سرویس و تعمیر پکیج دیواری

سرویس و تعمیر پکیج دیواری

سرویس و تعمیر پکیج دیواری

نصب , سرویس و تعمیر پکیج دیواری , نصب رادیاتور شوفاژ پره ای و پنلی

تلفن 22537778-09122437371  شبانه روزی و بدون تعطیلی

تعمیرات و راه اندازی پکیج شوفاژ دیواری کلیه پکیج های ساخت داخل و خارج

اجرا و تعمیرات لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری و رادیاتور

عیب یابی ,  رفع عیب پکیج ,  ارورهای احتمالی و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

شستشوی و رسوب زدایی مبدل پکیج دیواری

ارایه خدمات به  پکیج شوفاژ  دیواری ایران رادیاتور ,گلدیران,  لورچ , تاچی

ایمرگاس , بوش , پکیج دیواری وایلان, پکیج  گرم ایران,  آریستون, ایساتیس ,  شوفاژ کار

پکیج  بوتان ,  تاچی , ایرفو , آماتیس , استانبول و سایر برندهای پکیج دیواری

و کلیه خدمات لوله کشی شوفاژ و تاسیساتی ساختمان

سرویس و تعمیر پکیج دیواری

خدمات سرویس و تعمیر پکیج دیواری

پکیج شوفاژ دیواری سیستمی گرمایشی میباشد که جایگزین شوفاژخانه های بزرگ گشته و آب گرم مصرفی و گرمایش ساختمان را  به وسیله رادیاتور , گرمایش از کف , فن کویل  و آب گرم مصرفی شیرها جهت رفاه و آسایش مصرف کننده و برطرف کردن نیازهایی از قبیل شستشو و حمام و غیره را انجام میدهد.

گسترش انبوه سازی ساختمان در کشور ما و احتیاج  این ساختمانها به سیستم گرمایش و از طرفی استقلال مصرف و  اقتصادی بودن استفاده از پکیج ها جهت تولید آب گرم و گرمایش ساختمان ، این دستگاههای نسبتا نوپا را بسیار پر طذفدار و پر استفاده نموده است.

باتوجه به رواج روزافزون دستگاه های پکیج در منازل مسکونی , تجاری و غیر مسکونی ومتقابلا احتیاج  این بازار به نیروی سرویسکار و تعمیرکار ماهر ، به علت کمبود نیروی متخصص کافی در زمینه نصب و راه اندازی و تعیرات پکیج این صنعت مهم بعضا با مشکلاتی در زمینه ارایه خدمات روبرو شده است.

از این رو ما سعی میکنیم با اشنایی شما با اصول اولیه تا حدود از این مشکلات را کاهش دهیم. در ادامه به طرح برخی مشکلاتی که در زمان استفاده از پکیج با آن روبرو خواهیم شد و راه حل احتمالی آن میپردازیم.

با توجه به این سوال که هزینه تعمیر پکیج به عهده مستاجر است یا مالک بایستی عرض کنم که بنابر عرف و قانون هزینه های جاری استفاده از هر دستگاه بر عهده مستاجر بوده و مخارج اساسی برعهده مالک است . مالک بایستی دستگاه را سالم تحویل مستاجر داده و سالم تحویل بگیرد .

راه اندازی, سرویس و تعمیر پکیج دیواری

 

سرویس پکیج دیواری

سرویس دوره ای , راه اندازی و در صورت نیاز تعمیر پکیج دیواری تابع خاصی است . چک کردن مسیر دودکش , شلنگ گاز ,شیر و شیلنگهای آب , اطمینان از رسوب نگرفتن مبدل و لوله های پکیج از ابتدایی ترین کارهایی است که معمولا در سرویس پکیج شوفاژ دیواری صورت میگیرد .

بدیهی است که برای تعمیرات پکیج بایستی کار را به یک متخصص پکیج سپرد. برای سرویس و تعمیر پکیج و هردستگاهی ابتدا بایستی عیوب احتمالی بررسی شوند .

پکیج های دیواری با برندهای مختلف اگر چه ممکن است ظاهری یکسان نداشته باشند ولی بطور کلی از لحاظ ساختاری و روش گرمایشی از یک سیستم مشابه و عملکرد مشابه پیروی کرده و از این رو عیب یابی و تعمیرات آنها تقریبا شبیه یکدیگر است . تنها نکته ای که احتمال دارد , تعمیرکار را در انجام تعمیرات یک پکیج مردد نماید , عدم دسترسی به لوازم پکیجهایی است که لوازم یدکی آنها در بازار کمیاب بوده و باعث دردسر شوند .

عیب یابی پکیج دیواری

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج شوفاژ

یکی از علتها این امر این است که شیر بای پس آب به دلیل ورود رسوب و سنگ ریزه در حالت نیمه باز مانده و ابگرم ورودی به مبدل آبگرم مصرفی بای پس می شود و لذا امکان گرم نمودن آبگرم مصرفی در مبدل وجود ندارد و آگرم مصرفی سرد می شود .

صدای زیاد پکیج بوتان هنگام استفاده از آب گرم و سپس قرمز شدن چراغ و خاموش شدن پکیج از چیست؟

علت صدای زیاد پکیج بوتان و ایران رادیاتور هنگام استفاده از آب گرم و سپس قرمز شدن چراغ و خاموش شدن پکیج به علت رسوب گرفتن مبدل دستگاه می باشد و نیاز به اسید شویی مبدل پکیج می باشد .

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

پرشر آب در حالت قطع قرار گرفته است .(فشار پکیج بیش از حد کم شده است) .
اگر دستگاه شوفاژ دیواری شما ارور قطع بودن پرشر سوئیچ آب میدهد یک از موارد زیر علت اصلی این مساله است .( در تمام پکیج های ایران رادیاتور ، بوتان ، تاچی ، فرولی ، ایساتیس , ال جی , بارل , آریستون) .

ب _ پمپ پکیج مشکل دارد.
این مساله خیلی که پیش آمده و احتمال آن کم است که پکیج خراب یا نیم سوز شود .
رفع عیب پمپ پکیج :
پمپ پکیج را درست کنید. پیچ پشت پمپ را باز کرده و بررسی کنید که پمپ با قدرت نرمال میچرخد، بهترست که با محلول ویژه، پمپ را بشویید . اگر درست نشد ، پمپ را تعویض نمایید.

پ_ پرشر سوئیچ آب پکیج از کار افتاده است .
این مساله هم بسیار کم روی میدهد و محتمل ترین عیب مورد الف است .
رفع عیب پرشر سوئیچ آب:
پرشر سوئیچ آب را با یک پرشر نو جایگزین نمایید .

رسوب زدایی مبدل پکیج

رسوب زدایی یا شستشوی مبدل پکیج دیواری یک عمل رایج بوده و بخشی از سرویس و  تعمیر پکیج می باشد .برای این کار احتیاج  به یک پمپ مناسب برای این کار می باشد، رعایت موارد زیر هستند توجه داشته باشید:

از اسیدهای با خورندگی ملایم استفاده نمایید، زیرا استفاده از اسید درصد بالا باعث از بین بردن مبدل پکیج می گردد.

موانع مهم ,  رسوبهایی میباشند که روی مبدل ته نشین شده اند رسوبات گچی و آهکی که بر اثر داغ شدن آب در مبدل بوجود می آیند.

این مواد ته نشین شده  مثل رسوب سماور و کتری به تدریج , انباشته شده و تنش زیادی به بدنه مبدل شده و این فشار باعث ایجاد ترکها و سوراخهایی در  لوله های مسی مبدل می شود ،وقتی که رسوب زدایی دیر صورت میگیرد, ممکن است  که شکافها برجا مانده از فشار رسوبات باز شده و باعث سوراخ شدن مبدل می گردد.

پس از بستن شیرگاز , شیر ورودی آب و تخلیه پکیج دیواری , مبدل پکیج را باز میکنیم .

سپس بوسیله سرشلنگی خروجی پمپ اسیدشویی را به ورودی مبدل پکیج متصل میکنیم . سپس خروجی مبدل را به ورودی پمپ وصل کردن و بوسیله یک اسید یا محلول مناسب اسیدشویی را آغاز میکنیم .

برای رسوب زادیی کل سیستم  یک پکیج با حدود 90 رادیاتور آلومینیومی یک لیتر محلول مخصوص  به آب سیستم بسته افزوده شده و پس از 5 روز کارکرد دستگاه آب سیستم تخلیه و میزان  کمی مواد را برای ممانعت  از خوردگی و رسوب به آب مدار بسته افزوده  که این محلول تا یکسال خاصیت خود را از دست نمیدهد.

ارایه خدمات پکیج شوفاژ دیواری , لوله کشی و تاسیسات به مناطق شرق , غرب , شمال و جنوب تهران . شمال شرق تهران , اقدسیه , آجودانیه , سپند , بلوار ارتش , مینی سیتی , شهرک لالهشهرک نفت , ازگل , اراج ,سوهانک , کاشانک , بلوار اوشان , اتوبان بابایی و سایر مناطق اطراف

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه