نصب هالوژن , سوراخ کاری , سیم کشی و طراحی

نصب هالوژن , سوراخ کاری , سیم کشی و طراحی

نصب هالوژن

نصب هالوژن , ال ای دی با سیم کشی و سوراخ کاری مربوطه  , ارایه کلیه خدمات برقکاری , سیم کشی ساختمان , نصب لوازم برقی,کلیدپریز ,نصب لوستر ,چراغهای سقفی و دیواری

قیمت نصب هالوژن

لامپ هالوژن چیست ؟

نصب هالوژن در چندسال اخیر با ورودی لامپهای هالوژن به بازار متداول شده است . لامپ هالوژن , نوعی لامپ کم مصرف رشته ای محسوب میشود که در آن از گازهای بی اثر و میزان کمی از عناصری مانند ید و برم استفاده میشود . مکانیزم عملکرد داخلی لامپ به شکلی است که باعث افزایش طول عمر لامپهای هالوژن میشوند .

نحوه نصب هالوژن

به غیر از سیم کشی مناسب برای هالوژنها که متناسب با تعداد و چیدمان هالوژن طراحی و اجرا میشود , بسته به نوع هالوژن که انواع مختلفی چه از لحاظ اندازه و چه از نظر پوشش دارند , اقدام به نصب هالوژن میکنیم .

از نظر نصب هالوژنها نوعی چراغ توکار میباشند که با سطح سقف و دیوار یکسان بوده و برخلاف لوسترها و چراغهای آویز و روکار , برآمدگی چندانی نسبت به دیوار مجاور ندارند .

نصب هالوژن و چراغهای توکار زیبایی خاصی به دکوراسیون محیط داده و از نظر رنگ بندی , سایز , وات , کاربرد تنوع بیشماری دارند .

مواردی نصب هالوژن

سقفهای رابیتز یکی از رایجترین سقفهایی هستند که بهترست , در هنگام سیم کشی  فریم  هالوژن جایگذاری شده و برای نصب هالوژن آماده شویم . البته پس از آن نیز میتوان برش را انجام داد , اما بهترست که پیش از نصب محل قرار گرفتن مشخص شود .

این نوع سقفها با میلگرد و راویز ساخته شده و روی آن گچ کشیده میشود .

سقف کناف که از سقفهای سبک محسوب میشود و پیش از نصب و سوراخ کاری بایستی لوله کشی برق و روشنایی ها آن پیش بینی و اجرا شود .

سقف چوبی یا MDF که بیشتر در اماکن تجاری و نمایشگاهها کاربرد دارد .

سقف موزاییک یا سرامیکی که پیش از اجرای سقفی بایستی برشها انجام شوند .

انواع لامپ هالوژن

انواع هالوژن از نظر استایل نصب و فریم 

1- لامپ هالوژن سوکتی که دو گونه سوکت سوزنی و سوکت استارتی

2- هالوژن ترانس سرخود

3- هالوژن سه حالت دور رنگی

4- فریم دور رنگی

5- فریم ورقی سفید

انواع هالوژن از لحاظ ساختار 

لامپ هالوژن LED

هر چه تعداد دیودهای ال ای دی بیشتر باشد میزان نور تولیدی نیز بیشتر خواهد بود، در واقع تعداد ال ای دی ها بر میزان نوردهی لامپ اثرگذار است.

لامپ هالوژن COB

این لامپ ها ساخته شده  از چیپ های الکترونیکی هستند که بر روی برد نصب شده اند. در واقع تعدادی دیود روی برد قرار گرفته اند و یک نقطه نورانی را به نمایش می گذارند.

لامپ هالوژن SMD

این نوع هالوژن مجهز به تعدادی چیپ ال ای دی بوده , که توسط سیم نازک بهم متصل شده اند و از یک برد واحد برای آنها استفاده نمی شود.

قیمت نصب هالوژن

قیمت نصب بسته به نوع سیم کشی , برش و فریم گذاری و تعداد هالوژنهای قابل نصب متفاوت است . هزینه نصب حدودا بین 5000 تومان تا 20000 هزار تومان تغییر میکند .

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه