تعمیر پکیج دیواری شمال تهران

تعمیر پکیج دیواری شمال تهران

تعمیر پکیج دیواری شمال تهران

سرویس و تعمیر پکیج دیواری شمال تهران  نصب و لوله کشی پکیج دیواری

تلفن دفتر :09122437371 – 22533080 بدون تعطیلی و شبانه روزی

نصب , راه اندازی و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری و مخزنی تمام برندها و مدلهای داخلی و خارجی , عیب یابی و رفع عیب پکیج شوفاژ , شستشو و رسوب زدایی مبدل پکیج دیواری

لوله کشی و جابجایی پکیج دیواری , نصب رادیاتور شوفاژ پره ای و پنلی و تعمیرات مربوطه

و کلیه خدمات لوله کشی شوفاژ , آب سرد و گرم مصرفی و سایر خدمات  تاسیساتی

خدمات پکیج به ایران رادیاتور , بوتان , ایساتیس , آریستون بوش , زیمنسگلدایران , ایمرگاز , لورچ , تاچی , توشیبا , وایلانت , باکس ,مرکوری , آلزان

تعمیر پکیج شوفاژ دیواری شمال تهران

توضیحاتی در مورد برد کنترل پکیج شوفاژ در حال حاضر برد پکیج اصلی ترین قطعه در پکیجهای نسل جدید به حساب می آید. در پکیج‌ های  نسل اولیه از برد کنترل استفاده نمی‌شد و پکیجهاتنها بوسیله یک یا چند ترموستات و چند قطعه مکانیکی کنترل می‌شدند.

اما اکنون در پکیج‌ها از انواع بورد های الکترونیک پیشرفته  استفاده می‌شود. برد کنترل بایستی طبق دستوراتی که در کارخانه سازنده به آنها داده شده است و احتیاجاتی که یوزر به آن اعلام می‌کند، لوازم را کنترل کرده تا نیاز مصرف کننده را مرتفع سازد.

عملکرد برد پکیج دیواری

در بسیاری از پکیجها  این وظایف را  دو یا سه برد انجام میدهند , تا در صورت نقص در یکی از بردها ،مالک پکیج  هزینه کمتری را متقبل شود.

در اغلب پکیجها یک برد هست که میکروچیپ یا همان حافظه داخلی بر روی آن وصل شده و به دیگر لوازم دستگاه متصل است.

به این برد، مین برد  کنترل گفته می‌شود. در پکیجهایی که صفحه نمایش دیجیتال دارند , عموما از یک برد جانبی نیز استفاده می‌شود که با چند رشته سیم به برد اصلی ارتباط دارد.

کار  این برد جانبی نمایش حالتهای کارکرد مختلف دستگاه است , عملکرد دیگر این برد اخذ درخواست‌های مصرف‌کننده و انتقال آن به برد اصلی دستگاه است.

برد دیگری که در اکثر پکیج ها  با برد اصلی دستگاه یکی شده است برد تولید جرقه نامیده میشود. پکیجهایی  که برد جرقه‌ زن آن‌ از  برد اصلی مجزاست , بسیار کم هستند.

برد جرقه‌زن ممکن است متصل به برد اصلی پکیج یا بر روی شیر گاز یا در قسمت پایین دستگاه نصب شده باشد. برد اصلی کنترل  وظیفه دارد بسته  به شرایط اعلام شده توسط سنسورها، مثل NTC ,  سنسور  شعله ,سنسر دود و دستورات ذخیره شده به قطعات مجری فرمان مانند پمپ، شیر گاز، جرقه‌زن، فن و شیر سه‌راهه فرمان اجرا دهد.

تفاوت دمای برد پکیج و مصرف کننده

در برخی از برد کنترلها امکان بوجود آوردن تغییراتی جزیی به نسبت شرایط مصرف کننده وجود دارد.

مثلا میشود دمایی که توسط استفاده کننده برای یک پکیج متصل به مبدل‌های گرمایی مانند رادیاتوره مشخص می‌شوند با دمای پکیجی که به سیستم گرمایش کفی متصل می‌شود , برابر نیستند وبرای این قضیه در هنگام نصب پکیج باید دبرای تعیین دما توسط مشتری محدودیت ایجاد کرد.

نمونه فوق یکی از تغییراتی است که احتمال دارد , در هنگام نصب پکیج توسط نصاب به آن نیاز داشته باشد , که در پکیج‌های مختلف به چند نحوه انجام می‌شود.

این اصلاحات در برد می‌تواند مواردی مثل: تعویض نوع سوخت، تغییر تلوارنس دمای استارت، افزایش توان گرمایش پکیج، افزایش دمای آب گرم مصرفی و غیره باشد. تعمیر پکیج دیواری شمال تهران . در اغلب برندها برای سهولت کار و صرفه اقتصادی و انبارداری آسانتر در همه مدل‌ها از یک برد کنترل یکسان پیشرفته استفاده شده است.

این برد می‌تواند برای همه مدل‌ها عملکرد مناسبی داشته باشد و تنها با تغییرات جزیی میشود این برد را در مدل‌های مختلف که از نظر توان، نوع کار و نوع تهویه فرق دارند، به کار برد. این اصلاحات به چند طریق انجام می‌شود که در ادامه توضیح داده خواهد شد. تعمیر پکیج دیواری شمال تهران .

روشهای تعمیر برد پکیج

راه نخست: این راه با نصب اتصال بین شاخک‌های ثابتی در برد پکیج  انجام می‌شود که  جامپر کردن نامیده میشود.

راه دوم: در این روش تغییرات برد تعدادی کلید کوچکی در قسمتی از برد کنترل تعبیه شده که با خاموش یا روشن کردن آن‌ه این تغییرات اجرایی میشوند به این کلیدها، دیپ‌سوئیچ گفته می‌شود.

راه اخر: در این تغییرات نیازی به دسترسی به برد کنترل پکیج یا باز کردن درب دستگاه و محفظه برد کنترل نیست. در این نوع برد ها تغییرات دلخواه از طریق صفحه نمایش و کلیدهای روی درب پکیج انجام می‌شود و تغییرات احتمالی راحتتر انجام خواهد شد.

سرویس و تعمیر پکیج دیواری شمال تهران

تعمیر پکیج دیواری شمال تهران

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه