لوله کشی پلیکا

لوله کشی پلیکا فاضلاب

اجرا و تعمیرات لوله کشی پلیکا فاضلاب 09122437371 سراسر تهران , کرج , پردیس , قم

لوله کشی پلیکا حدود 50 سال است که در ایران و تهران رایج شده است. لوله کشی پلیکا به جهت اجرای آسان و قیمت مناسب آن بسیار فراگیر و مورد علاقه ساختمان سازها و لوله کش هاست , از این رو میتوان ادعا کرد که در لوله کشی ساختمان در بخش فاضلاب بیشترین مصرف لوله و اتصالات را از آن لوله پلیکا بدانیم . هرچند که اجرا و نصب پلیکا کاری ساده به نظر میرسد , اما عدم رعایت اصول و پیروی از موازین آن میتواند خسارتهای بسیاری به بار بیاورد .

لوله کشی پلیکا بیشتر در لوله کشی فاضلاب استفاده میشود , اما در لوله کشی آب ساختمان ,  آبرسانی مزارع و باغات ,  لوله کشی آب شهری و لوله کشی استخر نیز کمابیش استفاده میشود, که بنا به به فشار آب موجود در سیستم از لوله های پلیکا یا پی وی سی (یو پی وی سی) با تحمل فشارهای مختلف استفاده میشود.

لوله پلیکا از نظر فشار به سه نوع تقسیم بندی میشود, لوله پلیکا فوی,لوله پلیکا نیمه قوی و لوله پلیکا معمولی , لوله های پلیکا موجود در بازار میباشند که البته در هر کلاس از این لوله ها کارخانجات مختلف با ارایه کیفیت های متفاوت با هم به رقابت میپردازند . ماده اولیه پلیکا معمولا پلی وینیل کلراید است که با میزان مشخصی از سایر مواد مانند پلی کربنات سدیم ترکیب میشوند . هرچقدر که خلوص و کیفیت UPVC بیشتر باشد , جنس لوله پلیکا نیز بهتر میشود .

تفاوت این نوع لوله های پلیکا بیشتر در وزن لوله و کیفیت مواد موجود در آنهاست . به دلیل اهمیت اجرای لوله کشی فاضلاب و وابسته بودن عمر مفید ساختمان , استفاده از لوله کشی پلیکا با متریال مرغوب به خصوص در بخش رایزر ساختمان بسیار مهم تلقی میشود .

در لوله کشی پلیکا ساختمان ها بیشتر از لوله های نیمه قوی برای لوله کشی فاضلاب و لوله های معمولی برای لوله کشی هواکش ها استفاده میشود. لوله کشی پلیکا بیشتر در ساختمانهای تا حداکثر پنج طبقه استفاده میشود و برای لوله کشی ساختمانهای بزرگتر باید از لوله کشی پوش فیت و پلی اتیلن استفاده کرد.

لوله کشی پلیکا فاضلاباتصالات پلیکا

لوله پلیکا و اتصالات آن بوسیله چسب با هم متصل میشوند و یک لوله کش پلیکا با برش لوله پلیکا به اندازه مورد نظر باید طوری لوله پولیکا را درون هم قرار دهد که لوله کشی پلیکا معکوس نشود و آب از بین لوله و اتصالات پلیکا پس نزند.

رعایت شیب بندی,تست آب بندی و محکم کردن لوله و اتصالات پلیکا از ضروریات مهم در لوله کشی فاضلاب میباشد که باید در آن دقت ویژه نمود.

اتصالات پلیکا شامل زانو 90 درجه,زانو 45 درجه, سراهی 90 و 45,سراهی تبدیل در سایزهای مختلف , سیفون,درپوش,رابط,بوشن یکسر دنده ,سراهی بازدید میشوند و قطر لوله پلیکا در لوله کشی فاضلاب از سایز 25-32-40-50-63-75-90-110-125-160-200-250-300-400 شروع میشود, که سایزهای 63 و 110 بیشترین کاربرد را در صنعت لوله کشی پلیکا ساختمان دارند.

تعمیرات لوله کشی پلیکا نیز نسبتا راحت میباشد به شرطی که لوله و اتصال صدمه دیده مشخص باشد. لوله کشی پولیکا و فاضلاب به طور کلی کمتر آسیب میبینند و فشارهای فیزیکی و فاسد شدن چسب و ول کردن اتصالات ازدلایل عمده این آسیب دیدگی ها هستند.

لوله کشی پولیکا را نباید با اسید و دیگر مواد قوی شیمیایی باز کرد زیرا در برابر این مواد ضعیف عمل میکنند. در بازار لوله کشی  برندهای ایرانی لوله پلیکا گلپایگان و لوله پلیکا سمنان از معروفترین و پرمصرفترینها میباشند.

برای تعمیرات و اجرای لوله کشی  با بهترین کیفیت در هر نقطه از تهران که هستید با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت انجام وظیفه کنیم.