هزینه و نحوه نصب لوستر سقفی و سقف کاذب در تهران

هزینه و نحوه نصب لوستر سقفی و سقف کاذب در تهران

هزینه و آموزش نصب لوستر در سقف های مختلف

نصب انواع لوستر سبک و سنگین , چراغ سقفی , دیواری , لوسترشاخه ای , ریموت دار , ال ای دی , نصب قطعات , مونتاژ , دمونتاژ و جابجایی لوستر , اجراو تعمیرات تاسیسات برق و سیم کشی ساختمان و خدمات برق ساختمان شبانه روزی.

تلفن : 09122437371-22533080 بدون تعطیلی, سراسر تهران

لوستر یکی از وسایل روشنایی و در عین حال  دکوراتیو در منازل مسکونی محسوب شده  که با  طرحهای متنوع و شکیل، پارامتر مناسبی جهت افزایش زیبایی خوبی برای زیباسازی خانه ها و حتی در برخی موارد پنهان کردن ضعفهای دکوراسیون داخلی یک مکان کارایی مثبتی دارند.

اما برای نصب لوستر با توجه به سیم کشی ساختمان و شرایط نصب و تحکیم لوستر روی سقف , لوستر یا پایه,  می بایست دقت نظر زیادی به خرج داد , تا علاوه بر بیشتر کردن طول عمر لامپها و لوستر , دغدغه ای بابت استحکام لوستر وجود نداشته باشد.

قیمت نصب لوستر

نحوه نصب لوستر

نحوه نصب لوستر بسته به نوع  سقف, وجود زنجیر و قلاب در سقف, وزن و نوع لوستر دارد. به طور کلی در نصب لوستر با دو نوع لوستر آویز و سقفی با دو نحوه نصب متفاوت مواجه هستیم. برای نصب لوستر های شاخه ای آویز نیاز به وجود زنجیر یا قلاب داشته و در نصب لوستر های سقفی بایستی ابتدا یک فرم فلزی روی سقف نصب شده و سپس لوستر روی آن قرار میگیرد.

نصب لوستر آویز و شاخه ای

نصب لوستر شاخه ای و آویز,در اماکنی که از قبل پیش بینی نصب لوستر شده و زنجیر یا قلاب تعبیه شده است, کار نسبتا راحتی است. قبل از بالابردن و آویزان کردن لوستر ابتدا, کلید برق و سرسیم های بیرون آمده از سقف را تست کرده و با حصول اطمینان در وجود برق در سیم فاز با قطع کردن کلید برق لوستر را به زنجیر آویزان میکنیم.

برای بالا بردن لوستر از نردبان یا چهارپایه مناسب استفاده کنید. در صورت سنگین بودن لوستر با کمک فرد دیگر اقدام به بالا بردن و آویزان کردن لوستر نمایید. قبل از بالا بردن لوستر طول زنجیر را تنظیم کرده, تا فاصله لوستر از سقف و ارتفاع آن اندازه مناسبی داشته باشد.

بعد از اتمام نصب لوستر, نحوه روشن شدن و چشم انداز محل قرار گیری لوستر را بررسی کنید.

نصب لوستر سقفی

البته لوستر های آویز هم لوستر سقفی محسوب میشوند, اما در حرفه ما به لوسترهایی اطلاق میشود که به سقف میچسبند. این لوسترهای نسبتا جدید بر خلاف لوسترهای قدیمی و سنتی از سقف آویزان نشده و نصب و تحکیم آنها روی سقف توسط یک فریم انجام میشود.

اندازه گیری محل دقیق نصب لوستر پیش از نصب فریم لازم است. تنظیم ارتفاع در این لوسترها امکان پذیر نبوده و کاملا به سقف میچسبند. در نصب لوستر سقفی نیز بایستی از قبل کلید برق و سرسیم های بیرون آمده از سقف تست شده و سپس با استفاده از پیچ رولپلاک یا پیچ پروانه ای فریم لوستر روی سقف نصب شود.

در نصب برخی لوسترهای سقفی و حتی شاخه ای بزرگ, کار مونتاژ قطعات لوستر هم برعهده نصاب است. نحوه قرارگیری و چیدمان قطعات لوستر میتواند از یک الگوی ثابت و یا به طور سلیقه ای انتخاب شود.

گوی ها و پولک های شیشه ای و کریستال از جمله قطعاتی هستند که در هنگام نصب لوستر بایستی به ترتیب نصب شوند. احتیاط در نصب این قطعات شاید لازمه نصب لوستر بوده و حوصله زیادی نیاز دارد.

مراحل نصب لوستر

اولین قدم در نصب لوستر , قطع کردن برق ساختمان و تست کردن سر سیمهای بیرون آمده از سقف یا دیوار , برای مطمین بودن از برق دار نبودن این سرسیمهاست . سپس به سراغ محکم کردن یا آویزان کردن لوستر روی سقف یا دیوار میرویم.

لوسترهای دیوارکوب را بوسیله یک یا دو پیچ رولپلاک متناسب با وزن لوستر روی دیوار محکم کرده و سپس سرسیمهای لوستر را به جریان برق وصل میکنیم.

لوسترهای سقفی بوسیله یک اتصال S شکل به زنجیر بیرون آمده از سقف آویزان میشوند .  سایز S بایستی متناسب با وزن و اندازه لوستر انتخاب شود . پس از نصب اتصال به زنجیر , حلقه لوستر را به S آویزان کرده و سپس سیمهای لوستر بنا به یک یا دوپل بودن کلید و لوستر را با دقت متصل کرده و سپس قالپاق پوشاننده سیمهای را محکم میکنیم.

مونتاژ لوستر

یکی از مراحل مهم در هنگام نصب لوستر به خصوص لوسترهایی که دارای ساختار پیچیده و قطعات مختلف هستند, مونتاژ لوستر است. برخی از انواع لوسترها بایستی کاملا مونتاژ شده و سپس نصب شوند و برخی از لوسترها پس از آویزان کردن و تست روشنایی لوستر, قطعات فانتزی و کریستالهای آنها نصب میشوند. مرحله مونتاژ لوستر بایستی طوری در نظر گرفته شود که در سبک ترین حالت بر روی سقف یا دیوار آویزان شده و پس از آن قطعات بر روی لوستر نصب شوند.

هزینه نصب لوستر به خصوص لوسترهایی که مونتاژ زمان بر و پیچیده ای دارند, بر هزینه نصب و آویزان کردن لوستر افزوده میشود.

نصب لوستر روی سقف کاذب

در برخی موارد هیچ زنجیری روی سقف وجود نداشته و بایستی با دو روش لوستر را نصب کنیم .

در روش اول که برای سقفهای کاذب و لوسترهای سبک مناسب است , با استفاده از یک پیچ پروانه ای اقدام به سوراخ کردن سقف و نصب لوستر مینماییم. این رول بولتهای پروانه توان تحمل لوسترهای حداکثر 10 کیلوگرم را دارند.

در یک روش که کار بیشتری برده و هزینه بیشتری هم دارد , بیشتر در خصوص لوسترهای سنگین بوده و بایستی به قسمتی از نزدیکترین بخش فلزی در طاق منزل یک حلقه یا زنجیر چوش دهیم , تا بتوانیم لوستر را به آن آویزان کنیم.

در این روش ممکن است به بخشی از سقف هم بدلیل کنده کاری آسیب وارد شود , اما برای نصب چراغ سقفی شما ناگزیر به انجام این کار هستید.

نصب لوستر روی تیرچه بلوک

به طور کلی نصب لوستر روی سقف های کاذب با استفاده از پیچ پروانه ای و نصب لوستر روی سقف های تک پوشش غیرکاذب با استفاده از جوشکاری قلاب در نصب لوستر های سنگین و پیچ و رولپلاک در نصب لوستر های سبک تا نصب لوستر سه شاخه تا 5 شاخه انجام میشود.

نصب لوستر در سقف های معمولی

اگر سقف منزل شما کاذب نیست و آجری یا تیرچه بلوک است کار نسبتا سخت تری دارید . در این گونه سقفهای جایی استفاده از رول بولتهای معمولی نیست ، و شما بایستی  از رول بولت های پروانه ای قویتری استفاده کنید .

نصاب لوستر در چنین شرایطی می بایست ابتدا با مته  سقف را سوراخ کرده به گونه ای که رول بولت تنها با یک فشار کمی وارد سوراخ شده , و سپس قسمت S شکل  آن را باید آنقدر پیچانده ,  که پره های رول بولت به طور کامل محکم گردند.

سپس حلقه  لوستر را به بخش خمیده رول بولت آویزان کرده  و سپس با توجه به سیم کشی ساختمان باید سیم هایی را به لوستر وصل کرد. بدین ترتیب نصب لوستر با موفقیت صورت می پذیرد.

هزینه نصب لوستر در سقف

اجرت وصل کردن  بستگی به پارامترهایی نظیر وزن , اندازه , مونتاژ کردن , سیم کشی و دیگر هزینه های جانبی لوستر دارد . اما به طور میانگین در حداقل هزینه اجرت نصب برای یک چراغ معمولی و سبک از حدود 150 تا 200 هزار تومان برای لوسترهای معمولی و برای لوسترهای عظیم شاید تا چند میلیون تومان نیز هزینه بردارد.

اجرتها به نسبت تعداد, اگر تعداد افزایش پیدا کند , به نسبت تعداد لوستر قیمت نصب کاهش پیدا خواهد نمود. جهت استعلام اجرت و هزینه نصب لوستر میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.