نصب لوستر کنترلی شاخه ای سنگین سبک آشپزخانه

نصب لوستر کنترلی شاخه ای سنگین سبک آشپزخانه

نصب لوستر

نصب انواع لوستر سبک و سنگین , چراغ سقفی , دیواری , لوسترشاخه ای , ریموت دار , ال ای دی , نصب قطعات , مونتاژ , دمونتاژ و جابجایی لوستر , اجراو تعمیرات تاسیسات برق و سیم کشی ساختمان و خدمات برقکاری شبانه روزی .

لوستر یکی از وسایل روشنایی و در عین حال  دکوراتیو در منازل مسکونی محسوب شده  که با  طرحهای متنوع و شکیل ، پارامتر مناسبی جهت افزایش زیبایی خوبی برای زیباسازی خانه ها و حتی در برخی موارد پنهان کردن ضعفهای دکوراسیون داخلی یک مکان کارایی مثبتی دارند .

اما برای نصب لوستر با توجه به سیم کشی ساختمان و شرایط نصب و تحکیم لوستر روی سقف , لوستر یا پایه ,  می بایست دقت نظر زیادی به خرج داد , تا علاوه بر بیشتر کردن طول عمر لامپها و لوستر , دغدغه ای بابت استحکام لوستر وجود نداشته باشد .

قیمت نصب لوستر

 

مراحل نصب لوستر

اولین قدم در نصب لوستر , قطع کردن برق ساختمان و تست کردن سر سیمهای بیرون آمده از سقف یا دیوار , برای مطمین بودن از برق دار نبودن این سرسیمهاست . سپس به سراغ محکم کردن یا آویزان کردن لوستر روی سقف یا دیوار میرویم .

لوسترهای دیوارکوب را بوسیله یک یا دو پیچ رولپلاک متناسب با وزن لوستر روی دیوار محکم کرده و سپس سرسیمهای لوستر را به جریان برق وصل میکنیم .

لوسترهای سقفی بوسیله یک اتصال S شکل به زنجیر بیرون آمده از سقف آویزان میشوند .  سایز S بایستی متناسب با وزن و اندازه لوستر انتخاب شود . پس از نصب اتصال به زنجیر , حلقه لوستر را به S آویزان کرده و سپس سیمهای لوستر بنا به یک یا دوپل بودن کلید و لوستر را با دقت متصل کرده و سپس قالپاق پوشاننده سیمهای را محکم میکنیم .

نصب لوستر روی سقف کاذب

در برخی موارد هیچ زنجیری روی سقف وجود نداشته و بایستی با دو روش لوستر را نصب کنیم .

در روش اول که برای سقفهای کاذب و لوسترهای سبک مناسب است , با استفاده از یک پیچ پروانه ای اقدام به سوراخ کردن سقف و نصب لوستر مینماییم . این رول بولتهای پروانه توان تحمل لوسترهای حداکثر 10 کیلوگرم را دارند .

در یک روش که کار بیشتری برده و هزینه بیشتری هم دارد , بیشتر در خصوص لوسترهای سنگین بوده و بایستی به قسمتی از نزدیکترین بخش فلزی در طاق منزل یک حلقه یا زنجیر چوش دهیم , تا بتوانیم لوستر را به آن آویزان کنیم .

در این روش ممکن است به بخشی از سقف هم بدلیل کنده کاری آسیب وارد شود , اما برای نصب چراغ سقفی شما ناگزیر به انجام این کار هستید .

نصب لوستر روی تیرچه بلوک

به طور کلی نصب لوستر روی سقف های کاذب با استفاده از پیچ پروانه ای و نصب لوستر روی سقف های تک پوشش غیرکاذب با استفاده از جوشکاری قلاب در نصب لوستر های سنگین و پیچ و رولپلاک در نصب لوستر های سبک تا نصب لوستر سه شاخه تا 5 شاخه انجام میشود .

نصب لوستر در سقف های معمولی

اگر سقف منزل شما کاذب نیست و آجری یا تیرچه بلوک است کار نسبتا سخت تری دارید . در این گونه سقفهای جایی استفاده از رول بولتهای معمولی نیست ، و شما بایستی  از رول بولت های پروانه ای قویتری استفاده کنید .

نصاب لوستر در چنین شرایطی می بایست ابتدا با مته  سقف را سوراخ کرده به گونه ای که رول بولت تنها با یک فشار کمی وارد سوراخ شده , و سپس قسمت S شکل  آن را باید آنقدر پیچانده ,  که پره های رول بولت به طور کامل محکم گردند .

سپس حلقه  لوستر را به بخش خمیده رول بولت آویزان کرده  و سپس با توجه به سیم کشی ساختمان باید سیم هایی را به لوستر وصل کرد . بدین ترتیب نصب لوستر با موفقیت صورت می پذیرد.

قیمت نصب لوستر

اجرت وصل کردن  بستگی به پارامترهایی نظیر وزن , اندازه , مونتاژ کردن , سیم کشی و دیگر هزینه های جانبی لوستر دارد . اما به طور میانگین در حداقل هزینه اجرت نصب برای یک چراغ معمولی و سبک از حدود 60 هزار تومان شروع شده و برای لوسترهای عظیم شاید تا چند میلیون تومان نیز هزینه بردارد .

اجرتها به نسبت تعداد ,  اگر تعداد افزایش پیدا کند , به نسبت تعداد لوستر قیمت نصب کاهش پیدا خواهد نمود .

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه