تعمیر درب اجاق گاز

تعمیر درب اجاق گاز

تعمیر درب اجاق گاز

عیب یابی , رفع عیب و تعویض و تعمیر درب اجاق گاز کلیه برندهای داخلی و خارجی

تلفن : 09122437371 – 22533080 تعمیر اجاق گاز سراسر تهران

با توجه به تنوع در برندها و مدلهای انواع گاز , تعمیر درب اجاق گاز نیز به یک تخصص ویژه تبدیل شده است . خرابی لوله , شکستن درب و بسته نشدن درب فر از ایراداتی است که ممکن است در حین نظافت و استفاده از اجاق گاز پیش بیاید . البته در برخی موارد به دلیل اینکه درب اکثر اجاق گازها از جنس شیشه ای هستند , انبساط و انقباض محیط نیز در شکستگی این مساله موثر میباشند  . از طرفی قرار گرفتن نادرست واشر و لاستیک های درب فر گاز نیز میتواند موجب قرار گرفتن درب فر در محلی اشتباه و افزایش احتمال شکستگی درب شیشه ای اجاق گاز یا خرابی ریل , لولا و یراق آلات آن شود .

لازم به ذکر است که بیشتر خرابیها و مشکلات مربوط به خرابی درب فر اجاق گاز میباشد , چرا که استفاده از آن بیشتر بوده و وجود آن ضروری تر به نظر میرسد . هر چند که وجود درب بالای اجاق گاز نیز برای زیبایی یک آشپزخانه مهم تلقی میشود .

تعمیر درب اجاق گاز

نحوه تعمیر درب اجاق گاز

تعمیرات درب اجاق گاز به طور کلی شامل تعویض شیشه اجاق گاز و فر گاز , تعویض , رگلاژ و تعمیر لولا و یراق درب اجاق و فرگاز و تعمیر لاستیک اجاق گاز میشود . بدین منظور لازم است که نوع گاز را از لحاظ برند و مدل دستگاه بدانیم . سپس به بررسی نوع مشکل پرداخته و در صورت ممکن با لوازم موجود اقدام به تعمیر درب اجاق گاز پرداخته و در صورت عدم امکان بایستی به فکر تهیه و تعویض لوازمی مانند درب کامل اجاق گاز باشیم .

علت بسته نشدن درب اجاق گاز

بسته نشدن درب فر اجاق گاز میتواند شما را از استفاده از فر و گریل اجاق محروم کرده و یا برای استفاده دچار مشکلاتی از قبیل گازگرفتگی و افزایش گرمای محیط و اتلاف انرژی کند . همچنین ممکن است در هنگام تهیه و پخت کیک , شیرینی و انواع غذا با نوسانات شعله فر و سوخت ناقص آن موجب از بین رفتن زحمات شما و مواد غذایی شود .

از کار افتادن و آسیب دیدن المنت و شعله ای فر و گریل هم از دیگر مشکلات بروز بسته نشدن درب فر اجاق گاز میباشد .

در بسیاری موارد در تعمیر درب اجاق گاز بسته نشدن درب اجاق گاز اتفاق افتاده است . این مساله به دلیل عدم استفاده صحیح یا خارج شدن درب اجاق یا فرگاز از محل درست قرارگیری آن است . این مشکل را میتوان با نصب محل صحیح درب اجاق گاز در جای خود حل نمود .

اما در بسیاری موارد آسیب دیدگی لولای تاشو یا ریل درب اجاق گاز از یک یا دو طرف موجب عدم بسته شدن درب اجاق گاز شده و برای تعمیر درب اجاق گاز بایستی حتما لولای خراب عویض شود , چرا که در اثر استفاده ممکن است به لولای سمت روبرو نیز آسیب برساند و یا باعث شکسته شدن درب اجاق یا فرگاز شود .

در برخی مواقع نیز احتمال داشته از بین رفتن بست و لاستیک درزگیر درب ها مانع از بسته شدن درب اجاق گاز به صورت کامل شوند . در این صورت بایستی بست ها کاملا تعویض نمایید . پوسیدگی و پارگی لاستیک دور درب اجاق گاز هم از موارد شایع اختلال در بسته شدن درب فرگاز میشود .

گیر کردن اجسام خارجی مابین درب و بدنه اجاق گاز نیز از دلایل خرابی درب فرگاز یا اجاق است .

در برخی موارد به ظاهر هیچ مشکلی وجود ندارد , اما عدم پخته شدن کامل کیک , شیرینی و غذا یا احساس نشت گاز میتواند از علایم وجود مشکل و نیاز به تعمیر درب اجاق گاز باشد . یکی دیگر از نشانه های این مشکل خاموش نشدن چراغ فر گاز میباشد .

یکی از دیگر علایم وجود مشکل در کیپ شدن درب اجاق گاز گرم شدن دستگیره های ولوم اجاق گاز است که بر اثر نشت حرارت به بالا ایجاد میگردد .

 

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه