تعمیر موتورخانه مرزداران

تعمیر موتورخانه مرزداران

تعمیر موتورخانه مرزداران

عیب یابی و تعمیر موتورخانه مرزداران

تلفن : 09122437371-22533080 بدون تعطیلی

نصب, راه اندازی, سرویس و تعمیرات موتورخانه شوفاژ مرکزی.

بازسازی و تعمیرات کلی و جزیی شوفاژخانه ساختمان.

نگهداری و سرویس دوره ای ماهانه و فصلی موتورخانه شوفاژ. تعمیرات لوله کشی و کلکتور موتورخانه. عیب یابی و تعمیرمشعل گازی موتورخانه,  تعمیر پمپ شوفاژ و آب گرم مصرفی, تعویض و تعمیر واسطه پمپ و کوپلینگ موتورخانه, نصب و تعمیرات منبع دوجداره شوفاژ, اسیدشویی و رسوب زدایی منبع کویلی, تعویض و شستشوی مبدل حرارتی, تعویض و تعمیر شیر فلکه, لرزه گیر و سختی گیر موتورخانه.

تعمیر موتورخانه مرزداران

نحوه تعمیر موتورخانه مرزداران

موتورخانه شوفاژ یک سیستم قدرتمند برای تولید آب گرم مصرفی و گرم کردن رادیاتور و تبادل کننده ای دیگر مانند سیستم گرمایش از کف و فن کویل هاست. با وجود فراگیر شدن استفاده از پکیج میتوان با اطمینان خاطر گفت که در حال حاضر بهترین سیستم مولد گرمایش است. این مساله هم از لحاظ هزینه و هم از نظر کیفیت گرمایشی و طول عمر برتری موتورخانه شوفاژ را نسبت به سایر سیستم های گرمایشی نشان میدهد.

موتورخانه شوفاژ در بخش اول شروع به کار شامل یک مشعل است که با گرم کردن آب شوفاژ داخل دیگ سیکل گرمایش را شروع میکند. آب شوفاژ بعد از گرم شدن  از طریق لوله های چند انشعابی که کلکتور نامیده میشوند بین واحدهای مختلف توزیع میگردد. در این بین یک لوله هم به سمت منبع موتورخانه ( منبع کویل دار یا دوجداره) یا مبدل حرارتی میرود تا از طریق انتقال و تبادل حرارتی, آب سرد را به آبگرم مصرفی تبدیل کند. از طریق انشعابات دیگر کلکتور هم واحدهای مختلف توسط رادیاتور ها گرم میشوند. هر کدام از لوله های واحد و کلکتور دارای شیر فلکه مخصوص به خود میباشد.

برای بهبود گردش آب شوفاژ و آب گرم مصرفی با توجه به شرایط موتورخانه پمپ های مخصوصی هم نصب میشود. ممکن است در صورت عدم نصب یا خراب شدن پمپ برخی واحدها گرم نشوند. در تعمیرات موتورخانه در منطقه مرزداران بایستی در ابتدای عیب یابی تشخیص داد که خرابی متوجه کدام بخش از سیستم موتورخانه است.

در ادامه به برخی از انواع مشکلات رایج در موتورخانه ساختمانها میپردازیم.

  • مشعل خاموش است

علل مختلفی در از کار افتادن مشعلها دخیل هستند. از جمله میتوان به خرابی قطعات از جمله رله و نیاز به تعمیر مشعل, قطع شدن برق مشعل, افت فشار گاز, نبودن اکسیژن کافی برای احتراق و نقص در عملکرد ترمستات دیگ را میتوان از جمله خرابی های متداول در کارنکردن صحیح مشعل دانست. مشعل ها معمولا حداقل هر 2 تا 3 سال یکبار نیاز به سرویس دارند.

  • نشتی از لوله های موتورخانه

معمولا کلکتور های موتورخانه بعد از گذشت  5 تا 10 سال ممکن است بر اثر پوسیدگی نیاز به تعمیرات داشته باشند. برخی از این نشتی ها ممکن است مربوط به خرابی شیر فلکه های شوفاژخانه باشند.

  • آب مصرفی گرم است ولی رادیاتور سرد

در مقاله علت سرد شدن رادیاتور شوفاژ توضیحات مفصلی راجع به علل درست گرم نشدن رادیاتورها داده شده است. اما به طور کلی غیر از خرابیهای عمومی موتورخانه, معمولا درست کارنکردن پمپ سیرکولاتور موتورخانه و انسداد در لوله کشی منبع انبساط را میتوان از علل مربوط به موتورخانه دانست. البته نقص در لوله کشی و شیر فلکه های شوفاژ یا ته نشین شدن رسوبات در کف رادیاتور از ایرادات دیگری هستند که میتوان به انها اشاره کرد.

  • رادیاتور داغ است, اما دما یا شدت جریان آب گرم کم است

به طور معمولا خراب شدن پمپ آب گرم مصرفی یا رسوب گرفتن کویل منبع کویل دار از دلایل سرد شدن آب گرم مصرفی بوده که یا بایستی پمپ را تعمیر کرد و یا در صورت سالم بودن پمپ آب بایستی اقدام به رسوب زدایی منبع موتورخانه نمود.

  • چکه کردن آب از پمپ شوفاژ

خرابی واسطه و خارج شدن آب بندی سیل پمپ دلیل نشتی از پمپ شوفاژ است که حتما بایستی در اسرع وقت نسبت به تعویض یا تعمیر واسطه پمپ اقدام نمود.

جهت دریافت مشاوره و خدمات تعمیر موتورخانه و مشعل شوفاژ در مرزداران با ما تماس بگیرید.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه