تعمیر و سرویس کولر خیابان دولت | کولر آبی و گازی

تعمیر و سرویس کولر خیابان دولت | کولر آبی و گازی

تعمیر و سرویس کولر خیابان دولت

تعمیر و سرویس کولر خیابان دولت تعمیر کولر آبی و گازی

09122437371-22533080  بدون تعطیلی

کلیه خدمات  کولر آبی و گازی اسپلیت.

نصب, راه اندازی و سرویس کولر آبی, عیب یابی و رفع عیب کولر آبی, نصب, تعمیر و تعویض موتور کولر, پمپ آب کولر, یاتاقان کولر, برزنت کولر, تسمه , شناور, شلنگ, شیر, فولی, پروانه و کلیه قطعات کولر آبی.

عیب یابی و رفع عیب کولرگازی , شارژ گاز اسپلیت, تعمیر و سرویس کولر گازی اسپلیت, نصب و جابجایی کولر آبی و گازی اسپلیت, لوله کشی اسپلیت , لوله کشی درین, کابل کشی کولر گازی و سیم کشی کولر آبی سلولزی و انجام کلیه خدمات لوله کشی و تاسیسات ساختمانی.

نصب , تعمیر و سرویس کولر خیابان دولت

تعمیر و سرویس کولر خیابان دولت

نصب , تعمیر و سرویس کولر خیابان دولت , خیابان دیباجی شمالی و جنوبی, چهارراه قنات , سه راه نشاط و سایر مناطق اطراف.

برای نصب , تعمیر و  سرویس کولر آبی خیابان دولت و محدوده اطراف با ما تماس بگیرید. اعزام نصاب و سرویسکار کولر فوری و بدون تعطیلی سرویس کولر آبی شامل شستشو و چک کردن , شناور , موتور , پمپ , تسمه و برزنت کولر میباشد.

سرویس کولر آبی خیابان دولت

روغن کاری یاتاقان کولر و تعویض هر ساله پوشال در سرویس کولر آبی امری لازم و ضروری میباشد. از بین بردن گرد و خاک و آلودگیهایی که در کولر وجود دارد نیز را برای اجتناب از بیماری و حساسیت امری بدیهیست.

برای بالا بردن بهروری کولر ابی و خنک تر شدن محیط بهتر است کارایی پمپ و سیستم رطوبت سازی کولرابی و همچنین قرار نگرفتن کولر در معرض مستقیم نور خورشید را در نظر گرفت.

برای سرویس کولر آبی بعد از خارج کردن درب های کولر, پوشال کولر را در صورت نیاز عوض میکنیم. بهتر است هر سال پوشال کولر تعویض شود, اما هر دوسال یکبار هم میتوان این کار را انجام داد, البته به شرطی که از لحاظ ظاهری رنگ پوشال برنگشته و کثیف نباشد.

سپس زیرآب سوراخ زیرین کولر را باز کردن و کف کولر را  مشوییم. شستشوی کف کولر بایستی توسط دستمال یا فرچه پلاستیکی انجام شده و نیازی به زدودن رسوبات سخت نیست, چرا که با اینکار ممکن است ورقه کف کولر آسیب ببیند.

بعد از تمیز کاری کفی کولر با دستمال نمور خاک های داخل اتاق کولر را زدوده و در این راه مواظب سیم های کولر هستیم تا دچار برق گرفتگی نشویم. بعد از شستشوی کفی کولر روغن کاری دو یاتاقان را انجام میدهیم. این روغن کاری بهتر است بعد از حدود 1 ماه مجددا انجام شود.

در صورت داشتن مهارت میتوانید با باز کردن موتور و یاتاقان آنها را نیز روغن کاری کنید, اما این مساله نیاز به کمی تخصص و حوصله و وقت دارد که در سرویس کولرهای عادی این کار را انجام نمیدهند.

بعد از روغن کاری با بررسی سیستم آبرسانی مسیر ورود آب از شیر , شلنگ و شناور را چک کرده تا مطمین شویم در این بخش ایرادی وجود ندارد. سپس پمپ آب کولر را روشن کرده تا ببینیم که پمپ کار خود را به درستی انجام میدهد. بعضا ممکن است در شلنگ های آبرسانی از پمپ به ناودانی و آبریز پوشال ها گرفتگی های وجود داشته باشد که بایستی تمیز شوند.

پس از تست سیستم آبرسانی نوبت به روشن کردن موتور کولر میرسد, و با این کار نحوه کارکرد موتور, فولی, تسمه و یاتاقان چک میشود. برزنت کولر نیز نیاز به بازدید داشته و بایستی از سلامتآن مطمین شویم.

در هنگام روشن کردن کولر برای جلوگیری از ورود گردوخاک به داخل منزل میتوانید همه دریچه به جز یکی را بسته و جلوی دریچه باز یک دستمال نمناک بگیرید, تا جلوی ورود گردوخاک به داخل منزل را بگیرید.

تعمیر کولر آبی خیابان دولت

نحوه تعمیر کولر آبی با عیب یابی آغاز میشود, برخی از ایرادات نمایان بوده و به راحتی قابل شناسایی هستند, اما بعضی از خرابی های کولر مانند خنک نکردن و یا از کار افتادن نیاز به بررسی دارند, به خصوص اگر بوی سوختگی و نشانه های سوختن کولر نمایان نشود. تعویض و تعمیر موتور کولر, تعویض و نصب پمپ کولر آبی, تعویض تسمه, فولی, فلکه, شلنگ, یاتاقان, رفع نشتی و تعویض کفی کولر, تعویض برزنت از موارد سرویس و تعمیر کولر آبی خیابان دولت هستند.

تعمیر کولرگازی خیابان دولت

شارژ گاز اسپلیت, انجام شارژ گاز معمولا به خاطر نشت گاز کولر و کاهش میزان گاز در گردش اسپلیت میباشد. شارژ گاز کولر گازی یا هر مبرد یا دستگاه خنک کننده ای طی روال خاصی صورت میگیرد که به شرح زیر است.

نخست بایستی سیستم کولر گازی اسپلیت یا هر دستگاه دیگری را از لحاظ عدم نشتی تست کرد. این عمل بوسیله فشار و خلا انجام میشود.

ضمنا براي چك كردن کولر گازی بايد لوله هاي كندانسور و اواپراتور و لوله مویین  یا اکسپنشن ولف را توسط مواد شوينده تمیز کنیم كه مواد شوينده عبارتند از گاز R11 است بعد از اطمينان از پاک بودن و عدم آلودگی لوله هاي دستگاه به اطمينان عدم داشتن نشتي از طريق لوله كور کولر گازی اسپلت شير مخصوص شارژ کردن را نیز در انتهای شارژ کردن باید خوب وکیوم کنیم.

براي عملیات خنک کردن به درستی انجام شود , وكيوم کردن بايد خيلي خوب انجام شود اغلب پس از وكيوم كردن کولر گازی را مدتي به گيج فشار ضعيف كه برای ما میزان وکیوم کردن را مشخص میکند, متصل کرده تا اگر کولر گازی نشتي داشته باشد با کاهش درجه فشار معلوم شد اگر بعد از اين مدت گیج تکان نخورد, انتقال گاز  را آغاز مي كنيم . جهت انتقال گاز اول لوله گیج را به كپسول گاز وصل میکنیم .

بعد شیر کپسول گاز را باز کرده و طرف ديگر لوله را كه به گیج گاز وصل میباشد ,  شل مي كنيم تا کمی گاز بیرون رود. اين کار موجب میشود كه هوايي پیش از این درون لوله بوده  بوده است خارج شده و گاز جاي آنرا بگيرد, سپس شیر ورودی دستگاه را باز كرده تا گاز وارد دستگاه شود به خاطر اینکه میزان گاز ورودی چندان مشخص نیست, کار گاز گيري را بايد هنگام کارکرد کندانسور و موتور  و به تدریج  انجام دهيم تا زماني كه حجم گاز کاملا پر شود.معمولا در كولر گازی اسپلیت از گاز فريون 22 استفاده میشود.

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *