نصب فلاش تانک

نصب فلاش تانک

نصب فلاش تانک

لوله کشی و نصب فلاش تانک یا سیفون توالت ایرانی روکار و توکار

لوله کشی و نصب انواع فلاش تانک و فلاش والو و شیر قطع کن گازی

لوله کشی , عیب یابی و نصب وال هنگ و استراکچر فلاش تانک توکار

جایگذاری فلاش تانک بجای شیر قطع کن گازی سیفون توالت ایرانی

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب و فاضلاب و نصب شیرالات بهداشتی

تلفن : 09122437371 – 22522080 سراسر تهران , بدون تعطیلی

نصب فلاش تانک

کاربرد فلاش تانک

فلاش تانک (Flush tank ) برای کاهش و از بین بردن بوی نامطبوع در توالت ایرانی بکار میرود .

از آنجا که در توالت ایرانی یک سیفون فاضلاب به شکل شترگلویی برای ممانعت از نفوذ بوی به داخل محیط آپارتمان نصب شده است , وظیفه فلاش تانک آزاد کردن و تخلیه ناگهانی حجم زیادی از آب در کاسه توالت به منظور تخلیه کامل شترگلویی از فضولات و هدایت آن به سمت فاضلاب چاه و جایگزینی آب نسبتا تمیز در شترگلویی توالت میشود .

در برخی منازل هنوز  فلاش والو یا شیر گازی برای اینکار تعبیه شده است که بخاطر کم بودن مقدار آب پرتاب شده در کاسه توالت , و کم بودن حجم , قدرت کافی را برای دفع فضولات جامد و خارج کردن آنها را از سیفون شترگلویی نداشته و عملا فقط مقداری آب به هدر میرود , بدون اینکه کاری قابل قبولی انجام دهد .

انواع فلاش تانک

فلاش تانکها از لحاظ نوع استفاده به دو نوع دکمه ای و طنابی تقسیم شده و از لحاظ حجمی به دو گونه یک زمانه و دوزمانه تقسیم بندی میشوند . حجم فلاش تانکها از حدود 6 لیتر تا 14 لیتر متغیر است . در سرویس بهداشتیهایی که شیرالات توکار نصب میشوند , معمولا فلاش تانک نیز توکار نصب و تعبیه میشود . قیمت فلاش تانکهای توکار و هزینه نصب آنها نیز بسیار بیشتر از فلاش تانکهای معمولی است .

فلاش تانک محک , فلاش تانک ایمن آب , فلاش تانک میرآب ,  فلاش تانک ایران مدل ساحل و فلاش تانک تاپ مدل پاریس و مدل کلاسیک  از برندهای مشهور فلاش تانک روکار بوده و فلاش تانک اولترا اسلیم یا کتابی نیز که برای سرویس های بهداشتی کوچک استفاده میشوند , از بهترین مارک فلاش تانک ایرانی میباشند .

فلاش تانک پارس گروهه و فلاش تانک قهرمان و راسان هم از برندهای فلاش تانک در نوع توکار میباشند .

طریقه نصب فلاش تانک توالت

طریقه نصب فلاش تانک

فلاش تانک از سه قسمت تانک یا مخزن , مکانیزم پرکن و سیستم تخلیه تشکیل شده است . آب فلاش تانک از طریق یک شیر پیسوار و شلنگ پیسوار به شناور فلاش تانک متصل شده و به محض اینکه شناور دستور به قطع کردن دهد , در نقطه تنظیم شده , پرشدن آب فلاش تانک متوقف میشود . در زمان تخلیه نیز بستگی به نوع فلاش تانک با زدن دکمه و یا کشیدن طناب , آب فلاش تانک از طریق لوله های خروجی که از سایز 3 تا قطر 5 بسته به نوع فلاش تانک میباشد , ناگهان تخلیه شده و تمام مواد جامد را از سیفون شترگلویی خارج و به میزانی که لازم است آب در سیفون لوله فاضلاب میماند .

ارتفاع نصب  بسته به محدودیتهای موجود و با توجه به دفترچه راهنما خود سیفون انجام میشود . اما بطور کلی ارتفاع قسمت تحتانی فلاش تانک حدودا بین 1/4 تا 1/6 متر نصب میشود . برخی از فلاش تانکها برای جلوگیری از برخورد افراد در راستای کاسه نصب نشده و بوسیله یک زانوی 45 درجه با کمی فاصله در سمت چپ یا راست کاسه نصب میشوند .

نصب لوله فلاش تانک به کاسه توالت

یکی از مهمترین جزییاتی که بایستی در نصب فلاش تانک دقت  شود , این است که محل نصب فلاش تانک به کاسه توالت باید به گونه ای باشد که انتهای لوله L شکل به بدنه کاسه توالت نچسبد , چرا که در صورت چسبیدن به قسمت سرامیکی , انتقال و تخلیه آب فلاش تانک با سرعت کم انجام شده و یا در برخی موارد کلا انسداد بوجود می آید .

بعد از نصب در صورتی که آب فلاش تانک به راحتی تخلیه نشود , بایستی قسمت از سرامیک کاسه توالت ایرانی با دقت سوراخ شود تا راه آب فلاش تانک باز شود , در غیر این صورت و احتمالا با گیر کردن ذرات ریز ممکن است , لوله تخلیه فلاش تانک مسدود شده و سیفون دیواری بلا استفاده شود .

نصب سیفون  دیواری روکار

برای نصب تانک ابتدا محل نصب مخزن را متناسب با شکل هندسی دلخواه خود مشخص میکند . نصب فلاش تانک روی دیوار طبق الگویی که در بسته فلاش تانک بوده انجام میشود . محل و فاصله سوراخ کردن بایستی طبق نقشه پیش برود .

سپس لوله های فلاش تانک را که به صورت نر و ماده هستند داخل یکدیگر قرار میدهید .

مرحله بعد نصب فلوتر است  که در مدلهای گوناگون کمی متفاوت بوده و پس از نصب بایستی به حجم دلخوه تنظیم شوند . سپس مکانیزم تخلیه فلاش تانک که بسته دکمه ای بودن و طنابی بودن کمی با هم فرق داشته و طبق دستورالعمل شرکت سازنده وصل میشوند .

نصب لوله فلاش تانک به کاسه توالت

هزینه نصب فلاش تانک

هزینه وصل کردن  بسته به نوع فلاش تانک و روکار یا توکار بودن آن از حدود 100 هزار تومان تا 350 هزار تومان متغیر است .

برای فلاش تانک روکار بدون لوله کشی حدود 120 تا 160 هزار تومان دستمزد داشته و این هزینه فقط شامل نصب فلاش تانک میباشد .

 

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه