نصب وال هنگ , تعمیر فلاش تانک و شیرالات توکار

نصب وال هنگ , تعمیر فلاش تانک و شیرالات توکار

نصب وال هنگ

خدمات تعمیرات و نصب وال هنگ ( توالت فرنگی توکار ) و شیرالات توکار

تلفن : 09122437371 -22533080 سراسر تهران , نصب شیرالات توکار و روکار

وال هنگ یا توالت فرنگی توکار (Wall HungToilet ) نوعی توالت فرنگی لوکس محسوب میشود که مخزن آب و متعلقات آن در بخش زیرین بدنه سرویس بهداشتی کار میشود تا هم از لحاظ فضای سرویس صرفه جویی شده و هم اینکه  جلوه بصری بهتری داشته باشد . علاوه بر این ویژگیها شستشوی راحت تر کف سرویس بهداشتی و کاهش صدای تخلیه و پرشدن مخزن آب از خصوصیات نصب وال هنگ میباشد .

نصب وال هنگ

معنای لغوی وال هنگ توالت فرنگی دیورای بوده و در این نوع توالت فرنگی فقط بخش نشیمنگاه و مورد استفاده در دسترس و قابل استفاده میباشد . با تمام محاسن استفاده از وال هنگ , سخت بودن و بالا بودن هزینه نصب و تعمیرات این نوع توالت فرنگی را میتوان از از معایب نصب وال هنگ برشمرد .

برای ثابت ماندن وال هنگ بر روی دیوار یک سازه به نام استراکچر در حین عملیات بنایی و پیش از کاشی کاری تعبیه میشود تا وزن بخش خارجی والهنگ را در حین استفاده بتواند تحمل نماید .

آموزش نصب وال هنگ گبریت

لوله کشی برای نصب وال هنگ

لوله کشی فاضلاب مناسب برای وال هنگ درون دیوار تعبیه شده و یک لوله کشی آب نیز برای پرکردن مخزن آب وال هنگ وجود دارد .

در سیستم لوله کشی فاضلاب والهنگ مانند لوله کشی توالت فرنگی هیچ نوع سیفونی در مسیر لوله کشی وجود نداشته و تنها تفاوت آن با لوله کشی توالت فرنگی معمولی این است که در حین عملیات بنایی و پیش از کاشی کاری بایستی لوله فاضلاب کشیده شده و استراکچر وال هنگ نصب شود .

نصب استراکچر وال هنگ

طریقه نصب وال هنگ

با توجه برندهای مختلف داخلی و خارجی تفاوتهای بعضا عمده ای در روش نصب والهنگها وجود دارد , اما سیستم کلی نصب تقریبا یکسان میباشد .

به طور کلی پس از آماده کردن لوله کشی , بایستی ابتدا مخزن یا فلاش تانک توکار به روی چهارچوب فلزی نصب میشود . اغلب مخازن وال هنگ دارای دو مکان نصب هستند که بسته به انتخاب نصاب برای محل قرار گرفتن در ارتفاع مختلف انتخاب میشوند .

چهارچوب فلزی وال هنگ دارای دو پیچ تمام روزه برای اتصال به دیوار و نگه داشتن چارچوب روی دیوار میباشد . استحکام استراکچر مهم ترین مساله ایست که در این مرحله بایستی مدنظر قرار بگیرد . دیوار مورد نظر بایستی از حیث مقاومت به اندازه ای باشد که هم وزن استراکچر وال هنگ و هم وزن کاسه را موقع استفاده بتواند تحمل کند .

پس از تراز کردن پیچهای استراکچر را روی دیوار نصب کرده و لوله خرطومی فاضلاب وال هنگ را به لوله فاضلاب متصل مینماییم . پایه های استراکچر قابل تنظیم ارتفاع هستند . با توجه به ضخامت دیوار مورد استفاده , ضخامت استراکچرها نیز متفاوت بوده و بین 8 تا 12 سانتیمتر متغیر میباشند .

ارتفاع وال هنگ

پس از نصب استراکچر نوبت به نصب کاسه وال هنگ میرسد که بوسیله دو پیچ در زمین و دو پیچ در بدنه به به دیوار متصل میشود . سپس شلنگ آب پرکن فلاش تانک به مخزن نصب میشود . برخی از شرکتهای تولید کننده یک پایه نگه دارنده برای نصب کاسه تعبیه میکنند که همراه وال هنگ میباشد .

به غیر از کاسه , یک وال هنک دارای یک جعبه کنترل است که در قسمت فوقانی مخزن برای شوت کردن آب و تخلیه کاسه توسط کاربر مورد استفاه قرار میگیرد . پس از تنظیمات مورد نظر کلیدهای جعبه کنترل روی آن نصب خواهد شد .

شیوه اتصال وال هنگ به صورت کلی شامل مراحل فوق بوده و در صورت تفاوتهای احتمالی میتوانید از دفترچه راهنمای موجود در بسته بندی والهنگ کمک بگیرید .

مخزن آب وال هنگ اکثرا دارای دو زمانه بوده که به سلیقه کاربر حجم آب مورد نظر را برای ورود به کاسه توالت فرنگی توکار انتخاب میکنند . بسته به برند حجم منبع آب وال هنگ بین 6 تا 10 لیتر میباشد که در نوع دو زمانه تقریبا نیمی از مخزن در حالت کمتر تخلیه میشود .

تعمیر وال هنگ

راهنمای نصب وال هنگ یا توالت فرنگی توکار

  • ارتفاع تمام شده  توالت فرنگی توکار از کف 40 تا 45 سانتی متر است و معمولا پیچهای پایه  در ارتفاع 35 سانتی متصل میشوند .
  • نصب شیر پسوار بسته به نوع ورود شلنگ به وال هنگ  درست و با اطمینان انجام شود
  • تناسب بین ضخامت دیوار و وال هنگ
  • تست آب توالت فرنگی قبل از کاشی کاری
  • پیش از نصب نهایی درپوش ها و اتصالات و پیچها باز نشوند تا سیمان کاری باعث خرابی نشود .
  • تراز و شاقول بودن استراکچر و مخزن فراموش نشود .
  • در صورت استفاده از روش جوشکاری برای نصب استراکچر مراقب سوراخ نشدن مخزن باشید .

تعمیر وال هنگ

عیب یابی و تعمیر والهنگ احتیاج به تجربه زیادی در این زمینه داشته که شاید از نصب آن نیز مشکل تر باشد . عدم دسترسی به قطعات وال هنگ یکی از دلایل تعمیر سخت وال هنگ میباشد . علاوه بر این یک نصب ناقص میتواند مشکلات زیادی را در زمان استفاده از والهنگ بوجود آورد .

برندهای وال هنگ

فلاش تانک ایران , شودر , مروارید , شودر , قهرمان , گروهه ,گبریت ,  شل، آلکاپلاست، جاپار، شواب , دوراویت، ویلوری اند باخ ، بین، رمو دیزاین از شرکتهای داخلی و خارجی معتبر هستند که وال هنگهای آنها در بازار موجود میباشد .

نصب وال هنگ فلاش تانک ایران

فلاش تانک ایران همانطور که از نامش پیداست , تولید کننده تخصصی فلاش تانک های روکار و توکار است , اما از آنحا که طریقه نصب وال هنگ یا توالت فرنگی توکار شبیه فلاش تانک است , برخی به اشتباه واژه وال هنگ را برای فلاش تانکهای توکار به کار میبرند . طریقه نصب فلاش تانک توکار تقریبا شبیه نصب توالت فرنگی وال هنگ است , با این تفاوت که در نصب وال هنگ ما با دو قسمت توالت فرنگی و مخزن آب سر و کار داریم و در نصب  فلاش تانک توکار , فقط بایستی مخزن و لوله های مرتبط به توالت ایرانی نصب شده و یک شیر پرکن هم برای تعبیه شود .

ارتفاع فلاش تانک توکار تقریبا از 1.20 متر تا 1.40 متر متغیر بوده و جهت تخلیه یک دکمه دو زمانه توکار دارد . البته ممکن است در برخی مدلهای فلاش تانک مدل یک زمانه با یک دکمه هم کار گذاشته شود .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه