نصب وال هنگ و استراکچر , تعمیر فلاش تانک

نصب وال هنگ و استراکچر , تعمیر فلاش تانک

نصب وال هنگ

خدمات تعمیرات و نصب وال هنگ ( توالت فرنگی توکار ) و شیرالات توکار

تلفن : 09122437371 -22533080 سراسر تهران , نصب شیرالات توکار و روکار

وال هنگ یا توالت فرنگی توکار (Wall HungToilet ) نوعی توالت فرنگی لوکس محسوب میشود که مخزن آب و متعلقات آن در بخش زیرین بدنه سرویس بهداشتی کار میشود تا هم از لحاظ فضای سرویس صرفه جویی شده و هم اینکه  جلوه بصری بهتری داشته باشد . علاوه بر این ویژگیها شستشوی راحت تر کف سرویس بهداشتی و کاهش صدای تخلیه و پرشدن مخزن آب از خصوصیات نصب وال هنگ میباشد .

نصب وال هنگ

معنای لغوی وال هنگ توالت فرنگی دیورای بوده و در این نوع توالت فرنگی فقط بخش نشیمنگاه و مورد استفاده در دسترس و قابل استفاده میباشد . با تمام محاسن استفاده از وال هنگ , سخت بودن و بالا بودن هزینه نصب و تعمیرات این نوع توالت فرنگی را میتوان از از معایب نصب وال هنگ برشمرد .

برای ثابت ماندن وال هنگ بر روی دیوار یک سازه به نام استراکچر در حین عملیات بنایی و پیش از کاشی کاری تعبیه میشود تا وزن بخش خارجی والهنگ را در حین استفاده بتواند تحمل نماید .

آموزش نصب وال هنگ گبریت

لوله کشی برای نصب وال هنگ

لوله کشی فاضلاب مناسب برای وال هنگ درون دیوار تعبیه شده و یک لوله کشی آب نیز برای پرکردن مخزن آب وال هنگ وجود دارد .

در سیستم لوله کشی فاضلاب والهنگ مانند لوله کشی توالت فرنگی هیچ نوع سیفونی در مسیر لوله کشی وجود نداشته و تنها تفاوت آن با لوله کشی توالت فرنگی معمولی این است که در حین عملیات بنایی و پیش از کاشی کاری بایستی لوله فاضلاب کشیده شده و استراکچر وال هنگ نصب شود .

نصب استراکچر وال هنگ

طریقه نصب وال هنگ

با توجه برندهای مختلف داخلی و خارجی تفاوتهای بعضا عمده ای در روش نصب والهنگ ها وجود دارد , اما سیستم کلی نصب تقریبا یکسان میباشد . هر چند که آموزش نصب استراکچر وال هنگ بهتر است به صورت عملی باشد اما استفاده از فیلم آموزشی با ملاحظات مربوط به دفترچه راهنمای نصب شرکت سازنده هم میتواند در این راه کمک شایانی کند .

به طور کلی پس از آماده کردن لوله کشی , بایستی ابتدا مخزن یا فلاش تانک توکار به روی چهارچوب فلزی نصب میشود . اغلب مخازن وال هنگ دارای دو مکان نصب هستند که بسته به انتخاب نصاب برای محل قرار گرفتن در ارتفاع مختلف انتخاب میشوند .

چهارچوب فلزی وال هنگ دارای دو پیچ تمام روزه برای اتصال به دیوار و نگه داشتن چارچوب روی دیوار میباشد . استحکام استراکچر مهم ترین مساله ایست که در این مرحله بایستی مدنظر قرار بگیرد . دیوار مورد نظر بایستی از حیث مقاومت به اندازه ای باشد که هم وزن استراکچر وال هنگ و هم وزن کاسه را موقع استفاده بتواند تحمل کند .

پس از تراز کردن پیچهای استراکچر را روی دیوار نصب کرده و لوله خرطومی فاضلاب وال هنگ را به لوله فاضلاب متصل مینماییم . پایه های استراکچر قابل تنظیم ارتفاع هستند . با توجه به ضخامت دیوار مورد استفاده , ضخامت استراکچرها نیز متفاوت بوده و بین 8 تا 12 سانتیمتر متغیر میباشند .

ارتفاع وال هنگ

پس از نصب استراکچر نوبت به نصب کاسه وال هنگ میرسد که بوسیله دو پیچ در زمین و دو پیچ در بدنه به به دیوار متصل میشود . سپس شلنگ آب پرکن فلاش تانک به مخزن نصب میشود . برخی از شرکتهای تولید کننده یک پایه نگه دارنده برای نصب کاسه تعبیه میکنند که همراه وال هنگ میباشد .

به غیر از کاسه , یک وال هنک دارای یک جعبه کنترل است که در قسمت فوقانی مخزن برای شوت کردن آب و تخلیه کاسه توسط کاربر مورد استفاه قرار میگیرد . پس از تنظیمات مورد نظر کلیدهای جعبه کنترل روی آن نصب خواهد شد .

شیوه اتصال وال هنگ به صورت کلی شامل مراحل فوق بوده و در صورت تفاوتهای احتمالی میتوانید از دفترچه راهنمای موجود در بسته بندی والهنگ کمک بگیرید .

مخزن آب وال هنگ اکثرا دارای دو زمانه بوده که به سلیقه کاربر حجم آب مورد نظر را برای ورود به کاسه توالت فرنگی توکار انتخاب میکنند . بسته به برند حجم منبع آب وال هنگ بین 6 تا 10 لیتر میباشد که در نوع دو زمانه تقریبا نیمی از مخزن در حالت کمتر تخلیه میشود .

تعمیر وال هنگ

راهنمای نصب وال هنگ یا توالت فرنگی توکار

  • ارتفاع تمام شده  توالت فرنگی توکار از کف 40 تا 45 سانتی متر است و معمولا پیچهای پایه  در ارتفاع 35 سانتی متصل میشوند .
  • نصب شیر پسوار بسته به نوع ورود شلنگ به وال هنگ  درست و با اطمینان انجام شود
  • تناسب بین ضخامت دیوار و وال هنگ
  • تست آب توالت فرنگی قبل از کاشی کاری
  • پیش از نصب نهایی درپوش ها و اتصالات و پیچها باز نشوند تا سیمان کاری باعث خرابی نشود .
  • تراز و شاقول بودن استراکچر و مخزن فراموش نشود .
  • در صورت استفاده از روش جوشکاری برای نصب استراکچر مراقب سوراخ نشدن مخزن باشید .

تعمیر وال هنگ

عیب یابی و تعمیر والهنگ احتیاج به تجربه زیادی در این زمینه داشته که شاید از نصب آن نیز مشکل تر باشد . عدم دسترسی به قطعات وال هنگ یکی از دلایل تعمیر سخت وال هنگ میباشد . علاوه بر این یک نصب ناقص میتواند مشکلات زیادی را در زمان استفاده از والهنگ بوجود آورد .

برندهای وال هنگ

فلاش تانک ایران , شودر , مروارید , شودر , قهرمان , گروهه ,گبریت ,  شل، آلکاپلاست، جاپار، شواب , دوراویت، ویلوری اند باخ ، بین، رمو دیزاین از شرکتهای داخلی و خارجی معتبر هستند که وال هنگهای آنها در بازار موجود میباشد .

نصب وال هنگ فلاش تانک ایران

فلاش تانک ایران همانطور که از نامش پیداست , تولید کننده تخصصی فلاش تانک های روکار و توکار است , اما از آنحا که طریقه نصب وال هنگ یا توالت فرنگی توکار شبیه فلاش تانک است , برخی به اشتباه واژه وال هنگ را برای فلاش تانکهای توکار به کار میبرند . طریقه نصب فلاش تانک توکار تقریبا شبیه نصب توالت فرنگی وال هنگ است , با این تفاوت که در نصب وال هنگ ما با دو قسمت توالت فرنگی و مخزن آب سر و کار داریم و در نصب  فلاش تانک توکار , فقط بایستی مخزن و لوله های مرتبط به توالت ایرانی نصب شده و یک شیر پرکن هم برای تعبیه شود .

ارتفاع فلاش تانک توکار تقریبا از 1.20 متر تا 1.40 متر متغیر بوده و جهت تخلیه یک دکمه دو زمانه توکار دارد . البته ممکن است در برخی مدلهای فلاش تانک مدل یک زمانه با یک دکمه هم کار گذاشته شود .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه