لوله کشی توالت فرنگی و فاضلاب دستشویی ایرانی

لوله کشی توالت فرنگی و فاضلاب دستشویی ایرانی

لوله کشی توالت فرنگی و ایرانی

نصب , تعمیرات و لوله کشی توالت فرنگی توکار و روکار و دستشویی ایرانی

تلفن : 09122437371-22533080 شبانه روزی سراسر تهران

تبدیل توالت ایرانی به توالت فرنگی از صفر تاصد کار و بالعکس

تبدیل ایرانی به فرنگی با حداقل تخریب و هزینه ممکن

عیب یابی , رفع عیب و تعمیرات توالت فرنگی

تعمیرات لوله کشی فاضلاب , آب و گرفتگی توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی درحمام یا جای کاسه توالت ایرانی

همراه یابدون تخریب باکاشی کاری , عایق کاری و کلیه خدمات مربوطه

برای آشنایی به نحوه لوله کشی فاضلاب و آب توالت فرنگی تا انتها همراه ما باشید .

قیمت لوله کشی توالت فرنگی

اصول لوله کشی توالت فرنگی

یکی از مهمترین قسمتها در لوله کشی ساختمان بخش لوله کشی توالت فرنگی و ایرانی است . تقریبا میتوان گفت که لوله کشی توالت حتی میتواند تعیین کننده ترین مورد در طراحی لوله کشی ساختمان باشد که تاثیر آنرا حتی روی چیدمان داخلی یک ساختمان مشاهده کرد.

در توالت های فرنگی اصولی برای لوله کشی وجود دارد . باید تمامی این اصول لوله کشی توالت فرنگی را رعایت کرد , تا بتوانید لوله کشی درستی را برای ساختمان خود داشته باشید.

سرویس کاری و نصب توالت فرنگی یکی از کارهایی است که به آسانی صورت نمی گیرد و نیاز به داشتن مهارت خاصی در نصب است.

اگر به صورت غیر اصولی کار کنید قطعا به ساختمان خود آسیب می رسانید زیرا لوله کشی توالت فرنگی با کاشی ها و کف سر و کار دارد و باید با ظرافت و تمیز کاری خاصی انجام شود.

نحوه لوله کشی توالت فرنگی

1-لوله کشی باید صاف و مستقیم و در یک طول خطوطی موازی صورت بگیرد.

2-باید از هواکش استفاده کرد و زاویه و درجه مخصوص به هر لوله کاملا اندازه گیری و مشخص شود.

3-فاصله هواکش با لوله ها و هم چنین با دیوار تقریبا 5 سانت باشد , زیرا ممکن است زمانی برسد بخواهید لوله ها را تعویض کنید.

4-لوله ها و هواکش ها را از پنجره بیرون قرار ندهید این کار غیر مجاز است , و باعث مشکلات زیادی برای خانه شما می شود.

5-قبل از اینکه لوله کشی توالت فرنگی و فاضلاب مربوط به آن را انجام دهید , ابتدا محل را بررسی کنید و نوع و جنس لوله و هم چنین ایجاد سوراخ هایی که لوله در ان ها قرار می گیرد، اندازه سوراخ ها را به شکل کارشناسی شده مورد بررسی قرار دهید.

6- دهانه لوله های هواکش پس از نصب باید به صورت موقت بسته شوند.

7- توالت فرنگی دراماکن عمومی باید از بزرگ بوده و نشیمنگاه مناسبی داشته باشد و پیش بینی همه نوع قد و هیکلی را انجام دهید.

8- هر سرویس بهداشتی واحد مسکونی باید دارای یک کاسه توالت و یک روشویی باشد.

9- بمنظور رعایت مسائل شرعی کاسه توالت نباید در راستای قبله قرار گیرد. بدانید که از افراد کارشناس و خبره استفاده کنید.

10- برای استفاده بهتر از وسیله بهداشتی بایستی  فاصله مناسبی بین هر وسیله بهداشتی تا دیوارهای اطراف وسیله بهداشتی و وسایل بهداشتی که کنار یکدیگر قرار دارند وجود داشته باشد.

حداقل اندازه مورد نیاز برای جانمایی توالت شرقی و توالت غربی 110در150 سانتیمتر است. نصب توالت فرنگی باید بطور صاف و تراز انجام صورت پذیرد.

11- لوله کشی آب سرد و گرم برای شستشو و یک لوله کشی سرد برای پرکن توالت فرنگی فراموش نشود.

12- توالت فرنگی بایستی همواره داخلش مقداری آب بماند.

13- لوله کشی فرنگی شامل یک زانوی 90 درجه با قطر حداقل 100 میلیمتر باشد.

14- بوگیر توالت فرنگی همراه با چسب سیلیکون ضدباکتری به کف نصب شود. انها می توانند به شما مشورت دهند که در چه نقطه ای از محل مورد نظر توالت فرنگی را نصب کنید و از چگونگی نصب لوله ها شما را آگاه کنند.

قیمت لوله کشی توالت فرنگی

قیمت لوله کشی توالت فرنگی بستگی به کارهایی دارد که انجام میشود. معمولا توالتهای فرنگی درهنگام ساختمان در داخل سیستم سرویس بهداشتی دریک قسمت مجزی لوله کشی و نصب میشود.

اما در خیلی از موارد ممکن است که در مجاور سرویس حمام وشاید در کنار توالت ایرانی لوله کشی و نصب گردد.

قیمت این نوع لوله کشیها درکنار لوله کشی آب وفاضلاب ساختمان شاید به چشم نیامده و مقدار زیادی هم نباشد.

بدلیل اینکه فرهنگ استفاده از توالت فرنگی رو به گسترش بوده و همواره بر طرفداران استفاده از توالت فرنگی بخاطر دردهای مفصلی رایج , دوران بارداری و مسایل فرهنگی و اجتماعی روزبروز درحال افزایش میباشد.

اما دربرخی ساختمانهای قدیمی و یاحتی نوساز ممکن است که توالت فرنگی در داخل آپارتمان مسکونی پیش بینی نشده باشد و خریدار و یاحتی مستاجرین را که مجبور به استفاده از توالت فرنگی هستند را وادار میکند توالت ایرانی را به توالت فرنگی تبدیل کنند.

تبدیل لوله کشی توالت ایرانی به توالت فرنگی

نقشه لوله کشی توالت فرنگی با لوله کشی توالت ایرانی متفاوت است و در لوله کشی توالت فرنگی شترگلویی یا سیفون وجود ندارد.

برای جلوگیری از ورود بوی فاضلاب به داخل آپارتمان نیز داخل خود فرنگی مقدار زیادی آب برای سیفون شدن بو و گاز فاضلاب وجود دارد.

بطور کلی دو روش برای اینکار وجود دارد روش اول که خیلی هم مورد تایید ما نیست و بدلیل محدودیتهای مالی یک نوع بدعت و نوآوری میباشد این شکل است , که در آن سیفون توالت ایرانی سرجای خود باقی مانده و کاسه توالت ایرانی بدون تخریب ثابت ماند و یک لوله فاضلاب به امتداد راه آب توالت ایرانی همراه با یک سراهی تبدیلی اضافه کرده و توالت فرنگی را پس از سیمان کاری و پوشاندن روی کاسه ایرانی روی لوله مربوطه نصب میکنیم.

سراهی تبدیل فاضلاب نیز بخاطر این کارگذاشته میشود که در توالت فرنگی حتما بایستی یک کفشور برای جمع آوری آبهای سطحی وجود داشته باشد. ئاین روش هرچند قیمت کمی دارد اما از لحاظ استاندارد خیلی درست نیست و ممکن است درآینده مصرف کننده را دچار مشکلاتی مانند گرفتگی توالت فرنگی و گیرکردن فاضلاب در داخل توالت فرنگی مواجه کند.

در راه دوم کف سرویس بهداشتی به طور کامل جمع آوری شده و پس از لوله کشی مجدد مخصوص توالت فرنگی و حدف سیفون و کاسه توالت ایرانی , کف سرویس عایق کاری شده و دوباره روی آنها شیب بندی و کفسازی گشته و سرامیک یا سنگ کار روی آنها رو میپوشاند.

طریقه لوله کشی توالت فرنگی

در مورد نصب و لوله کشی توالت فرنگی در حمام هم باید عرض کنیم که ابتدا بایستی یک کارشناس از محل بازدید و بررسی کند که آیا اصلا امکان نصب و لوله کشی توالت فرنگی در داخل حمام وجود دارد یا خیر.

در لوله کشی توالت فرنگی موضوع اصلی فاضلاب توالت است و لوله کشی آب در مراحل بعدی قرار میگیرند.

اگر در کفشور حمام از لوله 6 استفاده شده باشد که نصب توالت فرنگی درحمام را منتفی بدانید , اما اگر لوله کشی فاضلاب حمام حداقل 8 باشد یا رایزر لوله اصلی ساختمان از نزدیکی حمام عبور کرده باشد میتوان با لوله کشی مجدد انجام داد و با اتصال لوله فاضلاب فرنگی به لوله اصلی عمودی ساختمان امیدوار بود که هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد .

لوله کشی توالت ایرانی

تنها تفاوت لوله کشی توالت ایرانی با فرنگی در سیستم فاضلاب آن است که به خاطر جلوگیری از ورود بوی بد فاضلاب چاه به محیط یک اتصال به نام شترگلویی یا سیفون در نقطه ابتدایی لوله درست زیر کاسه توالت ایرانی نصب میشود .

این اتصال همواره مقداری آب در کف خود نگه داشته و از عبور بوی بد ممانعت به عمل می آورد . همانطور که اسمش پیداست درست شبیه گلوی شتر بوده و در هنگام نصب بایستی دقیقا به صورت تراز نصب شود .

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه (1)

  • لوله کشی توالت فرنگی | لوله کشی ساختمان تهران پاسخ

    […] های مصرف شده و هدایت آن به سمت لوله کشی فاضلاب هستند . نقشه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی به خصوص در نوع توکار با ذکر جزییات بوده و بایستی مو به […]

    16 فروردین 1400 at 8:32 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.