علت سفت شدن شیر اهرمی و تعمیر کارتریج

علت سفت شدن شیر اهرمی و تعمیر کارتریج

سفت شدن شیر اهرمی

سفت شدن شیر اهرمی یکی از مشکلاتی است که در برخی از منازل دیده میشود . این گونه مشکلات ممکن است در حالت عادی شاید این مساله به چشم نیامده و معمولی تلقی شود . اما ممکن است این مساله در برخی موارد به صورت ناگهانی باعث نشتی شدید آب از شیرالات اهرمی شود . در برخی موارد نیز در هنگام سفت بودن شیرالات کمی نشتی  از اطراف تنه شیر به بیرون درز میکند که تنها راه چاره آن تعویض مغزی شیر اهرمی است .

سفت شدن شیر اهرمی

علت سفت شدن شیر اهرمی

علت اصلی سفت بودن شیرالات را میتوان سفتی و خرابی کارتریج ( cartridge ) یا مغزی شیر اهرمی دانست . به مرور زمان ممکن است شن و سنگریزه هایی به کشو یا محل حرکت قیمت سرامیکی کاتریج رفته و باعث شود که کاتریج به سختی حرکت کند . این مساله در ابتدا با سفتی و به مرور با نشتی آب بروز پیدا میکند . برخی مواقع هم ممکن است که شکستن کاتریج شیر اهرمی بر اثر اصطحکاک موجود موجب نشتی فراوان آب شود . در این زمان بهترین کار قطع کردن جریان آب از محل نصب شیر پیسوار , شیر فلکه ورودی واحد و یا شیر اصلی ساختمان میباشد .

راه حل نهایی تعویض کاتریج شیر اهرمی میباشد . در حقیقت سفت شدن هر نوع شیر اعم از اهرمی و کلاسیک ,  نشانه ای از یک مشکل کوچک است که ممکن است در برخی موارد  شما را مستاصل نماید .

البته از دیگر خرابیهای احتمالی سفت شدن علم شیر آشپزخانه بوده که ممکن است سبب شود که به محل نصب شیر ظرفشویی فشار آورده و باعث لق شدن تنه اصلی شیر روی سینک شود . این مشکل نیز با شل کردن مهره علم شیر ظرفشویی و یا تعویض آن رفع میشود .

البته خرابی کارتریج شیر اهرمی و یا واشرهای اطراف به علاوه کیفیت پایین غالب شیر و یا خرابی مهره برنجی سفت کننده شیر نیز از دلایل دیگر خرابی شیرهای اهرمی میباشد .

اما مهمترین  دلیل سفت شدن شیر اهرمی را میتوان رسوب گرفتگی و گیرکردن شن ریزه و آشغال در بین قطعات متحرک کارتریج شیر دانست . در ضمن با وجود عمر بالای شیرالات اهرمی ممکن است این شیرالات هرچند وقت یک بار احتیاج به تعمیر پیدا کنند .

برای نصب و تعمیر شیرالات هر برند ایرانی و خارجی با ما تماس بگیرید .

تلفن : 09122437371-22533080 سراسر تهران با سرویس شبانه روزی

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.