تعمیرات پکیج شمال تهران

تعمیرات پکیج شمال تهران

تعمیرات پکیج شمال تهران

سرویس و تعمیرات پکیج شمال تهران , سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری

09122437371 – 22533080 شبانه روزی

نصب , لوله کشی رادیاتور  و جابجایی پکیج شوفاژ دیواری

عیب یابی و رفع عیب انواع پکیج دیواری تمام مدلها و برندهای داخلی و خارجی

رسوب زدایی و اسیدشویی مبدل پکیج دیواری ,تعویض کلیه قطعات پکیج شوفاژ دیواری  جابجایی و نصب شوفاژ و پکیج دیواری در کلیه اماکن مسکونی , تجاری و اداری

و کلیه خدمات لوله کشی و تاسیساتی و تعمیر پکیج شمال تهران و شمیرانات

سرویس و تعمیرات پکیج شمال تهران

تعمیرات پکیج شمال تهران

نصب , سرویس و  تعمیر پکیج شوفاژ دیواری به تمام برندهای موجود در بازار

خدمات پکیج دیواری ایران رادیاتور ,گلدیران,  لورچ , تاچی ایمرگس بوش , پکیج دیواری وایلانت , ولف, پکیج  گرم ایران,  آریستون, ایساتیس ,  شوفاژ کار , پکیج  بوتان ,  تاچی , ایرفو , آماتیس,  بایماک , آکواتور روکا

بررسی لوازم تشکیل دهنده پکیج شوفاژ دیواری

پرشر سوییچ آب پکیج فشار آب سیستم بسته شوفاژ را کنترل می کند. پرشرسوییچ آب در کلیه مراحل کاری پکیج مدار آن بررسی می شود , و در صورت کاهش و افزایش فشار آب مدار شوفاژ پرشر سویچ آب از خود واکنش نشان داده  و باز یا بسته میشود .

در هنگامی که  فشار آب مدار گرمایش به بیش از شش بار برود , مدار پرشر سویچ آب مسدود شده  و پکیج به کارخود ادامه می دهد. طریقه چک کردن سلامت پرشر سوییچ آب در صورتی که فشار آب مدارگرمایش عادی باشد ,با مقاومت سنج الکترونیک مدار برق پرشر سویپچ را چک میکنیم درصورتی که مداربسته شد پرشر سوییچ آب درست است و اگر باز ماند پرشر سوییچ آب پکیج خراب میباشد.

اگر پرشر سوییچ خراب باشد پکیج هیچ کاری انجام نداده و استارت نمیکند. محل نصب پرشر سوییچ قبل یا پش از مبدل در مسیر گرمایش میباشد.

بررسی پرشر سوییچ هوا پرشر سوییچ هوا قطعه ای است که برد پکیج شوفاژ طی  دو بخش آن را کنترل می کند.

پیش  از اینکه برد فن را روشن کند برد کنترل می کند , مسیر پرشرسوییچ هوا باز باشد. بعد از آن درصورتیکه باز بودن مسیر پرشر سوییچ هوا برد هواکش را روشن می کند و و مجددا  برد مدار پرشرسوییچ هوا را کنترل می کند.

که با استارت زدن فن و مکش از لوله آنتی کندانس مدار پرشر سوییچ هوا مسدود شده باشد.

طریقه بررسی سلامت پرشر سویچ هوا

لوله هواکش ضد تراکم را از طرفی که به فن متصل است , کنده و دو سیم برقیکه به پرشرسوییچ هوا نصب است , را نیز میکنیم آنگاه با اهم متر مدار آن را کنترل می کنیم که مدار در این وضعیت بایستی که قطع باشد بعد از آن لوله ی ضدتراکم را مکش میکنیم .که باید مدار پرشر سوییچ هوا با مکش برقرار شود.

چک کردن پرشرهوا در هنگام کار پکیج دیواری اگر فن کار نکند, باید با اهم متر مسدود نبودن مسیر  پرشر سوییچ هوا را بررسی کنیم.در صورتیکه فن کار میکرد باید با تست مدار بسته بودن مدار پرشر سوییچ هوا را کنترل کرد.

در صورت معیوب بودن پرشرسویچ هوا فن کار نکند , اگر هواکش خاموش است با مجزا کردن لوله آنتی کندانس فن استارت نکنداما با کندن  یکی از سیم های پرشرسوییچ هوا فن استارت نکند پرشرسوییچ هوا نقص عملکرد دارد.

وقتی فن کار میکند اگر فن روشن باشد با قطع کردن لوله ضد تراکم پکیج  از طرف فن و مکش  آن در صورت جرقه زدن. پرشر سوییچ هوا درست کار میکند در غیر این صورت خراب است. مکان نصب پرشر هوا قسمت  قوقانی محفظه احتراق و مجاور به فن تعبیه شده است.

نحوه بررسی پمپ پکیج دیواری

چرخش آب مدار شوفاژ  در پکیج یک مبدل و گردش آب  مدار گرمایش به طرف رادیاتور و نیز مبدل صفحه ای در زمان استفاده از آب گرم مصرفی در پکیج دو مبدل کارکرد پکیج شوفاژ دیواری در پکیج دیواری یک مبدل پمپ فقط در هنگام استفاده از شوفاژ کار می کند  و با گردش آب داخل پمپ آب سیستم شوفاژ را از مسیر برگشت رادیاتور به داخل پکیج کشیده تا مجددا عمل گرمایش صورت بگیرد.

در پکیج دو مبدله پمپ در زمان استفاده آبگرم مصرفی آب مدار شوفاژ را بین مبدل اصلی و مبدل ثانویه به گردش در می آورد تا آبگرم مصرفی را به صورت القائی گرم کند و در مد شوفاژ نیز با چرخش روتر داخل پمپ آب سیستم شوفاژ را از مسیر برگشت رادیاتورها  مکش می کند و آن را به قسمت رفت رادیاتورها دهش می دهد.

روش چک کردن پمپ پکیج

پیچ قسمت پشتی پمپ را باز کرده و با پیچ گوشتی از روان بودن روتر پمپ مطمین شوید. بعد در همین وضعیت پکیج را روی مدار شوفاژ روشن کنید و از چرخش صحیح روتر مطمین شوید.

دقت کنید که هنگام روشن بودن پکیج در مود شوفاژ باید برق ورودی به پمپ را با ولت متر  چک کنید که 220 ولت باشد زیرا احتمال دارد  برد نقص داشته  و برق پمپ قطع باشد.

اگر پمپ خراب بود , در پکیج دیوار تک مبدل پکیج در زمان مصرف  آبگرم کار می کند ولی در مود شوفاژ پس از چند لحظه  روشن شدن شعله پکیج از کار افتاده و فشار آب شوفاژ بلافاصله و شیر اطمینان کار میکند.

و سیستم ترموستات  شوفاژ باز شده و پکیج ارور گرمای بیش از حد می دهد . تعمیرات پکیج شمال تهران ولی اتفاق فوق در پکیج های دومبدل در صورت خرابی پمپ در هر دو وضعیت تکرار میشود.

علامت اصلی کار نکردن پمپ این است که با روشن شده شعله در حالت شوفاژ دمای  شوفاژ بالا نمیرود و پکیج پس از چند لحظه  استارت شعله ارور  باز بودن ترموستات می دهد.

در موقعی که پمپ پکیج کار نمی کند به دلیل اینکه مشخص شود پمپ خراب است یا برد پکیج برق به پمپ نمی فرستد ، به وسیله یک سیم پمپ را مستقیما به برق متصل میکنیم تا از کارکرد یا عدم کارکرد آن اطمینان حاصل کنیم.

تعمیرات پکیج شمال تهران

پمپ در پکیج های دو مبدله هم در زمان استفاده از شوفاژ عمل  می کند و هم در هنگام استفاده از  آبگرم. محل نصب پمپ در مسیر برگشت قرار دارد. اما در پکیج های تک مبدله پمپ تنها هنگام استفاده از رادیاتور ها و گرمایش کار میکند. محل نصب پمپ سیرکولاسیون در مسیر برگشت پکیج میباشد.

ثابت ماندن فشار سیستم شوفاژ در برابر افزایش حجم دآب مدار گرمایش به علت اینکه آب مدار گرمایش حجم ثابتی است . با افزایش دمای آب  شوفاژ حجم این آب زیاد میشود , که برای کاستن از  فشار این حجم آب ثابت در پکیج منبع انبساط نصب میشود , درست شبیه سیستم موتورخانه مرکزی.

منبع انبساط پکیج دیواری

منبع انبساط از دو بخش ساخته شده که  یک بخش مختص آب مدار شوفاژ و بخش دیگر فشار هوا که با بالا رفتن دمای آب مدار شوفاژ و حجیم شدن آب , مقدار آب اضافی به هوای درون منبع انبساط فشار آورده و داخل منبع انبساط هدایت میشود.

بعد از کاهش دما و حجم آب مدار شوفاژ این بار هوای فشرده  داخل منبع انبساط به آب درون منبع انبساط فشار می آورد و آب را به لوله های شوفاژ باز میگرداند تا فشار آب شوفاژ به یک میزان باشد.

فشار هوای درون منبع انبساط در زمانی که آب در مسیر شوفاژ نباشد باید یک میزان با تلورانس نرمالی باشد. پس برای چک کردن منبع انبساط باید آب مدار شوفاژ را خالی کنیم  و با مانومتر حجم هوای منبع انبساط را  بسنجیم.

جهت نصب , راه اندازی , سرویس و تعمیرات پکیج در شمال تهران در منطقه یک و شمال تهران, تجریش, دربند, سعدآباد, زعفرانیه, ولنجک , محمودیه , الهیه , فرشته , باغ فردوس و محدوده اطراف با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه