نصب سرویس و تعمیر شومینه گازی , تعویض ترموکوپل و لوازم

نصب سرویس و تعمیر شومینه گازی , تعویض ترموکوپل و لوازم

سرویس و تعمیر شومینه

نصب , سرویس و تعمیر شومینه گازی سراسر تهران

تلفن : 09122437371-22533080 شبانه روزی بدون تعطیلی

شومینه (chimny) یک سیستم گرم کننده قدیمی بوده که با گذشت زمان در کنار ویژگی گرمایشی به یک وسیله تبدیل شده است , که میتواند در ظاهر و دکوراسیون محیط تاثیر و جلوه ویژه ای داشته باشد .

جدا از شکل ظاهری شومینه ها از نظر نوع سوخت به شومینه های هیزمی و شومینه گازسور تقسیم بندی میشوند . در این مبحث ما به نحوه و شرایط نصب , تعمیر و سرویس شومینه های گازی میپردازیم .

ساختار شومینه گازی شامل شیر گازی , لوله مسی یا آلومینیومی شومینه , ترموکوپل و بوبین , فندک و شمعک , هیزم و منقل , دریچه و دودکش شومینه میشود .

سرویس و تعمیر شومینه

 

نصب شومینه گازی

نصب یک شومینه شامل لوله کشی شومینه , نصب ترموکوپل , شمعک شومینه , نصب  چیدمان هیزم و منقل شومینه , سرویس و راه اندازی اولیه شومینه میشود . شیر و لوله کشی شومینه وظیقه تغذیه گاز شومینه , ترموکوپل و بوبین یا مگنت وظیفه کنترل و شدت شعله , هیزم و منقل نقش دکوراتیو و دریچه و دودکش کار انتقال گازهای حاصل از سوخت شومینه را به خارج از محل انجام میدهند .

معمولا لوله و شیر گاز شومینه تا نزدیکی شومینه کشیده شده و از آنجا بوسیله لوله مسی یا آلومینیم روکار با سایز 10 با نصب ترموکوپل به سمت شومینه میرود . و بعد از ترموکوپل به سمت شومینه رفته و به شمعک و شعله پخش کن نصب میشود .

سرویس شومینه

سرویس شومینه شامل چک کردن کیفیت شعله , ترموکوپل و وضعیت دودکش شومینه میشود . سوخت ناقض و دودکش دارای عیب میتواند علاوه بر کاهش قدرت گرمایش شومینه منجر بیماریهای تنفسی و مخاطرات دیگر شود .

تعمیر شومینه

شومینه خراب نیز مانند هر دستگاه دیگری ابتدا عیب یابی شده و سپس با برآورد هزینه و قیمت تعمیرات اقدام به تعمیرات شومینه مینماییم . تعمیر شومینه شامل تعمیر ترموکوبل شومینه، اجرت تعویض جرقه زن یا قطعات مثل شمعک و لوله کشی مسی شومینه میگردد .

مهمترین بخش از سرویس شومینه مربوطه به تعمیر مشعل گازی شومینه است که در گام اول بایستی تست شود .

قیمت سرویس و تعمیر شومینه

قیمت سرویس و تعمیر شومینه بستگی به نوع تعمیرات داشته و معمولا اجرت سرویس و تعمیر شومینه حدودا از 80 هزار تومان شروع شده و ممکن است تا 250 هزار تومان دستمزد سرویس و تعمیرات آن شود .

عیب یابی شومینه

به غیر از اتصالات و شکل ظاهری شومینه عیب یابی شومینه شامل فندک , ترموکوپل و بوبین شومینه میشود . فندک یک قطعه از جنس چینی بوده که به ولوم کنترل درجه گرما متصل است . برای راه اندازی شومینه ابتدا فندک را روشن کرده و پس از نگه داشتن به مدت چند ثانیه شعله را تنظیم مکنیم . قطعه بعدی ترموکوپل است که به خاموش یا روشن بودن را با استفاده از درجه حرارت حس کرده و به بوبین دستور قطع کردن یا نکردن جریان گاز را میدهد .

اکثر خرابیهای شومینه مربوط به خرابی ترموکوپل میباشد . همواره در راه اندازی هر وسیله گازی  مهمترین بخش کنترل دودکش بوده که علاوه بر کاهش مصرف گاز از نشت گاز مونوکسید کربن جلوگیری مینماید .

جهت نصب , راه اندازی , سرویس و تعمیر شومینه در سراسر تهران با ما تماس بگیرید .

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه