لوله کشی ساختمان در تهران

لوله کشی ساختمان در تهران

لوله کشی ساختمان در تهران

سیستم لوله کشی برای تامین آب در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد  و آب از طریق این سیستم توزیع به قسمت ها مختلف ساختمان از جمله سرویس بهداشتی، آشپزخانه، حمام و … می رود. سیستم زهکشی نیز از دیگر قسمت های لوله کشی ساختمان در تهران است که این سیستم برای دفع فاضلاب انسانی اجرا و استفاده می شود.

برای لوله کشی تامین و توزیع آب معمولا از لوله های مسی، پلاستیکی و …استفاده می کنند که بیشترین کاربرد را لوله های پلاستیکی یا CPVC دارا می باشند. چرا که این لوله ها وزن کمی دارند، زنگ نمی زنند و البته نصب و نگهداری آن ها آسان تر و اقتصادی تر می باشد.

در این نوشتار از ایران پایپر قصد داریم شما را با لوله کشی ساختمان در تهران و انواع لوله کشی ها آشنا کرده و توضیحاتی را در این خصوص به شما ارائه نماییم.

مروری بر سیستم های لوله کشی

ساختمان ها معمولا با چندین سیستم لوله کشی در ارتباط هستند تا بتوانند نیاز های افراد را برآورده ساخته و فعالیت های آن ها را آسان نمایند. سیستم های لوله کشی ساختمان در تهران شامل لوله کشی آب، لوله کشی فاضلاب و لوله کشی گاز می باشد که هر 3 سیستم براساس محل ساختمان و ویژگی های مد نظر کارفرما و البته مطابق با رعایت اصول اولیه انجام می شوند.

1. لوله کشی آب

سیستم لوله کشی آب، آب آشامیدنی را به کل قسمت های یک ساختمان می رساند و این آب همان آب اصلی در شهر است. لوله کشی ساختمان در تهران به این صورت است که برای هر ساختمان یک دریچه ای در قسمت اصلی لوله کشی آب ایجاد می شود تا بتوان جریان آب را در مواقع لزوم از این قسمت منبع، قطع نمود.

در واقع لوله کشی آب به این صورت است که ابتدا یک لوله ی منفرد از منبع اصلی وارد سازه شده و سپس از طریق شبکه ای از لوله ها به قسمت های مختلف ساختمان هدایت می شود. البته توجه کنید که لوله ی اصلی بایستی حداقل یک متر وارد ساختمان شده و سپس لوله کشی های فرعی انجام گیرد تا لوله کشی ساختمان در تهران به صورت صحیح انجام گرفته باشد.

لوله کشی ساختمان در تهران به این صورت است که  با استفاده از پمپ هایی، فشار لازم برای تامین آب قسمت های مختلف ساختمان را ایجاد می کنند تا با باز کردن شیر آب، آب به صورت مداوم در لوله ها جریان داشته باشد. پمپ های استفاده در سیستم لوله کشی ساختمان در تهران به دو نوع پمپ های زیر آب( پمپ های غوطه ور در آب) و پمپ های نوع باز تقسیم می شوند که بسته به نیاز و نوع عملکرد می توان از هر کدام از آن ها استفاده نمود.

2. لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب یکی دیگر از انواع لوله کشی ساختمان در تهران است که از ساختمان خارج شده و وارد شبکه فاضلاب شهری می شود. این سیستم زهکشی ساختمان شامل فاضلاب انسانی و همچنین فاضلاب مربوط به پخت و پز، حمام، سینک ظرفشویی، لباسشویی و … می باشد که آن ها را از ساختمان خارج می نماید. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در لوله کشی ساختمان در تهران به فاضلاب مربوط به لباسشویی، پخت و پز و غیره، آب خاکستری و به فاضلاب انسانی خروجی از سرویس بهداشتی نیز آب سیاه گفته می شود.

سیستم فاضلاب به یک سری از لوله های دریچه ای وصل می شود که به صورت عمودی از پشت بام ساختمان عبور می کند. عبور سیستم فاضلاب از پشت بام باعث می شود تا گاز های آن تخلیه شوند. در نهایت امر نیز این سیستم فاضلاب که یکی از انواع لوله کشی ساختمان در تهران است وارد فاضلاب شهری شده و فاضلاب یک ساختمان را به این صورت خارج می کند.

البته توجه کنید که در لوله کشی ساختمان در تهران به دلیل وجود سیستم فاضلاب شهری، معمولا فاضلاب ساختمان را به فاضلاب شهری متصل می کنند اما همچنان در صورتی که فاضلاب شهری در دسترس نباشد همچنان به صورت سنتی از یک مخزن سپتیک یا همان چاه فاضلاب برای خروج فاضلاب ساختمان به داخل آن استفاده می کنند.

مخزن سپتیک لوله کشی ساختمان در تهران در واقع یک مخزن مستطیلی شکل در زیر ساختمان می باشد که همیشه پر از فاضلاب است و فاضلاب داخل آن معمولا به کمک ماشین های مخصوص و افراد حرفه ای تخلیه می شود. در واقع هر چه داخل مخزن سپتیک آب کمتری وجود داشته باشد، بهتر است. پساب حاصل از این مخزن نیز که چیزی حدود 70 درصد آن را شامل می شود وارد گودال استوانه ای شکل دیگری می شود که  دیوار های آن آجری و متخلل می باشد و به کمک یک لایه سیمان  پوشانده شده است.

گودال مذکور در لوله کشی ساختمان در تهران نباید در نزدیکی ساختمان و  سیستم لوله کشی آب باشد و همچنین در مناطقی که سفره آب های زیر زمینی زیاد نیست، نمی توان از این گودال ها استفاده نمود. چرا که ورود فاضلاب به داخل آب های زیرزمینی و یا بالعکس از طریق دیواره های متخلل آن ها امکان پذیر است و این موضوع می تواند آب های زیرزمینی را آلوده نماید.

3. لوله کشی گاز

لوله کشی گاز نیز از دیگر انواع لوله کشی ساختمان در تهران می باشد که در آن لوله ها به کمک جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند. توجه به رعایت اصول اولیه در لوله کشی گاز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که چنانچه لوله کشی گاز به طور صحیح انجام نشود و اتصالات آن محکم نباشند، با کوچک ترین ضربه و یا فشار محیطی از یکدیگر جدا شده و خطرات زیادی را برای ساکنین ایجاد می نماید.

تهران پایپر در خدمت گذاری به شما آماده است، اجرا و تعمیرات لوله کشی ساختمان 09122437371-22533080 شبانه روزی , سراسر تهران

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه