لوله بازکنی تهران | فوری , شبانه روزی

لوله بازکنی تهران | فوری , شبانه روزی

لوله بازکنی تهران

 

چطور لوله فاضلاب گرفته شده رو با لوله بازکنی تهران رفع کنیم؟

بازکردن لوله تلمبه لاستیکی

بازکردن لوله بوسیله  شیلنگ و فشار آب

بازکردن لوله بوسیله اسیدها و مواد شیمیایی

بازکردن لوله بوسیله  دستگاه پمپ تراکم هوا

بازکردن لوله بوسیله ژنراتور فنرهای لوله بازکنی

لوله بازکنی تهران پایپر

 

برای بازکردن یک لوله گرفته شده ابتدا بایستی دلایل گرفتگی و جنس لوله را مشخص کنیم . لوله هایی که در ساختمانها بکار گرفته میشوند , برای انتقال آب مصرفی , گرمایش شوفاژ و هدایت پساب و فاضلاب به بیرون از ساختمان میباشند .

اغلب گرفتگیهایی که در منازل اتفاق مربوط به لوله کشی فاضلاب بوده و ما برای اینکه بفهمیم چطور لوله گرفته را باز کنیم باید به علت انسداد لوله پی ببریم . البته لوله کشی آب و شوفاژ نیز دچار گرفتگی میشوند , به ندرت میتوان برای این نوع گرفتگیها راه حلی دایمی و قطعی پیشنهاد داد و معمولا برای گرفتگیهای لوله آب مصرفی و شوفاژ گرمایشی بایستی از روش تعویض و بازسازی لوله کشی برای تعمیرات استفاده نمود .

در مورد لوله های فاضلاب نیز روشهای مختلفی وجود داشته , محل , نوع گرفتگی و حتی متریال استفاده شده در لوله کشی فاضلاب میتواند در این چظور لوله گرفته را باز کنیم تاثیر بگذارد .

در ابتدا انواع گرفتگیهای لوله کشی را از لحاظ نوع انسداد بررسی میکنیم و در ادامه شرح میدهیم که در گرفتگیهای مختلف چطور لوله کشی گرفته را باز کنیم .

 

لوله بازکنی فاضلاب تهران پایپر

گرفتگی لوله با رسوبات 

گرفتگی لوله با رسوبات از آن دسته گرفتگیهایی است که به خاطر رعایت نکردن اصول لوله کشی فاضلاب در اجرای لوله کشی و شیب بندی نامناسب میتواند هر از چندی موجب گرفتگی لوله ها و به دردسر انداختن ساکنین شود. هرگاه در یک قسمت از ساختمان در فواصل زمانی کمتر از 6 ماه بیش از دوبار گرفتگی پیش آمد , مطمین باشد که دلیل گرفتگی , تجمیع رسوباتی است که بر اثر مرور زمان سطح مقطع لوله را کاملا مسدود کرده و شما با فنر زدن , فقط به اندازه قطر فنر لوله را باز میکنید . در این حالت  رسوبات ته نشین شده به شکل یک ملات سفید رنگ , کل لوله را در طول چندین متر انباشته کرده و حتی با فنر زدن به تنهایی نیز گرفتگی پس از چندی مجددا تکرار میشود .

پس از مدتی کوتاه این روزنه کوچک مجددا با رسوبات پرشده و لوله دوباره دچار گرفتگی میشود . دو راه حل اساسی در این نوع گرفتگیها وجود دارد . اول اینکه لوله کشی قسمت مورد نظر را با رعایت اصول شیب بندی فاضلاب نوسازی کنید , که البته روشی بسیار پرهزینه و با مصایب فراوان است . این روش یک راهکار اساسی برای اصلاح لوله فاضلاب است .

در روش دیگر با استفاده از دستگاه ژنراتور و فنر لوله بازکنی و در کنارش محلولهای نه چندان قوی لوله بازکنی , رسوبات ته نشین شده را به مرور شتسشو داده و تازمانی که  کاملا رسوبات از بین نرفته , به سایش فیزیکی توسط فنر لوله بازکنی و شستن توسط محلول ویژه , آب گرم و پودر لباسشویی ادامه میدهیم .

این روش ممکن است چندین ساعت تا یک روز ادامه داشته باشد و مخارج زیادی هم در برداشته باشد , اما بخاطر اینکه کنده کاری و تخریب ندارد , روشی کم دردسر و راحت تری برای رسوب تراشی لوله فاضلاب محسوب می شود .

گرفتگی لوله با اشیا

گرفتگی لوله با اشیا و اجسام خارجی یکی از شایعترین دلایل گرفتگی لوله ها و کفشورهای فاضلاب است . اغلب بخاطر سهل انگاری و بی تفاوت بودن و اینکه شاید تصور شود که جسم  مورد نظر همراه با جریان فاضلاب به سمت چاه دفع شده , این گرفتگیها بوجود می آید . البته برخی اوقات عدم دسترسی و شاید ناتوانی در بیرون آوردن اجسام موجب این تصور شود .

بهرحال افتادن اجسامی مانند مسواک , دستمال کاغذی , چاه بست , خمیردندان , قطعات پلاستیکی و حتی گوشی موبایل میتواند در همان لحظه یا پس از مدتی با جمع شدن مو و رسوبات به دور شی مورد نظر موجب گرفتگی لوله شود . 2 روش در این گونه موارد برای بازکردن لوله مسدود وجود دارد .

روش اول که بهترین روش است , در آوردن جسم خارجی از داخل کفشور , سیفون و یا لوله فاضلاب است . دست و چنگکهایی که به نام آسان گیر موسوم هستند بهترین وسیله برای درآوردن اجسام خارجی از داخل لوله هستند . البته ممکن است هر کسی از عهده این قضیه برنیامده و مجبور شوید با لوله بازکنی تماس بگیرید .

روش دیگری عبور دادن شی خارجی از محل مورد نظر به سمت لوله اصلی و قسمتی که دهانه بیشتری دارد , میباشد . این روش کمی ریسکی است و ممکن است که شی مورد نظر به قسمتی از لوله هدایت شود که هیچ کاری نتوان کرد . پس بهترست در این مورد یک مقدار محتاطانه عمل کنید .

در این روشها فرقی نمیکند که لوله کشی فاضلاب از چه جنسی باشد .

گرفتگی لوله با سیمان 

گرفتگی لوله با سیمان و یا مصالحی مانند گچ , دوغاب و ملات یکی از انواع گرفتگیهاست که معمولا در ساختمانهای نوساز و یا تازه بازسازی شده رخ میدهد .

چطور لوله گرفته شده با سیمان را باز کنیم ؟

اگر سیمان ریخته در دسترس باشد , خرد کردن و بیرون آوردن قطعات سیمان از درون لوله و اتصال و سپس شستن و زدودن باقی مانده آن بهترین روش برای بازکردن گرفتگی لوله است .

سیمان اگر تازه داخل لوله ریخته شود , میتوان با ابزارهای ساده و شستشو , گرفتگی آنرا رفع نمود , اما اگر سیمان ریخته شده , عمر زیادی داشته باشد , فقط ژنراتور و فنر لوله بازکنی میتواند برای رفع گرفتگی راهگشا باشد .

فنر لوله بازکنی بدون آسیب رساندن به لوله های فاضلاب بهترین روش باز کردن لوله های گرفته شده با سیمان و مصالح ساختمانی است .

حلال سیمان چیست ؟ 

محلولهایی که شامل اسیدها و بازهای کلردار و گوگرد دار هستند , میتوانند سیمان را درون خود حل کنند , اما بایستی به این مساله توجه نمود که مواد شیمیایی قوی به لوله کشی فاضلاب نیز آسیبهای زیادی زده و مثلا به راحتی لوله های چدنی و فولادی را سوراخ میکنند , چسب لوله های پلیکا را از بین میبرند و موجب خوردگی ارینگهای لوله های پوش فیت میشوند.

به طور کلی از لحاظ فنی و علمی لوله بازکنی با استفاده از حلالها و اسیدهای قوی مردود شده و هیچ لوله بازکنی حق ندارد از مواد شیمیایی برای بازکردن لوله ها استفاده نماید .

لوله بازکنی تهران پایپر

گرفتگی لوله فاضلاب

غیر از گرفتگیهایی که علت آن ورود یک جسم خارجی به درون فاضلاب میباشد, پی بردن به دلیل اصلی گرفتگی در اولویت امر قرار دارد.

شیب بندی نامناسب و معکوس یکی از دلایلی است که باعث میشود فاضلاب در لوله ها رسوب کرده و مسدود شوند.

در هنگام دفع فاضلاب دارای رسوبات مختلف از جمله مواد معدنی و چربی میباشد. که تداخل این دو و عدم شیب مناسب در لوله ها یکی از دلایل رسوب چربی در لوله ها, تنگ شدن به مرور لوله و مسدود شدن آن میشود.

استفاده از اتصالات نا مناسب و نامرغوب نیز یکی از دلایل مهم در گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان میباشد. استفاده از اتصالات 90 درجه پلیکا و فاضلاب در برخی از انشعابات میتواند یکی از دلایل نشست رسوبات و در نهایت گرفتگی لوله شود.

وجود پلیسه , شکستگی و هر گونه ناصافی در داخل لوله فاضلاب نیز باعث گیرکردن آشغال و جمع شدن دیگر رسوبات و گرفتگی راه آب شود. ورود مصالح ساختمانی و به خصوص سیمان به داخل لوله فاضلاب و سفت شدن آن در اثر جذب آب و خشک شدن آن به مرور نیز یکی دیگر از دلایل گرفتگی لوله اتصالات فاضلاب و مخصوصا سیفون های توالت , توالت فرنگی و کفشور ها میباشد.

پیشگیری از گرفتگی لوله ها

پیشنهاد لوله بازکنی تهران برای اجتناب به گرفتگی لوله , علاوه بر جلوگیری و مراقبت از ورود جسم خارجی و مصالح ساختمانی به داخل راه آب فاضلاب , شستشوی لوله فاضلاب است .

هر چند وقت یکبار با استفاده از آب گرم و پودر ماشین لباسشویی ( به علت کف کمتر) , سینک ظرفشویی و سرویسهای بهداشتی را شستشو دهید.

حدالامکان از استفاده از اسید و باز قوی برای بازکردن لوله ها خودداری کنید. فنر لوله بازکنی یکی از راههای رایج و معمول بازکردن لوله ها و راه آب است . استفاده تلفیقی از دستگاه فنر لوله بازکنی و اسید لوله بازکنی نیز یکی از راههای مرسوم در این زمینه است.

برای رفع گرفتگی لوله ها , راه آب ها, توالت , دستشویی , حمام با ما تماس بگیرید. لوله بازکن های ما در سراسر تهران , شمال تهران , شرق تهران , غرب تهران , مرکز تهران به صورت فوری آماده حضور در محل و رفع مشکل گرفتگی لوله فاضلاب هستند.

لوله بازکنی فاضلاب تهران پایپر

لوله بازکنی با فنر فولادی و دستگاه ژنراتور

به هر ترتیب گرفتگی لوله فاضلاب و رسوب گرفتگی در لوله های فاضلاب از متدوال ترین مشکلاتی است که احتمالا با آن روبرو خواهید شد. چند راه برای باز کردن لوله فاضلاب گرفته شده وجود دارد.

لوله بازکنی تهران با فنر رایج ترین راهی است که برای باز کردن لوله فاضلاب استفاده میشود.

فنر لوله بازکنی از جنس فلزی فولادی و آهنی بوده که با عبور از داخل رسوبات ته نشین شده در لوله و گردش داخل آن راه عبور فاضلاب را باز میکند. این راه معایب و محاسنی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

در لوله بازکنی با فنر چسب و اتصالات و لوله کمترین احتمال آسیب دیدگی را دارند.

در لوله بازکنی با فنر فنر در طول لوله تمام رسوبات داخلی لوله را تراشیده و با یک شستشوی خوب میتوانید تا چند وقت خیالتان بابت گرفتگی لوله راحت باشد. در لوله بازکنی فنر یک ژنراتور فنر را به صورت طول و مدور هنگام داخل رفتن میچرخاند و در هنگام بیرون آمدن جهت گردش را تعویض میکند تا سطح داخلی لوله را به کلی بتراشد.

از معایب لوله بازکنی تهران با فنر میتواند این باشد که به لوله های ضعیف آسیب برساند و در برخی مواقع باعث شکستگی لوله ها شود. در لوله بازکنی با مواد شیمیایی بازی و اسیدی نیز که متدوال است بهتر استاز اسیدهای رقیق تر استفاده کنید تا به چسب و اورینگ اتصالات اثر کمتری داشته باشد و سیستم لوله کشی را از آببندی خارج نکند.

گرفتگی لوله آب

مشکل دیگری که در برخی ساختمانهای قدیمی دیده میشود , گرفتگی و انسداد لوله های قدیمی آب , شوفاژ و لوله کشی منبع انبساط است.

این نوع گرفتگی معمولا در لوله های فلزی دیده میشود , که بخاطر زنگ زدگی در طول زمان قطر لوله به تدریج مملو از رسوبات میشود . بطور خلاصه باید گفت که برای رفع این مشکل فنر زدن و یا استفاده از مواد شیمیایی کار ساز نیست.

تنها راه حلی که احتمالا کمی اوضاع را ممکن است بهتر کند , این است که در مرحله اول , شیرهای مخلوط را از لوله ها جدا نموده تا با جریان آب , کمی از رسوبات دفع شوند.

در صورتیکه اینکار جواب نداد , میتوانید با استفاده از فشار آب و اتصال دادن بوسیله شیلنگ یا لوله به قسمتهایی که فشار آب پایین است , رسوبات را به سمت خارج از لوله ها هدایت نمایید .

برای ارایه مشاوره و بازدید میتوانید با خدمات لوله بازکنی تهران تماس بگیرید .

 

خدمات کلی:

رفع گرفتگی , لوله کشی و لوله بازکنی تهران، عیب یابی و رفع گرفتگی لوله کشی آب و شوفاژ، رفع گرفتگی کانالها و لوله کشی فاضلاب و راه آب، در آوردن اجسام , موبایل , و دیگر اشیای قیمتی، بازکردن و رسوب تراشی لوله و اتصالات فاضلاب، باز کردن سیفون توالت ایرانی , فرنگی و کفشور، لوله بازکنی لوله کشی پلیکا , چدن و پوش فیت، رفع گرفتگیهای سیمانی , رسوبی و اشیای جامد، لوله بازکنی با ژنراتور وانواع فنر درسایزهای مختلف، رفع گرفتگی و تعمیرات توالت فرنگی دستگاه تراکم، اجرا و تعمیرات لوله کشی ساختمان و تاسیسات

09122437371-22533080 فوری شبانه روزی

 

قیمت لوله بازکنی تهران

 

بدون دیدگاه

Post A Comment