گرفتگی توالت فرنگی با اشیا و روشهای خارج کردن

گرفتگی توالت فرنگی با اشیا و روشهای خارج کردن

گرفتگی توالت فرنگی با اشیا

رفع گرفتگی توالت فرنگی با اشیا با روشهای مختلف در لوله بازکنی تهران پایپر

گرفتگی توالت فرنگی با اشیا یکی از شایعترین انواع گرفتگیها در سرویس بهداشتی میباشد و بسته به نوع انسداد روشهای مختلفی برای بازکردن آنها اعمال میشود . توالت فرنگیها دو نوع گرفتگی دارند , نوع اول گرفتگی در داخل توالت فرنگی بوده و انسداد بعدی که خیلی کم اتفاق میفتد مربوط به لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی میباشند .

سایز لوله خروجی توالت فرنگی , استفاده از بوگیرهای زاویه دار در نصب توالت فرنگی , خروجی لوله کشی فاضلاب و وجود شترگلویی و تعداد زیاد اتصالات مصرف شده در لوله کشی فاضلاب میتواند از دلایل گرفتگی توالت فرنگی باشد . نصب و اجرای لوله کشی غیر استاندارد فاضلاب توالت فرنگی نیز از دیگر دلایل اصلی در گرفتگی دستشویی فرنگی است .

اما بهرحال ممکن است با رعایت تمام شرایط فوق , افتادن و سقوط اجسام به داخل فرنگی نیز موجب انسداد در قسمت داخلی یا بخش لوله فاضلاب توالت فرنگی شود .

گرفتگی توالت فرنگی با اشیا

گرفتگی لوله کشی توالت فرنگی

گرفتگی در داخل محفظه توالت فرنگی بخاطر سیفونی بودن شکل فرنگی و کوچکتر بودن محل عبور جامدات بسیار شایعتر از گرفتگی در لوله کشی فاضلاب ساختمان است , چرا که معمولا سایز لوله کشی توالت فرنگی حدود 10 سانتیمتر قطر داشته و یک زانویی بیشتر ندارد و این مساله عبور هر شی را از لوله فاضلاب راحت میسازد .

البته توالت فرنگیهایی که روی سیفون توالت ایرانی کار گذاشته شده اند , دچار گرفتگیهایی لوله ای میشوند . شترگلویی توالت ایرانی خود موجب افزایش احتمال گرفتگی توالت فرنگی با اشیا بوده و ما به شما توصیه میکنیم که در تبدیل توالت ایرانی به فرنگی , حتما شتر گلویی توالت ایرانی را حذف کرده تا سهولت خروج فاضلاب افزایش یابد .

شستشوی کف سرویس بهداشتی و ورود اجسام و ذرات جامد از طریق کفشوی سرویس به لوله فاضلاب و تجمیع آنها در سراهی اتصال به فرنگی نیز یکی از عوامل گرفتگی فرنگی در قسمت لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی است .

رفع گرفتگی توالت فرنگی با اشیا

گرفتگی با دستمال توالت و کاغذی , مو , نوار بهداشتی , مدفوع , روزنامه , صابون , نایلون و قطعات پلاستیکی مانند مسواک , خمیردندان , پیچ و قطعات درب فرنگی از انواع اجسامی هستند که موجب انسداد توالت فرنگی میشوند .

در گرفتگی توالت فرنگی با اشیا بهترین روش , کندن توالت فرنگی , در اوردن یا رد کردن جسم مورد نظر از داخل فرنگی   و سپس نصب مجدد توالت فرنگی است . البته ممکن است این روش راه حل نهایی رفع انسداد نباشد , و فنر زدن راه حل نهایی برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با اشیا باشد .

دستگاههای ژنراتور و فنر لوله بازکنی توالت فرنگی با قدرت و دورموتور و سایز متناسب با اندازه و نوع توالت فرنگی بایستی بکار برده شده و در اجرای بازکردن فرنگی بایستی ملاحظات بهداشتی و ایمنی در اولویت کار مدنظر باشند .

استفاده از دستگاه پمپ تراکم هوا برای بازکردن توالت فرنگی نیز یکی از روشهای لوله بازکنی است که به خاطر احتمال کثیف کاری و آسیب زدن به ساختمان , لوله بازکنها سعی میکنند کمتر از این روش استفاده کنند . این روش در اصل تیر آخر  در لوله بازکنی محسوب میشود .

رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید را نیز کاملا فراموش کنید , چرا که بکار بردن اسید به ندرت برای بازکردن گرفتگی در جاهایی مناسب است که چربی زیادی انباشته شده ( مانند آشپزخانه ) و بخصوص اسیدهای قوی برای لوله کشی ساختمان مضر هستند و ممکن است هزینه های زیادی را به شما تحمیل کنند .

حتی رفع گرفتگی توالت فرنگی با جوش شیرین را نیز نمیتوان روش موثری برای لوله بازکنی دانست , زیرا این روش فقط در افتادن صابون در چاه دستشویی فرنگی میتواند عاجل باشد .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه