای لوله کشی با دو شیوه متری و چکی یا کنترات بر مبنای اجرت و دستمزد لوله کشی محاسبه میشود . همین قیمتهای لوله کشی نیز بخاطر تورم و افزایش سالانه دستمزدها هرساله دستخوش تغییرات است .

قیمت لوله کشی سال 1399

قیمت متری لوله کشی آب سرد و گرم و گرمایش 12000 تومان تا 14000 قطر 20 تا 32  لوله کشی فاضلاب پلیکا  حدود 13000 تومان تا 25000 با بست کاری و زیرسقفی        لوله کشی فاضلاب پوش فیت متری 16000 تومان تا 28000 تومان  .

بست کاری هر عدد 6000 تومان و آهن کشی و ساپورت بندی لوله کشی هم بصورت کیلویی محاسبه میشود .

لوله کشی آب روکار هم برای یک واحد کامل متری 16 تا  19000 تومان تا قطر 1 اینچ

عایق کاری لوله کشی متری 6000 تومان اجرت .

گرمایش از کف هر مترمربع 40000 تومان با لوازم بسته به برند بین 80 تا 110 هزار تومان    لوله کشی آتش نشانی تا سایز 3 اینچ روکار و توکار متری 25000 تا  40000 تومان .

قیمتهای فوق برای متراژهای بالا و ساختمانهای نوساز بوده و در ساختمانهای کوچکتر عمدتا قیمتها واحدی , چکی و همراه با بازدید ارایه میشود .

قیمت لوله کشی هر واحد آپارتمان

هزینه لوله کشی بر حسب واحد نیز یکی از روشهای رایج در شیوه کنتراتی قیمت گذاری است . در این نوع محاسبه مجری لوله کشی بر حسب تجربه و زمانی که در  لوله کشی هر واحد صرف میشود و هزینه های جانبی مانند کارگر و … رقمی را به کارفرما پیشنهاد کرده و با کمی چانه زنی بر سر یک قیمت واحد توافق میکنند .

بهترست کلیه کارهایی که بایستی انجام شود و نحوه پرداخت در یک قرارداد مکتوب شود تا حین انجام کار و در انتهای کار به مشکل برنخورید .

هزینه هایی مانند کنده کاری و نصب لوازم و شیرالات از جمله مواردی هستند که بایستی در قرارداد لوله کشی مکتوب شوند .

در حال حاضر حدود قیمت لوله کشی آب , فاضلاب و شوفاژ برای یک واحد 60 تا 70 متری حدود 2500000 تومان است . البته ممکن است بین 10 تا 20 درصد نوسان داشته باشد .

پرداخت دستمزد لوله کشی نیز بهتر است , با پایان یافتن هر قسمت انجام شده و مکتوب شود , چون در این روش نه به کارفرما فشار وارد میشود و نه به پیمانکار لوله کشی .

با افزایش متراژ و کاهش تعداد واحدها مسلما دستمزد لوله کشی افزایش پیدا میکند .

 

هزینه لوله کشی ساختمان

هزینه اجرا و تعمیرات لوله کشی و خدمات تاسیساتی با توجه به میزان لوله کشی , سایز لوله کشی , نوع لوله کشی تخصصی بودن و سختی کار و با توافق کارفرما و پیمانکار و تعمیرکار لوله کش مشخص میگردد.

دستمزد لوله کشی میتواند به صورت متری توافق شود , اما با توجه به پیچیدگیهای موجود , قیمت اجناس و در برخی موارد مشخص نبودن زمان صرف شده برای اجرا و تعمیرات, خصوصا در لوله کشی و تعمیرات کوچک قیمت لوله کشی , نصب و تعمیرات معمولا به صورت چکی و کنترات باجنس یا بدون لوازم  توافق میشود.

در لوله کشی ساختمان های نوساز و با توجه به موارد ذکر شده معمولا هزینه لوله کشی آب , شوفاژ و فاضلاب با ذکر تمام خواسته ها و تعهدات کارفرما و لوله کش در قرارداد به صورت واحدی محاسبه میشود .

به این ترتیب خیال کارفرما و مجری بابت تعیین دستمزد تمام شده راحت میگردد. با این روش تا حدودی پرت لوله مصرف شده کاهش پیدا میکند.

در تعمیرات لوله کشی نیز بهتر است هزینه  به طور کلی توافق شود و نه متری. اما در هنگام توافق باید جزییات کار مکتوب شود تا در انتهای کار با مشکل مواجه نشوید.

هزینه تخریب و کنده کاری , هزینه نصب شیرالات , ساپورت بندی , عایق کاری و بست کاری از جمله مواردی است , که بهتر است در ابتدای کار توافق و نوشته شود.

برای بدست آوردن قیمت دقیق تر میتوان کار را به چند بخش تقسیم کرد و تک تک توافق کرد. با تمام این مسایل ممکن است نرخ لوله کشی ساختمان دو لوله کش با هم متفاوت باشد, که علت این امر میتواند مهارت , سلیقه و تخصص یک لوله کش از دیگری باشد.

4 دیدگاه
 • Pingback:تعمیرات لوله کشی ساختمان | لوله کشی ساختمان تهران
  Posted at 14:21h, 07 مارس پاسخ

  […] لوله کشی وانها بسیار متفاوت میباشد و درحال حاضر بیشتر از وان جکوزی […]

 • صابر
  Posted at 00:58h, 01 آگوست پاسخ

  قیمتاتون واقعا مناسبه ممنون .

 • مسعود
  Posted at 22:31h, 07 سپتامبر پاسخ

  سلام.ساختمان ما کلا هیچ کدام از واحدها شوفاژ نداره. اگر ما بخوایم واسه واحد خودمون پکیج و شوفاژ و روایات روکار بذاریم از سمت تراس مون ، میشه؟

  • آقای حسین پور
   Posted at 12:57h, 08 سپتامبر پاسخ

   سلام هزینه بستگی به متراژ واحد داره , اما دستمزد لوله کشی شوفاژ حدودا بین یک تا 2 میلیون تومان به اضافه خرید پکیج , رادیاتورها و لوله اتصالات که ممکن با لوازم حدودا 20 میلیون تا 24 میلیون بشه .

ارسال دیدگاه