خدمات بنایی | بازسازی و تعمیرات ساختمانی تهران

خدمات بنایی

اجرا و تعمیرات ساختمانی و خدمات بنایی تهران

تلفن دفترمرکزی : 09122437371-22533080 سراسر تهران

بازسازی و تغییرات ساختمان و آپارتمان از صفر تا صد بصورت پیمانی

تعمیرات , تغییرات دکوراسیون و بازسازی سرویس بهداشتی و آشپزخانه

سفت کاری , نازک کاری , سیمان کاری , نماسازی

کاشی کاری , سنگ کاری , گچ کاری و نقاشی ساختمان

مسقف کردن حیات خلوت و نصب سقف کاذب

عایق کاری ایزوگام  , قیرگونی , لوله کشی , برقکاری

طراحی داخلی آپارتمان و اجرای کابینت و دکور منزل.

خدمات بناییخدمات بنایی تهران

به طور کلی خدمات بنایی ساختمانی در چند مدل بنا بر احتیاج ارایه میشود. برخی مواقع در حین ساخت یک ساختمان , در بعضی اوقات بازسازی ساختمان , آپارتمان یا بخشی از ساختمان و در بسیاری از موارد یک خرده کاری در گوشه ای از ساختمان است که باعث میشود ما به خدمات بنایی نیاز پیدا کنیم.

خساراتی که به شکل ناگهانی یا حتی تدریجی به خانه ها وارد می شود معمولا برای فرد سنگین تمام می شود. زیرا ناقص شدن خانه ، نمای منازل شما را به هم می زند در این حالت شما می توانید از خدمات بنایی استفاده کنید.

خرده کاری های ساختمان و خدمات بنایی می تواند به شما کمک کند , تا ساختمان خود را حتی از روز اولش نیز بهتر تعمیر کنید. کارهایی مانند اینکه اگر گچ کاری شما نم کشیده است و رطوبت به قسمتهایی از دیوار شما وارد شده است  یا اینکه نمای ساختمان شما دچار خرابی شده است، سنگها و یا سرامیک های نما شل شده و افتاده اند، اصلا نگران نباشید خدمات بنایی که صورت می گیرد تمامی نقایص منزل شما را رفع خواهد کرد.

بنایی ساختمان 

بنایی در یک ساختمان دارای مراحل مختلفی است که از گچ کاری و سیمان کاری تا کاشی کاری و دیوار چینی و سنگ کاری ادامه دارد , و این موارد همه به صورت جداگانه یک کار حرفه ای و توسط ماهران این کار انجام می گیرد. بنایی شغلی است سنتی که از دیرباز در ایران این کار انجام می شده است و الان با پیشرفت جامعه و استفاده از مصالح جدید بنایی ساختمان به صورت حرفه ای تری انجام می گیرد.

علاوه بر این بنایی ساختمان شامل بنایی و تعمیر در نقاط مختلفی از خانه ها و یا ادارات و اماکن عمومی نیز می شود. خدمات بنایی شامل مراحل مختلفی است و هر نوع تعمیرکاری در یک منزل را شامل خواهد شد.

انواع خدمات بنایی

خدمات بنایی زیرمجموعه ساختمانی بوده , اما بخاطر گستردگی در مهارتها طیف بسیار گسترده ای از خدمات را در بر میگیرد .

  • گچ کاری، گچ بری ,کناف کاری , سیمان کاری، سنگ کاری نما و کف
  • دیوارچینی، تعمیرات و سرویس کاری،تعمیر لوله های فاضلاب
  • تعمیرات و عایق کاری در ساختمان ها
  • تعمیرات و سرویس موتورخانه ها
  • انجام تعمیرات و تاسیسات مکانیکی

خدمات ساختمانی

بطور کلی پس از اجرای پی و فونداسیون و اسکلت کاری عملیات ساختمانی به سه دسته سفت کاری , نازک کاری و تاسیساتی دسته بندی میشود.

پی و فونداسیون

در گذشته برای پی ساختمان که دراصل بار ساختمان و اسکلت را نگه داشته و ریشه ساختمان نامیده میشود با سنگ و مصالح ساختمانی دیگر انجام میشده است . اما درحال حاضر این عملیات بابافتن میلگرد و تزریق بتون به آن انجام میشود و تابحال هیچ جایگزینی بهتر از این سیستم نبوده است.

اسکلت کاری

اسکلت کاری در ایران با 2 روش اسکلت فلزی و اسکلت بتون صورت میگیرد. اسکلتهای فلزی فضای کمتری از ساختمان را اشغال میکنند و البته در برابر زلزله آسیب پذیرتر از اسلکتهای بتونی هستند. مگراینکه تقویت شده و یااز تیرورق برای ساخت اسکلت فلزی استفاده شود.

اسکلتهای بتون با ساخت ستون بوسیله میگردهای عمودی و افقی و قالب بندی و ریختن بیتون استاندارد با شرایط خاص در محل ساخته شده و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

اما ستون اسکلتهای بتون بدلیل قطور بودن خصوصا در بخشهای داخلی آپارتمان میتواند دکوراسیون داخلی را بامشکل مواجه کند.

سفت کاری ساختمان

اجرای سقف

اجرای سقف درگذشته با کاهگل انجام میشده و پس ازمدتی بوسیله آجر یا طاق ضربی انجام میشده است .

اما درحال حاضر بدلیل اینکه فضاهای آپارتمانی مساحت بیشتری داشته و طاقهای ضربی توان لازم را ندارند بیشتر از سقفهای جدید استفاده میشود.

رایجترین سقف درحال حاضر استفاده از تیرچه  و پر کردن فاصله تیرچه با یونولیت یا بلوک میباشد.

سقفهای دال یا بلوکهای آماده یک تکه سیمانی هم نوعی دیگر از سقف میباشندکه خیلی سنگین و گرانقیمت میباشند. سقفهای کیوبیک نیز نوعی از طاق زنی های نوین هستند که علاوه بر سبک بودن از مقاومت بالایی برخوردار میباشند.

دیوار چینی

با دیوارچینی احتمالا آشنا هستید که وظیفه جدا کردن و تخصیص فضاهای مختلف را دارد.چیدن دیوار اصلی ترین قسمت سفت کاری است که میتواند ملک شما را از ملکهای مجاور جدا کرده ودر فضاهای داخلی ساختمان نیز وظیفه اختصاص دادن محیطهای مختلف برای افزایش آسایش ساکنین شود.

جدا کردن اتاق , هال و پذیرایی , سرویس بهداشتی و حتی آشپزخانه را بایستی درزمان سفت کاری بوسیله دیوارچیدن مشخص نمود. چیدن دیوار بوسیله آجرهای فشاری , کوره ای , بلوکهای رسی , سیمانی و گچی و دربرخی مواد بتونی صورت میگیرد.

سیمان کاری

سیمان کاری در ساختمان برای تسطیح , مقاوم سازی , کف سازی ,شیب بندی, پوشش و حتی عایق رطوبتی انجام میشود. بطور کلی سیمان روی اجسام متخلخل مانند اجر بهتر نشسته ومقاومت بهتری دارد.

پس از اجرای سیمان کاری,هرچقدر سیمان را مرطوب نگهدارید , استحکام بیشتری پیدا میکند.

سیمان دونوع سیاه و سفید دارد که سیمان سیاه بیشتر برای مقاوم سازی و ساخت بتون استفاده میشود و سیمان سفید درترکیب با مصالح دیگر درعین مقاومت بعلت رنگ سفید نمای زیباتری دارد.

سیمان پس از خشک شدن میتواند بعنوان یک عایق مقاوم نیز نقش مهمی درساختمان ایفا کند.

کاشی کاری

کاشی کاری و سرامیک کاری بیشتر برای پوشش کف و دیوار سرویسهای بهداشتی بکار میرود.

شیب بندی و شکیل بودن و جفت کردن نقشها و طرحهای روی کاشی از مهارتهایی است که یک استاد کاشیکار بایستی از ان بهره ببرد.

سنگ کاری

سنگ کاری بیشتر برای نمای ساختمان و راه پله ها و یا کف آپارتمان استفاده میشود.

سنگ کاری بدلیل سختی کار در ارتفاع و تجربه ای که در کار میطلبد یک شغل با دستمزد بالا در ساختمان محسوب میشود. بخصوص اگر از سنگهای گران قیمت در کار استفاده شود.

عایق کاری

عایق کاری علاوه بر محافظت از قسمتهای مختلف سازه میتواند ظاهری زیبا به بخشهایی که عایق پیداست ببخشد.

عایق کاری درحال حاضر از ایزولاسیون پی و فونداسیون و ستونها آغاز شده و درسرویسهای بهداشتی , سقف پشت بام و دیوارهای جانبی نیز متریال اصلی محسوب میشود, بطوریکه نمیتوان یک توالت را بدون عایقکاری تصور کرد.

مضاف براینکه استفاده از ایزوگامهای طرح دار در دیوارهای کناری ساختمان میتواند سازه را قشنگتر کند , نصب ایزوگام فویل دار نیز میتواند در کاهش دمای ساختمان در فصول گرم سال نقش پررنگی ایفا کند.

نازک کاری ساختمان

گچ کاری

گچ کاری اولین قسمت از نازک کاری محسوب میشود که کارش پوشاندن , صاف کردن و شکیل کردن قسمتهای سفت کاری شده داخل آپارتمان و راه پله هاست.

گچ بدلیل اینکه جاذب رطوبت است در حمام توالت فقط در سقف استفاده میشود و بیشتر در سالنهای پذیرایی مورد کاربری دارد. استفاده از ابزار گچ کاری و گچبری پیش ساخته میتواند شکل داخلی آپارتمان را بسیار زیبا و شکیل نماید.

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان میتواند به سطوح بی رنگ ساختمان روح تازه ای دمیده و بارنگ آمیزی ظاهری متفاوت باقبل  را بدیوار و سقف ساختمان بدهد. پوشش عیبهای مقاطعه کاران و استادکاران قبلی کار دشوار یک نقاش ساختمان میباشد.

رنگ روغنی , رنگ پلاستیک و رنگ اکریکلیک و کنیتکس از رایجترین رنگهای مورد استفاده درنقاسی ساختمان میباشند .

تاسیسات ساختمان

تاسیسات ساختمان بمنظور راحتی ساکنین ساختمان و دسترسی آنها به امکاناتی نظیر آب سرد و گرم و  هوا و روشنایی مطبوع صورت میگیرد.

تاسیسات ساختمان به دوبخش تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی تقسیم بندی میشوند.

تاسیسات مکانیکی شامل لوله کشی آب سرد و گرم , شوفاژ فاضلاب ,لوله کشی گاز , لوله کشی داکت اسپلیت , لوله کشی کولر کانال کشی کولر , موتورخانه , آتشنشانی و بطور کلی تاسیسات سرمایشی و گرمایشی یک ساختمان انجام میشود.

تاسیسات الکتریکال شامل سیم کشی برای روشنایی , کلیدپریز و برق رسانی به تاسیسات مکانیکی , آسانسور و کلیه اموری که به برق و تلفن مربوط میشود را داراست.