تعمیر پکیج پاسداران

تعمیر پکیج پاسداران

تعمیر پکیج پاسداران

نصب, لوله کشی و تعمیر پکیج پاسداران

تلفن: 09122437371-22533080 بدون تعطیلی

عیب یابی , رفع عیب و سرویس پکیج شوفاژ دیواری

بازدید دوره ای فصلی و راه اندازی پکیج دیواری

رسوب زدایی و شستشوی مبدل پکیج دیواری , سرویس تعویض و تعمیر قطعات پکیج

سرویس راه اندازی زمستانی و تابستانی پکیج دیواری کلیه پکیج های ایرانی و اروپایی

نمایندگی تعمیر پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور , بوتان , ایساتیس , ,گلدیران,  لورچ , ایمرگاس , بوش , پکیج دیواری وایلان, پکیج  گرم ایران, , پرلا, پارما, آریستون, ایساتیس ,  شوفاژ کار ,  تاچی , ایرفو , آماتیس , استانبول و سایر برندهای پکیج شوفاژ, تعویض و تعمیر برد, شلنگ و شیر , شیرسراهی , مبدل و دیگر لوازم معیوب پکیج.

تعمیر پکیج پاسداران

 

سرویس و تعمیر پکیج پاسداران

پکیج دیواری نیز مانند هر دستگاه دیگری نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. سرویس و بازدید دوره ای و در صورت نیاز رفع ایرادات احتمالی ریز و درشت پکیج هم راندمان پکیج را افزایش داده و هم از بیشتر شدن خرابی میتواند جلوگیری کند. برای این منظور بایستی کار سرویس و تعمیر پکیج در منطقه پاسداران را به اشخاض متبحر داده و شما در صورت نیاز میتوانید با یک تماس از متخصصین تعمیرات پکیج دیواری در محدوده پاسداران بهرمند شوید.

طرز کار پکیج دیواری

پکیج دیواری دستگاهی 2 منظوره است که با استفاده از انرژی گاز و برق , آب سرد وارد شده به داخل پکیج را تبدیل به آب گرم مصرفی کرده و در عین حال با گرم کردن آب مدار گرمایش, باعث گرم شدن رادیاتور, فن کویل,هواساز و گرمایش از کف میشود.

بدین منظور و از آنجا که پکیج یک کارکرد اتوماتیک دارد, در طراحی و ساخت پکیج از قطعات زیر استفاده میشود که هرکدام در جای خود عملکرد مهمی دارند.

 • شیر اطمینان پکیج

یک نوع شیر تخلیه  است که به عنوان سوپاپ فشار، هنگامی که فشار و درجه حرارت پکیج از حد معمول عدول کند ، جهت پیشگیری از انفجار دستگاه، خروجی آن را باز کرده و آب مازاد را خارج می کند.

 • ترموستات پکیج

این قطعه درجه حرارت پکیج را تنظیم کرده و با کاهش یا افزایش دما موجب جلوگیری از هدر رفت دما می شود.

 • پرشر سوییچ پکیج

کنترل فشار پکیج بر عهده پرشر پکیج است.

 • برد کنترل پکیج

دریافت علایم و سیگنالهای مختلف از قطعات پکیج و پردازش و صدور دستورهای متقضی وظیفه برد یا پردازشگر پکیج است.

 • فلوسوئیچ

فلوسوییچ یا فلومتر یک شیر برقی است که در مسیر لوله آب گرم برای قطع و وصل و کاهش میزان جریان آب و تولید آب گرم مصرفی توسط پکیج است.

 • پمپ سیرکولاتور آب

پمپ سیرکولاتور آب برای تقویت جریان آب گرم مصرفی در پکیج است.

 • شیر پرکن پکیج

در زمان شروع به کار اولیه یا مجدد پکیج, شیرپرکن مدار گرمایش پکیج را از آب پر میکند.

 • NTC پکیج

این قطعه یک حسگر حرارتی است که در صورت افزایش دمای کارکرد پکیج, به برد  سیگنال خاموش شدن شعله را میدهد. سرویس و تعمیر پکیج دیواری پاسداران.

 • شیر تخلیه پکیج

هرگاه قصد تخلیه آب پکیج  را داشته باشیم, شیر تخلیه پکیج را باز میکنیم.

 • حسگر دود

در هنگامی که میزان دود و گاز ناشی از احتراق بیش از حد شود, این پرشر عمل میکند.

 • شیر هواگیری پکیج

در شروع فصل سرما, پیش از روشن کردن شوفاژها, ابتدا مدار گرمایش توسط این شیر از هوا تخلیه میشود و سپس پکیج را در وضعیت زمستانی روشن  میکنیم.

 • شیر برق گاز پکیج

نرمال کردن میزان گاز ورودی به شعله توسط شیر برقی مخصوص گاز انجام میشود.

 • شیر سه راهی موتوری

شیر سراهی برای کنترل جریان آب و قطع و وصل جریان مسیر گرمایش در پکیج نصب میشود.

 • مبدل پکیج

مبدل پکیج نقش تبادل حرارتی برای تولید آب گرم مصرفی را دارد. در پکیج های دو مبدله, یک مبدل مخصوص برای آب گرم مصرفی نصب میشوند.

 • منبع انبساط پکیج

منبع انبساط در هر سیستم گرمایشی بسته ای برای کنترل افزایش یا کاهش حجم آب نصب میشود. این کاهش و افزایش حجم آب ناشی از نوسانات حرارتی سیستم های گرمایش از جمله پکیج رخ میدهد.

همه قطعات فوق طبق ساختار هر کارخانه با اندازه و مدلهای احتمالا متفاوت به یکدیگر نصب شده و درون یک باکس قرار میگیرند. کنترل عملکرد و تنظیمات پکیج توسط دکمه و شاسی های تعبیه شده برای کاربر نصب شده است و برد کنترل با دستورات خود عملکرد پکیج را کارپردازی میکند. در روند عملکرد پکیج ممکن است خرابی های کوچک و بزرگ به وجود بیاید ونتواند آنطور که باید آب گرم تولید کند و یا برای گرم کردن رادیاتورهای عملکرد ناقصی داشته باشد که بایستی با عیب یابی رفع شده و شما میتوانید با خدمات تعمیر پکیج پاسداران تماس گرفته تا فورا در خدمت شما عزیزان باشیم. آب دادن از زیر پکیج هم یکی از مشکلات شایع خرابیهای پکیج است که در کنار شستشوی مبدل پکیج در طول 2 یا 3 سال نیاز به سرویس دارد.

سرویس دوره ای پکیج

سرویس دوره ای پکیج هرچند ماه یک بار به خصوص در آغاز فصل سرما در راه اندازی زمستانی و در تابستانی کردن انجام میشود. این سرویس های دوره ای بازدهی پکیج را افزایش داده و میتواند موجب کاهش مضرف گاز پکیج شود. ضمنا با سرویس دوره ای از سرایت خرابی های جزیی به بقیه قطعات پکیج جلوگیری نموده و بدین صورت موجب کم شدن هزینه های تعمیر پکیج و استفاده راحت از پکیج میشود.

انواع خرابی و تعمیر پکیج در پاسداران

در ادامه به چند نمونه از خرابی های پکیج میپردازیم. لازم به ذکر است که برای تعمیر پکیج در منطقه پاسداران به سرویس کارهای معتبر و متخصص مراجعه کنید.

 • خاموش شدن پکیج

در صورتی که پکیج روشن نشد اول از همه آن را ریست کنید. در اکثر موارد با یک ری استارت  پکیج دیواری مجددا به کار میفتد. اگر با روشن و خاموش کردن, ایراد رفع نشد رادیاتور را هواگیری کنید. البته اگر پکیج شما همواره نیاز به هواگیری دارد یعنی مشکل از سایر قطعات بده و ترجیحا از یک متخصص کمک بخواهید. همه پکیج‌های دیواری دارای سیستم خاموش کن اتوماتیک هستند و در صورتی که فشار پکیج بیشتر از اندازه معمول کم یا زیاد باشد, پکیج خاموش می‌شود و باید فشار آن را درست کنید.یکی از دلایل احتمالی روشن نشدن پکیج ته نشین شدن رسوبات در مبدل و لوله‌های پکیج است.چنان چه تمام راه‌های بالا را آزمودید و همچنان مشکل روشن نشدن پکیج داشتید احتمال دارد, از برد پکیج باشد.

 • آبریزی پکیج

چکه و نشت آب از زیر پکیج نیز یکی از خرابیهای رایج است. خارج شدن از آب بندی یا خرابی اتصالات, شیلنگ و شیرالات دلیل عمده این مساله هستند. سوراخ شدن و ایجاد روزنه در مبدل نیز دلیل دیگر بوده که احتمالا منجر به تعویض مبدل میشود.معیوب بودن شیر تخلیه و شیر پرکن پکیج, یا خارج شدن از آب بندی اتصالاتی نظیر فلوسوییچ یا شیر موتوری به دلیل خرابی ارینگهای آنها نیز علت آبریزی پکیج هستند, که در تمامی این موارد میتوانید با تهران پایپر متخصص تعمیر پکیج در پاسداران درخواست سرویس کنید.

 • آب گرم است اما رادیاتورها گرم نمیشوند

خرابی پمپ سیرکولاتور پکیج, خرابی فلوسوئیچ, عمل نکردن سیستم بای پس پکیج و خرابی شیر سه راهی موتوری از دلایل گرم نشدن رادیاتورها هستند. البته علت سرد شدن رادیاتور شوفاژ ممکن است وجود رسوب در مدار گرمایش نیز باشد.

 • گرم نشدن آب مصرفی پکیج

علت سرد شدن آب مصرفی میتواند کم بودن فشار گاز یا آب سرد مصرفی باشد. این مشکل به خصوص در اوج مصرف گاز به دلیل کم بودن انشعاب یا بالا بودن مصرف گاز در ساختمان باشد. در مورد کم شدن فشار آب سرد هم در طبقات بالا و در فصل تابستان این مشکل بیشتر نمود پیدا میکند. ایجاد رسوب در مبدل ثانویه نیز از دلایل رایج و تشدید این مساله است که بایستی با اسیدشویی مبدل پکیج مشکل را حل نمود.

 • پکیج ارور میدهد یا چشمک میزند

هر خرابی از کوچک و بزرگ با نشان دادن ارور توسط پکیج به شما اعلام میشود, تا به فکر رفع آن باشید.

 • ایجاد سر و صدا توسط پکیج

دلایل مختلفی برای به وجود آمدن صدای تق تق و ناهنجار از پکیج وجود دارد. انسداد لوله های آب, کم بودن فشار آب مصرفی,انبساط و انقباض لوازم پکیج در اثر تغییرات دمایی, نقص در پرشر سوییچ, هواگرفتگی پکیج و رسوب گرفتن مبدل و لوله کشی شوفاژ از دلایل این اصوات هستند که با بررسی های دقیق تری بایستی نسبت به رفع صدا و تعمیر پکیج در پاسداران رفع شوند.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه