هزینه تعویض , سیم کشی و نصب کلید پریز برق ساختمان

هزینه تعویض , سیم کشی و نصب کلید پریز برق ساختمان

نصب کلید پریز برق

آموزش نصب کلید پریز برق ساختمان و هزینه های مربوطه

اجرا , تعمیرات و کلیه خدمات برق ساختمان : 09122437371 سراسر تهران بدون تعطیلی

نصب کلید پریز برق به عنوان لوازمی امن برای استفاده از انرژی برق از آغاز تا کنون دستخوش تغییرات بسیاری بوده است . علاوه بر تغییراتی که در ظاهر کلید و پریز ها بوجود آمده , از لحاظ فنی و کارکردهای مختلف آنها نیز تحولات بسیار داشته و و ابداعات جدیدی در این وسایل هرچند ساده به وجود آمده و یکی از خدمات برق ساختمان  است .

کلید برق وسیله ای برای قطع و وصل جریان برق روشنایی ها و دیگر لوازم برقی  و پریز وسیله ای جهت اتصال به لوازم و تجهیزات برقی خانگی میباشد . عملکرد آنها به طور کلی تفاوت زیادی با هم نداشته و فقط کلیدها برای سهولت استفاده قطع و وصل برق در لامپها و وسایل برقی که به طور ثابت از آنها استفاده میشود , بوده و پریز دارای یک سوکت دو شاخه یا سه شاخه جهت اتصال به لوازم برقی غیردایمی میباشد و هر دو قابلیت تبدیل به یکدیگر را دارند .

نصب کلیدپریز را میتوان از آخرین قسمتهای کار برق و  سیم کشی ساختمان دانست که به دلیل استفاده مداوم و تغییرات احتمالی در منزل و محل کار ممکن است در طول سال شاهد تعویض , جابجایی و نصب کلید پریز برق متقاوت باشیم .

برای سیستم برق ساختمان و استفاده از جریان برق وجود پریز و کلید الزامی به نظر میرسد .  تجهیزات برقی , گوشی های موبایل، لب تاپ، تلویزیون , رسیور , دستگاه دیجیتال , پمپ , تاسیسات موتوخانه , پکیج دیواری  , دستگاه تصفیه آب ,  یخچال , ماشین لباسشویی , ظرفشویی , لامپ , نصب لوستر , انواع چراغ و سایر وسایل برقی و تاسیساتی از جمله لوازمی هستند که کارکرد همه آنها وابسته به عملکرد سیم کشی برق ساختمان و نصب کلید پریز برق است .

با توجه به جمیع جوانب و  با توجه به استفاده زیاد  کلید پریز ها نصب آن ها از اهمیت ویژه ای  برخوردار است . رعایت ملاحظات ایمنی به هنگام نصب کلید پریز با توجه به قیمت بالای وسایل الکتریکی امروزه اگر نکات ایمنی در هنگام نصب کلیدپریز به خوبی رعایت نشود، ممکن است باعث بروز مشکلات عدیده ای برای کلیه وسایل برقی ساکنین منازل مسکونی گردد .

نصب کلید پریز برق

طریقه نصب کلید پریز برق ساختمان

پیش زمینه یک نصب کلید و پریز برق با کیفیت بالا , وجود یک نقشه سیم کشی ساختمان , همراه با اجرای اصولی لوله کشی برق ساختمان یا خرطومی برق , نصب قوطی برق به شکل استاندارد , سیم کشی مناسب با سایزبندی و رنگ بندی سیمها میباشد .

کلیه مراحل سیم کشی ساختمان از مرحله نخست باید  اصولی و استاندارد انجام شود , تا در هنگام نصب کلید پریز برق به مشکلی برنخوریم . از آنجا که نصب کلیدپریز در آخرین مرحله و پس از نازک کاری انجام میشود به دلیل محدودیتهای اجرایی امکان مانور و تغییرات اساسی وجود نداشته و همه تمهیدات برای اینکار بایستی فراهم باشد .

برای نصب کلید پریز ابتدای امر می بایست برق اصلی را قطع کرد و بعد نصب کلیدوپریز  را بر طبق موازین فنی به پیش برد. پیش از نصب کلیدپریز نیاز است که از میان مدل های متعدد و گوناگون کلید  پریزهای  موجود در بازار یکی از آن ها را برای خود  انتخاب نمایید.

توجه به مدل و رنگ کلید پریزها در کنار رعایت مورد فنی تاسیسات برق ساختمان , می تواند به زیبایی دکوراسیون و منزل شما تا حد زیادی بیفزاید . بنابراین ابتدا لازم است که برندهای مختلف تولید کننده کلید پریز ها را تشخیص داده و سبب به زیبایی و مدل های  آنان توجه ویژه ای نمود تا ساختمان شما رنگ و لعابی نو به خود گیرد.

به طور کلی برای نصب کلید پریز دو پل ما دو سیم فاز و یک سیم نول مشترک داریم که با توجه به رنگ بندی سیم کشی به هر یک از پلهای کلید یک برق و یک فاز رسانده و در کلید تک پل و پریز یک نول و یک فاز به هر یک از روزنه های منبع تغذیه میرسانیم . برای این کار با لخت کردن سر سیم با توجه به رنگ بندی سیم ها این اتصالها را انجام میدهیم .

نصب کلید پریز برق ساختمان

اموزش نصب قوطی کلید و پریز

همانطور که گفته شد نصب قوطی کلیدپریزی یکی از مهمترین پیش نیازها برای نصب زیبا و ایمن کلید پریز برق است . مانند ارتفاع کلید و پریز برق روی دیوار، از جمله استانداردهایی است که هنگام نصب این تجهیزات باید در نظر گرفته شود. برای نمونه ، ارتفاع کلیدهای روشنایی از کف تمام شده ساختمان بین 110 تا 120  سانتی‌متر، ارتفاع پریزهای آشپزخانه از کف بین 60 تا 120 سانتی‌متر، ارتفاع پریزهای حمام از کف 120 سانتی‌متر و ارتفاع کلید کولر آبی و گازی از کف برابر با 130 سانتی‌متر می‌باشد.

انتخاب نوع قوطی کلید پریز هم ازن لحاظ اندازه و تناسب به کلیدپریز یکی از مسایل مهم بوده و در عین حال هنگام نصب بایستی به تراز بودن قوطی و محل نصب از نظر عدم تداخل هنگام استفاده بایستی حفظ شود .

هزینه تعویض کلیدپریز

هزینه تعویض کلیدپریز بسته به تعداد و نوع کلید و پریز برق ساختمان دارد . هرچه تعداد کلیدپریزهای تعویض شده بیشتر باشد قیمت نصب و تعویض کلیدپریزی کاهش پیدا میکند . در حال حاضر قیمت نصب هر کلیدپریز از 10000 تومان آغاز شده و تا 20000 هزار تومان ادامه پیدا میکند . البته تعداد کلیدپریز نیز در قیمت نهایی موثر بوده و برای نصب یک کلیدپریز هزینه دریافتی با ایاب و ذهاب بین 70 تا 100 هزار تومان میباشد .

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.