نصب پمپ آب خانگی

نصب پمپ آب خانگی

نصب پمپ آب خانگی جهت تقویت فشار آب در ساختمانهای مسکونی ,آپارتمانها ,اماکن تجاری-اداری و صنعتی انجام میشود.

افت فشار آب منازل به خصوص در طبقات بالای مجمتع های ساختمانی یکی از مهمترین دلایل نصب پمپ آب خانگی میباشد.

برای نصب پمپ آب خانگی,ابتدا باید لوله کشی آب ساختمان مورد بررسی قرار گیرد.

سایز لوله ها ,نوع لوله کشی, عمر لوله کشی از مهمترین فاکتورهای موثر در نصب پمپ تحت فشار میباشد . نکته اولی که پیش از نصب پمپ بایستی بررسی شود , حصول اطمینان از سلامت لوله های آب و اینکه لوله کشی ساختمان قدرت تحمل فشار بالا را در صورت نصب پمپ دارد یا خیر ؟

در برخی ساختمانها مشاهده شده است, حتی با لوله کشی مجدد آب و بازسازی لوله کشی, ساختمان دیگر نیازی به نصب پمپ نداشته و علت کم بودن فشار در آن قدیمی بودن لوله کشی آب ساختمان بوده است.

افت فشارهای این چنینی معمولا در تابستان و ساختمانهای با عمر طولانی مشاهده میشود.

لوازم نصب پمپ آب خانگی

پمپ آب , مخزن تحت فشار , پرشر سوییچ یا کلید اتوماتیک پمپ , پنج راهی , مانومتر , شیر یکطرفه , شیر فلکه , لوله و اتصالات از لوازم مورد نیاز برای نصب یک پمپ آب در ساختمان میباشند که البته در برخی از ساختمان ها ممکن است نصب مخزن ذخیره یا مخزن تحت فشار انجام نگیرد.

نحوه اجرای لوله کشی پمپ و ایجاد وضعیت بای پس پمپ برای مواقعی که پمپ برای تعمیرات باز میشود و یا اینکه برق قطع میشود ضروری به نظر میرسد .

انواع پمپ تحت فشار آب

پمپهای  تحت فشار موجود در بازار در دو نوع بشقابی و جتی موجود میباشند,که هر کدام خصوصیات خود را دارند.

دبی پمپ,قدرت پمپ, هد پمپ مشخصات پمپ های تحت فشار هستند که با توجه به زیر بنای مورد نیاز و ارتفاع ساختمان توسط نصاب پمپ محاسبه شده و نصب میشوند.

نصب پمپ آب خانگیتعمیر پمپ آب

لوازم و قطعات مورد نیاز برای نصب پمپ تحت فشار برای نصب پمپ آب خانگی به یک منبع تحت فشار, یک کلید اتوماتیک یا میکروسوییچ پمپ,مانومتر و پنج راهی همراه با اتصالات  متناسب با پمپ و لوله کشی احتیاج داریم .

هر یک از قطعات بالا کارکرد مختص خود را دارند که توضیح خواهیم داد. منبع تحت فشار,منبعی است فلزی که یک تیوپ در داخل خود دارد.آب با فشار پمپ به داخل لوله ها رفته و این منبع با فشار باد تیوپ یک فشار معین را که توسط میکروسوییچ به آن دستور داده شده است را به سیستم وارد میکند.

هوای درون منبع باید دارای فشار حدود 25 تا 35 Psi , بسته به ارتفاع و زیر بنای ساختمان باشد.

فشار روی میکروسویچ هم بسته به ساختمان از 3 تا 10 بار متغیر است و این رنج به زیربنا و ارتفاع ساختمان بستگی دارد.

پنج راهی پمپ در واقع رابط بین کلید اتوماتیک,پمپ , فشار سنج و منبع تحت فشار و سیستم لوله کشی ساختمان میباشد.

تهران پایپر آماده است با بررسی ساختمان,آپارتمان و منزل شما مناسبترین پمپ را به شما پیشنهاد داده و نصب کند.

برای ارایه خدمات ما در زمینه نصب,تعمیر و تعویض پمپ خانگی در شمال تهران,غرب تهران,شرق تهران و مرکز تهران با ما تماس بگیرید.