تعمیر و نصب حوله خشک کن

تعمیر و نصب حوله خشک کن

نصب حوله خشک کن

لوله کشی , تعویض , تعمیر و نصب حوله خشک کن

نصب رادیاتور پنلی , پره ای , زمینی و دیواری

نصب , لوله کشی و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

تبدیل لوله کشی رادیاتور زمینی به شوفاژ حوله ای

اجرا و تعمیرات لوله کشی شوفاژ روکار و زیرکار

نصب و تعمیر شیرالات و لوازم سرویس بهداشتی

نصب لوازم تاسیساتی و وسایل خانگی منزل

تعمیر تاسیسات و بازسازی لوله کشی ساختمان 

تلفن دفتر : 09122437371-22533080 سراسر تهران

هزینه نصب حوله خشک کن

انواع حوله خشک کن

رادیاتور حوله خشک کن یا رادیاتور حوله ای وسایل گرمایشی هستند , که برای گرم کردن محیطهایی مانند حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرند .

به دلیل رطوبت فراوان در قسمتهای پایین سرویس بهداشتی , نصب رادیاتورهای فولادی و پره ای زمینی و زنگ زدگی آنها روی زمین تقریبا منسوخ شده است . البته قرار گرفتن رادیاتور در ارتفاع کم از لحاظ گرمایشی موثرتر میباشند اما بخاطر افزایش طول عمر , زیبایی سرویس بهداشتی و خشک کردن البسه و حوله , در ده سال اخیر نصب رادیاتور حمام وسروییس بهداشتی رایج شده است .

از لحاظ کارکرد , حوله خشک کنها مانند رادیاتورها بوده و گرمای تولید شده توسط پکیج و موتورخانه را به محیط انتقال میدهند .

حوله خشک کنها از لحاظ متریال استفاده شده معمولا آلومینیوم , استیل و شیشه میباشد . البته متداولترین آنها حوله خشک آلومینیومی و استیل هستند .

حوله خشک کن های برقی هم در ساختمانهایی که سیستم گرمایشی شوفاژ ندارند , میتوانند گرمایش سرویس بهداشتی را تامین کنند .

از لحاظ اندازه نیز رادیاتورهای حوله ای به تعداد پره ها از 8 پره تا 20 پره و بیشتر دارند . البته انتخاب حوله خشک کن از لحاظ جثه بستگی به متراژ حمام شما نیز دارد , و این میزان یک تناسب درخوری بایستی داشته باشد .

نحوه نصب حوله خشک کن

راهنمای نصب حوله خشک کن

نصب رادیاتور حوله ای مانند رادیاتورهای معمولی است و دارای یک آکس یا فاصله معمولا 50 سانتیمتری بین دو لوله رفت و برگشت هستند .

شیر رادیاتورها در قسمت پایین حوله خشک کن قرار گرفته و پس از نصب شیرها , رادیاتور به شیرها متصل میشوند . یک سمت حوله خشک کن در سمت بالا درپوش میشود و طرف دیگر یک شیر هواگیری نصب میکنیم .

در حین جایگذاری حوله خشک کن روی دیوار بایستی با علامت گذاری , بست حوله خشک را روی دیوار با پیج رولپلاک نصب کرده تا بست نگهدارنده باعث تحکیم رادیاتور شود .

پس از نصب و محکم کردن رادیاتور حوله ای بهتر است با بازکردن شیرها و هواگیری حوله خشک کن از نصب صحیح خود اطمینان پیدا کنید .

تعمیر حوله خشک کن

تعمیر حوله خشک کن را نباید غیر ممکن دانست , اما به دلیل قیمت نه چندان بالای آن خیلی به صرفه نیست . زیرا حوله خشک کنها از جنس ورق آلومینیوم یا استیل هستند ودر صورت سوراخ شدن بایستی انها را جوش داد .

جوشکاری آلومینیوم و استیل نیز بخاطر دسترسی و هزینه آن چندان برای شما اقتصادی نمیباشد . مضافا براینکه حوله خشک کنی که چند سال کار کرده و از جایی سوراخ شده است , بخاطر اینکه فرسایش و خوردگی پس از جوشکاری ممکن است دوباره از قسمت دیگری سوراخ شود . تازه این هم به شرطی که جوش گرفته و جوشکاری شما موفقیت آمیز بوده باشد .

لوله کشی حوله خشک کن

ارتفاع لوله کشی حوله خشک کن پیش از کف سازی حدود 110 تا 140 سانتیمتر است و ارتفاع تمام شده حدود 90 سانتیمتر تا 120 سانتیمتر میباشد . لوله کشی حوله خشک کن معولا با سایز 16 و 20 تک لایه یا پنج لایه بسته به سیستم لوله کشی گرمایش ساختمان انجام میشود . فقط در هنگام اجرای لوله کشی مراقب باشید که لوله های دچار خمیدگی و فراز و نشیب هایی که منجر به هواگرفتن و ایجاد پدیده سیفون در لوله کشی شوفاژ  میشود , باشید .

شیر رفت و برگشت حوله خشک کن

شیر رفت رادیاتور به لوله کشی رفت سیستم گرمایشی و شیر زانو قفلی به لوله کشی برگشت متصل میشود . در نصب حوله خشک کن میتوانید از شیر رفت و برگشت رادیاتور ترموستاتیک یا معمولی استفاده کنید و هیچ تفاوتی از لحاظ نحوه نصب نیست .

 

هزینه نصب حوله خشک کن

هزینه نصب رادیاتور حوله ای حدود 60 تا 100 هزار تومان است که بستگی به نوع لوله کشی اندازه و تعداد نصبیات در یک ساختمان متغیر میباشد و درصورتیکه در کنار لوازم دیگر نصب شود و تعداد قطعات قابل نصب بیشتر شود , میتواند تا 40 هزار تومان کاهش پیدا کند .

 

1 نظر
  • Pingback:تعمیر حوله خشک کن | لوله کشی ساختمان تهران
    Posted at 19:39h, 17 ژانویه پاسخ

    […] در عین افزایش زیبایی بصری استفاده های دیگری هم دارند . نصب حوله خشک کن در حمام و سرویس بهداشتی در کنار شیک بودن و گرم کردن محیط […]

ارسال دیدگاه