خارج کردن و در آوردن موبایل از چاه توالت

خارج کردن و در آوردن موبایل از چاه توالت

در آوردن موبایل از چاه

بیرون کشیدن و در آوردن موبایل از چاه توالت

تلفن : 09122437371-22533080 سراسر تهران , شبانه روزی

تلفن همراه یا موبایل یکی از وسایلی است که در حال حاضر به عنوان یکی از لوازم و متعلقات شخصی در دست تقریبا تمامی افراد جامعه بوده و ممکن است در هنگام دستشویی هم با ما همراه بوده و به دلیل سهل انگاری یا دستپاچه شدن افراد به درون چاه دستشویی سقوط کند . به هرحال کاری است که شده و بهترین تصمیم فکر کردن و عمل عاقلانه و بهترین اقدام برای در آوردن گوشی موبایل از چاه توالت است .

جدا از قیمت گوشی موبایل افتاده در چاه توالت , بی توجهی به نتایج این مساله میتواند , خسارات زیادی برای مالک آپارتمان داشته باشد . احتمال دارد هیچ اتفاقی در همان زمان رخ ندهد  , اما ممکن است پس از مدتی گوشی تلفن همراه در جایی از سیستم  فاضلاب موجب گرفتگی لوله کشی فاضلاب شود .

قرار گرفتن یک جسم خارجی و اشغال قسمتی  از سطح مقطع لوله موجب تاخیر در خروج فاضلاب و در نتیجه ته نشین شدن رسوبات در لوله فاضلاب میشود . همین موضوع به تدریج زمان افزایش گرفتگیها و انسداد کامل لوله کشی را می انجامد . لذا در صورت افتادن وسیله در چاه توالت بایستی فورا نسبت با خارج کردن آن اقدام نمایید .

در آوردن موبایل از چاه

در آوردن موبایل از چاه توالت

خارج کردن گوشی از چاه توالت بستگی به نوع توالت شما دارد . در صورتی که گوشی شما درون توالت فرنگی سقوط کند , شما کار سختی پیش رو ندارید و با استفاده از یک دستکش و حتی نایلون پلاستیکی میتوانید به راحتی گوشی تلفن همراه خود را از توالت فرنگی خارج نموده و سپس اقدامات بعدی را که در ادامه برای شما توضیخ خواهیم داد , انجام میدهید .

معمولا به دلیل وزن گوشی موبایل و خم رو به بالایی که توالت فرنگی دارد , گوشی موبایل نمیتواند از درون کاسه اصلی خارج شده و در کف توالت فرنگی باقی میماند . این مساله کار درآوردن موبایل از چاه را برای ما راحت میکند .

سقوط گوشی و افتادن در کاسه توالت ایرانی اما قصه دیگری دارد . سیستم لوله کشی توالت ایرانی به دلیل ضخامت سقف ساختمان و وجود شترگلو یا سیفون بین 40 تا 60 سانتی متر عمق دارد . این مساله باعث میشود که حتی کسانی که از آلودگی ابایی نداشته و با دست بخواهند اقدام به خارج کردن گوشی از چاه توالت بکنند هم نتوانند این کار را انجام دهند و بهترین روش برای درآوردن گوشی موبایل را بایستی استفاده از ابزارالات مخصوص در کنار تجربه بیرون آوردن دانست .

  • -پیش از هرکاری بهتر است خونسرد بوده  و بهترین شیوه را برای بیرون آوردن قطعه مورد نظر را انتخاب کنید . رعایت مسایل بهداشتی و ایمنی و استفاده از دستکش را خصوصا در این شرایط کرونا حتما رعایت کنید  .
  • – از ریختن آب به درون چاه و استفاده از فلاش تانک اجتناب کرده و از ریختن مواد دیگر به داخل لوله خودداری کنید .
  • – فاصله تقریبی و سایز لوله مورد نظر را بررسی کنید و به وسیله دست برای برداشتن شی مورد توسط دست دوری نمایید , چرا که احتمال دارد ارتفاع لوله زیاد بوده ( در سیفون توالت ایرانی) و یا ضخامت لوله کم باشد و این مساله باعث گیرافتادن دست شما در لوله و آسیب به دست شما شود .
  • –  استفاده بی محابا از سیخ , میله و یا هر جسم بلند دیگری در آوردن موبایل از چاه  ممنوع است و تا یافتن روشی کارآمد برای خارج کردن گوشی موبایل عمل به محابا نکنید .
  • – با انداختن نور به  محل مورد نظر بوسیله چراغ قوه یا دستگاه تلفن همراه , بررسی کنید که آیا گوشی موبایل قابل رویت است یا نه ؟
  • – فاصله بخشی دایره ای کاسه در محل خروجی کاسه ایرانی تا کف سیفون شترگلویی بین 30 تا 60 سانتیمتر بوده و ابزار مورد استفاده بایستی حداقل این طول را داشته باشد .

بهترین روش برای در آوردن گوشی موبایل یا هر جسم دیگری استفاده از ابزار مخصوص مانند آچار مشکل گشا میباشد . در صورتی که احساس میکنید که نمیتوانید با شرایط و ابزارالات موجود این کار را انجام دهید با ما تماس بگیرید , تا با متخصصین مجرب و ابزارالات ویژه این کار را برای شما انجام دهیم .

در صورتیکه به هر دلیل نتوان از بالا با ابزار این کار را انجام داد , برش شترگلویی از طبقه زیرین تنها راه چاره است , هرچند که اینکار مشکلات خود را دارد و باید دید که گوشی موبایل سقوط کرده ارزش این هزینه را دارد یا خیر .

خشک کردن تلفن همراه بعد افتادن در آب

همان طور که میدانید تلفن همراه دارای مدارهای بسیار کوچک و ریزی است که ممکن است در صورت وجود حتی قطرات کوچک و رطوبت در روی برد باعث سوختگی و قطع شدن این مدارهای الکتریکی شود . از این رو بعد از بیرون آوردن موبایل از چاه توالت یا آب ابتدا آنرا با دستمال خشک کرده و سپس با جدا کردن قطعاتی مانند قاب و باطری به تسریع در خشک شدن و تبخیر بخارات موجود کمک کنید . بعد از خشک شدن ظاهری و ضدعفونی کردن آن با الکل میتوانید گوشی همراه را به مدت 5 ساعت در کیسه برنج قرار دهید تا با جذب رطوبت بخارات به جا مانده از سلامت گوشی مطمین شوید .

در این مدت گوشی تلفن همراه بایستی خاموش بوده و در صورت روشن بودن آنرا خاموش نمایید .

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *