هزینه بازسازی سرویس بهداشتی کوچک

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی کوچک

بازسازی سرویس بهداشتی

نوسازی و بازسازی سرویس بهداشتی توسط تیم حرفه ای , فوری و کم هزینه

تلفن : 09122437371-22533080 سراسر تهران

وجود سرویس بهداشتی در همه جا از منزل گرفته یا محل کار , در هر خانه ای از یک آپارتمان نقلی گرفته تا یک عمارت بزرگ , مکانی است که وجودش اجباری و مورد احتیاج ساکنین آن میباشد . از همین رو نیاز به بازسازی سرویس بهداشتی به دلایل متفاوت در بسیار از منازل و اماکن کاری به شدت احساس میشود . از لحاظ هزینه ای هم بازسازی سرویس بهداشتی یک رنج قیمتی متفاوت را بسته به متراژ , نوع بازسازی و متریال مورد استفاده را شامل میشود .

در ادامه به دلایل مختلف نیاز به نوسازی و بازسازی سرویس دستشویی و حمام میپردازیم .

1 – از مد افتادن و قدیمی بودن کاشی کاری و دکور سرویس بهداشتی

2- فرسودگی , از بین رفتن رنگ و روی کاشی سرامیک و تجهیزات حمام دستشویی

3- خرابی سیستم لوله کشی آب , فاضلاب و شوفاژ سرویس بهداشتی

4- نشتی از عایق کاری ایزوگام و قیرگونی سرویس بهداشتی و نفوذ آب به طبقات زیرین

5- نیاز به تغییرات اساسی مانند برداشتن دیوار و یا تغییر در محل سرویس توالت حمام

6- تعویض کاسه توالت ایرانی یا تبدیل توالت ایرانی به فرنگی یا بالعکس

از لحاظ اجرایی بازسازی سرویس بهداشتی شامل دو نوع بازسازی کلی و بازسازی مقطعی کف یا دیوار دستشویی حمام میشود .

بازسازی کلی شامل بهداشتی شامل تخریب و نوسازی کلیه قسمتهای کف , دیوار و حتی سقف سرویس دستشویی یا حمام میباشد .

بازسازی مقطعی دستشویی حمام هم میتواند شامل تخریب و نوسازی لوله کشی , عایق کاری و کف سرویس بهداشتی باشد یا اینکه قسمت بدنه یا کف سرویس با چسباندن کاشی و سرامیک چسبی بازسازی شود .

البته ممکن است بسته به نیاز و دلیل مالک تغییرات کلی و جزیی شامل موارد فوق در انواع بازسازیها شود که این مساله بایستی با بازدید و بررسی های بیشتر اجرایی شوند .

بازسازی سرویس بهداشتی

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

از آنجا که اینگونه بازسازیها به پارامترهای گوناگونی بستگی دارد , اجرت و قیمت دقیقی از هزینه بازسازی نمیتوان ارایه داد . هزینه بازسازی سرویس بهداشتی بستگی به اجرت و مخارج خرید مصالح مورد استفاده مانند تخریب و حمل نخاله , لوله کشی و لوازم , مصالح کف سازی و بنایی مورد نیاز , نصب و خرید کاشی سرامیک , تهیه لوازمی مانند شیرالات , روشویی و توالت فرنگی داشته و به همین دلیل هزینه دقیقی نمیتوان عنوان نمود .

اما در حال حاضر و از آنجایی که تخریب و نوسازی لوله کشی و کف سرویس بهداشتی یک کار روتین به حساب می آید , برای اجرای این نوع بازسازی کف سرویس بهداشتی رقمی در حدود 3 تا 4 میلیون تومان میتوان برای یک سرویس بهداشتی 2 تا 3 مترمربعی عنوان کرد .

این هزینه شامل اجرت و دستمزد تخریب و حمل نخاله , تعمیرات احتمالی لوله , کف سازی و عایق کاری و کاشی کاری و نصب کاسه توالت میشود که ممکن است درحدود 10 تا 20 درصد تلورانس داشته باشد و برای برآورد قیمت نهایی با متخصص این امر مشورت شود .

اینگونه بازسازی معمولا برای سرویس های بهداشتی کوچک و قدیمی به کار برده میشوند که ایراداتی مانند نشت از کف سرویس به طبقه زیرین داشته و بایستی با حداقل هزینه انجام شوند . در صورت صلاحدید مالک میتوان برای کاهش هزینه ها از کاشی چسبی نیز برای زیباترشدن بدنه سرویس بهداشتی استفاده نمود .

اما در سرویس های بزرگتر که قصد کار شیک و لاکشری دارند , ابتدا بایستی یک طرح اولیه ارایه شود تا تغییرات سرویس بهداشتی توسط آن صورت گیرد و البته خرید کاشی و تجهیزات سرویس بایستی توسط خود مالک یا با مشورت با آنها انجام پذیرد .

مراحل بازسازی سرویس دستشویی حمام

همانطور که گفته شد برای انجام هر نوع تغییرات و تعمیرات ابتدا بایستی طرح و نقشه تغییرات را داشته باشید تا مراحل بازسازی را بر اساس آن پیش ببرید . اما به طور کلی و عملی برای اجرای بازسازی سرویس بهداشتی مطابق مراحل زیر پیش بروید .

1 – قطع کردن جریان آب لوله کشی آب سرد و گرم و شوفاژ واحد یا مربوط به سرویس که در صورت عدم آب بندی شیر فلکه ها بایستی به هر طریقی مانند درپوش کردن جریان آب را قطع کنید تا در کار بازسازی اختلال بوجود نیاورد .

2- بازکردن تجهیزات سرویس مانند روشویی , شیرالات , فلاش تانک , رادیاتور , وان و ..

3- در صورتیکه که قرار است دیوار یا کف سرویس بهداشتی بازسازی شود , بایستی با تجهیزات لازم اقدام به تخریب و حمل نخاله به خارج از محیط نمایید .

اما اگر دیوار نیاز به کاشی کاری مجدد نداشته و یا از کاشی چسبی استفاده میکنید , تخریب دیوار انجام نشده و در هنگام تخریب کف بایستی دقت کنید که به بدنه سرویس آسیبی وارد نشود .

4- تغییرات و تعمیرات لوله کشی آب و فاضلاب و شوفاژ که یکی از مهمترین بخشهای بازسازی محسوب میشود . در این بخش از اجرا بایستی فواصل و ارتفاع لوله ها بایستی با توجه به عمق کف سازی و کاشی کاری بدنه سرویس بهداشتی لحاظ گردد .

5- در صورت نیاز تغییرات مربوط به سیم کشی و نصب تجهیزاتی مانند فن تهویه هوا

6- اگر قصد ایجاد تعمیرات و اصلاح در سقف کاذب را دارید , پیش از اجرای عایق بهتر است در این مرحله اقدام کنید تا به کف کار آسیب وارد نشود .

7- کف سازی و شیب بندی سرویس بهداشتی

8- عایق کاری بوسیله قیرگونی و ایزوگام که البته استفاده از قیروگونی 2 یا 3 لایه برای عایق بندی سرویس بهداشتی مناسب تر است .

9- کاشی کاری ,  نصب سرامیک , کفشور و کاسه توالت در کف و در صورت نیاز بدنه سرویس بهداشتی

10- اجرای بندکشی و تمیزکاری سرویس بهداشتی

11- نصب شیرالات و تجهیزات سرویس مانند نصب روشویی , فرنگی , وان ,کلیدپریز و ..

12- در صورت نیاز گچ کاری , نقاشی و تعویض یا تعمیر درب سرویس بهداشتی

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب

از آنجا که روش تخریب و بازسازی سرویس توالت حمام بسیار وقت گیر و هزینه بر است , برخی ترجیح میدهند که با روشهای کم دردسرتری اقدام به بازسازی سرویس بهداشتی خود کنند . البته کارهایی که در شیوه های کم تخریب و بدون تخریب میتوان انجام داد بستگی به هدف شما از بازسازی هم دارد .

در صورتیکه که کف سرویس بهداشتی شما خراب بوده و به طبقه پایین نشتی دهد , نمیتوان از این شیوه استفاده کرد و این روشها بیشتر برای تغییرات جزیی و زیباسازی سرویس بهداشتی انجام میگردد .

تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی بدون تخریب , چسباندن کاشی چسبی به دیوار و کف سرویس بهداشتی یا تغییر در محل شیر و لوله کشی آب از جمله کارهایی است که در بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب میتوان انجام داد .

نکاتی در مورد بازسازی حمام توالت

تمامی مراحل بازسازی سرویس بهداشتی از اهمیت بالایی قرار دارند , اما از لحاظ فنی دقت در اجرای و تعمیرات لوله کشی , شیب بندی مناسب , رعایت فواصل در نصب تجهیزات برای استفاده راحت بسیار مهم تلقی میشوند .

لوله کشی آب سرد و گرم برای شیرالات , لوله کشی فاضلاب کفشور حمام و فرنگی , لوله کشی فاضلاب توالت ایرانی یا فرنگی و لوله کشی شوفاژ برای نصب حوله خشک کن از مواردی است که تقریبا در کمترین حالت ممکن بایستی در یک سرویس بهداشتی حمام توالت وجود داشته باشند .

در صورت اجرای سیستم گرمایش از کف برای سرویس بایستی در هنگام اجرا مراقب لوله های کارشده در کف سرویس باشید .

به طور کلی از آنجا که لوله فاضلاب سرویس بهداشتی یک عنصر تعیین کننده بوده و در صورت دست زدن به آن , عایق کف سرویس بهداشتی دچار آسیب شده و نیاز به اجرای مجدد دارد , در مورد تغییرات محل کاسه توالت ایرانی و فرنگی کار خیلی خاصی نمیتوان انجام داد .

فقط در مورد لوله های فاضلاب زیرسقفی بوده و آسیب دیده اند , شاید بتوان با شگردهایی خاصی تعمیرات مورد نظر را اعمال نمود .

در مورد نصب لوازم و تجهیزات خاص مانند نصب وال هنگ , کابین دوش , وان و جکوزی بایستی پیش بینی های لازم در مقطع لوله کشی انجام شود . حتی برند تجهیزات فوق ممکن است باعث اتخاذ شیوه های اجرایی متفاوت شود .

مثلا برای نصب شیرالات توکار و وال هنگ بایستی در هنگام تخریب و تغییرات لوله کشی بایستی در هنگام عملیات اجرایی این ملاحظات در نظر گرفته شود .

مساله دیگر که در عین سادگی با اهمیت است نصب هواکش مناسب برای سرویس های بهداشتی است که در صورت استفاده از لوله کشی و فن تهویه مناسب میتواند باعث انتقال رطوبت و بوی نامطبوع به خارج از سرویس بهداشتی باعث افزایش ظول عمر لوازم سرویس بهداشتی و همچنین ایجاد محیطی مطبوع تر برای شما میباشد .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه