سرد شدن آب مصرفی پکیج

سرد شدن آب مصرفی پکیج

سرد شدن آب مصرفی

سرد شدن آب مصرفی پکیج یکی از مشکلاتی است که میتواند در ساختمان های مجهز به پکیج شوفاژ دیواری و زمینی رخ دهد و باعث محروم شدن از آب گرم و سلب آسایش ساکنین ساختمان شود . به خصوص در فصول سرد سال و منازلی که به دلیل وجود بچه و افراد سالمند نیاز مبرمی به آب گرم دارند .

در صورت نیاز به خدمات در زمینه تعمیرات پکیج در سراسر تهران میتوانید با یک تماس در خواست سرویس کار متخصص پکیج در اسرع وقت نمایید .

تلفن : 09122437371-22533080 شبانه روزی

از لحاظ فنی سرد شدن آب مصرفی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که در سیستم های  پکیج دیواری علت گرم نشدن آب ریشه های متفاوتی داشته که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم .

سرد شدن آب مصرفی پکیج

علت سرد شدن آب مصرفی پکیج

دلایل سرد شدون آب مصرفی پکیج به دو دسته علل خارجی و علل فنی پکیج تقسیم بندی میشوند .

دلایل فنی خود پکیج که در اغلب موارد موجب کم شدن میزان تولید آب گرم یا سرد شدن آب مصرفی پکیج میشود شامل :

1- جرم گرفتن مبدل ثانویه , مبدل اصلی و بای پس پکیج دیواری را که میتوان بیشترین علل سرد شدن آب مصرفی دانست و چاره آن رسوب زدایی مبدل پکیج دیواری میباشد .

همانطور که میدانید مبدل پکیج وظیفه تولید آب گرم مصرفی را از طریق تبادل گرما بین آب داغ سیستم گرمایشی و آب سرد مصرفی دارد و وقتی که به دلیل ته نشین شدن املاح آب نتواند به درستی  آب گرم تولید کند , آب مصرفی سرد میشود .

جرم گیری پکیج علاوه بر بهبود در عملکرد تولید اب گرم موجب صرفه جویی در مصرف گاز , برق و آب مصرفی میشود .

2- خراب شدن سنسور آب گرم مصرفی که به دلیل عدم توانایی در تشخیص دقیق درجه حرارت رخ میدهد . این مساله برد و دستورهایی که برد به سایر قطعات میدهد را دچار اختلال میکند . تعویض  سنسور آب گرم پکیج راهکار اصلی در تعمیر پکیج میباشد .

3- خرابی فلوسوییچ  در محاسبه دبی آب مصرفی موجب اشتباه در تشخیص آب به خصوص در مواقعی میشود که در حال استفاده از آب ولرم هستیم . برخی مواقع ممکن است که ایراد در لوله کشی موجب شود که هنگام استفاده از آب سرد , میزان آب ورودی به پکیج کم شود و در نتیجه فلومتر دچار سردرگمی در تشخیص میزان دبی آب ورودی شود . اطمینان از سیستم لوله کشی یا  تعویض یا رفع عیب فلومتر در این مورد میتواند چاره ساز باشد . واکاوی عملکردهای مختلف فلومتر را میتوانید در نوشته فلوسوئیچ پکیج چیست مشاهده نمایید .

4- تنظیم نبودن  شعله دستگاه و عملکرد ناقص پکیج در گرم کردن آب سیستم گرمایشی و در نتیجه سرد شدن اب مصرفی .

به طور طبیعی ارتفاع شعله کوتاه 1/3 محفظه و شعله بلند دارای 2/3 از قد محفظه احتراق بایستی باشند که در صورت وجود نوسان ممکن است , کاهش میزان گرمایش را شاهد باشیم . از دلایل این اتفاق میتواند خرابی شیر ماژول گاز باشد که بایستی بررسی و در صورت خرابی درست شود .

5- خراب شدن سنسور شوفاژ که به تولید آب گرم لطمه وارد میکند .

6- ضعیف شدن پمپ پکیج در انواع دومبدله پکیج دیواری

7- میزان آب ورودی به پکیج کم بوده و این مساله باعث جوش آوردن آب مصرفی میشود در نتیجه حسگر آب گرم دستور قطع کردن شعله را داده و  در این زمان مکررا آب گرم و سرد میشود . بررسی شیر و شلنگهای ورودی آب پکیج میتواند یکی از روشهای عیب یابی در این مقطع شود .

8- خراب شدن عملکرد سیستم بای پس از جمله خرابی سوپاپ بای پس پکیج و گردش نادرست اب مصرفی که باعث سرد شدن آب مصرفی پکیج میشود .

9- وجود خرابی در سیستم تخلیه دود که شامل ونتوری یا شیپوری فن و شیلنگ و پرشر هوا و کثیف بودن پروانه فن و انسداد مسیر دودکش می‌باشد .

10- خراب بودن سنسور فن پکیج

11- عدم وجود اکسیژن کافی برای تشکیل شعله و احتراق

12- علل خارجی شامل کاهش فشار آب ساختمان به دلایل مختلف (  از قبیل کم شدن فشار آب شهری , استفاده زیاد و یا خراب شدن پمپ و مخزن تحت فشار )  و کم شدن و نوسانات  فشار لوله کشی گاز شهری میباشد که موجب خاموش و روشن شدن مکرر یا از کار افتادن کامل پکیج میشود .

با توجه به متفاوت بودن شکل و نوع قطعات در پکیج های ایران رادیاتور , بوتان , گلدیران , ایساتیس , آریستون , لورچ , تاچی و دیگر برندهای پکیج بهتر است عیب یابی و رفع عیب و تعمیرات را در سرد شدن آب مصرفی به متخصص اینکار سپرده تا در تشخیص و رفع خرابی پکیج متحمل هزینه و وقت خود نشوید .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه