ساخت , قیمت و نصب سایبان کولر فلزی چوبی پلاستیکی

ساخت , قیمت و نصب سایبان کولر فلزی چوبی پلاستیکی

سایبان کولر

نصب سایبان کولر میتواند علاوه بر بالا بردن راندمان کولر آبی و کاهش مصرف انرژی موجب افزایش طول عمر کولرهای آبی و پنل خارجی کولرهای گازی شود. نصب سایبان حتی میتواند تا حدود زیادی باعث کاهش خرابی و تعمیر داکت اسپلیت شود.

برخی با خرید سایبان کولر آماده و بعضی با ساخت چهارچوب و انداختن برزنت و پارچه های پلیمری اقدام به نصب سایه بان برای کولر میکنند. بهتر است از متریال استفاده شود که طول عمر زیادی داشته باشند و بعد از پایان فصل گرما برای سال بعد بتوانید آنرا جمع آوری و سال آینده مجددا استفاده کنید.

یکی از نکاتی که در هنگام نصب اولیه و سرویس کولر در آغاز فصل گرما بایستی مدنظر داشته باشید , گردش هوا اطراف کولر عدم تابش نور خورشید به کولر آبی است.

سایبان کولر

تاثیر سایبان برای کولر آبی

آفتاب ظهر روزهای تابستان انقدر داغ است که میتواند باعث شود تا بسیاری گمان کنند که کولر آبی درست کار نمیکند و شاید دچار مشکل شده است . اما هوا گرم است و زور کولر بیش از این نمیرسد و ما ناچار به استفاده از ترفندی هستیم که قدرت خنک کنندگی کولر را بالا ببرد . مهمترین پیشنهادی که ما به شما میدهیم این است که برای کولر آبی خود یک سایبان تهیه کنید . با این کار میتوان گفت که میزان خنک سازی کولر در طول روز بین 15 تا 30 درصد افزایش پیدا میکند . گردش هوای کافی اطراف کولر نیز مهم است اما وقتی که بدنه کولر بر اثر  تابش نور خورشید داغ میشود , به دلیل تبخیری بودن سیستم کولر آبی , قطرات ریز آب که قرار است تبخیر شده و همراه جریان هوا از طریق کانال کولر به محیط دمیده شود , خنکی کافی را ندارند و گرم هستند . با نصب سایبان کولر شما میتوان میزان خنکی این قطرات را تا حدود 5 درجه سانتیگراد افزایش دهید .

خیلی مهم نیست که از چه سایه بانی استفاده کنید , فقط در پناه بودن کولر از نور خورشید مهم است . نصب سایبان کولر میتواند علاوه بر افزایش میزان تبرید باعث شود که قطعات پلاستیکی و مکانیکی و حتی موتور کولر طول عمر بیشتری داشته باشند , چرا که گرم شدن موتور کولر به مرور زمان احتمال سوختگی سیم پیچ موتور کولر را افزایش میدهد .

علاوه بر افزایش راندمان و طول  عمر کولر کاهش مصرف برق و آب نیز از دیگر مزایای استفاده از سایبان کولر آبی است . خنک بودن اطراف کولر آبی و هوای کافی موجب میشود که میزان استهلاک و خرابی و نیاز به تعمیر کولر آبی کم شود .

سایبان کولر گازی

کولر گازی دارای دو قسمت پنل داخلی و پنلی خارجی است . پنل خارجی یا کمپرسور و موتور کولر معمولا در پشت بام یا روی دیوار نصب میشود. سایبان کولر گازی برای پنل خارجی باعث میشود که کندانسور و موتور اسپلیت عملکرد بهتری داشته و علاوه بر افزایش طول عمر آنها باعث کاهش فاحش مصرف برق شود. از آنجا که دستگاه خنک کننده داکت اسپلیت هم درست همانند کولر گازی است, نصب سایبان داکت اسپلیت هم میتواند باعث بهینه سازی کارکرد داکت اسپلیت شود . فروشگاههای تاسیساتی و اینترنتی از قبیل دیجی کالا را میتوانید برای خرید سایبان کولر گازی مدنطر قرار دهید.

ابعاد سایبان

سایه بانهای آماده کولر آبی در ابعاد تقریبی 1/5 در 2 متر و برخی از انواع آنها 1/3 در 1/3 هستند . هر چقدر که ابعاد سایه بان کولر بیشتر باشد منطقه بیشتری را پوشش میدهد . البته سایبانهایی که دست ساز ساخته شده و با استفاده از ایرانیت , ورق پلی کربنات و کارتن پلاست پوشانده میشوند به دلخواه شما دارای طول و عرض متفاوت هستند.

البته از ورقه های سیمانی آردواز , ورق گالوانیزه و حتی کارتن و چوب هم میتوان برای پوشش استفاده کرد.

قیمت سایبان کولر

قیمت سایبان کولر از حدود 200 هزار تومان آغاز شده و بستگی به مدل و برند آن ممکن است تا حدود 500 هزار تومان برسد . البته ممکن است هزینه ساخت سایبانهای دست ساز تا حدود 1 میلیون تومان نیز برسد , چرا که در برخی از طرحهای ساخت آنها بایستی با استفاده از آهن و پروفیل و جوشکاری ابتدا یک قالب ساخت و سپس برزنت , ایرانیت یا دیگر متریال پوشش را روی آن قرار داد.

ساخت سایبان کولر

ساخت سایبان کولر شاید کمی گرانتر از خرید انواع پیش ساخته آن تمام شود, اما به لحاظ کارکرد و طول عمر بقای بیشتری دارد و شما میتوانید با یک فریم و پایه فلزی یا چوبی با استفاده از قطعات چوب , ایرانیت , کارتن پلاست , پلی کربنات و دیگر ورقه هایی که در دسترس دارید یک سایبان دست ساز با عمر طولانی را روی کولر ساخته و نصب نمایید.

ساخت سایبان کولرهای آبی با استفاده از بنرهای استوک نیز یکی از کاربردهای بهینه از بنرهای بی مصرف است. بسته به شرایط محیط میتوانید با استفاده از یک قاب فلزی و حتی به کارگیری ریسمان و طناب با پوشش دادن بدنه کولر یک سایبان برای کولر خود بسازید.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *