نصب شیر پیسوار

نصب شیر پیسوار

نصب شیر پیسوار

تعمیر و نصب شیر پیسوار و شیرالات ساختمان 09122437371-22533080 شبانه روزی سراسر تهران

نصب و تعمیرات لوله کشی آب , گاز , شوفاژ و فاضلاب و لوله کشی ساختمان

بیرون آوردن رزوه شکسته شیر پیسوار و دنده از داخل رزوه اتصالات لوله کشی

سرویس و تعمیرات موتورخانه , پکیج , آبگرمکن و لوازم تاسیساتی

تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی , لوله کشی آب سرد و گرم روکار و توکار

نصب و تعمیر توالت فرنگی , روشویی , فلاش تانک و والهنگ .

تعمیر و نصب شیر پیسوار

نحوه بستن شیر پیسوار

شیر پیسوار یا پیسوال شیری است که معمولا در داخل دیوار برای نصب شیرالات روشویی و سینک توکاسه بسته میشود تا احتمالا اگر شیرهای مذکور نیاز به تعمیر پیدا کرد بتوانیم با قطع کردن آنها به رفع عیب یا تعویض احتمالی شیرها بدون اینکه شیر اصلی آپارتمان یا ساختمان قطع شود بپردازیم.

در گذشته از شیرهای پیسوار معمولی با مغزی و بدون فیلتر  استفاده میشد که با پیشرفت صنعت شیرسازی شیرهای پیسوار به صورت ربع گرد و با یک فیلتر برای جلوگیری از ورود شنریزه و رسوبات لوله کشی به درون کاتریج و مغزی شیرها و خرابی آنها تولید و به بازار عرضه شد.

جنس شیر پیسوارها به صورت استاندارد بایستی از فلز برنج با آلیاژ مخصوص فورج بوده تا آب بهداشتی به دست مصرف کننده برسد.

برای نصب شیر پیسوار بهتر است از نوار تفلون استفاده شود. نوار تفلون باید در جهت خلاف عقربه های ساعت بسته شود تا در هنگام نصب جمع نشود.

به صورت استاندارد بایستی 20 تا 25 دور تفلون به دور شیرپیسوار بسته شود تا خوب آببندی شود.

شکستن شیر پیسوار

اما متاسفانه به دلیل سودجویی عده ای از تجار این شیرالات با جنس سربی و زینک هم  از کشور چین وارد شده و علاوه بر مخاطراتی که برای سلامتی انسان دارد

پس از مدتی و شاید هم در هنگام نصب درون رزوه اتصال شکسته و نصاب شیر را دچار یک مشکل بزرگ نماید.

برای درآوردن رزوه شیر پیسوار درون اتصال لوله کشی ساختمان بهتر است به یک متخصص مراجعه شود زیرا اگر ناشیانه قسمت باقی مانده را بخواهیم در بیاوریم ممکن است که رزوه داخل اتصال لوله کشی نیز خراب شده و کنده کاری ومصایب دیگر تعمیر لوله کشی را داشته باشیم.

به همین دلیل بهتر است نصب شیر پیسوار را که کاری ساده به نظر میرسد به نصاب شیر و لوله کش ماهر بسپاریم.

البته ممکن است که این مشکل برای نصاب هم پیش بیاید اما به دلیل مواجهه بیشتر آنها با این شرایط راه حل بهتری را در پیش بگیرند.

شیرهای پیسوار دو قسمت روزه خور دارد که یک قسمت به داخل اتصال لوله کشی و یک قسمت به شیلنگ روشویی و ظرفشویی وصل میشود.

قسمتی که داخل اتصال لوله کشی نصب میشود همواره سایز 1/2 دارد اما سری که به شیلنگ ظرفشویی یا روشویی نصب میشود ممکن است بسته کارخانه تولید کننده شیلنگ سایز 1/2 یا سایز 3/8 داشته باشد. این سایزها ازلحاظ فنی هیچ فرقی باهم ندارند.

درخرید شیرپیسوار باید به سایز مهره شیلنگ شیرسینک و روشویی و جنس آن دقت کنید. بهتر است از برندهای شیرپیسوار ایرانی دارای نشان استاندارد استفاده کنید که خیالتان راحت باشد و علاوه برآن به اقتصاد کشور کمک میکند.

البته ممکن است به نظر نرسد اما شاید نزدیک به هزار نفر در داخل کشور در صنعت تولید و پخش شیرهای پیسوار فعال بوده و از این راه ارتزاق کنند.

تعویض شیر پیسوار (در لوله کشی ساختمان )

شیر پیسوار مارک هایه زیادی داره که درکل باید شیر پیسوار برنجی انتخاب کنید, چون ب برنج نمیپوسه،و عمرش خیلی بیشتر از شیرپیسوار صوربی، شیر پیسوار سربی بعد از مودت زمان کمی میپوسه و باعث ترکیدگی میشود خودیه خود اول نشت میکند بعد میترکد.یا زمان باز بسته کردن شیر پیسوار میشکند،

اول باید جنس خوب انتخاب کنید، باید شیرپیسوار دارای فیلتر باشد ؛ذ زمانی که شیر پیسوار شما فیلتر دار باشد میتوانید درصورت اوفت فشار اب مصرفی با باز کردن فیلتر تمیز کردن دوباره ببندید ولی حواسمان باشد که توری خراب نشود زمانی که فشارآب سرد و گرم افت میکند بایدفیلتروتوری الم شیر باز شود تمیز شود، باید شیر را خوب ابندی کنیم تا نشت نکند و به مرور زمان باعث پوسیدگی شلنگ و شیر پیسوار میشود، درصورت شکستن شیرپسیوار باید با آرامش کامل با کمان اره از چند زاویه مختلف برید وبعد با پیچ گوشتی دوسو ضربه زد ب آرامی تا آن قسمت شکسته از بدنه جدا میشه نباید بدنه،آسیب ببیند،در ص درصورت آسیب دیدن شیر پیسواربست نمیشود و باید آن قسمت کنده شودوزانو بیست در یک دوم عوض شود.

1 نظر
  • Pingback:شکستن شیر پیسوار در لوله | لوله کشی ساختمان تهران
    Posted at 17:21h, 14 آوریل پاسخ

    […] مواقع در هنگام بازکردن , تعویض و  نصب شیر پیسوار , شیر پکیج , شیر لباسشویی , نصب شیرالات و امور مربوط به […]

ارسال دیدگاه