سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران

سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران

سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران

سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران , اجرای لوله کشی شوفاژ و پکیج

09122437371 – 22533080 شبانه روزی تعمیر و نصب رادیاتور شوفاژ

نصب و راه اندازی پکیج شوفاژ دیواری تک مبدل , دو مبدل و مخزنی

عیب یابی و رفع عیب و ایراد و سرویس پکیج دیواری , فن دار و بدون فن

شستشو و اسیدشویی مبدل پکیج دیواری

ارایه خدمات به کلیه برندهای و مدلهای پکیج شوفاژ دیواری ایرانی و خارجی

اجرای لوله کشی پنج لایه و تک لایه پلیمری و جابجایی پکیج شوفاژ دیواری

نصب , لوله کشی و تعمیرات آبگرمکن

وکلیه خدمات لوله کشی و تاسیساتی

نصب, سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران

سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران

 

سرویس و تعمیر پکیج دیواری شمال تهران

پکیج های موجود در تهران اغلب در ادامه نامبرده شده اند و ما قادر به ارایه خدمات تعمیر و سرویس به تمام پکیج شوفاژ دیوری های با برندهای زیر میباشیم .

ممکن است برخی از برندها نیز از قلم افتاده باشند که به تدریج اضافه خواهیم کرد. پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور مدل M و L ,  ال جی گلدیران,پکیج  لورچ , تاچی پکیج شوفاژ ایمرگس بوش , پکیج دیواری وایلانت, پکیج ناوین , سونیه دوال ,  فرولی ,ولف, پکیج  گرم ایران,  آریستون, ایساتیس ,  شوفاژ کار ,  شاپه , پکیج  بوتان, پرلا ,  تاچی ,پکیج شوفاژ  ایرفو , آماتیس,  بایماک , آکواتور روکا , پکیج  مرکوری,  مگاترم,  مارس ,پکیج دیواری وستن, پ والترو,  کنترا

وظیفه فلومتر پکیج شوفاژ دیواری

گردش آب گرم بهداشتی سیستم  آب گرم بهداشتی شامل فلوسوییچ یا فلومتر و سنسور N T C S از وظایف فلومتر میباشد.

کلید اتوماتیکی  در ابتدای ورود آب سرد به پکیج دیواری به اسم  فلوسوییچ تعبیه شده است , که باز شدن شیر آب گرم را حس کرده و واکنش نشان میدهد. فلوسوییچ یک جور کلید قطع و وصل جریان الکترومکانیکی است که عبور  آب موجب  می شود , تا کلید آن متصل شده  و سیگنال  به بورد ارسال میشود. زمانیکه شیر آب گرم بسته میشود  نیز فلوسوییچ با ارسال کد به برد ،کلید را قطع میکند.

داخل فلوسوییچ یک عدد فیلتر و همچنین یک فلوتر از جنس تفلون وجود دارد که در بالای آن آهن ربا تعبیه شده است. زمانی که شیر آب گرم  مورد استفاده قرار میگیرد، مسیر آب سرد ورودی پس از رد شدن از فیلتر،

به شناور فشاری وارد میکند و آن را به سمت بالای فلوسوییچ برده و به این ترتیب فلوسوییچ عمل میکند. در اثر حرکت فلوتر ،نیروی الکترومگنتیک آن باعث می شود که کنتاکت های فلوسوییچ متصل شده  و دستور به بورد ارسال شود.

با اتصال  جریان برق،برد الکترونیکی از باز شدن شیر آب گرم مطلع میشود. در این وضعیت برد چند فرمان مهم را انجام می دهد که به دو عمل ان را در زیر شرح خواهیم داد. به مشعل پکیج  دستور روشن شدن می دهد.

اگر پکیج از نوع تک مبدل تولید آبگرم و شوفاژ باشد،پمپ را خاموش می کند و اگر از نوع دو مبدله باشد، به شیر سراهی پکیج دستور  می دهد تا لوله آب  را برای ورود به مبدل ثانویه باز کند.

وظیفه شیر سه راهی پکیج

شیر سه راهی پکیج  قطعه ای است که در پکیج های دو مبدله قادر است مدار گرمایش را باز و لوله مدار آب گرم بهداشتی را بسته و یا در خلاف  این حالت عمل کند.

کمترین فشار آبی که می تواند شناور را به بالا حرکت دهد، 2 بار است، اگر شیر آب به مقدار بسیار کم باز شود،به طوری که فشار کمتر از 2 بار و یا میزان جریان آب ورودی کمتراز lit/min5/2 باشد .نیروی وارد شده به شناور فلومتر اندازه کافی نباشد،شناور بالا نمی رود و مدار متصل  نمی شود .

وظیفه فلوسوییچ پکیج دیواری

فلوسوییچ از بخشهای زیر ساخته شده است.

فلیتر یاصافی برای ممانعت  از داخل شدن مواد زاید یا آشغال به قسمت درونی پکیج , رزوه برنجی سایز 1/2 اینچ , خار نگهدارنده برای قرار گرفتن مناسب و نگهداری رزوه و واشر داخل پوسته فلومتر

فلوتر از جنس تفلن که در قسمت فوقانی آن یک آهن ربا قرار گرفته  تا در زمان بالا رفتن شناور، پلاتینهای فلوسوییچ را چسبانده کرده و موجب ارسال سیگنال به برد شود.

کانتکهای فلوسوییچ   از نوع N.O هستند. نحوه تشخیص سالم بودن فلوسوییچ به این ترتیب میباشد که اگر سرسیم برق ورودی فلوسوییچ را مستقیم وصل کنیم،مشعل باید روشن شود.

در زمان مونتاژ فلوسوییچ باید دقت نمود که آهن ربای تفلنی در جهت بالا و به سمت کنتاکت ها باشد، در غیر این صورت فلوسوییچ واکنش نشان نمیدهد.

فلومتر پکیج چیست ؟

فلومتر یا دبی متر در پکیج های نسل نوین به جای فلوسوییچ از فلومتر استفاده می شود. فلومتر دارای پروانه توربینی مانندی است که داخل آن یک ساچمه مغناطیسی وجود دارد،

هنگامی که جریان آب گرم بهداشتی برقرار می شود،آب سرد ورودی درون فیلتر به جریان می افتد و موجب حرکت توربین می شود.بر اثر حرکت توربین،ساچمه مغناطیسی نیز همراه آن حرکت می کند.

در کنار فلومتر دو قطعه پلاتین با فاصله ای بسیار کوچک نیز وجود دارد که با هر چرخش توربین کنتاکت ها وصل و قطع میشوند , و در نتیجه سیگنال را به برد ارسال می کنند و مشخص می سازند که شیر آب گرم باز شده است.

برد الکتریکی بلافاصله مشعل را روشن کرده و به شیر برقی دستور می دهد که لوله رادیاتور،بسته شود. در نهایت آب شوفاژ  تنها بین دو مبدل اولیه و ثانویه به گردش در می آید و آب مصرفی گرم می شود.

باید بدانید در دو سر اتصالات جریان 5 ولت برقرار است.سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران با هر گردش توربین یکبار ساچمه مغناطیسی نزدیک کنتاکت ها می شود و موجب می شود , تا آنها به یکدیگر وصل شوند و با دور شدن ساچمه دوباره کنتاکت ها از یکدیگر مجزا میشوند.

کانتکتها به عنوان یک کلید در موقع مصرف آب گرم بهداشتی مصرفی مرتب قطع و وصل می شوند.

عیب یابی پکیج شوفاژ دیواری

در حالی که هیچ شیری باز نباشد ، دو وضعیت احتمالی برای ساچمه به وجود بیاید.

وضعیت یک :ساچمه نزدیک کنتاکت است که باعث اتصال کنتاکت ها می شود و در نتیجه جریان برقرار خواهد شد. سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران .

وضعیت دو : احتمال دارد ساچمه دور از کنتاکت باشد که در این وضعیت کنتاکت ها قطع هستند و هیچ ولتاژی ارسال نمیشود.

در هر دو وضعیت برد الکترونیکی تشخیص میدهد که در مدار آب گرم بهداشتی،هیچ عبور آبی وجود ندارد و این بدان معنی است که تقاضا برای آب گرم بهداشتی وجود ندارد؛اما اگر ولتاژ ارسالی بین 2 تا 3 ولت باشد، برد الکترونیکی به وجود درخواست برای آب گرم بهداشتی پی می برد و پکیج روشن می شود.

لازم به ذکر است که حداقل میزان جریان برای چرخش فلومتر یک و نیم تا دو  دور در دقیقه است.

فرق  فلومتر با فلوسوییچ

عبور آب در فلوسوییچ فقط  می تواند کنتاکت را قطع و وصل نماید و به عبارتی فلوسوییچ تنها مصرف آب گرم را اعلام می کند و شعله همانندی  برای هر مقدار مصرف آب کم یا زیاد، در پکیج شوفاژ دیواری ایجاد می گردد.

در فلومتر اضافه بر اینکه مصرف آب گرم بهداشتی را برای ما مشخص میکند،مقدار دبی آب را نیز مشخص می کند.

هر چقدر میزان جریان آب مصرفی بیشتر باشد،سرعت پروانه زیاد شده، درنتیجه تعداد قطع و وصل کنتاکتها زیاد شده و میزان سیگنال بیشتری به بورد ارسال میگردد.بر اساس مقدار فرکانس، برد دستور میدهد دبی شیر برقی گاز را متناسب با مصرف باز و بسته کند و در نتیجه شعله مشعل می تواند , بر حسب مقدار جریان آب به صورت شعله کم یا زیاد تنظیم شود.

ذکر این نکته ضروری است  که بسته به نوع پکیج،دو وضعیت وجود دارد.

نصب , سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران

1-بعد از عبور آب از فلوسوییچ،آب به سمت مبدل دو منظوره می رود و در آنجا آب در حین طول مسیر، گرم شده و به سمت شیر آب گرم هدایت می شود.

2- آب سرد پس از گذر کردن از فلومتر،به سمت مبدل ثانویه خواهد رفت. در اینجا شیر سه راه موتوری،مسیر آب گرمایشی به سمت رادیاتور یا مبدل گرمایی ساختمان را مسدود می کند. نصب , سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران تا آب گرم شوفاژ  از مسیر مبدل دومی عبور نماید.

که در نهایت آب سرد ، در زمان عبور از مبدل ثانویه گرم گشته و به سوی شیر مصرف کننده می رود. نصب , سرویس و تعمیر پکیج شمال تهران .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه