قیمت لوله کشی گاز خانگی , اجرا و تعمیرات

قیمت لوله کشی گاز خانگی , اجرا و تعمیرات

قیمت لوله کشی گاز خانگی

اجرا , تعمیرات و قیمت لوله کشی گاز خانگی

تلفن تماس:09122437371 – 22533080

سراسر تهران و بدون تعطیلی , شبانه روزی

خدمات اجرا و جوشکاری لوله گاز مسکونی,تجاری

اجرا و تعمیرات تاسیسات لوله کشی ساختمان

خرده کاری , انشعاب گیری و تغییرات لوله کشی گاز

اجرای کلی لوله کشی گاز توسط متخصصین لوله کش گاز

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب سرد و گرم و فاضلاب

اجرای لوله کشی شوفاژ و آب روکار و زیرکار پنج و تک لایه

انشعاب گیری اتصالات و نصب شیرالات گاز و ولوازم گازسوز

قیمت لوله کشی گاز خانگی

قیمت لوله کشی گاز

براورد قیمت لوله کشی گاز خانگی , تجاری و صنعتی با توجه به میزان و حجم کار تعیین میشود. معمولا برای اجرا پروژه ها و ساختمان بزرگتر از قیمت اجرای هر متر لوله کشی گاز بسته به قطر لوله کشی آن استفاده میشود.

هر چقدر سایز لوله ها بالاتر برود , لوله کشی گاز سخت تر , وقت گیر تر و حرفه ای تر شده ,به تبع آن قیمت لوله کشی گاز بالاتر میرود.

دستمزد و اجرت لوله کشی گاز در مجتمع های ساختمانی چند واحدی بر اساس لوله کشی یک واحد محاسبه میشود, و در تعداد واحدها ضرب میشود.

قیمت لوله کشی گاز مسکونی , تجاری و صنعتی با قیمت جنس لوله , اتصالات و شیرهای گاز نیز میتواند محاسبه شود.

حدود قیمت لوله کشی گاز خانگی برای لوله کشی ساختمان نوساز بالای 100 متر لوله کشی حدود متری 15 تا 20000 هزار تومان اجرت میباشد .

هرچقدر از طول لوله کشی کاسته شود بر دستمزد لوله کشی افزوده خواهد شد و این هزینه فقط قیمت متری لوله کشی گاز است و هزینه لوازم شامل لوله اتصالات و حتی الکترود نیز بر عهده کارفرما میباشد . سایر مخارج اداری مانند نقشه و … را نیز کارفرما پرداخت میکند .

نرخ خرده کاری لوله کشی گاز

برای خرده کاری لوله کشی گاز نیز دقیقا نمیتوان هزینه مشخصی ارایه داد , چون اغلب خرده کاریها با یکدیگر متفاوت هستند . اما بخاطر اینکه شما یک آشنایی نسبی داشته باشید در ادامه برخی از قیمتهای تعمیر لوله کشی گاز را ارایه میدهیم .

دستمزد کورکردن یاانسداد لوله کشی گاز 1/2, بین  120 تا 150 هزار تومان

هزینه تغییر مسیر لوله کشی گاز آشپزخانه تا 1 متر 150 تا 250 هزار تومان

اجرت انشعاب گیری و لوله کشی گاز تا 3 متر حدود 250 تا 400 هزار تومان

قیمت متری لوله کشی گاز برای پنج متربه بالا متری 100 تا 120 هزار تومان

بدیهی است که هزینه جنس وسایل لوله کشی گاز پای صاحبکار میباشد .

اخیرا جابجایی لوله گاز آشپزخانه بخاطر تغییر دکوراسیون و نصب گاز رومیزی متداول شده و بخاطر این ممکن است , تغییراتی هرچند کوچک در مسیر و جهت لوله کشی گاز ایجاد شود . بهتر است بخاطر کاهش هزینه و دردسرهای احتمالی از لوله کشی گاز با لوله سبز و سفید و لوله های دنده ای پرهیز کنید . زیرا از نظر اداره گاز این کار غیراصولی بوده و ممکن است مخاطره آمیز باشد .

لوله کشی با تاییدیه شرکت گاز

برای ساختمانهای در حال ساخت قیمت لوله کشی گاز خانگی بایستی لوله کش گاز تاییدیه همان شهر یا استان را داشته باشد. به عنوان مثال مجری لوله گازی که در تهران مجوز و تاییدیه شرکت گاز را دارد, نمی تواند برای اخذ تاییدیه ساختماندر اصفهان یا مشهد اقدام کند.

یک مجری مورد تایید شرکت گاز علاوه بر اجرای لوله کشی گاز بایستی با ارایه نقشه ها به شرکت گاز مربوطه و اخذ تایید لوله کشی ,مجوز لازم برای نصب کنتور را دریافت کند.

خرده کاری لوله کشی گاز

برای تعمیرات و تغییرات جزیی لوله کشی گاز معمولا قیمت ها به صورت چکی باید توافق کرد. لوله کشی به علت مهارت و تخصصی بودن آن , معمولا قیمت بالاتری از لوله کشی آب و فاضلاب دارد.

لوله کشی گاز در بازسازی آپارتمان ها و انشعاب گیری و تجهیز آشپزخانه های خانگی و تجاری بسته به متراژ لوله کشی و تعداد انشعابات , ارتفاع لوله کشی و برخی پارامتر های دیگر به صورت حضوری تعیین میگردد.

لوله کشی گاز میتواند لوله کشی گاز روکار  یا لوله کشی گاز توکار باشد. برای اطلاع از قیمتها , بازدید کار و در خواست لوله کش گاز در سراسر تهران با ما تماس بگیرید.  لوله کشی گاز در شمال تهران غرب تهران, شرق تهران مرکز تهران و جنوب تهران قیمت لوله کشی گاز خانگی جوشکاری .

لوله گاز لوله کشی گاز پکیج آبگرمکن بخاری باربکیو اجاق خوراک پزی فر ,لوله کشی گاز منزل آپارتمان ساختمان خانه آشپزخانه مسکونی تجاری صنعتی اداری مغازه طباخی فست فود و سایر اماکن .

قیمت لوله کشی گاز خانگی

دستمزد لوله کشی گاز

شرایط لوله کشی گاز یک ساختمان

۱- در خصوص طرح شیر مصرف گاز هر واحد و یا شیر های ساختمان  در نقشه مندرج شده  ولی از نصب انواع سه راهی و یا شیر اضافی خودداری گردد و با نمای نقطه چین نشان داده شود.

۲- لوله گاز پیش از کنتور باید  با فشار 10 پوند بر اینچ مربع یا پی اس آی تحت تست قرارگیرد ، در صورت عدم آببندی میتوانید از شیلنگ و سر شیلنگی بجای اتصال کنتور استفاده کنید.

۳-مهر لوله ها در کلیه اندازه ها  باید زمان بازرسی مشخص بوده و اتصالات و شیر بدون رنگ و ضد زنگ باشند.

۴- شیر نباید پشت وسیله گازسوز نصب شود و در دسترس باشد و فاصله شیر تا دودکش رعایت شود.

۵ – شیر گاز آبگرمکن و سایر لوازم گاز سوز بهتر است سمت چپ با رعایت مسافت مجاز نصب شود.

۶-ساختمان دارای حداقل محیط قابل بهره برداری باشد. در و پنجره ها نصب شده و سقف سازه زده شده باشد.

۷- در هنگام رسم نقش موارد زیر رعایت شود :

 • رسم نقشه ایزومتریک با قیاس یک به 100

– تعیین جهت جغرافیایی ،قطر دیوار، موقعیت پنجره

و در ،مساحت حیاط ،راه پله،بالکن،انبار، آشپزخانه

– محل , اندازه و قطر دودکش ها

– رسم نقشه استاندارد و نوشتن اعداد با شابلون نقشه کشی

– عدم قلم خوردگی و لاک گرفتگی نقشه و مدارک شناسایی

خدمات لوله کشی گاز

۸- نصب دودکش در محیط خارج از سازه غیرقانونی میباشد. حتی مغازه موجود در یک ساختمان نیز نمی توانند دودکش گازسوز را در حیاط آپارتمان نصب کنند.

۹- شیر فرعی در آپارتمان های دارای کنتور گاز یکسان باید در راه پله نزدیک درب ورودی هر واحدنصب شود.

۱۰- در آپارتمان های دارای کنتور جدا بهتر است از نصب شیر فرعی در تراس اتاق خودداری کرده و حدالامکان در تراس پذیرایی و آشپزخانه نصب شود. شاید تفکیک کنتور قیمت لوله کشی گاز خانگی را افزایش دهد , اما استقلال آن موجب افزایش امنیت میشود .

۱۱- نصب بیش از یک اجاق در پارکینگ و مشاعات ممنوع است.

۱۲-در ساختمانهای کنتور مستقل نصب شیر قفلی قبل از کنتور  و شیر گازی اصلی بعد از کنتور الزامی است.

۱۳- در سیستم کلکتوری با تعدد کنتور سایزینگ کلیه لوله ها با آخرین شیر مصرف آخرین مصرف کننده از علمک انجام گیرد.

۱۴- نصب روشنایی در محیطهای مذکور خلاف مقررات است:

روبروی دریچه باد کولر , فاصله زیر یک متر از در و پنجره سقف چوبی کمتر از ارتفاع دو متر هشتاد سانتیمتر, درسقف گچی فضای با سقف کمتر از ۲۵۰ سانتیمتر

۱۵- در  سراهی انشعابی که شیر روشنایی و بخاری از یک لوله اصلی منشعب میشوند و در کنج ۹۰ درجه قراردارند، حداقل فاصله شیر روشنایی از سه راهی سی تا پنجاه سانتیمتر باشد.

۱۶- در کارخانه های برنج به علت اینکه گاز های حاصل از سوخت از طریق تراف و بعدازخشک کردن مستقیما” وارد فضای کارخانه میگردد، تهویه قوی و  مناسب در دوطرف دیوار برنج کوبی نصب گردد.

جوشکار لوله کشی ساختمان برای گاز

۱۷- بخاری , آبگرمکن و پکیجهای بدون دودکش مورد تایید نمی باشد.

۱۸- نانوایی فانتزی از مکانهای عمومی به حساب نمی آید.

۱۹- در لوله کشی گاز از شیرهای گازی استاندارد با نشان ملی استفاده شود.

۲۰-کمترین دهانه شومینه و پکیج ۱۵سانتیمتر بوده و باید تا یک متر بالاتر از پشت بام ادامه یابد. قیمت لوله کشی گاز پایپ سرویس از مهمترین مراجع قیمت لوله کشی گاز خانگی و سایر انواع لوله کشیهاست .

۲۱- لوله کشی بارفیکسی از عرض معبر و یا در طول کوچه از طریق نصب ساپورت خلاف مقررات میباشد.

۲۲- نصب حداقل یک بخاری ، یک آبگرمکن و یک اجاق گاز در منازل مسکونی از بدیهیات است. در صورتیکه مکانی موقعیت و شرایط نصب بخاری و سایر لوازم گازسوز را نداشته باشد,نمیتواند انشعاب گاز بگیرد و بایستی از لوازم گرمایشی برقی استفاده نماید.

۲۳- در خانه ای که فقط یک بخاری نصب شده باشد ، محل نصب بخاری محل خواب محسوب شده و نصب و اجرای روشنایی در آن مکان ممنوع میباشد.

۲۴- در مورد مغازه هایی که میخواهند از یک کنتور مشترک استفاده کنند باید مقررات زیر را رعایت کنند .

الف) رضایت محضری مالکین جهت انشعاب گیری کنتور در یک مغازه با مشورت مهندس ناظر

ب) نصب شیر قفلی در ارتفاع قابل دسترس در بیرون همه مغازه ها از لوله اصلی پس از کنتور

۲۵- کنتور باید در محدوده قانونی ساختمان نصب شود و نصب کنتور در اماکن مشاعات آزاد است.

۲۶- در لوله کشی واحد های مسکونی – تجاری و یا ترکیب مسکونی تجاری لوله کشی گاز باید از محدوده خصوصی دیگران عبور نکند و در مشاعات لوله کشی انجام شود.

لوله کش گاز ساختمان

۲۷- رها سازی دودکش زیر هرگونه سقف و مکانی غیر هوای آزاد بطوریکه دودکش مستقیما و دایما با هوای آزاد در تماس نباشد خلاف و خطرناک است.

۲۸- استفاده از لوله های پلیمری و پلاستکی برای لوله کشی گاز ممنوع است. بهتراست به قیمت لوله کشی گاز خانگی خود را انجام ندهید و از عواقب کار بترسید .

۲۹- در اجرای لوله کشی گاز جهت تغییر مسیر فقط میتوان از زانوی استاندارد ۹۰ درجه بدون هرگونه برش و یا خمکاری استفاده کرد.

۳۰- در اماکن مسکونی که دارای واحد تجاری میباشند ، اختصاص هرگونه انشعاب از لوله کشی منزل مسکونی به مغازه ممنوع و رها کردن دودکش مغازه در واحد مسکونی نیز خلاف قانون است.

۳۱- برای آپارتمان هایی که از شوفاژ و یا پکیج بعنوان وسیله گرمایشی استفاده میگردد، نصب یک بخاری گازسوز برای مواقع خرابی شوفاژ اجباری میباشد.

۳۲- استفاده از شومینه بعنوان تنها وسیله گرمایی در سالن و بدون رادیاتور و گرمایشی از کف و فن کویل ممنوع میباشد.

قیمت متری لوله کشی گاز

قیمت لوله کشی گاز برای متراژهای 100 متر به بالا و حداقل یک ساختمان چند واحدی بر حسب متری محاسبه میشود.

به دلیل مهارت لوله کش گاز و سختی لوله کشی گاز , قیمت لوله کشی گاز نسبت به لوله کشی آب و فاضلاب به طور ملاحظه ای بیشتر میباشد.

قیمت لوله کشی گاز بدون محاسبه قیمت لوله و جنس برای متراژهای بالا چیزی حدود 14000 تومان تا 19000 تومان در سایزهای پایین لوله کشی تا 1 اینچ میباشد ,که بدیهی است بنا به پیچ و خم و سایز لوله کشی تلورانس داشته باشد.

قیمت لوله کشی گاز خانگی در خرده کاری لوله کشی گاز و کارهایی مانند جابجایی لوله گاز تا متراژ 100 متر مبنای دستمزد لوله کشی توافق طرفین میباشد .

البته بهتر است این را بدانید که به دلیل وقت گیر بودن و اطمینان از صحت اجرای لوله کشی گاز , اجرت لوله کشی گاز بسیار بیشتر از سایر لوله کشی ها و موارد فنی دیگر است , زیرا لوله کش گاز تا حدود مسیولیت سنگینی به سبب خطرات لوله کشی گاز  بر عهده دارد و در ضمن یک لوله کش گاز علاوه بر مهارتی که دارد به سبب اشعه ماورای بنفش از صدمات جسمی نیز در امان نمیماند.

8 دیدگاه
 • علیرضا
  Posted at 13:03h, 02 آگوست پاسخ

  عالی دمت گرم

 • وحید
  Posted at 13:09h, 02 آگوست پاسخ

  خیلی عالی بود من که راضیم

 • morteza
  Posted at 14:05h, 02 آگوست پاسخ

  قیمتتون بالا نیست؟

  • hoseinpor hoseinpor
   Posted at 14:22h, 02 آگوست پاسخ

   با همین قیمتها هم دیگر هیچ پیمانکاری اجرا نداشته و احتمالا در آینده نزدیک قیمت لوله کشی گاز افزایش قابل توجهی خواهد داشت .

 • مریم
  Posted at 14:20h, 02 آگوست پاسخ

  برای یک ساختمان نوساز 200 متری بخواهید لوله کشی گاز بخواهید انجام بدهید قیمتش چقدر می شود؟

  • hoseinpor hoseinpor
   Posted at 15:09h, 03 آگوست پاسخ

   بستگی به تعداد انشعابات گاز و سایزبندی لوله کشی دارد , اما در حال حاضر با لوله اتصالات مانیسمان حدود 4 تا 6 میلیون احتمالا هزینه دارد .

 • setareh
  Posted at 16:12h, 02 آگوست پاسخ

  بسیار عالی بود

ارسال دیدگاه