لوله کشی پشت بام

لوله کشی پشت بام

لوله کشی پشت بام

عیب یابی و تعمیرات لوله کشی پشت بام , خرپشته ,حیات , پارکینگ و مشاعات

اجرا و تعمیرات لوله کشی منبع انبساط , آب , فاضلاب , هواکش , ناودانی , داکت اسپلیت

طراحی و اجرای لوله کشی روف گاردن و بازسازی و تعمیر لوله کشی کولر آبی

تعمیر لوله کشی پشت بام

انواع لوله کشی در پشت بام

به دلیل تفاوت در نوع سیستم های لوله کشی آب ساختمان , فاضلاب , تهویه مطبوع , گرمایش و سرمایش در ساختمانهای مختلف وجود دارد , احتمال لوله کشی های متفاوتی در هریک از پشت بامها وجود دارند .

تنها لوله کشی که در تمام پشت بامها مشترک بوده , لوله کشی فاضلاب یا آب باران است که بیشتر مشکلات و تعمیرات نیز ناشی از خرابی لوله کشی ناودانی و جمع آوری آبهای سطحی پشت بام است . به هم خوردن شیب بندی , گیرکردن اجسام و از جا در آمدن کف خواب از ایرادهای احتمالی در لوله کشی فاضلاب پشت بام است .

ساختمانی که برای سرمایش ساختمان کولر آبی دارد , لوله کشی آب برای تغذیه کولر آبی ضروری است . برخی از واحدها ممکن است که موتور کولر گازی خود را در بام قرار دهند و برای این امر بایستی از لوله کشی مسی از کمپرسور تا پنل داخل واحد استفاده شود .

داکت اسپلیت , چیلر و سایر سیستمهای برودتی نیز از لوله کشی ویژه ای برای انتقال گاز و سیالات بهره میبرند . برخی ساختمانها نیز مخزن یا تانکر آب مصرفی را در پشت بام قرار میدهند و لوله کشی ساختمان را از پشت بام توزیع میکنند که کاری بس غیراصولی و غیر استاندارد است .

در اغلب ساختمانها با سیستمهای گرمایشی موتورخانه مرکزی , منبع انبساط شوفاژ در پشت بام نصب میشود . منبع انبساط دارای یک لوله رفت و یک عدد برگشت بوده و یک لوله نیز برای پرکن آب منبع انبساط به فلوتر منبع ابنساط متصل میشود .

لوله های هواکش سرویسهای بهداشتی , لوله های دودکش موتورخانه , پکیج , بخاری , آبگرمکن و شومینه نیز از دیگر لوله هایی هستند که در ساختمانهای مختلف وجود دارند .

یک نوع لوله کشی که برای برخی ساختمانهای پیشرفته تر اجرا میشود , لوله کشی ونت است که گاز موجود در لوله های فاضلاب را به سمت پشت بام هدایت میکند .

تعمیر لوله کشیهای پشت بام

تشخیص مهم ترین گام برای تعمیر لوله کشیهای مختلف است . با یک تشخیص بجا میتوان از هزینه و تخریب بیجا جلوگیری کرد . پس اگر از نوع نشتی و خرابی در لوله کشیهای  بام خود مطمین نیستید , بهتراست یک تاسیسات کار ماهر و یا تشخیص کار ترکیدگی لوله با دستگاه را فراخوانده و با اندکی هزینه در تشخیص مطمین اقدام نمایید .

البته برخی مواقع ممکن است که لوله کشی پشت بام شما هیچ ایرادی نداشته باشند و نشتی از عایق رطوبتی و ایزوگام پشت بام باشد .

شایعترین نوع خرابی لوله کشی در بامها را میتواند خرابی ناودانی و کفشورهای پشت بام , ترکیدن لوله های کولر آبی , نشتی از لوله های داکت اسپلیت و مسدود شدن لوله های هواکش و دودکش دانست .

نصب توری مناسب برای کفشور , عایق کاری لوله های کولر و دستگاههای برودتی و نصب H و اتصالات محافظ برای جلوگیری از ورود اشیا خارجی از کارهای ساده ایست که برای جلوگیری از خرابی لوله های بام میتوان انجام داد .

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه