تعمیرات پکیج تهران

تعمیرات پکیج تهران

تعمیرات پکیج تهران

نصب , سرویس و تعمیرات پکیج تهران شبانه روزی

اجرا و تعمیرات لوله کشی پکیج دیواری و رادیاتور

تلفن دفتر مرکزی: 22533080- 09122437371

نصب انواع پکیج شوفاژ دیواری ایرانی و خارجی

لوله کشی و نصب رادیاتور شوفاژ و اتصال پره

تعمیر و سرویس پکیج شوفاژ دیواری

خدمات تمام برندها و مدلهای پکیج موجود در بازار

عیب یابی و رفع ارور های انواع  پکیج

شستشو و رسوب زدایی مبدل پکیج شوفاژ دیواری

لوله کشی گاز و و جابجایی پکیج

تبدیل سیستم آبگرمکن – بخاری و موتورخانه به پکیج شوفاژ دیواری

نصب , سرویس و تعمیرات پکیج تهران  ایران رادیاتور , بوتان , ایساتیس , آریستون , فرولی , بوش , زیمنس , گلدیران ( LG ), استانبول , ایمرگس , لورچ , تاچی , توشیبا , وایلانت , باکس ,مرکوری , آلزان,ری,وستن ,وایلانت , و کلیه پکیج ها و مدلها

تعمیرات پکیج تهران پایپر

تعمیرات پکیج تهران پایپر

شرایط و طریقه  نصب پکیج دیواری و نکاتی یک نصاب پکیج باید رعایت کند.

اندازه  محل نصب دستگاه :

محل نصب پکیج  باید کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را داشته باشد . به ازاء هر کیلو وات ظرفیت  دستگاه به 1 متر مکعب فضا احتیاج  است. به طور مثال دستگاهی که 24 کیلو وات توان دارد به 24 متر مکعب فضا نیاز دارد.

تعمیرات پکیج تهران

سرویسکار پکیج

اگر که مکان محل نصب دستگاه کوچک تر  از حد مورد نیاز دستگاه باشد، بایستی  مکان  محل نصب دستگاه را به اتاق کناری و یا فضای آزاد ارتباط داد

که میشود بوسیله برش بالا و پایین درب اتاق به اندازه مناسب و یا نصب کردن فن  مشبک در قست فوقانی و تحتانی درب فضای محل نصب پکیج  را به اتاق کنار  به صورت دائماً باز ارتباط داد , تعمیرات پکیج تهران .

نکات ایمنی

هنگامی که اندازه  محل نصب دستگاه کمتر از میزان مورد نیاز دستگاه پکیج  باشد واحتیاج بود

که محیط  محل نصب دستگاه به اتاق مجاور و یا هوای بیرون  ارتباط داده شود الزاما باید نوع ارتباط دائماً باز باشد.

به عنوان نمونه نمی توان از پنجره و در قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، برای اینکه ممکن است که پنجره یا در به هر دلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و

هوای  اتاق توسط دستگاه مصرف شود و باعث کمبود اکسیژن و خفه شدن ساکنینی که در آن اتاق هستند بشود.

تعمیر و سرویس پکیج بوتان

هوایی که پکیج به آن احیتاج دارد :

اضافه بر اینکه به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به 1 متر مکعب فضا نیاز است، محیط  اتاق محل قرار گرفتن  پکیج  نیز بایستی به  هوای آزاد بیرون از مکان محل نصب دستگاه یک در یا پنجره دائماً باز مرتبط  باشد تا اکسیژن مورد نیاز پکیج  از محیط بیرون از اتاق محل نصب دستگاه تامین شود و هم در صورت تجمع و نشت  احتمالی، گاز در محیط اتاق باعث بروز حادثه نگردد.

تعمیر و سرویس پکیج بوش

مکانهایی  که نباید دستگاه را در آنجا نصب نمود :

هیچگاه  نباید پکیج با دودکش را در محیطی زیر 8 متر مکعب یا مکانهای بسیار کوچک نصب کرد. هیچگاه نباید پکیج  را در سرویس بهداشتی ، رختکن، زیرزمین و مکانی مانند  آن نصب کرد. هیچگاه نباید پکیج  را در محیطی که احتمال خطر آتش سوزی دارند مانند, انباری کاغذ، مواد نفتی ،شیمیایی و امثال آن نصب کرد.

هیچ وقت  نباید پکیج  را در محل هایی که در آن گاز های شیمیایی موجود می باشد که باعث خوردگی اجزاء داخلی دستگاه شود نصب نمود.

محتویات داخل بسته پکیج :
دستگاه

نایلون دفترچه راهنما – شابلون نصب – دسته شیر پر کن

پلاک سرویس

قلاب آویز

پیچ ها و رولپلاک

حلقه های دودکش ( دستگاه فن دار )

کارتن دستگاه پلمپ بوده و باید توسط نصاب

مجاز دستگاه باز شود, تا گارانتی آن را تایید کند.

تعمیرات پکیج تهران

 

تهیه اتصالات نصب :

کلیه اتصال های ( شیلنگ پکیج ، شیر فلکه پکیج ، واشرها )، ترانس برق، سختی گیر و صافی ها که به منظور نصب پکیج لازم هستند و  توسط نصاب بکار می رود باید از نوع استاندارد و دارای کیفیت بالا باشد.

هزینه تهیه و خرید  کلیه اتصالات و لوازم جانبی نصب پکیج  از شیر فلکه، شیلنگ رابط، نوار تفلون، ترانس برق، سختی گیر و صافی به عهده کارفرما می باشد.

تعمیر و سرویس پکیج بلوار اندرزگو

باید از فیلتر  آب و گاز مرغوب استفاده شود.

نکته :

حتماً از یک ترانس  برق مناسب برای جلوگیری از شوک ناشی از نوسانات برق برای پکیج استفاده شود.

نصاب و تعمیرکار پکیج  موظف است تا بعد از نصب دستگاه کلیه لوله و اتصال آب، گاز، برق و دودکش را از لحاظ نشتی تست کند و تحویل مشتری بدهد  و اتصال  گازی داخل و بیرون دستگاه را آچار کشی کند .

نکاتی که باید قبل از بازکردن کارتن دستگاه آن ها را چک نمود :

سرویسکار و نصاب مجاز پکیج  موظف است قبل از نصب پکیج   نکات نصب و ایمنی مذکور در مراحل قبلی را چک نماید ,تعمیرات پکیج تهران .

برای نصب پکیج مطمئن شود که پکیجی که قرار است نصب شود ,برای نصب در منزل مشتری مناسب بوده و پس  از نصب و در زمان استفاده هیچ مساله ای برای مشتری ندارد  از دودکش و فشار آب و توانایی گرم نمودن ساختمان و آب گرم مصرفی پیش نخواهد آمد و این را به مشتری گوشزد کند تا مسولیتی متوجه نصاب نباشد.

به عنوان نمونه اگر آپارتمان  نیاز به دستگاه فن دار دارد، ولی دستگاه دودکش دار تهیه شده  است و یا اگر فشار آب ساختمان کم است باید دستگاهی متناسب با آن نصب شود.

پیش  از نصب پکیج باید کلیه لوله ها و تاسیسات  شامل آب، برق، گاز، دودکش، رادیاتور ها و شیر های آبگرم مصرفی متصل باشند. و اگر یکی از آن ها آماده نباشد نصاب نباید دستگاه را نصب نماید ,زیرا نصب پکیج و تست آن با مشکل مواجه میشود.

نصاب باید قبل از نصب پکیج  لوله  رفت و برگشت رادیاتور ها و لوله های آب گرم مصرفی را شستشو دهد. تا کاملاً تمیز شوند و از مسدود نبودن مسیر رفت و برگشت رادیاتور ها اطمینان حاصل کنید.

نصاب باید  با ایجاد کمی دود از باز بودن مسیر دودکش و کشش مناسب دود مطمئن شده  و بعد از اطمینان حاصل کردن از باز بودن دودکش پکیج را نصب کند. استفاده از محافظ برق برای استفاده از پکیج نیز بسیار ضروری میباشد.

برای کارکرد بهینه دستگاه و افزایش طول عمر آن نیز بهتر است از فلیتر آب و گاز مخصوص پکیج نصب شود.

سرویس و تعمیر پکیج بلوار کاوه

نصب پکیج :

نصاب پکیج بایستی پیش  از نصب دستگاه درپوش مشکی رنگ روی شیر هوا گیری را باز نماید تا محل خروج هوا باز شود.

لازم به توضیح است که در صورت باز نشدن پیچ هواگیری هوای سیستم تخلیه نمی شود و وجود هوا در سیستم باعث صدمه دیدن پمپ و مبدل می شود.

صفحه  نصب پکیج  را بیرون می آوریم  و بایستی در جای مناسب روی دیوار حدوداً 35 تا 45 سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب کنیم  و بعد با علامت گذاری قلم محل هایی که بایستی سوراخ شود را روی دیوار علامت زده و بعد  باید شابلون را از روی دیوار جدا نموده و با مته مناسب، دیوار را سوراخ کردهو پیچ  رولپلاکها و قلاب آویز روی دیوار و پلاک سرویس را نصب کرده  و دستگاه را روی دیوار و در جای خود نصب مینماییم.

شیلنگها و شیر فلکه های مورد نیاز را نصب نموده تا دستگاه آماده تست و بهره برداری شود. پس  از نصب پکیج روی دیوار بایستی لوله های دودکش پکیج را نصب کنیم.

اگر پکیج داخل باکس یا کابین باشد باید از کف و سقف ان  بریده شود تا هوا به اندازه کافی به پکیج  برسد. و از اطراف 10 تا  15 سانتیمتر با دیواره مجاور فاصله داشته باشد تا برای تعمیرات قابل دسترسی به پکیج وجود داشته باشد و پکیج در محل هایی که امکان دسترسی مناسب جهت تعمیرات را نداشته باشد نباید نصب شود.

در پکج فن دار در صورت نیاز از تبدیل کم کننده حجم مناسب باید استفاده شود و محل اتصال دودکش به دستگاه توسط واشر چسبی آب بندی زرد رنگی که داخل نایلون دفترچه دستگاه است باید آب بندی شود.

تست و راه اندازی پکیج :

بعد از نصب پکیج شوفاژ دیواری باید توسط شیر پرکن سیستم داخلی دستگاه و لوله های رابط و رادیاتور ها را آبگیری نمود ,تا فشار سیستم شوفاژ به 1/5 بار برسد. سپس نصاب موظف است رادیاتور ها و حوله خشک کن را هواگیری نمایید. نصاب پکیج باید تا از باز بودن پیچ شیر هواگیری اطمینان حاصل نماید.

نصاب پکیج باید پیچ هواگیری روی پمپ را باز کرده و از گریپاچ نبودن پمپ اطمینان حاصل نماید و هوای داخل پمپ را نیز تخلیه نماید و سپس پیچ را سفت نماید و از چکه نکردن آن اطمینان حاصل نماید و بعد از هواگیری دوباره فشار آب سیستم را چک نماید تا روی 1/5 بار باشد.

نصاب پکیج بایستی بعد از آبگیری سیستم از آببندی بودن اتصالات آبی اطمینان حاصل نماید و سپس شیر گاز زیر دستگاه را باز نموده و بوسیله کف صابون از آببندی بودن اتصالات گاز نیز اطمینان حاصل کند, و حتماً کلیه مهره های گازی داخل و خارج دستگاه را آچار کشی نماید.

بعد از انجام مراحل فوق می توان پکیج را به برق زد و دستگاه را راه اندازی کرد و نصاب موظف است تا بعد از راه اندازی پکیج و در حین کارکرد دستگاه، دوباره اتصالات گازی و برقی را چک نماید تا از نداشتن نشتی در آن ها مطمئن گردد و نحوه  استفاده و نگهداری از پکیج را به مشتری آموزش دهد. وظایف تکنیسین های نصب پکیج های شوفاژ دیواری :

نکته :

رعایت نکات ذیل و کنترل آن ها قبل از نصب دستگاه به عهده نماینده مجاز خدمات بوده و مسئولیت و جبران هرگونه خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه که در اثر عدم رعایت آن ها وارد گردد، به عهده تکنیسین نصب خواهد بود.

سرویس و تعمیر پکیج پیچ شمیران

در صورت آماده نبودن حتی یکی از موارد ذیل تکنیسین نصب بهتر است پکیج را نصب نکند .قبل از نصب پکیج باید کلیه تاسیسات ساختمان آماده باشد و کنترل آنها به عهده نماینده مجاز خدمات می باشد.

تاسیسات ساختمان شامل :

لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی و شیر های آب سرد و گرم مصرفی

لوله کشی رفت و برگشت رادیاتور ها

لوله کشی گاز

داشتن دودکش مستقل با سایز 15 و دارابودن حداقل ارتفاع 4 متر برای دستگاه های دودکش دار و برای دستگاه های فن دار دسترسی نزدیک از طریق پنجره یا دیوار خارجی به هوای آزاد.

نصب صحیح تمام رادیاتور های ساختمان اطمینان از تامین شدن هوای لازم برای سوختن در دستگاه ( تامین اکسیژن کافی در محل نصب دستگاه ) به صورت گردش طبیعی هوا و بدون استفاده از فن و یا وسیله ای دیگر.

صحت سیستم برق رسانی به دستگاه و وجود سیستم ارت و استفاده نمودن از یک محافظ برق مناسب برای دستگاه وصل بودن آب شهر ساختمان و نبودن مشکل در سیستم آب رسانی ساختمان و مناسب بودن فشار آب ساختمان

استفاده از رسوب گیر و صافی مناسب

دودکش ساختمان باید دارای شرایط ذیل باشد :

تعمیرات پکیج تهران

دودکش ساختمان باید مستقل و فقط مخصوص همان پکیج باشد.

قطر لوله دودکش داخل دیوار باید 15 سانتی متر باشد. دودکش ساختمان باید دارای حداقل 4 متر ارتفاع از روی دستگاه تا کلاهک تعدیل روی پشت بام باشد.

باید در نظر داشت که حداقل ارتفاع موثر دودکش ساختمان برای هر پکیج 4 متر در نظر گرفته می شود.

تعمیرات پکیج تهران پایپر

دستگاه باید نسبت به سوراخ دودکش روی دیوار 40 سانتی متر پایین تر نصب گردد.

سرویس و تعمیر پکیج شیان

طول لوله افقی دودکش دستگاه نباید بیشتر از 20 سانتیمتر باشد و باید دارای شیب مثبت به سمت بالا باشد. اتصالات دودکش دستگاه باید طوری باشد که به هیچ عنوان به داخل ساختمان نشتی نداشته باشد و اجبارا باید به داخل دودکش ساختمان با کشش مناسب متصل گردد.

سنسر دود موجود در بعضی از برند ها ( پکیج دیواری بوش ) یک مزیت و تامین کننده ایمنی می باشد.تعمیرات پکیج تهران

که در مواقع برگشت دود به محیط عمل می نماید، بنابراین به هیچ وجه نباید سنسور دود قطع و یا تغییری در آن ایجاد شود و جبران هر گونه خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه بر اثر دستکاری در سنسور دود به عهده تکنیسین نصب و در نهایت نماینده مجاز خدمات می باشد.

در محل هایی که دودکش مناسب وجود نداشته و یا دودکش موجود در ساختمان از کشش مناسبی برخوردار نمی باشد، باید حتماً از پکیج فن دار استفاده شود.

دودکش مخصوص دو جداره پکیج های فن دار وظیفه تخلیه گاز پکیج به محیط آزاد و تامین اکسیژن تازه مورد نیاز سوخت و سوز در دستگاه را از محیط بیرون بر عهده دارد و باید وارد محیط خارج شود و هرگز نباید به داخل دودکش ساختمان وصل باشد.

کارهای پیش   از نصب پکیج توسط تکنیسین نصب:

نصاب بایستی قبل از نصب دستگاه با ایجاد نمودن مقداری دود، مکش دودکش ساختمان را کنترل کند.

اگر گرفتگی در مسیر آن وجود دارد نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نموده و مسیر دودکش را باز نماید,تا مانعی در مسیر خروج دود نباشد.

در قسمت بالای منبع انبساط از یک شیر هواگیری اتوماتیک استفاده شده است که کار تخلیه هوای داخل سیستم را انجام می دهد و روی آن پیچ پلاستیکی سیاه رنگی قرار دارد که نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه آن را باز نماید و همواره باید باز باشد.

و در صورت بسته بودن آن، هوای سیستم به خارج تخلیه نمی شود. لازم به ذکر است که وجود هوا در سیستم باعث صدمه دیدن پمپ می شود و چنانچه پیچ هواگیری توسط تکنیسین نصب باز نشود، هزینه تعویض پمپ و جبران خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه به عهده تکنیسین نصب می باشد.

شستشو شوی داخل لوله های ساختمان به منظورجلوگیری از ورود رسوبات و املاح به داخل پکیج .

استفاده از شیلنگ ها و اتصالات درجه یک و استفاده از یک محافظ برق و رسوب گیر جهت محافظت از پکیج . برای جلوگیری از رسوب گرفتن مبدل دستگاه  به خصوص برای مکانهایی  که درجه سختی آب آن بالا است بایستی استفاده از یک رسوب گیر مغناطیسی مناسب در مسیر ورودی آب سرد به دستگاه را باید به مصرف کننده توصیه نمود و شرکت های فروشنده هیچ گونه مسئولیتی در مقابل رسوب گرفتن پکیج ندارد.

قطعات رسوب گرفته شده پکیج توسط تکنیسین نصببه صورت غیر گارانتی تعویض و هزینه آن متعاقبا دریافت گردد.

نصب صحیح و مناسب و مطمئن لوله رابط دودکش از دستگاه به دودکش دیوار و نصب صحصح لوله دودکش دوجداره پکیج فن دار.

نصاب موظف است تست نشتی گاز از تمامی اتصالات گازی داخل و خارج دستگاه و همچنین پیچ های محل تست فشار گاز بر روی شیر کنترل گاز داخل دستگاه را انجام دهد و از

عدم نشتی در کلیه اتصالات گازی داخل و خارج از پکیج مطمئن گردد .

اگر پکیج در کابینت نصب گردد، حتما باید از اطراف حداقل 10 الی 15 سانتیمتر فاصله داشته باشد.

سرویس و تعمیر پکیج خیابان مطهری

تا در صورت احتیاج  بتوان تعمیرات لازم را بر رویدستگاه انجام داد و زیر و روی پکیج کاملاً باز باشد تا هوای مورداحتیاج پکیج تامین گردد و هرگز نباید پکیج  را در محیطی بسته که امکان ورود هوای تازه به آن محل نیست نصب نمود.

فشار گاز ورودی به پکیج در پکیج با گاز شهری 17- 20 Mbar ( میلی بار ) گاز کپسولی 27- 30 Mbar می باشد.

پکیج در مناطقی که افت فشار زیادی دارد کارآیی مناسب را نخواهد داشت و توجه داشته باشید ,که در مناطقی که مشکل فشار گاز دارند پکیج را نباید نصب نمود.

تکنیسین نصب موظف است پس از نصب پکیج، سیستم شوفاژ ( رادیاتور ها و دستگاه ) را از راه  شیر پر کن تا حد 1/5 Bar پر از آب نماید و پس از آن رادیاتور ها را از طریق پیچ هواگیری روی آن ها و پکیج را از طریق بازنمودن پیچ شیر هواگیری روی منبع انبساط دستگاه و پمپ را از طریق پیچ هواگیری روی پمپ هواگیری نماید تا کلیه هوای موجود در سیستم تخلیه گردد.

آموزش روش استفاده و نگهداری از پکیج و تذکر نکات فوق و طرز پرکردن آب دستگاه ( در صورت کم شدن ) به مشتری، به عهده تکنیسین نصب تعمیرات پکیج تهران می باشد.

جهت نصب و بکارگیری از دستگاه ها لازم استتمامی مقررات و دستورات ایمنی رعایت گردد و تکنیسین نصب موظف است آن ها را مطالعه نموده و در نصب و راه اندازی پکیج تمامی آن ها را رعایت نماید.

محلی که قرار است پکیج نصب شود بایستی چه ویژگیهایی داشته باشد :

بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرمازا نباشد .

کمترین فاصله ی تعمیرات پکیج تهران از دیوار مقابل یک متر باشد .

کمترین فاصله از دیوار یا کابینت مجاور از طرفین 15ساتی متر باشد .

کمترین فاصله از کف تا زیر پکیج 120سانتی متر باشد .

تعمیرات پکیج تهران پایپر

حدالقل فاصله ی عمودی از کلاهک تعدیل پکیج تا دریچه دودکش باید 30 سانتیمتر باشد. هرگز نباید کلاهک تعدیل پکیج را به دریچه دودکش داخل دیوار نصب نمود و حداقل 30 سانتیمتر پایین تر از دریچه دودکش نصب گردد و هر چه بتوان دستگاه را نسبت به دریچه دودکش پایین تر نصب گردد بهتر است.

زیاد شدن فاصله پکیج به دریچه باعث زیاد شدن مکش دستگاه می شود. در صورتیکه قصد خرید پکیج دیواری دودکش دار دارید و می خواهید پکیج را در داخل کابینت نصب کنید،

حتما توجه کنید که پکیج برای احتراق نیاز به اکسیژن دارد و حتما باید درب کابینت کرکره ای باشد,تا پکیج، اکسیژن مورد نیاز خود را از محیط دریافت کند ,تعمیرات پکیج تهران .

ارایه  خدمات نصب سرویس و تعمیرات پکیج تهران ایران رادیاتور , بوتان , ایساتیس , آریستون , فرولی , بوش , زیمنس , گلدیران ( LG ), استانبول , ایمرگس , لورچ , تاچی , توشیبا, وایلانت , باکس ,مرکوری , آلزان تعمیرات پکیج تهران پایپر .

سرویس و تعمیرات پکیج تهران

تعمیرات پکیج تهران

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه