ساخت , قیمت و نصب سایبان کولر فلزی چوبی پلاستیکی

ساخت , قیمت و نصب سایبان کولر فلزی چوبی پلاستیکی

سایبان کولر

نصب سایبان کولر میتواند علاوه بر بالا بردن راندمان کولر آبی و کاهش مصرف انرژی موجب افزایش طول عمر کولرهای آبی و پنل خارجی کولرهای گازی شود . نصب سایبان حتی میتواند تا حدود زیادی باعث کاهش خرابی و تعمیر داکت اسپلیت شود .

برخی با خرید سایبان کولر آماده و بعضی با ساخت چهارچوب و انداختن برزنت و پارچه های پلیمری اقدام به نصب سایه بان برای کولر میکنند . بهتر است از متریال استفاده شود که طول عمر زیادی داشته باشند و بعد از پایان فصل گرما برای سال بعد بتوانید آنرا جمع آوری و سال آینده مجددا استفاده کنید .

یکی از نکاتی که در هنگام نصب اولیه و سرویس کولر در آغاز فصل گرما بایستی مدنظر داشته باشید , گردش هوا اطراف کولر عدم تابش نور خورشید به کولر آبی است .

سایبان کولر

تاثیر سایبان برای کولر آبی

آفتاب ظهر روزهای تابستان انقدر داغ است که میتواند باعث شود تا بسیاری گمان کنند که کولر آبی درست کار نمیکند و شاید دچار مشکل شده است . اما هوا گرم است و زور کولر بیش از این نمیرسد و ما ناچار به استفاده از ترفندی هستیم که قدرت خنک کنندگی کولر را بالا ببرد . مهمترین پیشنهادی که ما به شما میدهیم این است که برای کولر آبی خود یک سایبان تهیه کنید . با این کار میتوان گفت که میزان خنک سازی کولر در طول روز بین 15 تا 30 درصد افزایش پیدا میکند . گردش هوای کافی اطراف کولر نیز مهم است اما وقتی که بدنه کولر بر اثر  تابش نور خورشید داغ میشود , به دلیل تبخیری بودن سیستم کولر آبی , قطرات ریز آب که قرار است تبخیر شده و همراه جریان هوا از طریق کانال کولر به محیط دمیده شود , خنکی کافی را ندارند و گرم هستند . با نصب سایبان کولر شما میتوان میزان خنکی این قطرات را تا حدود 5 درجه سانتیگراد افزایش دهید .

خیلی مهم نیست که از چه سایه بانی استفاده کنید , فقط در پناه بودن کولر از نور خورشید مهم است . نصب سایبان کولر میتواند علاوه بر افزایش میزان تبرید باعث شود که قطعات پلاستیکی و مکانیکی و حتی موتور کولر طول عمر بیشتری داشته باشند , چرا که گرم شدن موتور کولر به مرور زمان احتمال سوختگی سیم پیچ موتور کولر را افزایش میدهد .

علاوه بر افزایش راندمان و طول  عمر کولر کاهش مصرف برق و آب نیز از دیگر مزایای استفاده از سایبان کولر آبی است . خنک بودن اطراف کولر آبی و هوای کافی موجب میشود که میزان استهلاک و خرابی و نیاز به تعمیر کولر آبی کم شود .

سایبان کولر گازی

کولر گازی دارای دو قسمت پنل داخلی و پنلی خارجی است . پنل خارجی یا کمپرسور و موتور کولر معمولا در پشت بام یا روی دیوار نصب میشود . سایبان کولر گازی برای پنل خارجی باعث میشود که کندانسور و موتور اسپلیت عملکرد بهتری داشته و علاوه بر افزایش طول عمر آنها باعث کاهش فاحش مصرف برق شود . از آنجا که دستگاه خنک کننده داکت اسپلیت هم درست همانند کولر گازی است , نصب سایبان داکت اسپلیت هم میتواند باعث بهینه سازی کارکرد داکت اسپلیت شود . فروشگاههای تاسیساتی و  اینترنتی از قبیل دیجی کالا را میتوانید برای خرید سایبان کولر گازی مدنطر قرار دهید .

ابعاد سایبان

سایه بانهای آماده کولر آبی در ابعاد تقریبی 1/5 در 2 متر و برخی از انواع آنها 1/3 در 1/3 هستند . هر چقدر که ابعاد سایه بان کولر بیشتر باشد منطقه بیشتری را پوشش میدهد . البته سایبانهایی که دست ساز ساخته شده و با استفاده از ایرانیت , ورق پلی کربنات و کارتن پلاست پوشانده میشوند به دلخواه شما دارای طول و عرض متفاوت هستند .

البته از ورقه های سیمانی آردواز , ورق گالوانیزه و حتی کارتن و چوب هم میتوان برای پوشش استفاده کرد .

قیمت سایبان کولر

قیمت سایبان کولر از حدود 200 هزار تومان آغاز شده و بستگی به مدل و برند آن ممکن است تا حدود 500 هزار تومان برسد . البته ممکن است هزینه ساخت سایبانهای دست ساز تا حدود 1 میلیون تومان نیز برسد , چرا که در برخی از طرحهای ساخت آنها بایستی با استفاده از آهن و پروفیل و جوشکاری ابتدا یک قالب ساخت و سپس برزنت , ایرانیت یا دیگر متریال پوشش را روی آن قرار داد .

ساخت سایبان کولر

ساخت سایبان کولر شاید کمی گرانتر از خرید انواع پیش ساخته آن تمام شود , اما به لحاظ کارکرد و طول عمر بقای بیشتری دارد و شما میتوانید با یک فریم و پایه فلزی یا چوبی با استفاده از قطعات چوب , ایرانیت , کارتن پلاست , پلی کربنات و دیگر ورقه هایی که در دسترس دارید یک سایبان دست ساز با عمر طولانی را روی کولر ساخته و نصب نمایید .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه