لوله کشی روکار

لوله کشی روکار

اجرا و تعمیرات لوله کشی روکار آب مصرفی , پکیج دیواری و رادیاتور شوفاژ

تلفن : 22533080-09122437371 سراسر تهران , کرج , پردیس

لوله کشی پکیج دیواری , آب سرد و گرم و شوفاژ روکار

اجرا و تعمیر لوله کشی آب گاز شوفاژ و فاضلاب

لوله کشی روکار نوعی از لوله کشی است که وقتی اجرا میشود که ساختمان ساخته شده است و ما به دلایلی مختلفی از جمله خرابی لوله کشی توکار یا نیاز به اجرای لوله کشی جدید ناچار به استفاده از این روش میشویم. تفاوت زیادی از لحاظ فنی بین لوله کشی روی کار و توکار وجود نداشته و فقط  از لحاظ ظاهری لوله کشی روکار رویت میشوند و از آنجایی که دیده نشدن لوله ها موجب افزایش قشنگتر به نظر میرسد بایستی با بکار بردن روشهایی با زیرکی لوله کشی روکار را با حداقل دید بصری انجام دهیم.

لوله کشی روکار در مواقعی اجرا میشود که امکان لوله کشی توکار وجود ندارد و یا اجرای لوله کشی توکار به سبب عملیات ساختمانی و بنایی بعد از آن بسیار دشوار و هزینه بر است.

پوسیدگی لوله توکار ,اضافه کردن انشعاب آب و فاضلاب, تغییر سیستم لوله کشی آب,فاضلاب و شوفاژ ساختمان از دلایل اصلی لوله کشی روکار میباشند, که در برخی مواقع و البته بیشتر به دلایل قیمت ارزان تر اجرا و تعمیرات این نوع لوله کشی را ترجیح میدهند.

تغییرات و تعمیرات جزیی لوله کشی گاز و فاضلاب نیز با لوله کشی روکار انجام پذیر است. لوله کشی روی کار بهتر است از گوشه ها و مکانهایی که دید کمتری دارند کشیده شود تا به زیبایی محیط لطمه وارد نکند.

تا جایی که از لحاظ فنی امکان دارد باید از لوله هایی با قطر کمتر استفاده شود تا لوله کشی ظریف تر شود. تمیز دیده شدن ظاهر لوله کشی روکار هم به نحوه اجرای و انتخاب مسیر مناسب لوله کشی بستگی داشته و هم به چیدمان داخلی و محل قرارگرفتن لوله های ورودی , محل نصب پکیج , آبگرمکن یا شیر فلکه های واحد و مسیرهایی که بایستی تا آشپزخانه و سرویس بهداشتی اجرای لوله کشی را انجام داد.

در برخی مواقع میتوان لوله کشی روکار را با داکت پوشاند. لوله کشی آب سردوگرم و شوفاژ رفت و برگشت به صورت زوج انجام شود و هر زوج لوله شکل موازی هم قرار بگیرند تا کار تمیز به نظر برسد. در برخی موارد میتوان فقط لوله قسمتهایی را که آسیب دیده روکار کرد و بخش سالم را دست نزد.

لوله کشی روکارانواع لوله کشی روکار

از لحاط اجرایی معمولا لوله کشی آب سرد و گرم , پکیج و رادیاتور شوفاژ به صورت روکار انجام میشوند و کمتر موردی پیش می آید که امکان اجرای لوله کشی فاضلاب به صورت روکار باشد, مگر در مقاطع کوچک و اماکن خاص.

لوله کشی روی کار آب و پکیج را میتوان با انواع لوله های پلیمری تک لایه و لوله کشی پنج لایه انجام داد و به لحاظ روش لوله کشی نیز معمولا لوله کشی روکار به صورت انشعابی انجام شده و کمتر لوله کشی کلکتوری مورد استفاده قرار میگیرد. در یک راستا بودن و ناپیدا بودن در کنار رعایت مسایل فنی از مهمترین فاکتورهای اجرای لوله کشی روی کار است. در کنار این موارد در لوله کشی شوفاژ و پکیج رعایت سیفون نشدن و جلوگیری از هوا گرفتن لوله ها بسیار مهم تلقی میشود.

قیمت لوله کشی روکار

لوله کشی روکار از بیرون ساختمان

در طبقات اول که زیر آنها پارکینگ و زیرزمین وجود دارد, میتوان لوله کشی را زیر سقف پارکینگ و زیرزمین انجام داد و از کف واحد لوله را به داخل واحد انتقال داد. در برخی مورد نیز ممکن است رایزر اصلی هم دچار خرابی و مشکلاتی باشد که میتوان در صورت امکان از محل عبور رایزرهای قدیمی ,درز انقطاع و گوشه نمای ساختمان , از پاسیو با توجه به شرایط ساختمان لوله کشی را انجام داد.

البته از کف سرویس بهداشتی,توالت ,حمام و آشپزخانه اینکار را نمیتوان انجام داد چونکه به عایقکاری کف آسیب میزند.این عمل را حتی میتوان در صورت بررسی جوانب امر از روی نما یا پشت ساختمان نیز انجام داد.

لوله کشی از روکار واحد آپارتمان مسکونی, تجاری ,اداری خود را به تهران پایپر محول کنید تا با مناسبترین قیمت,بهترین کیفیت لوله کشی را به شما ارایه دهیم. برای لوله کشی روکار در شمال تهران,شرق تهران, غرب تهران,مرکز تهران و جنوب تهران با ما تماس بگیرید تا در حد توان به شما مشاوره و در صورت تمایل ارایه خدمات دهیم. ارایه خدمات و تعمیرات بدون تعطیلی و شبانه روزی میباشد.