مهره ماسوره طلایی , قیمت و طریقه نصب

مهره ماسوره طلایی , قیمت و طریقه نصب

مهره ماسوره طلایی

مهره ماسوره طلایی یا پارس و کاربرد آن در لوله کشی ساختمان

اول از هرچیزی باید به اطلاع برسانیم که مهره ماسوره طلایی یا مهره ماسوره پارس یک اتصال تولید شده کارگاهی بوده و هیچ شرکت یا شخصی نمیتواند عملکرد آنرا تضمین نماید . البته بهتر است این راه اضافه کنیم بنا بر تجربیات خود و همکاران , عملکرد این قطعه تا حدود 90 درصد پاسخگوی کار بوده و جز در مواردی نادر هیچ نشتی و خرابی در ادامه کار اتفاق نیفتاده است .

قیمت مهره ماسوره طلایی

کاربرد مهره ماسوره طلایی

کاربرد مهره ماسوره طلایی در نقاطی از لوله کشی است , که بخاطر عدم امکان ایجاد دنده و رزوه بر روی لوله به دلایلی از قبیل عدم دسترسی به حدیده و نازک بودن و پوسیدگی بیش از حد لوله و شکستگی احتمالی لوله ما نمیتوانیم از طرق دیگر رزوه ایجاد کنیم و ناچار به استفاده از این قطعه برای درست کردن یک دنده برای ادامه کار لوله کشی هستیم .

از آنجایی که لوله کشی دنده ای فقط در لوله کشی آب و شوفاژ کاربرد دارد , مهره ماسوره پارس نیز عمدتا در این نوع لوله کشیها مورد استفاه قرار میگیرند .

سایزبندی مهره ماسوره پارس

در حال حاضر این قطعات در سایزهای 1/2 , 3/4 , 1, 11/4 , 11/2 و 2 اینچ تولید شده و در بازار موجود هستند .

مهره ماسوره طلایی

طریقه نصب مهره ماسوره

مهره ماسوره پارس از سه قطعه تشکیل شده است , دو قطعه فلزی که مانند مهره ماسوره داخل هم دنده شده و قابلیت تنظیم بلندی و کوتاه شدن دارند و یک قطعه لاستیک که برای آب بندی بین لوله و مهره ماسوره بکار میرود . یکی از قطعات که عمدتا از جنس چدن ریختگی و یا ساخته شده از لوله های مانیسمان هستند , یک طرف بدون دنده بوده و ابتدا به داخل لوله رفته و سپس لاستیک را حدود یک تا دو سانتیمتر به داخل لوله میبریم و سپس قطعه دیگر فلزی که دو سر دنده دارد به به اتصال اولیه لوله کشی متصل میکنیم .

پس از این توسط لوله کشی تک لایه , پنج لایه و پلی اتیلن دنده ای میتوانیم کار لوله کشی خود را ادامه دهیم .

نکته قابل توجه این است که مهره ماسوره پارس اغلب برای لوله های فلزی کاربرد دارند و بکار بردن آنها برای سایر متریال لوله کشی کمی غیر نرمال است .

قیمت مهره ماسوره طلایی

قیمت تک فروشی این اتصال بستگی به سایز آنها از 25 هزار تومان آغاز شده و تا حدود 90000 هزار تومان در سایز 6 میرسد . البته جنس و کیفیت و همچنین نوسانات قیمتها ممکن است باعث افزایش قیمت آنها شود .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه