تعمیرات موتورخانه شوفاژ | شبانه روزی سراسر تهران

سرویس و تعمیرات موتورخانه شوفاژ تهران

تعمیرات موتورخانه شوفاژ | شبانه روزی سراسر تهران

تعمیرات موتورخانه شوفاژ

تعمیرات موتورخانه شوفاژ , سرویس و راه اندازی شوفاژخانه سراسر تهران

تلفن تماس 09122437371 – 22533080 بدون تعطیلی و شبانه روزی

طراحی , بازسازی تاسیسات لوله کشی ساختمان  و  موتورخانه شوفاژ مرکزی

عیب یابی و رفع عیب شوفاژ خانه , لوله کشی و تاسیسات

سرویس , تنظیم و تعمیر مشعل گازی و تعویض قطعات

نصب , تعمیر و تعویض دیگ شوفاژ , پره دیگ و بویلر موتورخانه

نصب , تعمیر و سرویس پمپ سیرکولاسیون و برگشت آب موتورخانه

نصب , جوشکاری و تعویض منبع دوجداره و منبع کویل دار موتورخانه

نصب , تعمیر  و تعویض مبدل حرارتی و جایگذاری بجای منبع

شستشو و رسوب زدایی منبع کویل دار و مبدل حرارتی

جوشکاری و تعمیرات کلکتور و لوله کشی موتورخانه

لوله کشی و نصب رادیاتور شوفاژ و پکیج دیواری

تعمیرات موتورخانه شوفاژ

نصب , عیب یابی , سرویس و تعمیرات موتورخانه شوفاژ

تعمیرات موتورخانه شوفاژ مرکزی

تعمیرات موتورخانه شوفاژ  یک فن تخصصی میباشد. عیب یابی و تشخیص علت خرابی شوفاژ ابتدا باید توسط تعمیرکار شوفاژکار صورت بگیرد , و بعد از تشخیص صحیح بایستی تعمیرات موتورخانه شوفاژ صورت انجام شود.

شوفاژخانه از چند قطعه اصلی شامل مشعل گازی یا گازوییلی یا سوختهای دیگر تشکیل شده که وظیفه اش تبدیل سوخت به حرارت و آتش است.

تنظیم میزان حرارت و زبانه آتش از کارکردهای اصلی مشعل است که با مخلوط کردن هوا با گاز انجام میشود.

مشعل یک رله دارد که استارت زدن و خاموش و روشن کردن مشعل بر عهده این وسیله الکترونیکی است.

مشعل آتش را به داخل دیگ پرتاب میکند که در نتیجه آب داخل دیگ که آب رادیاتورهای شوفاژ است , پس از گردش در منبع شوفاژ و رادیاتورها سرد شده و توسط پمپ به داخل دیگ هدایت شده است.

خرابی موتورخانه

همانطور که گفته شد , در تعمیرات موتورخانه شوفاژ مرکزی مهمترین قسمت کار , عیب یابی صحیح و سپس اقدام به رفع عیب و تعمیرات مربوطه است . مشعل و پمپها بیشترین خرابی را در موتورخانه ها دارند که علت هم این است که هم وسایلی الکتریکی هستند و هم مکانیکی از این جهت و بخاطر کارکرد دایم آنها معمولا خرابی موتورخانه ها از این دو مورد است .

خرابی لوازم ثابت موتورخانه مانند دیگ , کلکتور و منبع دوجداره یا کویل دار هم بعضا اتفاق میفتد , اما خرابی و نقص آنها معمولا آشکار بوده و نشتی از آنها باعث میشود ,که یک شخص عادی نیز میتواند خرابی آنها را تشخیص دهد .

البته خرابی و نقصان در کارکرد منبع دوجداره و کویل دار و سیستم انبساط یعنی لوله کشی منبع انبساط , منبع انبساط و فلوتر و پرکن انبساط نیز میتواند بصورت پنهان موجب کاهش بهروری و آسیب زدن به موتورخانه شود .

عیب یابی موتورخانه شوفاژ

از شایعترین خرابیها میتوان به خاموش شدن مداوم یا گهگاهی مشعل نام برد . که برای رفع این نقیصه نباز به یک مشعل کار زبده است که در تعمیرات موتورخانه شوفاژ , مهمترین قسمت تلقی میشود .

از کار افتادن پمپ و سروصدای ناهنجار پمپ شوفاژ نیز از رایجترین خرابیهاست که احتمالا بایستی با تعویض سیل , کوپلینگ , واسطه و سیم پیچی پمپ رفع خواهد شد .

مورد دیگر نشتی دیگ شوفاژخانه است که به ندرت قابل تعمیر هستند و از اقلام در موتورخانه هستند که باید حتما تعویض شوند . هرچند که دیگ شوفاژخانه گرانترین قطعه یک موتورخانه است,اما قابل تعمیر نیست .دیگها موتورخانه در دونوع پره ای چدنی و یک تکه فولادی هستند.

کلکتور شوفاژخانه نیز گاها براثر زنگ زدگی سوراخ شده یا ترک برمیدارد , که میتوان آنرا بطور کلی یا تکه ای تعمیر نمود . کلکتورها وظیفه توزیع آب گرم شوفاژ در مدار رفت و جمع آوری آب سرد شده برگشتی شوفاژ را در مدار برگشت دارند .

نشتی لوله کشی رفت وبرگشت واحدها و رایزرهای اصلی و لوله کشی منبع انبساط نیز از مشکلاتی است که میتواند در کار موتورخانه اخلال بوجود بیاورد . انسداد لوله کشی انبساط نیز تا حد زیادی سیستم گرمایش برخی از واحدها یا تمام واحدها را از کار انداخته و در انتها به دیگ آسیب میرساند .

برای تولید آب گرم در شوفاژخانه معمولا منبع دوجداره یا مخزن کویل دار در موتورخانه نصب میشود . در بعضی اماکن هم بدلیل محدودیتهایی اقدام به نصب مبدل حرارتی میکنند که البته برای موتورخانه ها خیلی توصیه نمیشود .

یکی دیگر از مشکلات شایع در موتورخانه ها سوراخ شدن منبع دوجداره یا کویل دار است که باعث کاهش بازدهی و افزایش مصرف سوخت و هدر رفتن آب میشود .

اگر این روزنه کوچک باشد میتوان آنرا با جوشکاری تعمیر نمود , و اگر برای بار چندم باشد که جوشکاری فایده ای نداشته و بهترست اقدام به تعویض منبع نمایید .

سرد شدن آب گرم

یکی دیگر از مشکلاتی که در تعمیرات موتورخانه شوفاژ بسیار اتفاق میفتد , این است که ساکنین از کاهش درجه حرارت آب مصرفی از لحاظ تداوم مصرف شکایت میکنند , و ادعا میکنند که در هنگام استحمام یا شستشوی ظروف آب ناگهان سرد میشود , بخصوص در آخر هفته ها و روزهای تعطیل که پیک مصرف به اوج میرسد .

برای رفع این مشکل ابتدا به بررسی پمپ برگشت آب گرم مصرفی میپردازیم و درصورتیکه پمپ مصرفی درست کار میکرد بایستی ایراد را در رسوب گرفتن اطراف کویلهای منبع کویل دار یافت.

از ایرادات عمده منابع کویل دار میتوان همین مساله را عنوان کرد , که هر سه یا چهارسال یکبار احتیاج به شستشوی کویل دارند و بایستی با اسیدشویی یا روشهای مکانیکی این رسوب با خارج کردن کویل از منبع زدود  .

این عملیات بین نصف روز تا یک روز زمان میبرد . شستشوی کویل به دو روش با پمپ و بدون پمپ انجام شده که هرکدام ویژگیها و هزینه های مربوط به خود را دارند . برای شستشوی منابع کوچک نیازی به پمپ اسیدشویی نیست .

تعمیر شوفاژخانه

آب شوفاژ علاوه بر گردش در رادیاتورها و گرم کردن محیط پیرامون وظیفه گرم کردن آب گرم مصرفی را در تبادل گرمایی داخل منبع دوجداره یا منبع کویل دار بر عهده دارد.

وظیفه پمپ شوفاژخانه ایجاد گردش و حرکت در آب شوفاژ میباشد.

میزان آب شوفاژ یک میزان در سیستم موتورخانه شوفاژ تقریبا یک میزان معین است ,و کمترین تغییری نمیکند و با کمترین کاستی در میزان آب شوفاژ, توسط منبع انبساط پر میشود.

چون اگر این میزان آب شوفاژ کاهش یابد , رادیاتورها کم کم سرد میشوند و در اخر به علت کمبود آب باعث سوختن و سوراخ شدن دیگ و به بار آمدن خسارات جبران ناپذیر میشود.

از اینرو بهتر است هر چند وقت یکبار از منبع انبساط پشت بام یک بازدید داشته باشید.

سرویس موتورخانه

صرفه جویی در هزینه

هزینه تعمیرات شوفاژخانه معمولا اگر هر چند وقت یکبار یک سرویس شوفاژخانه انجام شودبه کمترین حد میرسد, زیرا نگهداری از لوازم موتورخانه شوفاژ امری بسیار مهم است.

روغن کاری پمپ ها,چک کردن ترموستات روی دیگ و ترموستات روی پمپ, بررسی وضعیت پمپ شوفاژ, واسطه پمپ یا کله پمپ و کوپلینگ ,منبع دوجداره,کویلدار,انبساط,شناور انبساط ,کلکتور شوفاژ,لوله های موتورخانه, شیرفلکه های موتورخانه از فاکتورهایی است کهدر کاهش تعمیرات موتورخانه شوفاژ نقش به سزایی دارد.

تعمیرات شوفاژ خانه

در تعمیرات شوفاژ خانه ابتدا باید عیب و ایرادات موجود توسط تکنسین و متخصص تشخیص داده شده و پس از آن با برآورد قیمت به سراغ تعمیر شوفاژخانه برویم.

در یک موتورخانه شوفاژ مرکزی تعداد زیادی وسیله در حال کار هستند و مقدار زیادی انرژی و آب در حال استفاده تا بتوانند , گرمایش یک ساختمان و آب گرم مصرفی انرا تامین کنند.

نقص در هریک از قطعات هرچند کوچک میتواند یک شوفاژ خانه بزرگ را نیز دچار اخلال کردهو از کار بیندازد. به همین منظور تشخیص و عیب یابی درست با توجه به مهارت و تجربه شوفاژکار و تعمیرکار متخصص شوفاژخانه بسیار مهم میباشد.

معمولا مشعل را مهمترین قسمت یک موتورخانه میدانند که این یک واقعیت است اما با توجه به پیوستگی کارکرد شوفاژخانه باید بدانید که اگر یک واشر در موتورخانه کار خود را درست انجام ندهد تا حد زیادی نظم موتورخانه به هم میریزد.

 

تعمیرکار موتورخانه

برای تعمیرات موتورخانه شوفاژ در تهران خود با ما مشاوره کنید ,تا با اعزام سرویسکار و تعمیرکار موتورخانه علاوه بر براورد قیمت مناسبترین کالاها و روشهای تعمیرات موتورخانه شوفاژ را به شما پیشنهاد دهیم. تماس با ما

8 دیدگاه

Post A Comment