تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری , تعمیرات و نصب رادیاتور شوفاژ .

تلفن دفترمرکزی 09122437371 – 22533080 شمال تهران , شبانه روزی

عیب یابی , سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری و مخزنی کلیه پکیجهای ایرانی و خارجی

عیب یابی و رفع ایراد و ارورهای پکیج شوفاژ , رفع نشتی و چکه لوله کشی شوفاژ و پکیج

اسیدشویی و رسوب گیری مبدل پکیج دیواری

لوله کشی پکیج روکار و توکار نصب و لوله کشی رادیاتور

ارایه خدمات تاسیساتی و لوله کشی به مناطق شمال تهران

سرویس و  خدمات به تمام مدلهای پکیج ایران رادیاتور بوتان , ایساتیس , آریستون  , بوش , زیمنس گلدیران, ایمرگس , لورچ , تاچی , توشیبا , وایلانت , باکس ,مرکوری , آلزان ,وایلانت

سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

تعمیر پکیج ایران ردیاتور فرمانیه

آشنایی با قطعات پکیج دیواری

سنسر شوفاژ , حسگر شوفاژ درجه حرارت شوفاژ را به برد ارسال میکند و موجب کارکرد و خاموش شدن مشعل میشود. تا رادیاتورها به اندازه حرارت دلخواه شوفاژ گرم گردد.

سنسر شوفاژ مانند یک ترمستات یک مقاومت معکوس ساخته میشود که در درجه حرارت عادی مقاومت آن  ۴کیلو  اهم است و با بالا رفتن دمای آن  ، مقاومت آن کمتر می گردد.

طریقه چک کردن سنسور شوفاژ

با یک  اهم متر مقاومت دو سر آن را در درجه حرارت معمولی محیط اندازه گیری می کنیم. همواره برای تست سنسور شوفاژ اولویت این است از لوازم جایگزین استفاده شود. در صورت خراب بودن سنسور شوفاژ در هنگام نقص در سنسر شوفاژ یکی از  ۴ وضعیت زیر پیش می آید:

1- مدار دو سیم وصل شده به سنسور شوفاژ باز شود که پکیج ارور خرابی سنسور شوفاژ می دهد.

2- مدار دو سیم وصل شده به سنسور شوفاژ مسدود شود که پکیج ایراد خرابی سنسور شوفاژ می دهد.

3- سنسور شوفاژ دمای اشتباه و احتمالا بالاتری را به برد اعلام کند در این حالت پکیج ارور ارسال نمیکند .

اما با وضعیت سرد بودن مدار رفت رایاتور پکیج همچنان استارت نکرده  و روشن نمی گردد و دمای حرارت شوفاژ با دمایی که برد دریافت کرده  هم خوانی ندارد. سنسور شوفاژ درجه حرارت غلط و احتمالا پایین تری را به برد اعلام کند در این حالت پکیج خطا نمی دهد .

اما با اینکه رادیاتور ها به اندازه کافی گرم میباشند , پکیج باز هم روشن مانده است و خاموش نمی گردد و دمای دلخواه شوفاژ با دمایی که برد میخواند هم خوانی ندارد.

برخی از مدلهای پکیج  در مسیر شوفاژ دو سنسور دارند , یک حسگر در مدار رفت شوفاژ و دومی در مدار برگشت شوفاژ که برد با سنجش دمای این دو سنسور میزان شعله شوفاژ را تعیین می کند. در تعمیر پکیج شوفاژ دیواری محل قرار گرفتن سنسور شوفاژ در مسیر مدار آب شوفاژ و پس از مبدل اصلی قرار دارد.

سنسور شوفاژ دو مدل دیوار  و شناور در آب دارد. سنسور آبگرم مصرفی درجه حرارت مصرفی را به برد ارسال می کند و باعث خاموش روشن شدن شعله و یا کم و زیاد شدن اندازه شعله می گردد تا آبگرم مصرفی را به میزان دمای تنظیم آب گرم ، داغ کند.

نحوه کارکرد سنسور آب گرم مصرفی

مانند سنسور شوفاژ از یک وسیله مقاومت ساخته شده است , که در دمای معمولی محیط مقاومت آن  ۴کیلو اهم است , و با بالارفتن حرارت آن  ، مقاومت آن کاهش می یابد. طریقه چک کردن سنسور آبگرم مصرفی نیز مانند سنسور شوفاژ میباشد.

ترموستات حد شوفاژ در تمام مراحل کاری پکیج مدار آن بررسی میشود وظیفه آن کنترل وجلوگیری از سوختن مبدل اصلی در برابر دماهای بیشتر از  ۵۲ درجه و گرمای بیش از حد لازم است.

هرگاه بعد  از روشن کردن پکیج قبل از روشن شدن شعله پکیج ارور باز ترموستات حد شوفاژ بدهد یا ترموستات حد شوفاژ خراب است و یا اینکه مدار آن تا برد اصلی اتصال ندارد و یا انکه برد اصلی قسمت دریافت مدار ترموستات خراب میباشد , اما اگر پکیج بعداز استارت شعله چند لحظه عمل کرده و بعد خاموش شود یا پمپ مشکل دارد ویامسیر سیستم گردش آب شوفاژ مسدود شده یا رسوب گرفته است.

ترمستات دود در تمام طول کارکرد پکیج مدار آن چک شده  و یک کلید امنیتی می باشد , و باعث کنترل دفع دود و محصولات احتراق درپکیج های دودکشدار و فاقد فن میباشد.

یک کلید همواره متصل است که با گرم شدن بیش از حد کلاهک دود و رسیدن دما به بالای 50 سانتیگراد مدار آن قطع می گردد و پکیج را از کار می اندازد.

اگر پکیج پیش از روشن شدن مشعل خطای باز بودن ترموستات دود بدهد یا خود ترموستات دود معیوب است , یا اینکه مدار آن تا برد اصلی متصل نیس ولی اگر بعد از روشن شدن شعله ایراد  ترموستات دود اعلام کند , خروج دود گرفته است.

تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

سنسور آب گرم در پکیج تک مبدل در محل  خروج آب گرم مصرفی از پکیج و پس از مبدل پکیج  قرار دارد. در پکیج دو مبدل در محل  خروج آب گرم مصرفی از پکیج و پس از مبدل صفحه ای (ثانویه) نصب شده است. سنسور آبگرم مصرفی مانند سنسور شوفاژ دومدل شناور و چسبیده به بدنه دارد. برای عیب یابی و  تعمیر پکیج شوفاژ دیواری با ما تماس بگیرید .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه