فن کوئل | نصب , سرویس و تعمیرات فن کویل

فن کوئل

نصب , تعمیر و سرویس فن کوئل 09122437371-22533080

کلیه خدمات فن کویل زمینی و سقفی سراسر تهران

تعمیرات لوله کشی , باز و بست کردن فن کویل

فن کوئل وسیله ایست گرمایشی و سرمایشی که باعث می شود, هوای گرم و سرد را به همه نقاط انتقال داده و در اصل موجب می شود فضای مورد نظر ما را گرم یا سرد می کند. هنگامی که آب سرد درون کوئل به گردش در می آید که این عمل از طریق چیلر انجام می شود و هنگامی که هوا از روی کوئل سرمایشی عبور می کند موجب میگردد هوای سرد به بیرون انتقال داده شده و فضا سرد شود.

از طرفی چرخش آب گرم درون کوئل که توسط موتورخانه ها و یا پکیج ها این آب گرم خواهد شد و شما می توانید برای راحتی بیشتر از این وسیله در فصل های سرد زمستان استفاده کرده و باعث گرمایش بسیار مطبوع فضا خواهد شد. در اصل این انرژی الکتریکی و سوخت های فسیلی مانند گاز  است که هوا را سرد و انرژی حرارتی فضا را گرم می کند.

تعمیر فن کوئلفن کوئل چه مزایایی دارد؟

این نوع وسیله به دلیل به به دلیل اینکه نیازی به کانال کشی ندارد قطعا تمیز تر نصب می شود و به دکوراسیون منزل شما آسیبی نمی رساند و هم چنین کارایی بالایی دارد. اینکه این نوع فن دارای موارد و انواع مختلفی است از نظر قدرت انتخاب و خرید از تنوع بالایی برخوردار است و یکی از مزایای این نوع فن محسوب می شود.

انواع فن کوئل:

 • سقفی توکار
 • کانالی پرفشار
 • زمینی
 • کاستی چهار طرفه و یک طرفه
 • دیواری

محل نصب فن کوئل:

این دستگاه معمولا در ساختمان ها بیشتر از نوع سقفی آنها استفاده می شودو درون یک سقف کاذب نصب خواهد شد. در نوع دیواری و زمینی که مکان ان با مشاهده تشخیص داده می شود و در نوع کاستی چهار طرفه و یک طرفه می توان درون سقف و یا درون کانال نصب شود.

مزایای سرویس دوره ای فن کوئل

احتمالاً یکی از اصلی ترین دغدغه های شما در زمان درخواست تعمیرکار به منظور سرویس و تعمیر فن کویل زمینی و سقفی، دریافت خدمات با بهترین شرایط ممکن است. البته گرچه این نکته، امری بسیار مهم تلقی می شود، با این وجود، بهره مندی از مزایای زیر با انجام تعمیر و نگهداری فن کویل ها از حساسیت نابجا در انتخاب تعمیرکار خواهد کاهید.

 • افزایش طول عمر دستگاه
 • پیشگیری از هزینه های سنگین تعمیر fan coil
 • کاهش هزینه های مصرف انرژی
 • پایین آمدن مصرف انرژی دستگاه
 • تنطیم درست و دقیق خروجی سیستم
 • تمیز شدن فیلترها

هزینه اسید شویی فن کویل

به علت تنوع در مدل های فن کویل، روش انتخابی جهت اسید شویی فن کویل نمی توان تا پیش از حضور سرویسکار در محل و بررسی دستگاه هزینه نهایی را تعیین کرد.

بهتر است که هر 2 سال یکبار حداقل یک بار فن کویل را به کمک افراد ماهر و باتجربه اسید شویی کنید.

برای سنجش نیاز به سرویس فن کویل دمای ورودی و خروجی دستگاه را اندازه گیری کنید، اگر مشاهده کردید که تفاوتی بین دمای وارد شده و دمای خروجی وجود ندارد، در این شرایط می توان گفت فن کویل به اسید شویی نیاز دارد.

تعمیر فن کویل

فن کویل از یک کویل مبدل گرمایی و فن دمنده تشکیل شده است. آب داغ  یا سرد وارد کویل شده و هوای محیط بوسیله فن از میان مبدل ردشده  و گرمای کویل را دریافت میکند، و هوای گرم یا سرد شده در فضای اتاق به گردش درمیاید.

اگر در سیستم موتورخانه مرکزی یا لوله کشی و شیرفلکه های فن کویل مشکلی وجود نباشد برای تعمیر فن کویل بایستی به سراغ فن دمنده برویم که درصورت خرابی نمیتواند بدرستی تبادل حرارتی را انجام دهد.

فن کویل 2 لوله

فن کویل 2 لوله ای رایج ترین فن کویل در ایران میباشد که بیشتر برای سیستم گرمایشی و بعضا سرمایشی ویا باهم تعبیه میشود.

یک لوله برای ورود آب گرم یا سرد از موتورخانه به دستگاه و یک لوله برای برگشت آب به شوفاژخانه، بر روی کویل مشاهده میشود، این گونه فن کویلها  در فصل تابستان جهت کاهش دما و فصول سرد برای گرم کردن فضای آپارتمان نصب میشوند.

فنکویل 3 لوله

دراین نوع فنکویل، از 2 کویل با ورودی جداگانه و خروجی به سوی موتورخانه مشترک استفاده شده است، این نوع فن کویل خیلی کم نصب میشود.

فنکویل 4 لوله

در این گونه فن کویل، 2  کویل با ورودی مجزا و 2 خروجی مجزا وجود دارد، یک کویل برای سرماساز و کویل دیگر برای گرمایش استفاده میشود، قیمت خرید اولیه آن درمقایسه با فن کویل دو لوله بالاتر است اما استفاده از سیستم گرمایش و سرمایش را بصورت همزمان میتواند انجام دهد.

در کلیه انواع فن کویلها یک لوله درین برای تخلیه قطرات آب حاصل از تقطیر بخار آب موجود در هوا قرار میدهد درست مثل کولرهای گازی در کل برای نصب , لوله کشی , عیب یابی و تعمیرات این دستگاه با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید زیرا آنها همه جوانب را بررسی کرده و با توجه به بررسی انجام شده محل نصب را انتخاب خواهند کرد.