سرویس موتورخانه

سرویس موتورخانه

سرویس موتورخانه

تعمیر و سرویس موتورخانه  09122437371 شبانه روزی

تلفن دفتر مرکزی 22533080   سراسر تهران ,بدون تعطیلی

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب گاز شوفاژ و فاضلاب ساختمان

تعمیر و نگهداری موتورخانه مرکزی

نصب ,تعویض و سرویس شوفاژخانه مرکزی

نصب , راه اندازی و نگهداری استخر سرپوشیده و روباز

سرویس و تعمیر مشعل , دیگ ,جوشکاری کلکتور شوفاژ,

سرویس پمپ سیرکوله شوفاژ, پمپ آب گرم , پمپ منبع

تعویض و ترمیم منبع کویل یا دوجداره, مبدل و صافی

لوله کشی ,تعویض و نصب منبع انبساط شوفاژ

سرویس موتورخانه مرکزی

سرویس شوفاژخانه

برای درخواست سرویس کار موتورخانه در شمال تهران غرب تهران ,شرق تهران, غرب تهران ,مرکز و جنوب تهران تماس بگیرید. سرویس موتورخانه یک حرفه تخصصی است و یک سرویسکار و تعمیرکار موتورخانه باید با حوصله این مهم را انجام دهد.

در ابتدا شیرگاز , شیلنگ گاز , فیلتر گاز مشعل چک میشود تا هرگونه نشتی گازی تا مشعل نداشته باشد.

تنظیم مشعل شوفاژ

در مرحله بعد مشعل موتورخانه را وارسی میکنیم تا از کارکرد بهینه آن مطمین شویم. هرگاه مشعل یک شوفاژخانه خوب کار کند, در عین اینکه تولید حرارت مناسب میکند, هزینه گاز مصرفی را نیز پایین می آورد.

کارایی خوب مشعل فارغ از نوع و برند آن به فاکتور های زیر بستگی دارد:

1- میزان ورود گاز به مشعل که توسط شیرگاز و همچنین شیربرقی مشعل تنظیم میشود.

2- میزان اکسیژن موجود در محیط باید یک رنج مناسب باشد.

چک کردن دودکش موتورخانه و بازبودن در سرویس موتورخانه ضروری است. وجود هواکش و فن متناسب با مشعل نیز اهمیت ویژه دارد.در صورتیکه با وجود هواکش و دودکش مناسب میزان اکسیژن هوا کم باشد, باید راههای دیگری برای تامین اکسیژن پیدا کرد. باز گذاشتن درب موتورخانه در صورت ممکن و یا نصب درب نرده ای و پانچ شده یکی از این روشهاست.

3- در این مرحله باید رله مشعل بررسی شود تا از کارکرد صحیح آن خیال مان راحت شود.

رله مشعل از قطعاتی است که به علت الکترونیکی بودن آن هراز گاهی میسوزد و پر مصرف است. علت اصلی خاموش شدن موتورخانه در بسیاری از موارد معیوب بودن رله میباشد.

4- یون و ترانس جرقه زن از دیگر قطعات مشعل هستند که باید بررسی شوند.

تعمیر دیگ موتورخانه

آب شوفاژ در داخل دیگ جریان دارد و مشعل با تولید آتش باعث گرم شدن دیگ و به تبع آن آب شوفاژ میشود. دیگ موتورخانه از قطعاتی است که عمر نسبتا طولانی دارد, اما اگر خراب شود ,تعویض و تعمیر آن کمی سخت میباشد.

دیگهای موتورخانه در دو نوع فولادی و چدنی میباشند. دیگهای چدنی از راندمان کمتری نسبت به دیگهای فولادی برخوردار هستند. با این وجود کاربرد دیگ های چدنی به علت پره بودن و قابلیت بهتر در نصب و تعمیر رایج تر هستند.

در صورت معیوب شدن یک پره دیگ چدنی میتوان پره دیگ را تعویض کرد. اگر تعداد پره های پوسیده و زنگ زده زیاد باشد , تعویض پره ای آن به صرفه نیست و باید یک دیگ نو نصب شود. در صورت نشت آب شوفاژ از دیگ بهروری موتورخانه کاهش پیدا میکند و مصرف سوخت نیز بالا میرود.

تعمیر کلکتور شوفاژ

آب شوفاژ دو کلکتور رفت و برگشت شوفاژ دارد. آب گرم هم کلکتور مخصوص آب مصرفی و بهداشتی را دارد. وظیفه کلکتور رفت شوفاژ , دریافت آب شوفاژ گرم از دیگ و توزیع آن به منبع دوجداره ,کویل یا مبدل حرارتی و لوله های رفت رادیاتور شوفاژ واحد هاست.

کلکتور برگشت شوفاژ نیز آبی که در واحدها و در منبع شوفاژخانه نسبتا سرد شده,جهت گرم شدن به دیگ برمیگرداند.

تعمیر کلکتور موتورخانه

کلکتور آب گرم نیز آب گرم را از منبع شوفاژخانه دریافت و بین واحدهای آپارتمان توزیع میکند. بر روی هر کلکتور به تعداد خروجی و ورودی واحدها , منبع و پمپها شیرفلکه های رفت و برگشت موجود میباشد.

چک کردن کلکتور , لوله کشی و بازوبسته کردن شیرفلکه های مورد نیاز نیز و از وظایف یک سرویسکار موتورخانه است. کلکتور و لوله کشی شوفاژ معمولا از نوع لوله سیاه گازی و ضخیم و آب آن غیربهداشتی میباشد.

کلکتور آب گرم مصرفی از نوع لوله و اتصالات گالوانیزه و یا پلیمری و آب آن بهداشتی است.

تعمیر منبع موتورخانه

منبع موتورخانه وظیفه تبادل گرما بین آب شوفاژ که از کلکتور شوفاژ آمده را با آب سرد مصرفی و گرم کردن آب مصرفی را دارد.

منبع شوفاژخانه در دو نوع دوجداره و کویل دار هستند و بسته با مکان به صورت عمودی یا افقی طراحی میشوند. بررسی منبع موتورخانه و شستشوی اسیدشویی منبع کویل دار هرچند وقت یکبار نیز واجب است.

نصب مبدل شوفاژ

اخیرا مبدل حرارتی به جای منبع منبع موتورخانه با حجم کوچک به بازار ارایه شده است. مبدل حرارتی به علت رسوب گیری بالا با استقبال زیادی مواجه نشد.

البته میتوان سرراه مبدل صافی و فیلتر مخصوص قرار داد تا کمتر رسوب بگیرد. چک کردن و شستشوی مبدل نیز از ضروریات یک سرویس موتورخانه میباشد.

تعمیر پمپ شوفاژ

پمپ شوفاژ در سیستم برگشت آب شوفاژ و برای گردش و سیرکولاسیون آب شوفاژ قرار میگیرد. روغنکاری , چک و در صورت احتیاج تعویض واسطه پمپ , کوپلینگ , سیل ,پروانه و الکتروموتور پمپ از ملزومات سرویس شوفاژ است.

معمولا در برگشت آب گرم مصرفی هم یک پمپ کوچک برای گردش آب مصرفی وجود دارد که این نیز باید چک شود.

تعمیر برق موتورخانه

بررسی کردن برق پمپ موتورخانه نیز از وظایف یک سرویسکار ماهر است. مشعل و پمپهای شوفاژ قطعات برقی موتورخانه هستند که الزاما با وجود برق کار میکنند.

کلیدهای مینیاتوری مشخص در یک موتورخانه خوب میتواند در این زمینه به ما کمک کند. برای درخواست تعمیرکار , سرویسکار , بازسازی و نوسازی موتورخانه و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تعمیر و سرویس موتورخانه

تعمیرات موتورخانه شوفاژ

عیب یابی در تعمیرات موتورخانه شوفاژ قدم اول است. پس از عیب یابی با توجه به شرایط کلی و براورد هزینه تقریبی تعمیرات و تعویض احتمالی قطعات اقدام کرد.

تجربه نقش مهمی در عیب یابی موتورخانه دارد. زیرا با تکرار ایراداتی که موتورخانه ها به وجود امده است , سرویسکار مجرب میتواند راحتتر به نقطه مورد نظر برسد. خرابی مشعل و از کار افتادن آن ایرادی است که باعث سرد شدن رادیاتورها شده و پس از حدود 2 ساعت هم آب گرم مصرفی سرد میشود.

یک مشعل کار متخصص برای سرویس موتورخانه میتواند عیب آن را برطرف کند. آب دادن پمپ و یا سرد شدن رادیاتورها نیز میتواند از علل سرد شدن رادیاتورها به علت کار نکردن صحیح پمپ برگشت شوفاژ باشد.

آب دادن و نشتی ناف پمپ معمولا به دلیل خرابی واسطه پمپ میباشد و پمپ را از کار خواهد انداخت.سرویس موتورخانه خرابی منبع دوجداره و به خصوص رسوب گرفتن منبع کویل دار هم باعث میشود فشار آب گرم مصرفی و میزان آن کم شود. پمپ گرمایشی خطی جهت تامین آبگرم در سیستم گرمایش مرکزی و منطقه ای و گردش آب در سیستم های آبگرم خانگی مانند مدار شوفاژ قابل استفاده است .

منبع کویل دار به دو صورت منبع کویل دار عمودی و منبع کویل دار افقی طراحی میشود ، در برخی شوفاژ خانه ها که محدودیت فضا دارد و جایی برای نصب و لوله کشی منبع کویل دار ایستاده وجود ندارد ,از منبع کویل دار افقی استفاده میشود ، كارخانه های تولیدکننده منبع با توجه به نیاز و درخواست مشتری منبع کویل دار ایستاده و یا افقی میسازد.

 

4 دیدگاه

ارسال دیدگاه