نکات اجرایی و هزینه لوله کشی پنج لایه

نکات اجرایی و هزینه لوله کشی پنج لایه

لوله کشی پنج لایه

اجرا و تعمیرات لوله کشی پنج لایه آب مصرفی و شوفاژ و تاسیسات ساختمان

تلفن : 09122437371-22533080  کلی و جزیی سراسر تهران

اجرای و تعمیرات لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی ساختمان با لوله اتصالات پنج لایه

اجرا و تعمیرات لوله کشی شوفاژ و پکیج دیواری با لوله اتصالات پنج لایه , اجرای لوله کشی پنج لایه با اتصالات پرسی با دستگاه پرس پنج لایه و اتصالات کوپلی , اجرای لوله کشی گرمایش از کف آپارتمان با لوله های پنج لایه با روش کلکتوری و انشعابی

ارایه خدمات لوله کشی آب , گاز , شوفاژ , فاضلاب , نصب و راه اندازی موتورخانه و پکیج در شمال , شرق , غرب , مرکز و جنوب تهران به صورت فوری, تاسیسات شبانه روزی تهران

برآورد قیمت و هزینه تمام شده با لوله اتصالات پنج لایه نیوپایپ , سوپرپایپ , ایزوپایپ, بهتراشان و سایر برندها برای اطلاع از آخرین قیمت لوله اتصالات پنج لایه نیوپایپ سوپرپایپ و ایزوپایپ به وبسایت پایپ تهران مراجعه کنید .

فروشگاه  لوازم تاسیساتی و لوله کشی تهران پایپر نمایندگی نیوپایپ و سوپرپایپ تهران با قابلیت ارسال به شهرستانها .

ویژگیهای لوله کشی پنج لایه

قبل از هر چیزی لازم است بدانید که اجرای لوله کشی پنج لایه مانند سایر انواع لوله کشی نیاز به تجربه , آگاهی و مهارت اجرایی داشته و اگر فکر میکنید صرف اینکه استفاده از لوله اتصالات پنج لایه میتواند تضمینی برای کیفیت لوله کشی ساختمان باشد , کاملا در اشتباه میباشید , چرا که یک اجرای ناشیانه میتواند موجب شود که علاوه بر از بین بردن مصالح موجب خسارتهای مالی و از بین رفتن زمان شود . مهمترین اصل در لوله کشی ساختمان بکارگیری نیروهای متخصص همان رشته هستند و چه بسا یک کاربلد با لوله های تک لایه بتواند لوله کشی با کیفیت خیلی بهتری نسبت به لوله کشی پنج لایه انجام دهد .

قیمت لوله کشی پنج لایه

لوله کشی ساختمان با لوله 5لایه

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت در همه زمینه ها از جمله صنعت ساختمان , باتوجه به کاربرد و قیمت مصالح ساختمانی , قیمت تمام شده ساخت بالا رفته و بایستی عمر مفید ساختمان ها به ناچار افزایش پیدا میکرد .

همگام با تمام متریال ساختمانی عمر سیستم لوله کشی و تاسیسات ساختمان نیز باید افزایش قابل توجهی پیدا میکرد . از این رو سازندگان مسکن نیز ترجیح میدهند از لوله هایی با عمر طولانی بیشتر و خرابی و نگهداری کمتر استفاده کنند تا طول عمر لوله کشی ساختمان نیز پایاپای طول عمر ساختمان افزایش پیدا کند.

لوله های پنج لایه برای افزایش طول عمر لوله کشی در حال حاضر بهترین گزینه میباشد. لوله اتصالات پنج لایه برای لوله کشی آب سرد و گرم موتورخانه شوفاژ , پکیج و گرمایش از کف بسیار مناسب هستند .

لوله کشی پنج لایه در حال حاضر با استفاده از دو نوع اتصال پرسی و کوپلی اجرا میشود که البته در سایزهای بالاتر اتصالات کلمپی که نوعی متفاوتی از کوپلینگ لوله های پنج لایه هستند , نیز مورد استفاده قرار میگیرد . معمولا بخاطر هزینه کمتر در ساختمانهای در حال ساخت از اتصالات پرسی و با استفاده از دستگاه پرس و در خرده کاری و تعمیرات از اتصالات کوپلی در لوله کشی ساختمان بهره میگیرند .

خصوصیات سیستم لوله کشی پنج لایه

-ضریب انبساط طولی کم

-استحکام مناسب درمقابل خوردگی و پوسیدگی و رسوبزدایی

– کم بودن افت فشار در لوله های پنج لایه

-مناسب بودن در برابر فشار و دمای آب در سیستمهای موتورخانه ,آب گرم مصرفی و پکیج

-انتقال هدایت حرارتی مناسب

-سبک بودن وحمل  آسان

-انعطاف پذیری بالاوسرعت وسهولت درنصب

-کم بودن نسبی تعداد اتصالات مصرفی

-کاهش مقدار ضایعات لوله

-عدم نفوذ هوا واشعه فرابنفش نور خورشید

-رعایت سلامت آب  وعدم تغییررنگ و بوی آب

-عدم ایجاد صدای ناهنجار  هنگام عبور آب

-مقاومت دربرابر لرزشهای ساختمان و زمین لرزه

-مقاومت درمقابل مواد شیمیایی ,اسیدها و بازها

-احتیاج کمتر به عایق کاری لوله کشی

-طول عمر مناسب  واقتصادی بودن

نکات اجرایی در لوله کشی پنج لایه

1- ارتباط لوله پنج لایه با لوله‌های فلزی در اتصالات دنده ای زمانی که می‌خواهیم یک بوشن روپیچ کوپلی یا پرسی  داشته باشیم, باید از مغزی ویژه که دارای کونیک است استفاده شود.

2- نگهداری از لوله‌ها در مقابل ضربات و تنشهای فیزیکی بسته باز شده  لوله‌های پنج لایه را نباید روی نخاله و مصالح تیز ساختمان قرارداد و بهتر است زیر آن یک کارتن بگذاریم .در ضمن  بعد از لوله‌کشی و تأیید توسط مهندس ناظر بایستی روی لوله ها  را با ملات سیمانی پوشاند.

3- جلوگیری از برخورد مستقیم نور خورشید بر لوله طبق استانداردهای موجود برای لوله‌های پنج لایه نور خورشید نباید در هیچ‌ یک از مراحل ساخت و نگهداری و نصب به‌ طور مستقیم به لوله برخورد داشته باشد و باید با پوشش مناسب از تابش نورجلوگیری نمود.

4- جلوگیری از بارهای اضافی بر لوله ازجمله مسایل  مهم در لوله‌کشی پنج  لایه، عدم وارد شدن وزن  اضافی برمسیر لوله‌کشی مانند وزن کلکتور و اتصالات مربوطه می‌باشد.

اجرای لوله کشی پنج لایه

5- لوله‌کشی توکار باید به‌صورت عمودی انجام شود. لوله‌کشی توکار نمیبایست به‌صورت افقی در روی دیوار انجام شود و لوله‌ کشی باید مسیر افقی را در کف انجام شود , و درست از زیر شیرآلات به‌صورت عمودی بالا بیایند , تا مصرف کننده  مسیر تقریبی لوله‌ها را دانسته و احتمال سوراخ کردن آن‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

6- نصب  لوله ۵ لایه با پکیج شوفاژ و آب گرمکن لوله‌های پنج  لایه نباید مستقیما به خروجی پکیج یا آبگرمکن متصل شود و باید ابتدا یک لوله یا شیلنگ 10 سانتی‌متری به خروجی دستگاه متصل  شود و بعد طرف دیگر لوله فلزی به لوله ۵ لایه متصل شود. در اجرا وصل کردن سیستم لوله کشی با شیلنگ پکیجی و حصیری این مشکل را برطرف می‌نماید.

محافظت از لوله پنج لایه

7- عدم استفاده از سیم و اجسام تیز برای مهار لوله پنج لایه

لوله‌های پنج لایه و کامپوزیت به دلیل ظرافت ساختاری لایه‌های تشکیل دهنده و قطر  کم جداره به شدت در برابر فشار اجسام خارجی آسیب پذیر هستند، بستن این لوله‌ها توسط سیم مفتول و اجسام برنده  می‌تواند باعث آسیب دیدن آها شده آن‌ها شود از این رو این لوله‌ها را تنها با بست های پلاستیکی  می‌توان بست.

8- لوله کشی پنج لایه با فاصله و نچسبیده میان لوله‌ اتصالات آب سرد و گرم مصرفی:

ضریب انتقال حرارت بالای لوله‌های پنجلایه باعث شده است , تا از این لوله‌ها برای کاربریهایی چون گرمایش از کف استفاده شود، ,ذ به همین خاطر اجرای نا مناسب سیستم آبرسانی می‌تواند , موجب گرم شدن آب سرد مصرفی و برعکس در اثر عدم اندازه خالی و فواصل میان لاینهای لوله شود.

9- استفاده از اتصال نو : آب بندی اصلی لوله کشی پنج لایه را اورینگهای لاستیکی انجام میدهند . به همین علت استفاده از اتصالات نو و تازه تولید اکیدا توصیه میشود تا اورینگهای کهنه باعث کاهش عمر لوله کشی ساختمان نشود.

10- حرکت از  کف در کناره  دیوارها: از آنجا که لوله‌های پنج لایه انعطاف پذیر هستند برخی مواقع دیده می‌شود لوله کش و مجری تاسیسات لوله‌ها را از مسیر میانبر و اوریب به سمت مصرف کنندگان می‌برند و این امر موجب می‌شود بعد از عملیات ساختمانی، مسیر لوله‌ها به هیچ وجه قابل ردیابی  نیست و احتمال آسیب دیدن لوله‌ها در نوسازی و  کف سازی بعدی ساختمان بالا می‌رود از این رو توصیه می‌شود در کلیه قسمتها سرویس‌ها و آشپزخانه‌ها از کنار بدنه ساختمان صورت پذیرد.

نصب شیر قطع کن پنج لایه

11- استفاده از شیر قطع کن : در اجرای کلکتوری سیستم‌های گردشی که معمولاً برای گرمایش استفاده می‌شوند، می‌بایست نابرابری افت فشار در مسیرهای طولانی و کوتاه محاسبه شود .

از این رو پیشنهاد می‌شود وصل شدن  لوله به کلکتور شوفاژ با یک شیر پروانه ای و یک شیر فلکه کشویی انجام شود تا سیستم در آینده قابل تنظیم باشد.

12- لوله کشی با سایز مناسب  تک لایه و یا فلزی براساس نیاز   در رایزرهای عمودی

13- لوله‌های پنج لایه با نوع اتصال پرسی باید توسط دستگاه پرس و فک مناسب پرس شوند .

14- توجه به روزنه بازدید:

در حلقه پرس این اتصالات پرسی روزنه ای تعبیه شده تا لوله پس از وراد شدن به اتصال از داخل آن دیده شود , و به این ترتیب داخل شدن کامل لوله از این روزنه در اتصال قابل رویت باشد و لوله کش باید  قبل از پرس کردن از این مطلب مطمئن گردند. معمولا سه خط پرس باید روی اتصال انجام شود.

15- شکسته شدن پولک اتصال: در بعضی  از برندهای این لوله‌ها پولک پلاستیکی بر روی اتصال قرار دارد, که با پرس شدن شکسته و از اتصال جدا می‌شود، وظیفهٔ این پولک ایجاد تفاوت بین  اتصال پرس شده و پرش نشده است. اتصالات لوله سوپرپایپ دارای این نوع پولکها میباشند.

فنر لوله کشی پنج لایه

16- استفاده از فنر و خم کن: تا کردن لوله‌های پنج لایه با شعاعی کمتر از شعاع استاندارد باعث افزایش افت فشار در لوله کشی پنج لایه و تا حدی دوپهن شدن و یا شکستن آن می‌شود از این رو توجه به دفترچه راهنمای سازنده و استفاده از فنر مخصوص یا خم کن برای شعاع‌های پایین الزامی است.

17- عایق کاری مناسب: لوله‌های پنج لایه در مقابل سرما و یخ زدگی نسبتا  آسیب پذیر هستند، از این رو عایق کاری لوله‌ها امری ضروری میباشد.

18- خالی کردن لوله ها در فصل سرما: در صورتی که مالک ساختمان تمایلی به عایق کاری سیستم لوله کشی نداشته باشد، بهتر است لوله‌ها در فصل سرما بعد از تست تخلیه شوند و یا با محلول ضدیخ مخصوص پر شوند.

19- استفاده از ضد یخ مناسب: در صورت عدم عایق‌کاری لوله کشی  می‌توان از ضدیخ‌های مورد تأیید شرکت تولیدکننده برای جلوگیری از یخ‌زدگی در فصل زمستان استفاده کرد. بهداشتی بودن ضدیخها بدیهی میباشد.

20- جلوگیری از عبور بخار لوله های پنج لایه منحصرا برای لوله کشی آب و شوفاژ میباشد. و برای لوله کشی بخار و گاز مناسب نیستند.

بهترین مارک لوله پنج لایه

در ایران در ده سال اخیر برندهای زیادی در زمینه واردات و تولید لوله اتصالات پنج لایه فعالیت کرده اند. اما به غیر از لوله اتصالات یونیک پایپ که در ابتدا رواج لوله های پنج لایه در ایران حضور پررنگی داشت و از کیفیت و  قیمت بالایی هم برخوردار بود , امروزه لوله های مرغوب پنج لایه بیشتر از تولیدات داخلی هستند.

لوله اتصالات نیوپایپ ساخت شرکت گیتی پسند اصفهان , سوپرپایپ و ایزوپایپ از بهترین کارخانجات داخلی تولید کننده لوله اتصالات پنج لایه هستند.

اما تولیدکننده های دیگری نیز مانند مسترپایپ , ایزی پایپ , گلدپایپ , بهتراشان , نیک بسپار یزد , دژپایپ و برخی شرکتهای چینی  نیز در این زمینه فعالیت میکنند که البته از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

متاسفانه برخی از این محصولات به نام ایرانی به فروش میرسد , اما درحقیقت در چین و تحت نام ایرانی تولید شده است.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و برای آشنایی با قیمت لوله اتصالات پنج لایه به کانال تلگرامی پایپ تهران مراجعه کنید. فروشگاه فوق در زمینه تامین لوله و اتصالات پنج لایه در ایران از باسابقه ترین ها میباشد.

اجرا و تعمیر لوله کشی پنج لایه

لوله کشی پنج لایه

2 دیدگاه
  • Pingback:لوله کشی پکیج دیواری روکار , توکار , تک لایه و پنج لایه | لوله کشی ساختمان تهران
    Posted at 19:10h, 10 می پاسخ

    […] لوله کشی پنج لایه , تک لایه و فویل […]

  • Pingback:هزینه لوله کشی پکیج دیواری روکار , توکار , تک لایه و پنج لایه | لوله کشی ساختمان تهران
    Posted at 21:52h, 18 سپتامبر پاسخ

    لوله کشی پنج لایه , تک لایه , رایزر فلزی و فویل

ارسال دیدگاه