قیرگونی پشت بام سرویس بهداشتی, قیمت اجرا و تعمیر

قیرگونی پشت بام سرویس بهداشتی, قیمت اجرا و تعمیر

قیرگونی عایق قوی پشت بام و سرویس

اجرا , تعمیرات , ترمیم و لکه گیری قیرگونی , ایزوگام و آسفالت

قیرگونی پشت بام , نصب و بازسازی سرویس بهداشتی , استخر و دیگر اماکن

تلفن : 09122437371-22533080 بدون تعطیلی

قیرگونی ساختمان

قیر از دیرباز به عنوان یک عایق رطوبتی سنتی از دیرباز مورد استفاده قرار میگرفته است , اما با توجه به توسعه صنعت حمل و نقل و افزایش ظرفیت تولید و مصارف متعدد در صنایع مختلف , به صورت جدی همراه با گسترش صنایع نفتی افزایش فراوانی داشته و در صنعت ساختمان نیز در تلفیق با گونی به عنوان یک پارامتر تکمیلی به صورت قیروگونی برای عایق کاری پشت بام و سرویسهای بهداشتی مورد استفاده قرار گرفت .

کاربرد قیرگونی در عایق کاری رطوبتی پشت بام , سرویس بهداشتی حمام توالت , آشپزخانه , خرپشته , استخرها و منابع آب از کاربردهای قیرگونی در صنایع ساختمانی بوده و بیشتر در سطوح افقی بکار میروند .

قیمت قیرگونی

قیرگونی پشت بام

قیروگونی پشت بام به عنوان یک عایق غیرقابل نفوذ و منعطف بسیار مورد استفاده قرار میگرفته اما با توجه به عایق آماده ای به نام ایزوگام که هم ارزان تر است و هم اجرای راحت تری دارد , در حال حاضر بیشتر از ایزوگام برای عایق کاری پشت بام استفاده میشود .

اما از لحاظ فنی قیرگونی بخاطر انعطاف و خصوصیات فیزیکی منحصر به فرد دارای ویژگی دارد که هیچ عایقی از آن سود نمیبرد . مثلا فرض کنید که یک سوراخ بوسیله یک میخ در قیرگونی ایجاد شود , این روزنه بلافاصله توسط قیر پوشانده و قیروگونی خاصیت یکپارچگی خود را حفط میکند . اما در سایر عایقهای اینگونه نیست و سوراخ شدن عایق باعث عبور رطوبت میشود .

قیرگونی پشت بام معمولا به صورت دولایه یا همراه با ایزوگام اجرا میشود .

قیرگونی سرویس بهداشتی

قیرگونی سرویس بهداشتی بهترین عایق برای ایزولاسیون سرویس بهداشتی حمام و توالت میباشد . یک قیرگونی دولایه یا سه لایه میتواند تا مدت حداقل 10 تا 15 سال خیال شما را بابت عایق رطوبتی حمام توالت راحت کند .

یکپارگی و ضخامت زیاد قیرگونی موجب میشود تا حد زیادی حتی با نشست و تکانه های ساختمان نیز لطمه ای به عایق سرویس بهداشتی وارد نشود . البته در هنگام لوله کشی و نصب لوازم بهداشتی و کف سازی و کاشیکاری بایستی از برآمدگی لبه ها و آسیبهای احتمالی به عایق جلوگیری شود .

در صورت نشتی سرویس بهداشتی به طبقات زیرین بهتر است ابتدا توسط تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یابی انجام شود و سپس اقدام به تخریب و عایق کاری مجدد شود .

قیروگونی دیوار

قیرگونی اغلب برای سطوح افقی بکار میرود و برای اجرا بر روی دیوار یا سطوح عمودی بخاطر وزن بالای قیر و گونی بایستی پس از نصب عایق , بوسیله توری یا مصالح دیگر در جای خود تثبیت شود . طبیعتا هرچقدر ارتفاع عایق بیشتر شود , وزن آن سینگینتر شده و ممکن است افتادگی آن موجب تخریب دیوار شود . قیرگونی دیوار در ساختمانها مگر درارتفاع تا 50 سانتیمتر و بصورت یک لایه جوابگوی کار باشد و در صورت افزایش ارتفاع بهترست از عایقهای دیگری مانند ایزوگام و عایقهای رطوبتی استفاده شود .

قیمت قیرگونی

قیمت قیرگونی بستگی به تعداد لایه های قیروگونی و متراژ کار دارد . هر چقدر تعداد لایه بیشتر شود , قیمت افزایش یافته و متراژ زیاد کار نیز میتواند تا حدودی هزینه اجرای قیمت کار را کاهش دهد .

با توجه به نوسانات قیمت قیر و وارداتی بودن گونی چتایی مسلما قیمت اجرای قیروگونی نیز دستخوش تغییرات گاه و بیگاه است , اما در حال حاضر قیمت اجرای قیروگونی به شرح زیر است .

اجرای قیر خالی هر مترمربع 9 هزار تومان.

اجرای قیرگونی به صورت تک لایه هر مترمربع 27 هزار تومان.

اجرای قیرگونی به صورت دولا هر مترمربع 42 هزار تومان.

اجرای قیرگونی به صورت سه لایه هر مترمربع 60 هزار تومان. قیمتها در صورتی که زیر 80 متر باشد افزایش یافته و در صورتیکه کار بیش از 250 متر باشد , تاحدی کاهش پیدا میکند .

قیمت گونی چتایی

قمیت گونی چتایی که یکی از مهمترین متریال در هزینه تمام شده قیروگونی به حساب می آید و بهترین نوع گونی میباشد بسیار مهم است . بخاطر اینکه شایعترین ضعف در اجرای قیر و گونی , پوسیدگی گونی پس از چند سال و از دست دادن یکپارچگی عایق میشود ؛ قیمت گونی را میتوان تضمین سلامت عایق دانست .

قیمت گونی بنگلادشی بسیار بالاتر از سایر گونیهاست , اما بخاطراینکه بهترین نوع گونی چتایی برای استفاده در عایق کاری است را بخصوص برای قیرگونی سرویس بهداشتی توصیه میکنیم .

تعمیر قیروگونی پشت بام

برای تعمیر قیرگونی پشت بام و اماکنی که روباز هستند , یا بایستی با قیرکاری مجدد لکه گیری و ترمیم شوند و یا بایستی با قیرپاشی روی آنرا ایزوگام کنیم .

روش اجرای عایق کاری

پس از کف سازی و تسطیح و تمیزکاری بایستی ابتدا یک قیرپاشی انجام شود , سپس یک لایه گونه و مجددا قیرپاشی همراه با شیب بندی در صورتیکه قیروگونی یک لایه باشد .

در صورتیکه قیروگونی دولایه باشد , پس از قیرپاشی مرحله دوم (بدون شیب بندی) یک لایه قیرگونی قرار داده و سپس قیرپاشی و شیب بندی را اجرا میکنیم . در عایق کاری سه لایه نیز همین کار را انجام داده و پس از لایه سوم گونی شیب بندی نهایی انجام میشود .

در اجرای عایق قیروگونی همواره تعداد قیرپاشی یک بار بیشتر از گونی تکرار میشود و زیر و روی عایق قیر است .

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه (1)

  • ایزوگام شمال تهران – ایزوگام تهران روف 09121779670 پاسخ

    […] کاری ، آب بندی و ترمیم ایزوگام ، زیرسازی, آسفالت و قیرگونی شمال تهران […]

    آگوست 9, 2020 at 7:24 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *