سرویس کولر آبی هزینه و جزییاتی که باید رعایت شود

سرویس کولر

نصب , تعمیر و سرویس کولر آبی

22533080-09122437371  سراسر تهران , تعمیر کولر شبانه روزی

عیب یابی , رفع عیب کولر , تعویض قطعات کولر ابی

سرویس سالانه کولر آبی, لوله کشی و سیم کشی کولر

سرویس کولر به صورت سالانه تاثیر بسیار زیادی در بازدهی کولر و افزایش عمر کولر و قطعات کولر آبی و گازی میشود. سرویس کولر معمولا در آغاز فصل گرما انجام میشود و اینکار به ظاهر ساده باید با دقت و حوصله انجام شود.

سرویس کولر آبی شامل بازدید از سیم کشی و برد تقسیم برق کولر و اطمینان از کارکرد آن, چک کردن موتور کولر آبی,کارکرد صحیح دینام کولر موتور آبی,بازدید از پمپ کولر آبی و لوازم مکانیکی مانند یاتاقان,فولی,فلکه,شفت, حلزونی ,کفی کولر,برزنت کولر آبی,کانال کولر, شناور کولر,شیلنگ کولر آبی,شیر کولر, لوله های آب داخل کولر میشود.

سرویس کولر آبیسرویس کولر آبی

تمیز کردن کولر آبی و تعویض پوشال کولراز مهمترین کارهایی است که در سرویس کولر بایستی انجام شود, تا کولر آبی خنکای مطلوبی تولید کند. پس از تمیز کاری , روغن کاری یاتاقان , رگلاژ شناور و تسمه , چک کردن دینام , پمپ و مسیر آب بدهی به پوشال , بررسی سالم بودن تسمه و برزنت و عدم لنگ زدن در قطعات مکانیکی کولر آبی و تعویض یا شستشوی پوشال از مهمترین کارهایی است که در سرویس کولر آبی صورت میگیرد .

ضمنا چک کردن شیر و شلنگ کولر و زیرآب کولر فراموش نشده و حدالامکان یک سایبان آماده یا حتی یک کارتن بزرگ باعث افزایش راندمان کولر آبی میشود . اطراف کولر آبی بهتر است خلوت بوده تا هر چه بیشتر به هوای آزاد دسترسی داشته باشد . چرخش هوا در اطراف کولر میتواند بهروری کولر را زیاد کند .

هر چقدر فاصله کولر آبی تا کانال خروجی هوا بیشتر باشد ,بازدهی کولر آبی کاهش پیدا میکند. روغنکاری یاتاقان کولر و روان کار کردن قطعات کولر نقش بسیار زیادی در کاهش سوختن موتور کولر و صدای گوشخراش کولر دارد.

تسمه کولر باید کمی بازی داشته باشد و خیلی سفت نباشد که به موتور کولر فشار بیاورد.

خیلی هم نباید شل باشد که بکسوات کند , و باید انتقال نیرو را به خوبی به حلزونی کولر انجام دهد.

در سرویس کولر به صورت کلی برق کولر, درست کار کردن قطعات کولر و انتقال مناسب باد کولر به کانالها و سپس به محیط مورد نظر باید توجه کرد , که در غیر اینصورت یک مشکلی در قطعات کولر وجود دارد.

تعویض پوشال کولر هر سال باید انجام شود , زیرا با توجه به آلودگی هوا در چند سال اخیر در تهران سرویس و تعمیر  کولر در تهران و تعویض پوشال باید هر سال انجام شود.

آلودگی پوشال علاوه بر کاهش بازدهی آن حساسیت زا بوده و ممکن است مشکلات تنفسی به وجود آورد.

تعمیر کولر آبی

در تعمیر کولر آبی اولین و مهمترین قدم پیدا کردن عیب کولر است . برخی عیوب کولر واضح بوده و احتیاجی به مهارت ویژه ای نداشته و یک کابر عادی نیز میتواند با خرید و حتی تعویض اقدام به درست کردن کولر آبی نماید .

اما در برخی موارد ولو با صرف هزینه میتواند از خسارتهای بیشتر جلوگیری کند . در تعمیر و سرویس کولر آبی عمده مشکلی که برای کولرهای آبی پیش می آید , سوختن موتور کولر آبی است که شاید بسیاری از افراد بتوانند به تهیه دینام کولر اقدام به تعویض آن نمایند .

اما نکته حایز اهمیت در اینجا , رفع ایرادی است که موجب سوزاندن موتور کولر آبی به صورت ناگهانی یا پس از مدتی کرده است . از عمده دلایل سوختن موتور کولرهای آبی ایراد داشتن سیم کشی و فشار آوردن قطعات مکانیکی کولر از قبیل یاتاقان و تسمه به موتور کولر است .

حتی پاشیدن نامناسب آب کولر و ریختن قطرات آب به سیم پیچ موتور , میتواند موجب سوزاندن موتور کولر شود .

سرویس سالانه کولر و تعمیرات کولر آبی در سراسر تهران و به صورت شبانه روزی توسط همکاران ما انجام میشود. خدمات تهران پایپر را در شمال تهران ,شرق تهران, غرب تهران و مرکز تهران در کمترین زمان ممکن با تماس با ما به همراه داشته باشید.

عیب یابی کولر آبی

خاموش شدن و روشن نشدن کولر آبی از شایعترین مواردی است که در خرابیهای کولر آبی اتفاق افتاده و بیشتر کارهای مربوط به تعمیر کولر آبی در این حیطه قرار دارد .

دلیل قطعی را نمیتوان گفت اما اگر از کارافتادن کولر به دلیل پارگی تسمه نباشد و احتمالا با بوی سوختگی همراه باشد , متاسفانه باید گفت که موتور کولر شما سوخته و یا نیم سوز شده است .

برای تعمیر کولر آبی در این مواقع اگر از برق منزل و کولر مطیمن بودید و تسمه هم سرجای خود بوده باشد , بایستی موتور کولر را تعمیر یا تعویض نمایید .

موتورهای کولر دو دسته هستند , یک دسته آنهایی که قابل سیم پیچی و تعمیر بوده مانند موتور کولر موتوژن تبریز با سیم پیچی مسی و یک عده که تعمیر شدنی نیستند مانند موتور کولر توان تهران و موتورهایی که دارای سیم پیچی آلومینیومی هستند .

در عیب یابی کولر آبی در صورت مشکوک بودن به سوختن یا نسوختن کولر میوانید با برق مستقیم آنرا امتحان کرده و سپس به فکر تعویض موتور کولر بیفتید .

البته برخی خرابیهای موتور کولر آبی مربوطه به خرابی بوش و بلبرینگهای موتور بوده که با تعویض آنها توسط سیم پیچهای محلی میتوانید دینام کولر را درست کنید . اما ممکن است کمی تاخیر در تعویض بوش منجر به سوختن سیم پیچ کولر نیز شود .

کاهش قدرت کولر آبی

یکی از مشکلاتی که در منازل با آن روبرو میشوید , احتمالا احساس این است که کولر مانند سابق قدرت کافی برای خنک کردن را ندارد .

اگر گرمای بیش از حد تابستان و القای این احساس به شما را واقعی بدانیم , میتوان مشکلات زیر را از دلایل کاهش بازدهی و قدرت کولر آبی دانست .

1- گرم شدن بدنه کولر بر اثر تابش نور خورشید که با نصب یک سایه بان و یا قرار دادن کولر در سایه به هر وسیله ای تا حدودی این مساله را رفع کرد .

2- عدم وجود هوای کافی در اطراف کولر که با خلوت کردن اطراف کولر میتوان این موضوع را نیز مرتفع نمود .

3-از کار افتادن سیستم آبرسانی کولر به پوشالها به دلایلی از قبیل خرابی پمپ کولر , انسداد لوله کشی آب و قطعی آبرسانی و یا حتی کهنه بودن و کثیف بودن پوشالها و خود کولر .

4- نیم سوز شدن موتور کولر

5- شل بودن تسمه کولر آبی و یا خرابی یکی از اجزای انتقال نیرو گردشی به پروانه کولر .

تعمیر کولر آبی سلولزی

ساختار و تعمیر کولر آبی سلولزی مانند کولرهای آبی معمولی است و فقط پوشال استفاده شده در آنها از نوع ورقه های مقوایی شکل سلولزی است که بصورت شبکه ای ساخته شده و بازدهی آنها نیز خیلی با کولرهای آبی ندارد . منتها قیمت پوشال گران قیمت آنها باعث میشود که تعویض هرساله آن به تعویض بیفتد که این مساله هم از لحاظ فنی و هم نظر بهداشتی مورد تایید نیست .