تعمیر و سرویس پکیج دیواری

تعمیر و سرویس پکیج دیواری

تعمیر و سرویس پکیج دیواری

نصب , تعمیر و سرویس پکیج دیواری تعمیر پکیج شبانه روزی

تلفن : 09122437371 – 22533080 بدون تعطیلی

عیب یابی , رفع عیب و راه اندازی پکیج شوفاژ دیواری

تمام برندها و مدلهای ایرانی و خارجی

لوله کشی شوفاژ , جابجایی و رفع نشتی پکیج

شستشوی مبدل پکیج شوفاژ دیواری

لوله کشی و نصب رادیاتور شوفاژ

نصب , سرویس و تعمیر آبگرمکن دیواری

خدمات لوله کشی و تاسیساتی ساختمان

نصب , تعمیر و سرویس پکیج دیواری

تعمیر و سرویس پکیج دیواری

نمایندگی سرویس پکیج شوفاژ ایران رادیاتور , بوتان , ایساتیس , آریستون , فرولی, تاچی , باکسی , بوش , گلدایران, لورچ , زیمنس , والترو , جنرال , استانبول,لامبرت

لوله کشی پکیج

لوله کشی و آماده سازی یک واحد آپارتمانی برای نصب پکیج به شرح زیر میباشد.

لوله کشی گاز پکیج باید حداقل سایز سه چهارم داشته و اختصاصی باشد.

لوله کشی دودکش پکیج که بسته به فن دار بودن و بدون فن بودن آن سایز متغیری دارد.

لوله آب ورودی پکیج باید حداقل سایز 25 تک لایه یا پنج لایه باشد.

خروجی آب گرم مصرفی پکیج بستگی به تعداد شیرهای مصرفی بین سایز 20 تا 32 اجرا میشود.

خروجی لوله کشی رفت و برگشت رادیاتور ها نیز با توجه به تعداد رادیاتور و مساحت زیر بنا بین سایز 20 تا سایز 40 میتواند تعیین شود.

تعمیر پکیج بوتان یوسف آباد

پکیج بوتان مدل پارما ، آخرین پکیج بوتان می باشد.

پکیج شوفاژ دیواری پارما دارای دو مبدل حراراتی اولیه و ثانویه می باشد. پکیج بوتان پارما جزو پکیج های مقرون به صرفه بوتان می باشد ، یا به عبارتی دیگر می توان گفت در حال حاضر این مدل مناسبترین قیمت را در بین  پکیج بوتان دارد.

لازم به ذکر است  که این پکیج بوتان ظرفیتی معادل 22 Kw/h دارد و به نسبت دیگر پکیج ها توان کمتری دارد. پس بایستی دقت کنید  که برای واحدهایی با متراژ بیش از 100 متر استفاده از این پکیج بوتان توصیه نمی شود.

عملکرد پرشر سوئیچ هوا در پکیج یکی از ملزومات گرمایشی تاسیساتی که امروزه به دلیل مستقل شدن امکانات ساختمان در هر واحد آپارتمان یا واحد تجاری مستقل به چشم می‌خورد دستگاه حرارتی و تولیدکننده آب گرم مصرفی و شستشویی است به نام پکیج شوفاژ دیواری که بایستی از آن به‌عنوان یکی از رایجترین وسیله در تولید هوا گرم  نام برد.

به دلیل تراکم جمعیت و استفاده روزافزون از پکیج دیواری، به‌صرفه بودن، مستقل بودن و بسیاری دیگر از مزایا سال‌هاست , که مورد استقبال مردم قرارگرفته که با توجه به تعدد این سیستم گرمایشی این حوزه نیاز به  تعمیرکاران و سرویسکارانی است که قادر باشند نیاز مشتریان را در تعمیر و سرویس پکیج و راه اندازی پکیج  پاسخ مناسب بدهند.

ما در این مقاله به‌ طور کاملاً ساده و موشکافانه به توضیح و شرح کار هریک از قطعات داخلی پکیج دیواری پرداخته به این ترتیب که شما بعد از خواندن هر یک از این موارد با محل نصب، عملکرد کلی  و طریقه عیب‌یابی آن آشنا خواهید شد و در صورت یادگیری درست و به کارگیری نکات  این آموزش‌ها قادر به تعمیر و سرویس پکیج دیواری می‌باشید.

تعمیر پکیج ایران رادیاتور یوسف آباد

البته باید دقت کنید که آموزش به‌صورت تئوری بوده و برای تکمیل  اطلاعات و مهارت  کامل در تعمیر و عیب‌یابی می‌بایست اقدام به باز کردن و مشاهده لوازم یک دستگاه از نزدیک کنید تا پروسه عیب یابی , تعمیر، رفع عیب  و شناخت روند کارکرد با لوازم پکیج دیواری به‌صورت کامل طی شود.

از قطعاتی که در دو مرحله توسط کنترل برد دستگاه کنترل می‌شود تا از سالم بودن آن مطمین شویم و عملیات اشتعال ادامه پیدا کند پرشر سوییچ هوای پکیج  است .

پرشر سوییچ قبل از اینکه مادربرد دستگاه فن را روشن کند ؛تست می‌شود تا کاملاً عمل کند , و در صورت مسدود بودن در همین عملکرد دستگاه متوقف شده  و دستگاه ارور داده و خاموش خواهد شد.

اما  در حالت  باز بودن مدار پرشر سوییچ هوا برد دستور روشن کردن فن را انجام میدهد. تعمیر و سرویس پکیج دیواری

سپس  از روشن شدن فن برد مکررا  مدار را کنترل می‌کند. و بعد  دوباره مادربرد، مدار پرشر را بررسی می‌کند , تا با روشن شدن کامل فن و اینجا مکش توسط فن از لوله ضد تراکم مدار پرشر سوئیچ هوا مسدود باشد.

نحوه بررسی پرشر سوئیچ هوا کارکرد پرشر سوئیچ هوا در پکیج

تعمیر پکیج  یوسف آباد

لوله آنتی کندانس را از طرفی که به فن متصل شده جدا کرده و دو سر سوکت سیم برقی که به پرشر سوئیچ هوا وصل است  را جدا کرده آنگاه با اهممتر سیستم  آن را کنترل می‌کنیم در این هنگام  باید مدار آن قطع‌ شده باشد بعد از لوله آنتی کندانس مکش کرده و با دست نگه می‌داریم که در این وضعیت  باید مدار پرشر سوییچ هوا با مکش برقرار شود.

بررسی پرشر سوئیچ هوا حین کارکرد اگر فن خاموش باشد باید حتما  با اهم‌متر باز بودن مدار پرشر سوئیچ هوا را بررسی کرد

و اگر فن در حال کار باشد , بایستی با اهم‌متر بسته بودن مدار پرشر سوییچ هوا را ببینیم نشانه های  خرابی پرشر سوئیچ هوا فن کار نمیکند چون  برد پیش از استارت فن پرشر سوئیچ هوا را چک می‌کند .

پس از  فرمان شروع به کار فن پکیج دیواری را صادر خواهد کرد اگر فن کار نمیکند با کندن لوله ضد کندانس فن کار نکند

تعمیر و سرویس پکیج دیواری

اما با مجزا کردن یکی از سیم‌های پرشر سوئیچ هوا فن روشن شود پرشر سوئیچ هوا نقص کارکرد دارد  فن روشن باشد اگر فن کار کند با جدا کردن لوله آنتی کندانس از بخش فن و مکش آن اگر جرقه زن کار کند

پرشر سوییچ هوا کارکرد صحیح دارد  و در غیر این صورت معیوب است مکان نصب پرشر سوئیچ هوا در قسمت فوقانی داخلی پکیج دیواری و روی محفظه احتراق که در نزدیک‌ترین مکان به فن قرارگرفته است. تعمیر و سرویس پکیج دیواری .

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه