اتحادیه لوله بازکنی

اتحادیه لوله بازکنی

اتحادیه لوله بازکنی

با وجود تعدد شرکت و موسسات خدمات رفع گرفتگی وجود اتحادیه لوله بازکنی مستقل از سایر صنوف ضروری به نظر میرسد و با توجه به بازار آشفته قیمتهای متفاوت لوله بازکنی از یک طرف مصرف کننده با عدم آشنایی با قیمت واقعی ممکن است با درخواست های بیش از حد مواجه شده و ممکن است کار به مشاجرات ناخواسته و ناراحت کننده برسد و یا مجبور به پرداخت وجه نسبتا بالا شود.

از طرف دیگر برخی اشخاص با شیوه هایی خارج از عرف با شگرد سرویس و خدمات لوله بازکنی ارزان , سایر افراد شاغل در این صنف را که منصفانه و شفاف اقدام به اعلام و دریافت خدمات میکنند را با شیوه های ناجوانمردانه از کار بیکار میکنند .

در واقع عدم وجود یک اتحادیه لوله بازکنی مختص به این صنف باعث میشود که بسیاری از افراد فعال در این زمینه به سمت شیوه های غیر مرسوم و خارج از عرف بروند . وجود سندیکا در هر زمینه شغلی علاوه بر  شفافیت قیمت مانند انتشار نرخ اتحادیه لوله بازکنی میتواند باعث مشخص بودن قیمت شده و در عین حال از هر 2 طرف یعنی هم از مصرف کننده و هم از سرویس کار لوله بازکنی حمایت درست و به جایی داشته باشد .

اتحادیه لوله بازکنی تهران

اتحادیه لوله بازکنی تهران , صنف مستقلی نداشته و فعالیت های این صنف تحت لوای اتحادیه آهنکاران کنترل میشود . مساله ای که باعث شده آنطور که باید و شاید فعالیت های افراد مشغول در این زمینه شغلی که تعداد کمی هم ندارند تقریبا به حال خود رها شده و از این بابت هم مشتری و هم کسانی که از این راه کسب درآمد میکنند , متضرر میشوند .

نرخ اتحادیه لوله بازکنی

هرساله از جانب اتحادیه نرخ هایی هم اعلام میشود اما چون نظارت کافی بر اجرای آن وجود ندارد , تقریبا میتوان گفت که توافق ظرفین اصلی ترین معیار برای تعیین نرخ و قیمت لوله بازکنی میباشد .

بسیاری از سایت های لوله بازکنی و کسانی که اقدام به نصب برچسب درب منازل میکنند در ابتدای اعلام قیمت ارقام باورنکردنی مانند 50 تا 100 هزار تومانی را برای رفع گرفتگی اعلام میکنند که این مبلغ از  نرخ اتحادیه لوله بازکنی نیز بسیار کمتر میباشد .

سپس با ورود به محل گرفتگی در حین انجام کار یا پس از اتمام کار لوله بازکنی , اقدام به نرخ هایی باورنکردنی میکنند . این اعلام نرخ با پیچیدگی هایی مانند استفاده از سه نظام فنر لوله بازکنی یا سخت بودن کار و … همراه بوده و ممکن است تا چندین میلیون تومان نیز برسد .

مشتری با خود فکر میکند که چظور یک کارمزد 100 هزار تومانی به یکباره به 10 برابر یا بیشتر از آن تبدیل شده است . برای جلوگیری از این مشکل بهتر است در همان ابتدا نرخ تمام شده را سوال کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید .

البته یادآور شویم که اغلب کسانی که در این دام میفتند به دنبال هزینه های کم لوله بازکنی میروند و طمع باعث میشود که در دام چنین اشخاصی بیفتند .

در ادامه نرخ اعلام شده از سوی اتحادیه آهنکاران را برای برخی از خدمات لوله بازکنی در سال 1400 آورده ایم . هرچند که به نظر میرسد اعلام نرخ گام مثبتی در شفافیت هزینه های لوله بازکنی است , اما عدم تطابق این نرخ ها با واقعیت ها درآمد و مخارج در جامعه باعث میشود که تقریبا هیچ لوله بازکنی طبق این نرخ های اعلامی عمل نکند .

نرخ لوله بازکنی با فنر و دستگاه کوچک 3 تا 6 متری 150000 تومان

نرخ لوله بازکنی با فنر و دستگاه کوچک 6 تا 12 متر 250000 تومان

هزینه لوله بازکنی با فنر و دستگاه کوچک تا 25 متر 550000 تومان

قیمت لوله بازکنی با دستگاه ژنراتور قوی و فنر ضخیم 1300000 تومان

تخلیه چاه و پمپاژ با مخزن 12000 لیتری 700 هزار تومان

بدیهی است که هزینه های استفاده از سرفنر سه نظام لوله بازکنی و سایز مخارج جانبی به این نرخها اضافه خواهد شد .

با این وجود به دلیل مشخص نبودن کار لوله بازکنی بهتر است پیش از اجرای کار یک توافق ضمنی بین طرفین صورت بگیرد تا خدای نکرده اختلاف در قیمت باعث ایجاد کدورت نشود و دو طرف در انتهای کار راضی باشند .

مثلا در مورد گرفتگی هایی لوله با سیمان و مصالح نمیتوان طبق قیمتهای پیش بینی شده عمل نموده و شاید اصلا امکان رفع گرفتگی وجود نداشته باشد. در مواردی مانند رفع گرفتگی لوله هایی که دارای رسوب در کل سطح مقطع لوله هستند بایستی کار رسوب تراشی انجام شود و این باعث افزایش نرخ لوله بازکنی است . با توجه به جمعیت شهر تهران و اشتغال بسیاری از سرویس کاران به نظر میرسد , تشکیل یک اتحادیه لوله بازکنی برای تهران بهتر میتواند به امور نظیر نرخ جزییات کار لوله بازکنی و حمایت از اعضای خود کمک کند .

در ادامه لیست منتشر شده تعرفه اتحادیه لوله بازکنی تهران توسط سندیکای آهنکاران ساختمان تهران به همراه آدرس و شماره تلفن تماس اتحادیه آورده شده است .

نرخ اتحادیه لوله بازکنی تهران

 

شماره تماس اتحادیه لوله بازکنی

 اتحادیه لوله بازکنی تهران : 77531759 تماس در ساعات اداری

آدرس اتحادیه لوله بازکنی تهران

تهران خیابان انقلاب خیابان هدایت پلاک 167   

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه