سرویسکار کولر آبی تعمیر و سرویس شبانه روزی

سرویسکار کولر آبی تهران

سرویسکار کولر آبی تعمیر و سرویس شبانه روزی

سرویسکار کولر آبی

سرویسکار کولر آبی در سراسر تهران تعمیرات  و سرویس کولر آبی و سلولزی

تعمیر و سرویس کولر شبانه روزی

تلفن : 09122437371-22533080

نصب , جابجایی , عیب یابی و راه اندازی کولر آبی

عیب یابی و رفع عیب کولر آبی و سلولزی

سیم کشی برق و رفع عیب ایرادات برق کولر آبی

تعویض موتور کولر , پمپ کولر , پوشال کولرآبی تعویض یاتاقان ,برزنت کولر و دیگر قطعات کولر آبی

اعزام سرویس کار شبانه روزی به محل وارایه کلیه خدمات تاسیسات شبانه روزی تهران .

سرویسکار کولر آبی

 

سرویسکار کولر آبی تهران

اگر قصد دارید سرویسکار کولر آبی خود باشید مراحل زیر را طی کنید تا به بهترین نحو کولر آبی را سرویس و راه اندازی کنید .

ابزار و لوازم مورد نیاز :

فرچه سیمی , روغن دان برای روغن کاری کولر , آچار فرانسه و پیچ گوشتی و لوازم یدکی کولر مانند تسمه , پمپ زیرآب و در صورت نیاز به تعویض پوشال کولر آبی , پوشال مناسب سایز کولر . البته ممکن است سایر قطعات کولر مانند برزنت نیز نیاز به تعویض داشته باشند که پس از بررسی اولیه مشخص میشوند .

مراحل کار 

ابتدا درب های کولر آبی خود را برداشته و با برداشتن پوشال ها همه جای کولر را تمیز کنید ,به طوری که از گردوغبار و آلودگی عاری شود.

شستشو و زدودن آلودگیهای کولر از مهمترینمراحلی است که باید هنگام سرویس و راه اندازی ابتدای فصل کولر با رعایت جزییات به آن توجه و دقت ویژه ای نمود.

شستشوی کولر علاوه بر بالا بردن راندمان کولر از لحاظ بهداشتی نیز یک نیاز به نظر میرسد.

در مرحله بعد به ترتیب شیر آب کولر ,مهره ممگی کولر شیلنگ کولر و در انتهای آن شناور کولر را بررسی کنید تا آب بندی باشند و عملکرد شناور کولر را نیز تست کنید تا در نقطه مطلوب آب را قطع کند. بعد کفی کولر را چک کنید تا سوراخ و پوسیدگی نداشته باشد که دراین صورت باید کفی کولر را با پرایمر یا ایزوگام پوشانده و سوراخ آن را پر کنید.

 

سرویسکار کولر آبی تهران

سرویسکار کولر آبی

 

سرویس کولر آبی تهران

روغنکاری کولر :

سرویسکار کولر آبی در قسمت بعد باید با روغنکاری یاتاقان ها و دیگر لوازم مکانیکی کولر مانندفولی ,حلزونی,تسمه,فلکه بزرگ کولر ازروان بودن این قطعات اطمینان حاصل کند ,زیرا روان نبودن آنها باعث میشود به دینام کولر فشار وارد شده و عمر آن بکاهد.

در مرحله بعد باید از اتصال صحیح برزنت به کانال و هدایت درست باد کولر به مطمین شوید,تا کارایی کولر بالاتر رود.تراز بودن بدنه کولر وچهارپایه کولر از مهمترین اولویت ها در نصب و سرویس کولر میباشد.

بعد این مرحله سرویسکار کولر آبی به سراغ پمپ آب کولر و سیستم ایجاد رطوبت در کولر آبی میرود که شامل زیرآب کولر,پمپکولر,شیلنگ پمپ ,لوله های سقفی کولر و هدایت کننده آب به سمت پوشال ها را بررسی میکند.

در این قسمت سرویسکار با رعایت ایمنی و با استفاده از فازمتر برق کولر و جعبه تقسیم کولر را چک میکند و کولر را روشن میکند , تا از رسیدن برق به موتور کولر و پمپ کولر اطمینان حاصل کرده و اگر کارکرد کولر به خوبی انجام میشد , کار سرویسکار کولر آبی به پایان رسیده است .

اگر مورد یا مشکلی در برق کولر وجود داشت باید کلید کولر و برق کولر و در انتها از سالم بودن موتور کولر اطمینان حاصل کند.

تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی بستگی به نوع خرابی دارد . همان طور که میدانید کیفیت باد کولر بسته به میزان قدرت پرتاب باد و خنکای آن دارد . قدرت پرتاب باد کولر به موتور , تسمه , یاتاقان و قطعات مکانیکی کولر داشته و همچین مسیر عبور باد تا رسیدن به دریچه کولر مانند برزنت کولر و کانال کولر تاثیر مستقیمی روی کیفیت باد کولر از لحاظ شدت کولر دارد . برای عیب یابی یک سرویس کار کولر بایستی ابتدا نوع خرابی را تشخیص دهد . در صورت کاهش شدت باد قطعات مذکور در این قضیه دخیل هستند .

البته در برخی مواقع هوا انقدر گرم میشود که زور کولر به گرمای موجود نمیرسد و بایستی بعد از مطمین شدن از عملکرد صحیح قطعات  از ترفندهایی مانند استفاده از سایبان یا ریختن یخ در کف کولر استفاده نمایید .

در صورتیکه  کولر باد با شدت کافی دارد اما خوب خنک نمیکند علت را بایستی در خراب شدن پوشال یا خیس نشدن پوشال کولر جستجو نمایید . تعویض پوشال کولر را هرسال بایستی انجام دهید . در صورتیکه پوشال کولر نو است بایستی به سراغ خرابی پمپ کولر یا درست کردن مسیر آب کولر بروید .

به هر حال کولر سالم کولری است که پوشالهای آن همواره خیس باشند .

سرویس کار کولر

اعزام سرویس کار و تعمیرکار کولر آبی همراه با خدمات لوله کشی و برقی در سراسر تهران را به تهران پایپر محول کنید تا با بهترین سرویس در خدمت شما شهروندان گرامی سرویس کار کولر شمال تهران,سرویس کار کولر شرق تهران, سرویس کار کولر غرب تهران سرویس کار  کولر مرکز تهران با ما تماس بگیرید.

قیمت سرویس کولر آبی در تهران

قیمت سرویس کولر آبی در تهران بسته به نوع سرویس و کاری که روی کولر انجام میشود متفاوت میباشد. تمیز کردن کولر و روغن کاری و تعویض پوشال رایج ترین نوع سرویس کولر میباشد که دستمزد و اجرت آن بدون لوازم حداقل 70 هزار تومان میباشد و شاید با تعویض لوازم و قطعات این اجرت تا 150 تومان نیز برسد.

تعویض یاتاقان های کولر و کفی کولر از اموری سختی هستند که در سرویس کولر ممکن است انجام شود و اجرت نسبتا بالایی دارند.

لوازم کولر مانند پوشال , تسمه ,برزنت , شناور , پمپ و موتور که بیشتر مصرفی هستند , جداگانه محاسبه شده و با توجه به گرانی و تورم موجود در بازار نمیتوان قیمت ثابتی برای انها اعلام کرد.

3 دیدگاه
 • Pingback:تعمیر کولر آبی تهران | خدمات لوله کشی تهران 09122437371
  Posted at 14:40h, 12 جولای پاسخ

  […] تعمیرات کولر آبی تهران با سرعت و دقت هر چه تمام تر انجام می گیرد. […]

 • Pingback:تعمیر کولر آبی تهران - تهران پایپر
  Posted at 13:54h, 14 ژانویه پاسخ

  […] تعمیرات کولر آبی تهران با سرعت و دقت هر چه تمام تر انجام می گیرد. […]

 • Pingback:علت گیرپاژ موتور کولر آبی | خدمات تاسیساتی و لوله کشی ساختمان
  Posted at 18:25h, 03 آگوست پاسخ

  کولر و روشهای تعمیر آن میپردازیم . شاید بتوان گفت که در تعمیر کولر آبی مهمترین و اغلب هزینه های اساسی به دلیل از کارافتاد

ارسال دیدگاه