سرویس موتورخانه شوفاژ

سرویس موتورخانه شوفاژ

سرویس موتورخانه شوفاژ

نصب , تعمیرات و سرویس موتورخانه شوفاژ مرکزی

تلفن : 09122437371-22533080 سراسر تهران , عیب یابی و تعمیر مشعل گازی ,

اجرا و راه اندازی شوفاژخانه از صفر تا صد بازسازی موتورخانه های فرسوده و قدیمی عیب یابی و رفع عیب موتورخانه شوفاژ مرکزی

سرویس دوره ای , ماهانه و سالانه موتورخانه مرکزی اجرا و تعمیرات لوله کشی موتورخانه , آب , گاز و شوفاژ , عیب یابی و تعمیر موتورخانه شوفاژ , استخر , پمپ و لوازم تاسیساتی

نصب و تعویض منبع دوجداره , کویلدار , منبع انبساط پشت بام , نصب و تعمیر دیگ فولادی و چدنی و پره های معیوب دیگ , نصب , تعمیر و تعویض پمپ شوفاژ , پمپ آب گرم و پمپ تحت فشار ساختمان , ساخت و تعویض کلکتورهای موتورخانه

سرویس موتورخانه شوفاژ مرکزی

تعمیر شوفاژ شبانه روزی

شرکت خدمات لوله کشی تهران پایپر مفتخر است با کادری قوی تمام طول سال و به صورت شبانه روزی در زمینه تاسیسات ساختمانی و تعمیرات موتورخانه و لوله کشی در تمام نقاط تهران آماده ارایه خدمات به شما هم میهنان گرامی میباشد.

عیب یابی یابی موتورخانه

همانطور که میدانید مهمترین بخش از تعمیر یک سیستم پیدا کردن یافتن عیب و ایراد آن است و برای تعمیر موتورخانه نیز بایستی به عیبیابی دقیق پرداخت تا با کمترین هزینه و صرف وقت به بهترین نتیجه رسید.

موتورخانه دو وظیفه اصلی دارد.

اولین کار موتورخانه که مهمتر از بخش دوم است تولید آب گرم برای گردش در رادیاتور یا هر تبادل کننده دیگری است که در موتورخانه ساختمانها پیش از ورود به سیستم به یک منبع که دوجداره یا کویل دار یا حتی مبدل های حرارتی رفته و آب گرم مصرفی ورودی از کنتور را گرم نموده و برای شستشو و مصارف بهداشتی به داخل ساختمان و شیرالات بهداشتی میرود تا دو وظیفه موتورخانه را انجام شده بدانیم.

در عیب یابی یک سیستم موتورخانه باید ببینیم که کدام یک از بخشها مشکل دارد.

اگر سیستم گرمایش مشکل داشت بایستی به سراغ قسمت گرمایش شوفاژ و سیرکولاسیون گرمایش برویم و ببینیم که کدام قسمت از گرمایش دچار مشکل شده است.

اصلی ترین علت گرم نکردن شوفاژها عدم چرخش آب به اندازه کافی است که با سکون در لوله کشی شوفاژ موجب سردشدن رادیاتورها و درنتیجه محیط میشود. آب گرم در داخل لوله های شوفاژ به صورت طبیعی به سمت بالا حرکت کرده و آب سرد جایگزین آن میشود.

اما برای افزایش سرعت و بهینه کردن میزان گرمایش ساختمان عمدتا در مسیر برگشت یک پمپ سیرکولاسیون تعبیه میشود تا این عمل به اندازه کافی صورت بگیرد.

هرگاه این گردش به هردلیلی از میزان موردنظر کاهش پیدا کند و موجبکندی گردش آب شود , به تدریج رادیاتورها سرد میشوند.

یکی از دلایل کاهش گردش میتواند خرابی پمپ باشد اما دلایل دیگری هم وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد. کیپ بودن یا انسداد لوله کشی منبع انبساط یکی از علل عدم سیرکولاسیون در این سیستم است.

خرابی منبع انبساط نیز میتواند مانع دیگری در اینراه باشد. کلا هر مانعی که از گردش آب جلوگیری کند در این علل قرار میگیرد. یکی از شایعترین دلیلهایی که اتفاق میفتد گرفتن هوا و همچنین سیفون شدن آب شوفاژ است. هوا در سیستم شوفاژ میتواند مانعی برسر حرکت آب باشد. این هوا میتواند در داخل رادیاتورها یا سیستم لوله کشی باشد.

علت سرد شدن آب مصرفی

آب مصرفی گرم توسط آب گرم شوفاژ گرم و تولید شده و به داخل لوله های مصرفی داخل میشود. هنگامیکه آب شوفاژ گرم است قاعدتا آب مصرفی نیز باید گرم باشد اما برخی مواقع موانعی برسر این راه قرار میگیرد.

از جمله متداولترین این علتها میتوان به رسوب گرفتن کویل منبع کویلدار اشاره کرد که در بخش خود به تفضیل راجع به آن توضیح داده ایم. در برخی مواقع منبع دوجداره نیز دچار این مشکل میشود که دلیل اصلی میتواند خرابی پمپ برگشت آب گرم باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر ,مشاوره و بازدید میتوانید با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

1 نظر

ارسال دیدگاه