لوله کشی برق ساختمان

لوله کشی برق ساختمان

لوله کشی برق ساختمان

اهمیت لوله کشی برق ساختمان هنگامی هویدا میشود که یک درزمانیکه برق ساختمان به مشکل میخورد یا قصد دارید در منزل تغییر دکوراسیون داده و انشعابات برق و روشنایی را تغییر دهید با یک لوله کشی منزل و قابل پیشبینی و استاندارد روبرو باشید .

لوله کشی برق ساختمان در حقیقت محافظ سیم کشی برق و در کنار آن راهنمایی نقشه سیم کشی ساختمان میباشد. لوله کشی برق ساختمان احتیاج به یک طراحی مناسب و همراه با اجرای حرفه ای و دقیق دارد.

برای سیم کشی یک ساختمان نیاز به نقشه برق داریم. نقشــه برق نوعی زبان ترســیم برای انتقال مفاهیم و نقشه فکری طراح برق به برقکار میباشد.

در طراحی لوله کشی ساختمان روشنایی پایه و اساس اجرای برق کشی و انتقال علمی نکات بین طراح و برقکار سیستمهای الکتریکی ساختمان می باشــد. توانایی نقشه خوانی، مهارتی است که بوسیله آن، قادر هستید ویژگیهای اجزای یک نقشه معماری و همچنین جانمایی لوازم برقی الکتریکی و مسیر مدارهای روشنایی را مشخص نمایید.

وجود نقشه سیم کشی میتواند در تعمیرات و خدمات برق ساختمان در آینده به مالکین و مجریان کمک شایانی کند .

قیمت لوله کشی برق ساختمان

نقشه لوله کشی برق ساختمان

آیا از استاندارد بودن لوله کشی برق ساختمان خود اطمینان دارید. اگر لوله کشی که سالهاست هیچ گونه تغییری در ان ایجاد نشده است را رها کرده اید و هر روز لوله های شما از یک نقطه ای باعث مشکل می شوند حتما به این موضوع فکر کنید، شاید نیاز باشد یک کار حرفه ای را برای لوله کشی برق ساختمان خود انجام دهید.

لوله کشی برق ساختمان باید بسیار دقیق و باتوجه به نقشه ساختمان انجام شود. و اینکه به شکلی لوله کشی برق ساختمان صورت گیرد که برای ساختمان مشکلی ایجاد نشود. اتصالات لوله بسیار اهمیت دارد و در کل بعد از لوله کشی حتما هر چند وقت یکبار لوله ها را مورد بررسی قرار دهید.

لوله کشی برق در ساختمان

در سرویسهای بهداشتی به منظور رعایت موارد ایمنی ، کلید در محل ورودی نصب شده تا که قبل از ورود بتوان  محیط داخل آنها را روشن كرد. البته مزیت دیگر اینکار دوربودن کلیدپریز از محل شستشو و آبریزی میباشد .

عدم تداخل لوله کشی برق با سایر لوله کشی ساختمان نیز از مواردی است که در طراحی لوله کشی برق ساختمان بایستی مدنظر قرار بگیرد .

چراغ ديواري ضد آب نيز روی سمتی که در حمام و دستشویی قرار میگیرد. نصب چراغ سرویسهای بهداشتی ونوع آن نیز در طراحی برق یک ساختمان از نکات مهم و حایز اهمیت میباشد .

از تابلو برق برای توزیع برق به بخشهای مختلف استفاده میشود بطوریکه برق واحد توسط کابلی به ایــن جعبه وارد و پس از عبور از محافظهای برقی به مدارات روشنایی، پریزهای برق، سیستم سرمایشی ودیگر بخش بندی میشوند.

بصورت واضختر  یک لوله به آن واردشده و به تعداد لاینهای در نظر گرفته شده برای آپارتمان، لوله از آن خارج شــده و به طرف مدارات مختلف حرکت میکنــد. این جعبه در دو نوع تــوکار و روکار تولید و بفروش میرسد.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه