آسفالت کاری , روش اجرا و قیمت آسفالت سرد و گرم

آسفالت کاری , روش اجرا و قیمت آسفالت سرد و گرم

آسفالت کاری

اجرا و تعمیرات آسفالت کاری ساختمان , محوطه , معابر اختصاصی و عمومی

اجرا و خدمات انواع عایق رطوبتی پوششی آسفالت , ایزوگام و قیروگونی

قیمت آسفالت کاری

انواع آسفالت کاری

آسفالت ترکیبی از قیر و مصالح سنگی است که برای اهداف گوناگون با روشهای متفاوت اجرا میشود .به طور کلی آسفالت کاری به دو منظور پوشش و عایق کاری سطوح مختلف اجرا میشود . بسته به کاربرد و محل اجرا استفاده از انواع مختلف میتواند تفاوتهای زیادی داشته باشد . به طور کلی فارغ از درصد ترکیبات قیر و مصالح , آسفالت به سه نوع آسفالت گرم ,آسفالت سرد و آسفالت حفاظتی تقسیم بندی میشود .

با توجه به استحکام و ضخامت آسفالت مورد نظر ترکیبات قیر , شن و مش بندی سنگها در انواع آسفالت متفاوت میباشد . علاوه بر نوع و اندازه سنگها , نوع قیر پالایشگاهی یا پلیمری نیز در کیفیت آسفالت تاثیرگذار باشد . آسفالت را تقریبا میتوان بصورت کامل بازیافت نمود .

آسفالت گرم

برای ساخت آسفالت گرم هنگام تولید در کارخانه قیر داغ, شن و سنگریزه ها طبق محاسبات انجام شده بصورت گرم با یکدیگر مخلوط و کاملا یکدست میشود . بسته به موارد استفاده نوع و درصد قیر و سنگ ریزه و اندازه مصالح سنگی متفاوت هستند .

آسفالتهای گرم از لحاظ موارد ذکر شده و موارد استفاده به انواع مختلفی نظیر آسفالت رویه یای توپکا , آسفالت آستر یا بیندر , آسفالت قیری , ماسه آسفالت و آسفالت متخلخل تقسیم بندی میشوند . محل اجرای آسفالت گرم تا کارخانه و زمان حمل آن نبایستی زیاد باشد , زیرا پس از مدتی که گرمای آسفالت از بین برود , خصوصیات فیزیکی و نحوه اجرای آن مانع از تسطیح مناسب میشود .

آسفالت حفاظتی

آسفالتهای حفاظتی بیشتر برای حفاظت از جاده ها و شستشوی آنها بوسیله بارشهای فصلی صورت میگیرد و جنبه موقتی دارد . استفاده از قیرهای بدون سنگدانه و یا با سنگدانه های ریز بادرصد کم در این نوع آسفالت نسبتا نازک از خصوصیات آسفالت کاری حفاظتی است. در این نوع آسفالت میتوان از قیرهای محلول در آب نیز استفاده نمود .

آسفالت سرد

آسفالت سرد ترکیبی از قیرهای سرد و مصالح سنگی در دمای معمولی محیط در کارخانه یا محل اجرا میباشد . پخش کردن و تسطیح آسفالت کاری سرد نیز در دمای محیط انجام میشود و افزودنیهایی مانند گازوییل نیز برای سهولت اجرای استفاده میشوند .

تراشه آسفالت یا آسفالتهای حاصل از بازیافت آسفالت در محلهای دیگر نیز نوعی آسفالت سرد محسوب میشود . استفاده از حرارت نور خورشید و یا در ترکیب با آسفالت گرم نیز یکی از راههای افزایش کیفیت آسفالت سرد که آسفالت کاری نسبتا ارزان قیمتی محسوب میشود , به حساب می اید .

آسفالت سرد را میتوان در مسافتهای طولانی حمل و اجرا نمود .

 کاربرد آسفالت

پوشش کف خیابانها , کوچه و معابر خصوصی و عمومی , پارکینگها , محوطه های نمایشگاهی , کارخانه ها و کارگاهها , انبار و پشت بام منازل از عمده کاربردهای آسفالت میباشد .

قیمت آسفالت

قیمت آسفالت به نوع آسفالت بستگی دارد . معمولا قیمت خرید آسفالت بر اساس تن بوده و تا حدی نوع اجرای آسفالت کاری مانند آسفالت کاری دستی و با استفاده از ماشین آلات مکانیزه با یکدیگر متفاوت است . با وجود این قیمت برخی از انواع پرمصرف آسفالت را در ادامه برای شما ذکر کرده ایم . این قیمتها مربوط به تابستان سال 1399 میباشد .

قیمت هر تن آسفالت بیندر تا 25 میلیمتر 300000 تومان

قیمت هر تن آسفالت توپکا تا 19 میلیمتر 310000 تومان

قیمت هر تن آسفالت توپکا تا 12 میلیمتر 320000 تومان

قیمت آسفالت نرمه پشت بام تا 6 میلیمتر هر تن 400000 هزار تومان

قیمت آسفالت نرمه پشت بام تا 4 میلیمتر هر تن 450000 هزار تومان

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه